محل تبلیغ شما
تجمع هواداران استقلال مقابل مجلس و شعار علیه ۲ وزیر بهمراه فیلم و عکس

تاریخ خبر: 1399/12/5

تجمع هواداران استقلال مقابل مجلس و شعار علیه ۲ وزیر بهمراه فیلم و عکس

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

تعدادی از هواداران تیم استقلال پیش از ظهر امروز با حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی به وضعیت این باشگاه معترض شدند.

هواداران استقلال با شعار علیه مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش خواستار استیضاح وی شدند. همچنین این تعداد از طرفداران استقلال علیه مدیران باشگاه شعار داده و خواهان جدایی آنها شدند.

همچنین تعدادی از طرفداران تیم استقلال با شعار علیه آذری جهرمی نسبت به واکنش وزیر ارتباطات علیه تیم استقلال شعارهایی را سر دادند.

تسنیم: شماری از هواداران تیم فوتبال استقلال به دلیل اعتراض به شرایط تیمشان مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

باشگاه استقلال شب گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هر گونه تجمع از سوی هواداران غیرقانونی است، اما صبح امروز (سه‌شنبه) شماری از هواداران مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این تعداد که به شرایط تیمشان و عدم رسیدگی به آن معترض هستند، علیه مدیران باشگاه و وزارت ورزش و جوانان شعار دادند. آنها با شعارهای مختلف به نوعی وزارت ورزش را مقصر ناکامی‌های چند سال اخیر استقلال معرفی کردند.

تعدادی از هواداران استقلال مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع و علیه سرمربی و مدیران باشگاه استقلال شعار دادند.

به گزارش ایسنا، تعدادی از هواداران استقلال امروز (سه‌شنبه) مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان جمع شدند و اعتراض خود را نسبت به مسائل مختلف پیرامون باشگاه اعلام کردند. هواداران استقلال در این تجمع علیه محمود فکری سرمربی آبی‌پوشان و مدیران باشگاه شعار دادند.

معترضان به عملکرد مدیران باشگاه استقلال، وزارت ورزش و سرمربی استقلال اعتراض و شعارهای را نیز علیه وزیر ارتباطات فریاد زدند. آنها در شعارهای خود تغییر مدیرعامل و برکناری محمود فکری را خواستار شدند و از وریا غفوری نیز حمایت می‌کردند.

در این بین چند درگیری میان دو طیف حامیان و منتقدان محمود فکری نیز رخ داد. یکی از نمایندگان فراکسیون ورزش مجلس نیز برای مدتی در جمع معترضان حاضر و با آنها گفت‌وگو کرد.

پیش از این باشگاه استقلال نیز با انتشار بیانیه‌ای در صفحه رسمی خود نسبت به حضور هواداران در این تجمع هشدار داده بود. باشگاه استقلال در این اطلاعیه آورده بود: «هوادار به هوش باش. در روزهای اخیر در برخی رسانه‌های مجازی خبری مبنی بر تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی منتشر شده که باشگاه استقلال به این وسیله به هواداران دلسوز و عاشق خود اعلام می‌کند این تجمع غیرقانونی است.

باشگاه استقلال از هواداران خود می‌خواهد ضمن خویشتن داری، از هرگونه اقدامی که منجر به برهم خوردن آرامش مجموعه تیم می‌شود، خودداری کنند.»

ه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ با وجود اینکه باشگاه استقلال شب گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هر گونه تجمع از سوی هواداران غیرقانونی است، اما صبح امروز (سه‌شنبه) شماری از هواداران مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. این تعداد که به شرایط تیمشان و عدم رسیدگی به آن معترض هستند، علیه مدیران باشگاه و وزارت ورزش و جوانان شعار دادند. آنها با شعارهای مختلف به نوعی وزارت ورزش را مقصر ناکامی‌های چند سال اخیر استقلال معرفی کردند.

تجمع هواداران استقلال مقابل مجلس

 

به گزارش "ورزش سه"، همانطور که از روز گذشته تجمع حضور مقابل مجلس شورای اسلامی توسط هواداران استقلال برنامه ریزی شده بود، این اتفاق امروز صبح با حضور تعداد زیادی از هواداران این باشگاه در مقابل خانه ملت رخ داد.


در حالیکه شب گذشته کانال رسمی باشگاه استقلال با انتشار بیانیه ای از هواداران خواسته بود از تجمع مقابل مجلس خودداری کرده و آن را غیرقانونی نامیده بود، اما طرفداران استقلال با بی توجهی به بیانیه باشگاه، امروز صبح مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع و نسبت به عملکرد مدیران این باشگاه به شدت معترض بودند.


استقلالی ها در شعارهای خود علیه احمد مددی مدیرعامل و اسماعیل خلیل زاده رئیس هیئت مدیره این باشگاه، خواهان جدایی آنها بودند. استقلالی ها همچنین شعارهای مختلف به نوعی وزارت ورزش را مقصر ناکامی‌های چند سال اخیر استقلال معرفی کردند.


در قسمتی از تجمع استقلالی ها، آنها علیه محمود فکری سرمربی تیم نیز شعار دادند که این امر، منجر به درگیری میانی تعدادی از لیدرهای باشگاه با جمعیت حاضر در آنجا شد.

 

 

 

 

هواداران استقلال که مدتهای زیادی است در قبال سیاست های وزارت ورزش نسبت به این تیم اعتراض داشته و این اعتراض را جسته و گریخته از طریق فضای مجازی یا تجمع مقابل باشگاه و وزارت ورزش عنوان می‌داشتند، امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و با خطاب قرار دادن نماینده‌های مردم در مجلس شورای اسلامی، اعتراض خود را علنی کردند.

هواداران استقلال با سردادن شعارهایی از نمایندگان مجلس خواستند در موضوع استقلال و مدیریت کلان وزارت ورزش در این باشگاه، ورود کنند. 

 

فیلم

فیلم

 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

0 0
مصطفی داننده   undefined 1399/12/5 20:10:30

شباهت عجیب حال و روز قالیباف اصول‌گرایان به فکری استقلالی‌ها
محمد باقر قالیباف و محمود فکری؛ دو نام پرتکرار این روزهای سیاست و فوتبال ایران هستند. دو چهره شناخته شده‌ای که نظر می‌رسد شباهت‌های فراوانی به یکدیگر دارند.

محمود فکری کاپیتان استقلال بوده و افتخارات زیادی با تیم آبی پایتخت به دست آورده است. رکوردهای او شاید برای خیلی از بازیکنان قعلی و آینده استقلال دست نیافتنی باشد.

محمد باقر قالیباف هم نامی شناخته شده در جریان اصول‌گرایی است. او 12 سال شهردار تهران بوده که در نوع خود یک رکورد فوق‌العاده است و بعید است که دیگر پایتخت شهرداری با این طول عمر به خود ببیند.

فکری با آن سابقه الان سرمربی استقلال و قالیباف با آن شهرت الان رییس مجلس است. هردوی اینها اما گزینه مطلوب استقلالی‌ها و اصول‌گرایان نبودند.

دست استقلالی‌ها از همه جا کوتاه مانده بود، به خاطر همین به سراغ فکری رفتند و اصول‌گرایان هم خیرالموجودین را قالیباف می‌دانستند. یعنی اگر نبود قحط‌الرجال، سرنوشت این دو اینگونه نوشته نمی‌شد.

شباهت عجیبی دیگر اینها، این است که در بین هواداران فوتبالی و سیاسی، زیاد جدی گرفته نمی‌شوند و به اصطلاح قبول‌شان ندارند. فکری که تقریبا هواداران استقلال هر گزینه‌ای را بهتر از او می‌دانند و قالیباف هم که مرد شکست خورده انتخابات‌های مختلف ریاست جمهوری است.

نکته جالب این است که ممکن است فکری و قالیباف به زودی کرسی به دست آورده را از دست بدهند. هر لحظه ممکن است، مدیران آبی، سرمربی دیگری را جایگزین فکری کنند و نمایندگان مجلس بعد از عمر یک ساله هیات رییسه فرد دیگری را جایگزین رییس فعلی کنند. آنگونه که به نظر می‌رسد قالیباف در این دوره هم به ریاست جمهوری نمی‌رسد، چون احتمال نامزدی سید ابراهیم رییسی به شدت زیاد است و هم ریاست مجلس را به پایداری‌ها واگذار می‌کند.

کاپیتان آبی‌ها و کاپیتان خلبان دنیای سیاست، آرزوهای بزرگ داشتند. آن یکی در فکر رسیدن به ستاره سوم بود و دیگر در سودای ریاست جمهوری اما آنگونه که شواهد پیداست، هیچکدام مرد میدان بازی خود نبودند و بهتر است با آرزوهای خود سرگرم باشند.

قالیباف به دنبال رسیدن به ریاست قوه بود که به آن رسید و فکری هم دوست داشت سرمربی استقلال شود که شد. حد این دو همین است و نمی‌شود برای‌شان جایگاه‌ بالاتر در نظر داشت.

شلوغی تمرین استقلال و هیاهوی صحن علنی، نشان می‌دهد که این دو دیگر اختیار آنچنانی هم در حوزه فعالیت خود ندارند. قائدی سر تمرین نمی‌آید، هواداران هر روز درتمرین جلوی مربی و بازیکن را می‌گیرند و در پارلمان هم پایداری‌ها با دادوبیداد، جلسه غیرعلنی برگزار می‌کنند و رییس مجلس را تبدیل به ناظم مدرسه کرده‌اند.

فکری و قالیباف، روزهای سختی را تجربه می‌کنند. روزهایی که فکر نمی‌کردند به این زودی‌ها به سراغ‌شان بیاید.

شاید دنیای سیاست و ورزش از هم فاصله داشته باشند اما به شدت می‌شود از این دو دنیای جدا از هم شباهت‌های عجیب و غریب پیدا کرد.