محل تبلیغ شما
لیلی افشار در تالار رودکی و نیاوران

تاریخ خبر: 1394/4/20

لیلی افشار در تالار رودکی و نیاوران

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

با اجرای آثار معروف جهان و موسیقی محلی ایران
 
لیلی افشار در تالار رودکی و نیاوران به صحنه می‌رود
 
 کنسرت گیتار کلاسیک لیلی افشار نوازنده گیتار 8و7 و9مرداد سال جاری در تهران برگزار می شود.
به گزارش بانی‌فیلم، لیلی افشار نوازنده گیتار کلاسیک نخستین زن دنیاست که در رشته نوازندگی گیتار دکترای خود را اخذ کرده است.
افشار قصد دارد دوئت گیتار و فلوت خود را در روزهای ذکر شده درتالار رودکی و  سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار کند. افشاربه همراه فیروزه نوایی در این کنسرت به اجرای آثاری از آهنگسازان برجسته جهان می پردازند.
همچنین براساس روال دیگر کنسرت‌های لیلی افشار، او در این کنسرت قطعه‌هایی از موسیقی محلی مناطق مختلف ایران را نیز اجرا می‌کند. این قطعات را افشار برای گیتار تنظیم کرده است.
بر اساس این گزارش لیلی افشار هر ساله چند ماهی از وقت خود را در ایران سپری می‌کند و در زمان بودنش در ایران کنسرت‌ها و مسترکلاس‌هایی را برای علاقه‌مندان به موسیقی برگزار می‌کند. امسال نیز کلاس‌های افشار در تهران 15 و 16 برگزار می شود.
لی‌لی افشار نواختن گیتار را از ۱۰ سالگی آغاز کرده و ازجمله نوازندگان برجسته گیتار کلاسیک در جهان و نخستین زنی است که در رشته اجرای گیتار کلاسیک از دانشگاه ایالتی فلوریدا به درجه دکتری دست یافته است.
این هنرمند که لیسانس موسیقی خود را از کنسرواتوار بوستون دریافت کرده تا کنون جوایز زیادی را کسب کرده و اکنون استاد دانشگاه ممفیس است. این نوازنده گیتار تاکنون کنسرت‌های متعددی در فرانسه، دانمارک، ایتالیا، آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا و استرالیا برگزار کرده است
 

تگ ها