محل تبلیغ شما
«من ناصرحجازی هستم» پرفروش‌ترین فیلم مستند+لینک دانلود رایگان این فیلم

تاریخ خبر: 1399/8/24

«من ناصرحجازی هستم» پرفروش‌ترین فیلم مستند+لینک دانلود رایگان این فیلم

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، من ناصر حجازی هستم ضمن فروش در سینماهای داخل و خارج از کشور و از سویی عرضه فیلم طی هفته جاری از طریق شبکه نمایش خانگی (نسخه DVD) در سراسر کشور و با توجه به قرارداد منعقد شده با ویدیو رسانه های مربوطه، توانسته با فاصله بسیار نسبت به دیگر مستندهای ساخته شده در تاریخ سینمای ایران رتبه نخست را از بابت فروش کلی به خود اختصاص دهد.

پیش بینی می شود این عنوان و رکورد بدین زودی ها شکسته نخواهد شد تا نام ناصر حجازی این گونه در تاریخ سینمای ایران ثبت شود. رقم کلی فروش بعد از عرضه فیلم در شبکه نمایش خانگی و ... اعلام خواهد شد.
اما فارغ از این عنوان، من ناصر حجازی هستم از بابت فروش در سینماهای کشور بعد از 'تهران انار ندارد' دومین فیلم تاریخ سینمای مستند ایران است.
تهران انار ندارد در سال 1388 با اکران در سینماهای آزادی، سپیده و کانون و همچنین برخی از شهرستانها به فروشی بیش از پنجاه میلیون تومان رسید اما من ناصر حجازی هستم فقط با 153 سانس توانست به فروشی نزدیک به چهل میلیون تومان برسد تا رتبه دوم را از این بابت به خود اختصاص دهد که البته این رقم در گروه سینماهای هنر و تجربه بیشترین و پرفروش ترین مستند بوده است.
این مهم در حالی به دست آمده که فیلم مدتی توقیف بود تا تعدادی از سانس های آن به دیگر فیلمهای گروه سینماهای هنر و تجربه داده شود و از طرفی بسیاری از مخاطبین آن که از علاقه مندان به ورزش فوتبال هستند، اطلاعات چندانی از نحوه اکران من ناصر حجازی هستم در سینماهای گروه مذکور نداشتند. ضمن آنکه گروه همواره در ارائه سانس برای فیلمهای مستند با محدودیت روبه رو بوده است که از این بابت نیز نباید با دیگر فیلمهای سینمایی هنر و تجربه و حتی سینماهای آزاد که برای هر فیلم بیش از 1000 سانس در نظر می گیرند ، قیاس شود.
خانه خدا محصول سال 1345 و شش قرن و شش سال و آتلان از دیگر مستندهای مطرح و پرفروش تاریخ سینمای ایران هستند.
من ناصر حجازی هستم سال قبل نیز در جشنواره سینما حقیقت موفق شده بود رکورد حضور تماشاگر را بنا بر اعلام خبر سایت جشنواره بشکند.
زمان این فیلم که حامی بیماران مبتلاء به سرطان موسسه خیریه بهنام دهش پور است ، در اکران سینمایی اش 108 دقیقه و در شبکه نمایش خانگی 165 دقیقه خواهد بود.
من ناصر حجازی هستم که با ایده های امیر رفیعی تهیه کننده و مجری طرح فیلم در اولین تجربه کاری اش و به کارگردانی نیما طباطبایی و سرمایه گذاری نیاز افشین کیا ساخته شده است، شهاب حسینی، بهرام رادان، پرویز پرستویی، مسعود رایگان، مهران مدیری، رویا تیموریان را با صدای رضا یزدانی همراه خود دارد.
سعید رمضانی نماینده خانواده حجازی در پروژه، مهدی مهرنیا تدوین گر مستند و خسرو نقیبی نویسنده متن آن هستند . ضمن آن که مهدی اکبریان پور صداگذااری فیلم و محمد خرمی نژاد آهنگسازی فیلم زندگی ناصر حجازی را انجام داده اند. مصطفی علمی فرد نیز دیگر تهیه کننده مستند است.

 

 

 

عکس های مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی

مراسم اکران خصوصی فیلم مستند “ من ناصر حجازی هستم ” به کارگردانی امیر محمدنژاد شب گذشته 28 شهریور  با حضور جمع کثیری از هنرمندان و ورزشکاران در تالار ایوان شمس برگزار گردید.

عادل فردوسی پور / پژمان جمشیدی / رضا یزدانی / ایرج نوذری / پرستو صالحی / سروش صحت / مسعود رایگان / رویا تیموریان / لیلا بلوکات و ….

از جمله چهره های حاضر در این مراسم بودند.

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

 

مراسم اکران خصوصی فیلم من ناصر حجازی هستم

 

 

لینک فیلم " من ناصر حجازی هستم "

لینک های بیشتر از این فیلم در کانال تلگرامی 

 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

0 0
محمد تقوی بازیکن سابق استقلال و تیم ملی ایران   undefined 1399/8/25 00:37:57

اختلاف ناصر حجازی و امیر قلعه‌نویی چه بود؟

فیلم مستندی در مورد زندگی ناصر حجازی، ستاره فقید باشگاه استقلال در پی شکایت امیر قلعه‌نویی، بازیکن و دستیار سابق آقای حجازی توقیف شده است. با توقیف این فیلم، بحث سابقه اختلافات این دو ستاره فوتبال بار دیگر در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مطرح شد. محمد تقوی، بازیکن سابق استقلال تهران که همبازی امیر قلعه‌نویی بوده و تحت مربیگری ناصر حجازی بازی می‌کرده است، در این یادداشت خاطرات و مشاهداتش را از رابطه پرفرازونشیب این دو ستاره تیمش نوشته است:

نزدیک به هشت سال عضو باشگاه استقلال تهران بودم. در این مدت با مدیران، مربیان و بازیکنانی همکاری داشتم که هر کدام به دلایلی تاریخ باشگاه محسوب می‌شدند. زنده یاد محمد رنجبر، نصرالله عبدالهی، بهتاش فریبا، علی جباری، منصور پورحیدری، پرویز مظلومی از جمله مربیانی هستند که افتخار همکاری با آنها را در مقاطع مختلف داشتم.

اما بدون شک بهترین دوران ورزشی‌ام را در زمانی تجربه کردم که زنده یاد ناصر حجازی مربیگری تیم را به عهده داشت. در دوران ورزشی‌ام شاگرد مربیان بزرگی بودم که بدون تردید زنده یادان پرویز دهداری و ناصر حجازی در میان آنها شخصیتی منحصر به فرد داشتند.

حجازی مردی سازش‌ناپذیر اما دوست داشتنی بود. باید او را از نزدیک می‌شناختید تا به زوایای پنهان شخصیت منحصربه‌فردش پی می‌بردید. ناصرخان در زمین فوتبال بسیار سخت گیر و غیرقابل انعطاف بود. در اولین روز حضور ایشان، به دلایل انضباطی از تیم کنار گذاشته شدم و پس از مدتی که دوباره به تیم اضافه شدم متوجه تفاوت ایشان با دیگر مربیان شدم. تا زمانی که به‌عنوان شاگرد با ایشان کار می‌کردم ارتباط ما تنها به زمین فوتبال منتهی می‌شد، اما پس از اتمام دوران ورزشی‌ام ارتباط ما به مراتب نزدیک‌تر و صمیمی تر شد.

ناصرحجازی هیچوقت برای اینکه مربیگری کند با هیچ ارگان و یا شخصی لابی گری نکرد. اعتماد به نفس و شخصیت دوست داشتنی او موجب شده بود تا به رغم نتایج بدی که تیم در اولین حضورش در استقلال گرفت، تماشاگران و هواداران همچنان از او حمایت کنند. شاید برای خیلی از بازیکنان آن زمان که من هم جزئی از آنان بودم، چنین حمایتی باورکردنی نبود.

ناصرخان در سال دوم مربیگری‌اش با جذب بازیکنانی جوان و جویای نام سعی داشت ناکامی‌های فصل گذشته را جبران کند که در این کار بسیار موفق بود. در دومین فصل مربی گری زنده یاد حجازی، امیر قلعه‌نویی که به‌تازگی به عنوان بازیکن بازنشسته شده بود، به‌عنوان کمک اول ناصر خان پا به دنیای مربیگری گذاشت.

امیر قلعه‌نویی از دوران بازیگری و به عنوان کاپیتان همواره نقشی غیرقابل انکار در سیاست‌های باشگاه داشت. اما بلندپروازی‌های امیر با وجود ناصرخان محدود شده بود و اولین جرقه‌های اختلاف زده شد. همکاری ناصرخان با امیر به پایان فصل نکشید و امیر قلعه‌نویی برای حضور در کلاس‌های مربیگری به آلمان سفر کرد.

در سال سوم و به رغم نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا، زنده یاد حجازی پیش از پایان فصل از سمت سرمربیگری برکنار شد.

امیر قلعه‌نویی به‌عنوان کاپیتان تیم همواره حامی و غمخوار بازیکنان بود. بیشتر مشکلات بازیکنان را امیر حل و فصل می‌کرد. به‌عنوان نمونه زمانی که با مصدومیت بسیار شدید دست به گریبان و نزدیک به دو سال از فوتبال دور بودم تنها امیر قلعه‌نویی بود که جویای احوال و مشکلاتم بود. امیر قلعه‌نویی همواره با قدرت مدیریت خود اختلافات بازیکنان را برطرف می‌کرد و به خوبی مشخص بود که در آینده ای نه چندان دور سرمربی استقلال می‌شود.

امیر انسانی جاه طلب و بلند پرواز است که این ویژگی برای مربیان بزرگ بسیار ضروری است. اما حضور ناصرخان همواره مانعی بزرگ بود. پس از ناصرخان، رولاند کخ در مقطعی کوتاه سرمربی استقلال شد و امیر یکبار دیگر به عنوان کمک اول به استقلال بازگشت. اختلافات کخ آلمانی و قلعه‌نویی موجب شد تا او یکبار دیگر از استقلال کنار گذاشته شود.

امیر هیچ وقت نمی‌خواست نفر دوم باشد و یکی از دلایل موفقیت او در فوتبال نیز همین جاه طلبی اوست. امیر قلعه‌نویی بدون شک افتخارات زیادی در کسوت مربیگری به‌دست آورد، اما نباید از حمایت بی چون و چرای مدیران وقت استقلال و دیگر باشگاه‌ها از او به‌راحتی گذشت.

ناصرخان همواره اعتقاد داشت که اگر به مانند امیر حمایت می شد افتخارات به مراتب بیشتری کسب می‌کرد.

امیر قلعه‌نویی در مقطعی سه ساله توانست استقلال را قهرمان ایران کند و سپس به منظور سرمربیگری تیم ملی از استقلال جدا شد.

پس از مدتی نزدیک به پنج سال زنده یاد حجازی یکبار دیگر سرمربی گری استقلال را به عهده گرفتند اما از ابتدا مشخص بود که مدیران وقت دل خوشی از او ندارند و پیش از پایان نیم فصل، فیروز کریمی را جانشین او کردند. اما نتایج فاجعه بار کریمی موجب شد تا قلعه‌نویی پیش از پایان فصل مذکور جانشین او شود و استقلال را در جام حذفی به مقام قهرمانی برساند.

اوج اختلافات زمانی بود که ناصرخان غریبانه از استقلال جدا شد و مسئولان و مدیران وقت باشگاه که از دوستان صمیمی امیر قلعه‌نویی محسوب می‌شدند بیشترین نقش را در این جدایی به عهده داشتند. از آن هنگام، آتش اختلاف به‌مراتب بیشتر از گذشته شد، چون ناصرخان اعتقاد داشتند که امیر از پشت به او خنجر زده است.

امیرقلعه‌نویی در جایگاه سرمربی استقلال بدون شک افتخارات زیادی کسب کرد و ناصر حجازی نیز بدون شک اسطوره ابدی فوتبال ایران و باشگاه استقلال است. اختلاف سلیقه در فوتبال همواره وجود دارد و اختلافات این دو نیز تنها به مسایل فوتبالی ارتباط داشت. اما متأسفانه افرادی که بیشتر به دنبال نفع شخصی هستند آتش این اختلاف را حتی پس از درگذشت ناصرخان همچنان شعله ور نگه می‌دارند.

ناصرحجازی با جایگاه منحصربه‌فردش به تاریخ پیوسته و نباید این جایگاه را به‌راحتی لوث کرد.