محل تبلیغ شما
زینب کریمیان و صالح دلدم بازداشت شدند

تاریخ خبر: 1395/11/6

زینب کریمیان و صالح دلدم بازداشت شدند

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

براساس خبر منابع خبری غیررسمی زینب کریمیان خبرنگار و صالح دلدم کارگردان جوان سینما بازداشت شده اند.
براساس گزارش تعدادی از وب سایتهای خبری از جمله انصاف نیوز، زینب کریمیان، خبرنگار سابق ایرنا و مهر و همکار یک برنامه تلویزیونی و صالح دلدم، تهیه کننده و کارگردان جوان سینما، بازداشت شده اند.

وب سایت انصاف نیوز از بازداشت زینب کریمیان خبر داد و نوشت که او از عوامل تولید برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» است که از شبکه سوم تلویزیون ایران با اجرای «رضا رشیدپور» پخش می شود.

به گفته این وب سایت،خانم کریمیان در دوران ممنوع التصویری رشیدپور نیز با وی در برنامه اینترنتی «دید در شب» همکاری می کرد.

براساس این گزارش،زینب کریمیان از خبرنگاران «حامی دولت» محسوب می شود.براساس برخی گزارشها خانم کریمیان،پیش از این خبرنگار خبرگزاریهای مهر و ایرنا بوده است.
پیش از این هم گزارش شده بود که طاهره ریاحی، روزنامه نگار و دبیرِ گروه اجتماعی خبرگزاری برنا در منزلش در تهران بازداشت شده است /طاهره ریاحی پیشتر در روزنامه‌های شرق و مردم امروز نیز فعالیت می‌کرد.
همچنین منابع غیررسمی گفته اندصالح دلدم، تهیه کننده و کارگردان جوان سینما، هفته گذشته بازداشت شد.
گفته شده است که او قبلا سابقه احضار و در سال ۸۸ سابقه بازداشت داشته است.

وب سایت آفتاب،سال ۹۰ خبر داده بود که این تهیه کننده و کارگردان سینما با شکایت جواد معماری اردستانی، مدیر شرکت ویدئو رسانه تصویر دنیای هنر،به شعبه هشتم دادسرای «کارکنان دولت» احضار شده است.

علت این احضار، نامه‌ای اعلام شده بود که این کارگردان خطاب به جواد شمقدری، معاون وقت سینمایی وزارت ارشاد، منتشر و در آن از «زد و بندها و فساد موجود در شرکت تصویر دنیای هنر» سخن گفته بود.

درباره نتیجه این پرونده گزارشی منتشر نشده است.

این کارگردان عضو مسئول شاخه هنرمندان حزب مردم‌سالاری و «مرثیه‌ای برای لاله‌زار»، «بازگشت»، «امضا»‌، «بی‌دل» و «کباب غاز» از جمله فیلم‌های او است.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid