محل تبلیغ شما
رزمایش دریایی عربستان در خلیج فارس آغاز شد

تاریخ خبر: 1395/7/14

رزمایش دریایی عربستان در خلیج فارس آغاز شد

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

عربستان سعودی رزمایش دریایی خود به نام «سپر خلیج 1» را در آب‌های خلیج فارس و تنگه هرمز آغاز کرد.

 

به گزارش روزنامه فرا منطقه ای الشرق الاوسط عربستان بزرگترین رزمایش دریایی خود را تحت عنوان «سپر خلیج1» در آب های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، در این رزمایش، یگان هایی از نیروی دریایی پادشاهی عربستان از ناوگان شرقی حضور دارند که شامل کشتی های پادشاهی، قایق های تندرو، هواپیماهای نیروی دریایی، تفنگداران دریایی و یگان های امنیتی ویژه می شود.

ماجد القحطانی فرمانده این رزمایش اعلام کرد که مانور «سپر خلیج1» یکی از بزرگترین مانورهای ناوگان شرقی عربستان در خلیج فارس و دریای عمان است.

قحطانی افزود: رزمایش یاد شده همه عملیات های دریایی از جمله نبردهای هوایی، سطحی، زیر سطحی، جنگ الکترونیک، پیاده کردن تفنگداران، یگان های امنیتی ویژه و تیراندازی با گلوله جنگی را شامل می شود.

فرمانده عربستانی همچنین گفت که این رزمایش در راستای طرح ها و برنامه های آموزشی از پیش تعیین شده، انجام می شود و هدف از آن بالا بردن توان نبرد و کارکرد حرفه ای یگان های نیروی دریایی عربستان برای مقابله با دشمن احتمالی است.

عربستان در حالی اقدام به برگزاری رزمایش در آب های خلیج فارس کرده که همچنان در باتلاق جنگ یمن که خود به راه انداخته، گرفتار شده است.

بر اساس این گزارش، شکست امنیتی و نظامی سعودی ها در عرصه های مختلف به دلیل یک سال و نیم تجاوز به یمن٬ این کشور را به سمت بحران اقتصادی بزرگی سوق داده است.

حمله به یمن عربستان را مجبور به پرداخت صدها میلیارد دلار برای خرید انواع اسلحه، خرید مواضع و بستن دهان کشورها به جز کشورهای شرکت کننده در ائتلاف و دادن هدیه ها و کمک هایی به ارزش دهها میلیارد دلار کرده است.

حمله عربستان به یمن طی یک سال ونیم گذشته 10 هزار کشته، هزاران زخمی و تخریب زیر ساخت های این کشور را به همراه داشته است.

ایرنا

عربستان اعلام کرد که بزرگترین مانور دریایی این کشور را تحت عنوان «سپر خلیج» در خلیج فارس و دریای عمان و تنگه هرمز آغاز کرده است.

در این مانور واحد هایی از نیروی دریایی پادشاهی از ناوگان شرقی مشارکت دارند که شامل کشتی‌های پادشاهی، قایق‌های تند رو، هواپیماهای نیروی دریایی، تفنگ داران دریای و نیروهای اطلاعات دریایی عربستان می‌شود.

ماجد القحطانی فرمانده این مانور اعلام کرد که مانور «سپر خلیج» از بزرگترین مانورهایی است که عربستان در خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز انجام می‌دهد.

وی افزود که این مانور شامل تمامی عملیات‌های دریایی می‌شود که در برگیرنده، نبرد هوایی، سطحی و زیر سطحی، جنگ الکترونیک، مین روبی، پیاده کردن تفنگ داران در ساحل و تیراندازی با گلوله جنگی است.

القحطانی گفت: این مانور در راستای طرح‌ها و برنامه‌های آموزشی از پیش طراحی شده انجام می‌شود. هدف این مانور بالابردن توان نبرد و کار حرفه‌ای در بین تمامی واحدهای نیروی دریایی است و برای حمایت از منافع دریایی عربستان انجام می‌گیرد.

تسنیم

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid