محل تبلیغ شما
یک مشت آدم«قالتاق»درحوزه پیمانکاری کشور فعالیت می‌کنند

تاریخ خبر: 1395/9/2

یک مشت آدم«قالتاق»درحوزه پیمانکاری کشور فعالیت می‌کنند

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

سخنگوی سپاه: بخش عمده طرح‌های اقتصادی تا اواسط دولت احمدی‌نژاد در اختیار نهضت آزادی بود

به گفته سخنگوی سپاه، تا اواسط دولت احمدی‌نژاد بخش عمده‌ای از طرح‌های اقتصادی و پول ساز در اختیار نهضت آزادی بوده است.

سردار رمضان شریف در گفت‌و‌گو با ایلنا و در واکنش به برخی انتقادها مبنی بر اینکه سپاه به رقیب بخش خصوصی تبدیل شده است، گفت: سپاه مدعی است که بخش عمده‌ای از پیمانکاران و نیروهای متخصص کشور را آموزش داده و از مهاجرت آنها جلوگیری کرده است و آنها را در طرح‌های مهم به کار گرفته است. ادعای سپاه این است که وزیران دولت اصلاحات، دولت احمدی‌نژاد و دولت روحانی این اقدامات را تأیید کرده‌اند.

او با بیان اینکه یک مشت آدم «قالتاق» در حوزه پیمانکاری کشور فعالیت می‌کنند، گفت: تا اواسط دولت احمدی‌نژاد بخش عمده‌ای از طرح‌های اقتصادی و پول ساز کشور در حوزه خودروسازی در اختیار نهضت آزادی بوده است. مستندات آن هم موجود است. الان شرکت‌های مادر تغییر وضعیت دادند.

رقیب ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد تعاون سپاه که بخش عمده‌ای از مخابرات را خریدند و این همه هم علیه سپاه جوسازی کردند، متعلق به کدام جریان سیاسی بود؟
سخنگوی سپاه تأکید کرد: ۹۰ درصد پیمانکاران خرد آرزو و التماس می‌کنند که بیایند با قرارگاه سازندگی سپاه کار کنند. دلیل اول این است که می‌دانند مجموعه سپاه خوش حساب است، دلیل دوم هم این است که می‌گویند این‌ها اعتبار دارند. الان بیشترین بدهکاری دولت در حوزه سازندگی، به قرارگاه سازندگی سپاه است. مگر دولت می‌تواند به بخش خصوصی این قدر بدهکار باشد؟ در اینصورت آنها هر روز اعتصاب می‌کنند، اما اینجا از این خبرها نیست.
فقط یک رویارویی با ناوهای امریکایی داشتیم
رمضان شریف در مورد رویارویی‌های اخیر ناوهای امریکایی در خلیج فارس عنوان کرد: در این مدت ما یک رویارویی مشخص داشتیم که آن هم مربوط به شناور امریکایی بود که در آب‌های خلیج فارس متوقف شدند و ملوانان آنها هم به پایگاه دریایی انتقال پیدا کردند و بعد هم پذیرفتند که در آب‌های ما بودند و عذرخواهی هم کردند، تنها رویارویی مشخص ما با امریکایی‌ها همین بود که ۱۶ ساعت هم به طول انجامید و از ابتدا تا انتها همه چیز روشن بود.وی در مورد اعداد و ارقام رویارویی‌هایی که امریکایی‌ها مدعی هستند در منطقه خلیج فارس صورت گرفته است، گفت: من اطلاع دقیقی ندارم و نمی دانم این جزئیات مربوط به چه تاریخی است. امریکایی‌ها تلاش می‌کنند موضوعی را در سطح رسانه‌ها مطرح کنند و نوعی دوگانگی بین رفتار نیروهای مسلح ایران بویژه نیروی دریایی سپاه و رفتار وزارت خارجه کشورمان صورت بدهند. اما این مسأله در کشور ما هیچ موضوعیتی ندارد و بارها از دوستانمان در وزارت خارجه هم شنیدیم که از رفتار نیروهای مسلح بویژه در منطقه حساس خلیج فارس نه تنها گله‌ای ندارند، بلکه همواره ما را حمایت کرده‌اند.
سپاه یکی از حامیان جدی همه دولت‌هاست
رمضان شریف با بیان اینکه سپاه یکی از حامیان جدی همه دولت‌هاست، افزود: البته سپاه متناسب با مأموریت‌ها و مسئولیت‌های ذاتی که دارد، ضمن اینکه حمایت از دولت‌ها را همواره وظیفه خود می‌داند، در مواردی هم که لازم باشد و احساس شود نیاز است تذکری داده شود یا یادآوری صورت گیرد، به‌عنوان یک نهاد انقلابی برآمده از نظام جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود را در این حوزه انجام می‌دهد و این هم مربوط به این دولت و آن دولت نیست. این اقدامی مغرضانه است که کسانی تلاش کنند، موضعگیری‌ها و رفتار سپاه را منصوب به یک دولت خاص بدانند.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid