محل تبلیغ شما
مزایده کاروانسرای مرنجاب وکاخ شهرستانک

تاریخ خبر: 1394/5/30

مزایده کاروانسرای مرنجاب وکاخ شهرستانک

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

کاخ شهرستانک و کاروانسرای مرنجاب به مزایده گذاشته شد

کاخ شهرستانک در استان البرز و کاروانسرای مرنجاب در استان اصفهان با کاربری اقامتی و پذیرایی توسط صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی فرهنگی به مزایده گذاشته شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی فرهنگی ده بنای تاریخی دیگر را به مزایده گذاشت. کاخ شهرستانک در استان البرز، قلعه میرغلام در استان ایلام، خانه رجبی و کاروانسرای ایوانکی در استان سمنان، کاروانسرای زعفرانیه در استان خراسان رضوی، مجموعه ماکو در استان آذربایجان غربی، کاروانسرای مرنجاب در استان اصفهان، کاروانسرای دو دهک در استان مرکزی، خانه سوری در استان کرمانشاه و حمام تنکابنی در استان قزوین به مزایده گذاشته شده است.

هزینه مرمت هر یک از این بناهای تاریخی طبق اعلام صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی فرهنگی از ۴۶۰ میلیون تومان برای قلعه میرغلام در نظر گرفته شده تا ۸ میلیارد تومان برای کاخ شهرستانک.

همچنین کاربری بیشتر این بناها خدماتی، رفاهی، پذیرایی و  بین راهی تعریف شده است در این میان تنها برای کاروانسرای مرنجاب و کاخ شهرستانک کاربری اقامتی پذیرایی در نظر گرفته اند. مدت زمان مربوط به قراردادهای این بناهای تاریخی نیز از ۵ سال تا ۲۵ سال متغیر است.

مزایده بناهای تاریخی

صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی فرهنگی مدت زمان مرمت هر یک از آنها را نیز بین یک ماه برای خانه سوری تا یک سال و نیم برای بناهای مانند کاروانسراهایی مانند دو دهک، زعفرانیه و ایوانکی پیشنهاد کرده است.

اما مدت زمان بهره برداری از این بناها نیز از ۵ سال برای خانه سوری تا ۲۳ سال و ۶ ماه برای کاروانسرای دو دهک متغیر است. اجاره پیشنهادی ماهیانه نیز از ده میلیون ریال شروع می شود و به ۵۰ میلیون ریال نیز می رسد.

صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی فرهنگی اطلاعات بیشتر در این باره را روز شنبه ۳۱ مرداد ماه در سایت رسمی خود به نشانی www.chre.ir اعلام می کند

کاروانسرای مرنجاب