محل تبلیغ شما
بيست و پنجمين نمايشگاه صنايع دستي

تاریخ خبر: 1394/3/21

بيست و پنجمين نمايشگاه صنايع دستي

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است

معاون رئیس‌جمهور اعلام کرد: با همکاری سیستم بانکی کشور بیش از 2000 کارگاه صنایع دستی جدید فعال شد و نگذاشتیم کارگاه‌هایی که در حال رکود بودند از مدار تولید خارج شوند.

به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی‌فر در مراسم بزرگداشت روز جهانی صنایع‌دستی بیان کرد: باور جدی ما این است که ظرفیت صنایع دستی در ایجاد اشتغال مخصوصا در مناطق محروم بیش از آن چیزی است که تاکنون اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه "می‌خواهیم صنایع دستی ایران را به دوران اوج و شکوفایی برگردانیم" افزود: نخستین محوری که قصد داریم روی آن کار کنیم و خواست بسیاری از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران بوده، افزایش کیفیت تولید صنایع‌دستی ایران است.

وی اضافه کرد: ما ادعا می‌کنیم یکی از سه قطب بزرگ تولید صنایع دستی هستیم پس باید با ارتقاء کیفیت حرف اول را در جهان بزنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه بسیاری از عرصه‌های تولید صنایع دستی به چند دهه یا سده گذشته مربوط می‌شود،‌ افزود: اکنون زمان نوآوری رسیده است. باور ما این است که با کمک همه سازمان‌ها و محوریت بخش خصوصی می‌توان در حوزه بازرگانی داخلی و خارجی تمرکز بیشتری داشت و اگر سال گذشته در هفت نمایشگاه بین‌المللی شرکت کردیم، امسال باید در 12 نمایشگاه شرکت کنیم و اگر در داخل 600 نمایشگاه صنایع دستی برگزار کردیم، امسال باید آن را به 1000 نمایشگاه برسانیم.وی اضافه کرد: لازم است سیاست‌های جدیدی اتخاذ کنیم و از ظرفیت‌های موجود در مناطق و استان‌های مختلف بهره ببریم.سلطانی‌فر همچنین برای این روز شعاری را برگزید و گفت: صنایع دستی را باید بیش از گذشته باور کنیم و جدی بگیریم.

او در این مراسم با اشاره به اهتمام و رویکرد مقام معظم رهبری با تبیین سیاست اقتصاد مقاومتی و همچنین تأکید رئیس جمهور برای رونق اقتصادی یادآور شد: با مجموعه تلاش‌ها و رویکردهایی که در دولت و نظام وجود دارد، می‌توان کشور را به سمت توسعه پیش برد،‌ همان‌طور که در ماه‌های اخیر نشان دادیم این هماهنگی‌ها می‌تواند در زمان اعمال تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی سبب توسعه کشور شود.وی بیان کرد: روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌ایم و انشاءالله روزهای آینده خوش و امیدوارکننده است.


۱۴هنرمند برگزیده صنایع دستی تجلیل شدند

همزمان با ۲۰خرداد روز جهانی صنایع دستی از ۱۴هنرمند برگزیده تجلیل شد.به گزارش مهر همزمان با ۲۰خرداد روز جهانی صنایع دستی از ۱۴هنرمند، کارآفرین، مدیر استانی و خبرنگار حوزه صنایع دستی و هنر سنتی تجلیل شد.یدالله نیکزاد هنرمند فعال در رشته قفل سازی، مهدی شمسعلی زری بافی گلابتون سازی، بهرام نفری مدرس صنایع دستی دانشگاه هنر، یاسر یامی هنرمند فعال در رشته چوب، سعید کیانی هنرمند رشته فلزکاری مورد تقدیر قرار گرفتند.همچنین از کامل تقوی نژاد مدیر عامل بانک سپه به خاطر بالاترین تخصیص اعتبار به جوایز صنایع دستی در دو سال اخیر و اصغر نورالله زاده مدیر عامل صندوق مهر امام رضا تجلیل شد. کارآفرینانی که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند هادی چابک کارآفرین استان تهران و فاطمه ذاکریان کارآفرین خراسان جنوبی در رشته حوله بافی بودند. صبا منوچهری مدیر مجموعه اقامتی خانه تاریخی منوچهری و افشین حیدری مدیر کل استان خوزستان نیز تجلیل شدند.

بیست و پنجمین نمایشگاه صنایع دستی صبح دیروز با حضور مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و جمعی از مسئولان مرتبط با صنایع دستی در محل نمایشگاه 

بین المللی تهران افتتاح شد.

این نمایشگاه به مدت 6 روز از ساعت 15 تا 21 میزبان بازدیدکنندگان است.

 

 

صنایع دستی روستای دویدوخ در منطقه جرگلان

صنایع دستی روستای دویدوخ در منطقه جرگلان

 

 

تگ ها