محل تبلیغ شما
نظر ناهید تاج‌الدین درباره ورود بانوان به ورزشگاه

تاریخ خبر: 1395/8/16

نظر ناهید تاج‌الدین درباره ورود بانوان به ورزشگاه

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی معتقد است که باید فرهنگ حضور بانوان در ورزشگاه جابیفتد تا بانوان با سلامت در ورزشگاه حضور داشته باشند.

ناهید تاج الدین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که «چه حسی بهتر از این که  یک پروژه تخت جمشیدی در اصفهان افتتاح شده است»، اظهار کرد: از زحمات گودرزی تشکر می‌کنم و حضور سلطانی‌فر را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم به گونه‌ای دیگر عمل کند و توجه ویژه ای به بحث ورزش داشته باشد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره ورود بانوان به ورزشگاه ادامه داد: باید ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد به هرحال باید این فرهنگ جا بیفتد تا بانوان با سلامت در ورزشگاه حضور داشته باشند البته این جاافتادن کمی زمان‌بر است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پیگیر هستید تا بازی‌های بانوان نیز در ورزشگاه نقش جهان برگزار شود؟ گفت: اینجا باید مسقف و فازهای بعدی نیز آماده شود و اگر به لحاظ امنیتی مشکلی برای بانوان پیش نیاید پیگیر خواهیم بود.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 1
شهدای ایران   1395/8/16 19:49:53

وقتی قانون گذار قانون را دور می زند؛
تلاش نماینده زن برای ورود بانوان به ورزشگاه!
حالا نمایندگان زن مجلس که این روزها گویی برای مطرح شدن بیشتر دست روی موضوعات پر سر و صدا گذاشته اند پا را از مولاوردی هم جلو تر گذاشته اند.
«ورود زنان به ورزشگاه» در کشور ما «شرعاً» و «قانوناً» با اشکال مواجه بوده و طبق دستور وزارت کشور و همچنین نیروی انتظامی با هر گونه ورود زنان به ورزشگاه برخورد می کنند.

در این میان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، «مولاوردی» معاون زنان ریاست جمهوری تلاش کرد تا ورود زنان به ورزشگاه را برای برخی از رشته های ورزشی آزاد کند! اقدامی که با سر و صدای رسانه ای مواجه شد اما وزارت کشور باز هم به نیروی انتظامی دستور داد طبق قانون عمل کرده و از هر گونه ورود زنان به ورزشگاه ها جلوگیری شود.

مولاوردی یک سال بعد اعتراف کرد، یک بار در ورزشگاه حاضر شده و علی رغم اینکه در جایگاه ویژه بوده است تجربه تلخی کسب کرده و حاضر به ورود به ورزشگاه نیست!

حالا نمایندگان زن مجلس که این روزها گویی برای مطرح شدن بیشتر، دست روی موضوعات پر سر و صدا گذاشته و پا را از مولاوردی هم جلوتر نهاده اند.

یکی از نمایندگان زن مجلس که از استان اصفهان به مجلس آمده است و تخصصش ژنتیک است و اساساً در موضوع فرهنگی و ورزشی تجربه ای ندارد، مدعی است باید با فرهنگ سازی زنان را وارد ورزشگاه کرد.

این قانون گذار که لزوماً باید قانون را فصل الخطاب بداند، می گوید: به هرحال باید این فرهنگ جا بیفتد تا بانوان با سلامت در ورزشگاه حضور داشته باشند البته این جاافتادن کمی زمان‌بر است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پیگیر هستید تا بازی‌های بانوان نیز در ورزشگاه نقش جهان برگزار شود؟ گفت: اینجا باید مسقف و فازهای بعدی نیز آماده شود و اگر به لحاظ امنیتی مشکلی برای بانوان پیش نیاید پیگیر خواهیم بود.