محل تبلیغ شما
موسیقی بانوان آسیب پذیر است

تاریخ خبر: 1394/6/9

موسیقی بانوان آسیب پذیر است

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

سرپرست گروه آوای صحرا:

موسیقی بانوان آسیب پذیر است

بانی فیلم آنلاین: الهام کریمی به همراه نوازندگانی همچون پدیده احرار نژاد و شیما بلوکی فر و نازنین پدر ثانی سوم و چهارم شهریور در فرهنگسرای نیاوران دوشب خاطره انگیز را برای بانوان علاقمند به موسیقی ایرانی رقم زدند.

 

 

به گزارش رسیده، الهام کریمی سرپرست  و خواننده گروه آوای صحرا در خصوص چگونگی شکل گیری این گروه موسیقی گفت:آوای صحرا با هدف معرفی موسیقی اصیل ایرانی شکل گرفت و در اولین اجرای خود قطعاتی از بزرگان موسیقی اصیل ایرانی را به همراه چند قطعه فولکلور برای علاقمندان  به موسیقی در دوشب اجرا کرد. تمرینات ما از 8 ماه پیش و با حضور نوازندگان چیره دست و با تجربه آغاز شد.
وی در خصوص قطعات اجرا شده نیز خاطر نشان کرد:در اولین کنسرت خود قصد داشتیم قطعاتی را برای مخاطبانمان اجرا کنیم که برایشان آشنا باشد. قطعا به مرور در کنسرت های آتی آهنگ هایی را ارایه می دهیم که توسط اعضای گروه و آهنگ سازهای معاصر ساخته و تنظیم شده است. در دوره های تاریخی زمانی زنانی همچون شورانگیز و یا هلن ایران دوله ردیف اموزشی مخصوص به خود را داشتند و از روی آن ردیف موسیقی اصیل ایرانی را تدریس می کردند اما به دلایل مختلفی روند حضور بانوان در موسیقی بسیار کم رنگ شد. اصلی ترین بخش در این مسیر حمایت مسئولین و رسانه ها و سپس خود ما بانوان هستیم که برای رساندن پیام واثر گذاری درعرصه  موسیقی در جامعه می بایست یکدیگررا حمایت کنیم.
کریمی با انتقاد از کمبود سالن های موسیقی بانوان خاطر نشان کرد:متاسفانه در کلان شهری همچون تهران تنها دوسالن برای اجرای موسیقی بانوان اختصاص یافته است البته هر دوی این سالن ها جزو بهترین و مجهز ترین سالن های اجرای موسیقی می باشند اما این تعداد با توجه به جمعیت و وسعت تهران بسیار کم و ناچیز است .
خواننده گروه آوای صحرا با اشاره به هزینه های بالای برگزاری کنسرت موسیقی و عدم تبلیغات واطلاع رسا نی را عامل  نبود  کیفیت  وتوجیه حضور اسپانسر مالی دانسته که بسیار کم رنگ بوده و   حضور اسپانسر مالی را بسیار اثر گذار توصیف کرد و افزود:هزینه اجاره سالن های کنسرت و تبلیغات و ... بسیار بالاست . حمایت بیشتر مسئولین در این برهه از زمان  از موسیقی بانوان بسیارمهم و حائز اهمیت  می باشد  چرا که موسیقی بانوان آسیب پذیر است و در هر دوره ای با سیاست های جدید دستخوش تحولاتی غیر قابل پیش بینی می شود. از این رو در دوره هایی که فضای بازتری در خصوص برگزاری کنسرت های بانوان وجود دارد باید مسئولین بیشترین حمایت را از آن انجام دهند تا بتوان جریان موثری را  در خصوص موسیقی این قشر از جامعه اعمال کرد. در کنسرتی که در فرهنگ سرای نیاوران برگزار کردیم تامین هزینه طراحی لباس ، صحنه و ... بدون حضور تهیه کننده امکان پذیر نبود. اقای افتخاری به خاطر عشق و علاقه ای که به موسیقی ایرانی دارد تهیه کنندگی این کنسرت را برعهده گرفت  و وجود چنین افرادی در جامعه به نفع موسیقی و هنر است.
الهام کریمی در پایان در خصوص برنامه های آینده این گروه گفت:قصد داریم  چند برنامه ویژه بانوان  در شهر های مختلف ایران داشته باشیم و در اواخر دی ماه مجددا کنسرتی را در فرهنگسرای نیاوران  برگزار نمائیم.

تگ ها