محل تبلیغ شما
گفتگوبا تنهاخلبان زن شرق کشور

تاریخ خبر: 1395/1/14

گفتگوبا تنهاخلبان زن شرق کشور

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

از زمانی که یادم می آید وقتی از بچه ای می پرسیدی دوست داری چه کاره شوی اگر پسر بود می گفت خلبان و اگر دختر می گفت معلم یا دکتر؛ یادم نمی آید که دختری آرزوی خلبانی را در سر بپروراند و پرواز در آسمان نیلگون برایش مهیج باشد با این حال در حال حاضر دختران و زنان زیادی در کشور داریم که رویای پرواز را در سر می پرورانند. با این همه در حال حاضر در کشور حتی به اندازه انگشتان دست کمک خلبان زن نداریم چه برسد به خلبان، یکی از این کمک خلبانان هاجر عسگری است.

او متولد 1365 در مشهد است که بعد از اخذ مدرک دیپلم خود در سال 1383 از طریق کنکور وارد دانشکده هوانوردی مشهد شد.

عسگری تنها خلبان زن شرق کشور است که با هواپیمای سنگین پرواز می کند.

پدرام حصار کوشکی

او چند روز قبل به نیشابور آمده و از باند پروازی باغرود بازدید کرد که همین باعث شد گفتگویی با این کمک خلبان زن ترتیب دهیم که در ادامه می آید.

از ورودتان به دانشکده، تجربه اولین پرواز و دوره هایی که گذراندید برایمان بگویید؟

پس از ورود به دانشگاه بعد از سه سال و شش ماه مدرک کاردانی هوانوردی را گرفتم، آن زمان هنوز نام خلبانی را بر این رشته نگذاشته بودند. ترم آخر واحدهای پرواز با هواپیماهای تک موتوره داشتیم که پس از آن علاقه زیادی به پرواز پیدا کردم.

همین شد که برای ثبت نام در دوره اول(ppl) به مرکز خدمات فنون هواپیمایی مشهد مراجعه کردم ولی از آنجایی که طی 17 سال قبل از آن هیچ خانمی وارد سیستم این مجموعه نشده بود بنده را نپذیرفتند تا اینکه پس از 18 ماه با گرفتن استعلامات متقاعد شدند و به من اجازه پرواز دادند؛ پس از آن بود که اولین پرواز تکی خود را تجربه کردم و قابلیت پرواز و دوره اولیه خلبانی ام خوب توصیف شد.

هر چه بیشتر پرواز می کردم رغبت بیشتری برای ادامه راه پیدا می کردم و همین باعث شد دوره های دیگر را نیز یکی پس از دیگری پشت سر بگذارم تا جایی که در سال 1391 موفق به اخذ گواهینامه خلبانی هواپیماهای سبک شدم.

مهیج ترین خاطره ای که دارم به پرواز تک نفره پس از ده ساعت دوره آموزشی با هواپیما تک موتوره برمی گردد و باید این را هم بگویم که من تا سال 1383  حتی سوار هواپیما هم نشده بودم و اولین تجربه ام پرواز با همین هواپیماهای تک موتوره بود.

آیا در این مدت زمینه اشتغال شما هم فراهم بود؟

در سال 1388 همزمان با گذراندن دوره های آموزش خلبانی در هواپیمایی تابان مشغول به کار شدم. طی این مدت برای استخدام به عنوان خلبان هواپیمای سنگین به شرکت های بسیاری درخواست دادم و علیرغم اینکه در امتحان ها نمره بالا می آوردم اما آن ها معتقد بودند گرفتن خلبان زن ریسک است.

با این شرایط چه شد که امید خود را از دست نداده و کار خود را دنبال کردید؟

من معتقدم هیچ کس نمی تواند جای دیگری را بگیرد و بر اساس همین نگاه با پشتکار راهم را ادامه دادم. زمانیکه در شرکت تابان مشغول به کار بودم آزمون استخدامی خلبانی برگزار شد که در آن شرکت کرده، نفر اول این آزمون شدم که پس از آن دوره تایپ هواپیمای بوئینگ 88 را گذرانده و برای دوره شبیه سازی به بلغارستان رفته و بعد از برگشت کار بر روی هواپیمای مسافربری را شروع کردم.

خلبانی را چگونه توصیف می کنید؟

خلبانی یعنی دقت، ظرافت و دستور العمل؛ در هنگام پرواز هر کاری شیوه ای دارد و باید از ابتدا تا پایان تمام آن ها را رعایت کرد و هیچ کس حق اعمال نظر شخصی در این حرفه ندارد.

زمانی که وارد این رشته شدید نگاه دیگران به شما به عنوان یک زن خلبان چگونه بود؟

اوایل که کار خلبانی را شروع کردم دید خوبی به من نداشته و توانایی این کار را در یک زن نمی دیدند ولی پس از چند پرواز زمانیکه قابلیت هایم برایشان هویدا شد از بنده استقبال کردند.

وضعیت شرکت های هواپیمایی کشور در خصوص جذب زنان خلبان و کمک خلبان چگونه است؟

شرکت ایران ایر که نماد هواپیمایی جمهوری اسلامی در همه کشورها است خلبان زن ندارد و این خودش یک نکته مبهم است. شرکت هواپیمایی تابان هم با تفکر مدیریت مجموعه که فردی فرهیخته است به زنان بها داده و در مهم ترین قسمت ها هم از خانم ها استفاده می کنند.

آنچه مشخص است در حال حاضر مهمانداری رشته ای است که 95 درصد آن را زنان تشکیل می دهند و می توان گفت یکی از دلایل انحصاری بودن خلبانی حقوق بالای آن است و اکثر مردان نمی توانند بپذیرند که یک زن پا به پای آنها کار کند و جلو برود.

من بعد از این همه سال تلاش در حال حاضر کمک خلبان هستم اما خوشبختانه دو زن خلبان در کشور داریم که یکی از آن ها بازنشست شده است.

کسی که علاقه مند به خلبانی است چگونه می تواند وارد این رشته شود؟

دارا بودن مدرک دیپلم برای ثبت نام در دوره های خلبانی کافی است، فرد  می تواند با مراجعه به یک مدرسه خلبانی 3 دوره را گذرانده و بعد از آن دوره های تخصصی را ببینند.

یکی از گام های مهم در زمینه آشنایی و اطلاع رسانی خلبانی این است که دانش آموزان از نزدیک فرودگاه های هواپیماهای سبک را ببینند و با این رشته آشنا شوند.

در خیلی از کشور ها خانواده ها از نزدیک هواپیما ها را می بینند و این رشته کامل برایشان توضیح داده می شود اما در ایران هنوز این شرایط مهیا نشده و علیرغم اینکه برای مردم جالب و هیجان انگیز است اما آگاهی زیادی درباره شیوه آموزش، استخدام و مسایل دیگر آن ندارند و به نظرشان یک کار محال و بعید است حال آنکه اینگونه نیست و ثبت نام برای همه افراد در این رشته آزاد بوده و به راحتی می توانند وارد این عرصه شوند.

باند پروازی نیشابور را چگونه می بینید؟

نیشابور شهر بسیار زیبا و قشنگی است که همین موضوع باعث شده که پرواز بر فراز آن معرکه باشد.

فرودگاه باغرود نیشابور پتانسیل های زیادی دارد که می تواند زمینه رشد آن را فراهم آورد.

وجود امکانات فوق العاده از جمله آشیانه های بزرگ، باند پروازی مجهز، امکانات رفاهی و اقامتی بسیار عالی با شرایط آب و هوایی مناسب می تواند بهترین ها را به مشتریان ارایه دهد و به نظر من این مجموعه در حد فرودگاه های مختص هواپیما های سبک یک اروپایی هست و این را نیز باید مد نظر داشت که از آنجایی که نیشابور از پتانسیل گردشگری بسیار بالایی برخوردار است می تواند ترافیک هوایی زیادی داشته باشد که یک ظرفیت عالی برای این شهر است.

پدرام حصار کوشکی - روزنه

عسگري تنها خلبان زن شرق کشور است که با هواپيماي سنگين پرواز مي کند. او چند روز قبل به نيشابور آمده و از باند پروازي باغرود بازديد کرد که همين باعث شد گفتگويي با اين کمک خلبان زن ترتيب دهيم که در ادامه مي آيد.

به گزارش خبرنگار آريا در نيشابور،از زماني که يادم مي آيد وقتي از بچه اي مي پرسيدي دوست داري چه کاره شوي اگر پسر بود مي گفت خلبان و اگر دختر مي گفت معلم يا دکتر؛ يادم نمي آيد که دختري آرزوي خلباني را در سر بپروراند و پرواز در آسمان نيلگون برايش مهيج باشد با اين حال در حال حاضر دختران و زنان زيادي در کشور داريم که روياي پرواز را در سر مي پرورانند. با اين همه در حال حاضر در کشور حتي به اندازه انگشتان دست کمک خلبان زن نداريم چه برسد به خلبان، يکي از اين کمک خلبانان هاجر عسگري است.

او متولد 1365 در مشهد است که بعد از اخذ مدرک ديپلم خود در سال 1383 از طريق کنکور وارد دانشکده هوانوردي مشهد شد.

عسگري تنها خلبان زن شرق کشور است که با هواپيماي سنگين پرواز مي کند. او چند روز قبل به نيشابور آمده و از باند پروازي باغرود بازديد کرد که همين باعث شد گفتگويي با اين کمک خلبان زن ترتيب دهيم که در ادامه مي آيد.
از ورودتان به دانشکده، تجربه اولين پرواز و دوره هايي که گذرانديد برايمان بگوييد؟

پس از ورود به دانشگاه بعد از سه سال و شش ماه مدرک کارداني هوانوردي را گرفتم، آن زمان هنوز نام خلباني را بر اين رشته نگذاشته بودند. ترم آخر واحدهاي پرواز با هواپيماهاي تک موتوره داشتيم که پس از آن علاقه زيادي به پرواز پيدا کردم.

همين شد که براي ثبت نام در دوره اول(ppl) به مرکز خدمات فنون هواپيمايي مشهد مراجعه کردم ولي از آنجايي که طي 17 سال قبل از آن هيچ خانمي وارد سيستم اين مجموعه نشده بود بنده را نپذيرفتند تا اينکه پس از 18 ماه با گرفتن استعلامات متقاعد شدند و به من اجازه پرواز دادند؛ پس از آن بود که اولين پرواز تکي خود را تجربه کردم و قابليت پرواز و دوره اوليه خلباني ام خوب توصيف شد.

هر چه بيشتر پرواز مي کردم رغبت بيشتري براي ادامه راه پيدا مي کردم و همين باعث شد دوره هاي ديگر را نيز يکي پس از ديگري پشت سر بگذارم تا جايي که در سال 1391 موفق به اخذ گواهينامه خلباني هواپيماهاي سبک شدم.

مهيج ترين خاطره اي که دارم به پرواز تک نفره پس از ده ساعت دوره آموزشي با هواپيما تک موتوره برمي گردد و بايد اين را هم بگويم که من تا سال 1383  حتي سوار هواپيما هم نشده بودم و اولين تجربه ام پرواز با همين هواپيماهاي تک موتوره بود.

آيا در اين مدت زمينه اشتغال شما هم فراهم بود؟

در سال 1388 همزمان با گذراندن دوره هاي آموزش خلباني در هواپيمايي تابان مشغول به کار شدم. طي اين مدت براي استخدام به عنوان خلبان هواپيماي سنگين به شرکت هاي بسياري درخواست دادم و عليرغم اينکه در امتحان ها نمره بالا مي آوردم اما آن ها معتقد بودند گرفتن خلبان زن ريسک است.

با اين شرايط چه شد که اميد خود را از دست نداده و کار خود را دنبال کرديد؟

من معتقدم هيچ کس نمي تواند جاي ديگري را بگيرد و بر اساس همين نگاه با پشتکار راهم را ادامه دادم. زمانيکه در شرکت تابان مشغول به کار بودم آزمون استخدامي خلباني برگزار شد که در آن شرکت کرده، نفر اول اين آزمون شدم که پس از آن دوره تايپ هواپيماي بوئينگ 88 را گذرانده و براي دوره شبيه سازي به بلغارستان رفته و بعد از برگشت کار بر روي هواپيماي مسافربري را شروع کردم.

خلباني را چگونه توصيف مي کنيد؟

خلباني يعني دقت، ظرافت و دستور العمل؛ در هنگام پرواز هر کاري شيوه اي دارد و بايد از ابتدا تا پايان تمام آن ها را رعايت کرد و هيچ کس حق اعمال نظر شخصي در اين حرفه ندارد.

زماني که وارد اين رشته شديد نگاه ديگران به شما به عنوان يک زن خلبان چگونه بود؟

اوايل که کار خلباني را شروع کردم ديد خوبي به من نداشته و توانايي اين کار را در يک زن نمي ديدند ولي پس از چند پرواز زمانيکه قابليت هايم برايشان هويدا شد از بنده استقبال کردند.

وضعيت شرکت هاي هواپيمايي کشور در خصوص جذب زنان خلبان و کمک خلبان چگونه است؟

شرکت ايران اير که نماد هواپيمايي جمهوري اسلامي در همه کشورها است خلبان زن ندارد و اين خودش يک نکته مبهم است. شرکت هواپيمايي تابان هم با تفکر مديريت مجموعه که فردي فرهيخته است به زنان بها داده و در مهم ترين قسمت ها هم از خانم ها استفاده مي کنند.

آنچه مشخص است در حال حاضر مهمانداري رشته اي است که 95 درصد آن را زنان تشکيل مي دهند و مي توان گفت يکي از دلايل انحصاري بودن خلباني حقوق بالاي آن است و اکثر مردان نمي توانند بپذيرند که يک زن پا به پاي آنها کار کند و جلو برود.

من بعد از اين همه سال تلاش در حال حاضر کمک خلبان هستم اما خوشبختانه دو زن خلبان در کشور داريم که يکي از آن ها بازنشست شده است.

کسي که علاقه مند به خلباني است چگونه مي تواند وارد اين رشته شود؟

دارا بودن مدرک ديپلم براي ثبت نام در دوره هاي خلباني کافي است، فرد  مي تواند با مراجعه به يک مدرسه خلباني 3 دوره را گذرانده و بعد از آن دوره هاي تخصصي را ببينند.

يکي از گام هاي مهم در زمينه آشنايي و اطلاع رساني خلباني اين است که دانش آموزان از نزديک فرودگاه هاي هواپيماهاي سبک را ببينند و با اين رشته آشنا شوند.

در خيلي از کشور ها خانواده ها از نزديک هواپيما ها را مي بينند و اين رشته کامل برايشان توضيح داده مي شود اما در ايران هنوز اين شرايط مهيا نشده و عليرغم اينکه براي مردم جالب و هيجان انگيز است اما آگاهي زيادي درباره شيوه آموزش، استخدام و مسايل ديگر آن ندارند و به نظرشان يک کار محال و بعيد است حال آنکه اينگونه نيست و ثبت نام براي همه افراد در اين رشته آزاد بوده و به راحتي مي توانند وارد اين عرصه شوند.

باند پروازي نيشابور را چگونه مي بينيد؟

نيشابور شهر بسيار زيبا و قشنگي است که همين موضوع باعث شده که پرواز بر فراز آن معرکه باشد.

فرودگاه باغرود نيشابور پتانسيل هاي زيادي دارد که مي تواند زمينه رشد آن را فراهم آورد.

وجود امکانات فوق العاده از جمله آشيانه هاي بزرگ، باند پروازي مجهز، امکانات رفاهي و اقامتي بسيار عالي با شرايط آب و هوايي مناسب مي تواند بهترين ها را به مشتريان ارايه دهد و به نظر من اين مجموعه در حد فرودگاه هاي مختص هواپيما هاي سبک يک اروپايي هست و اين را نيز بايد مد نظر داشت که از آنجايي که نيشابور از پتانسيل گردشگري بسيار بالايي برخوردار است مي تواند ترافيک هوايي زيادي داشته باشد که يک ظرفيت عالي براي اين شهر است.
آریا

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid