محل تبلیغ شما
جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای قدرت های بزرگ هسته ای را سرکار گذاشته

تاریخ خبر: 1394/2/16

جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای قدرت های بزرگ هسته ای را سرکار گذاشته

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است

جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای قدرتهای بزرگ هسته ای را سرکار گذاشته است / این که اورانیوم را چند درصد غنی سازی کنیم مهم نیست

 

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، در حالی که برخی از مراجع تقلید به سخنان اخیر رییس جمهور درباره این که پلیس موظف به اجرای قانون است نه اسلام، واکنش نشان دادند، معاون سیاسی استاندار تهران در سخنانی این واکنش ها را برداشتی کوته بینانه دانست .

سید شهاب‌الدین چاوشی معاون سیاسی استاندار تهران در همایش سراسری اعضای شورای اسلامی شهر و روستای شهرستان ملارد ، تنها راه نجات کشور از مشکلات داخل و خارجی را بازگشت به اسلام و آداب مسلمانی دانست و تشریح کرد : اگر اعتقاد به خدا و اعتقاد به معاد و پایبندی به اصول اعتقادی و اخلاقی در رفتار و منش ما جلوه گر شد ، این کشور اهل بیت عصمت رستگار خواهد شد. اگر غیر آن باشد هرچه شعار بدهیم و هرچه ادعا کنیم راه به جایی نخواهیم برد . ایران به یمن ورود اسلام در دنیا عزت و اعتبار یافته است . اگر ایران بخواهد عزت و اعتبار خود را جهانی و حفظ نماید جز این راهی ندارد . آداب مسلمانی را باید بیاموزیم . آداب مسلمانی تکفیر و تهدید و در گیری و منازه نیست .

 

برخی از کوته بینان از سخنان رییس جمهور برداشت های انحرافی می کنند

معاون سیاسی استاندار تهران با بیان این مطلب که ما امروز در میان انواع ناملایمات داخلی و خارجی محاصره شده ایم افزود : شرایط داخلی و خارجی ما هردو قابل تامل وتوجه است . رییس جمهور در سخنرانی رسمی در میان فرماندهان نیروی انتظامی مطالبی را بیان می کنند که دغدغه مهم در جمهوری اسلامی است و برخی از کوته بینان برداشت های انحرافی می کنند . برخی ها مطلب را عمیق نمی سنجند .مطالعه نمی کنند و متوجه نمی شوند غرض رییس جمهور چه بوده است . آقای رییس جمهور یک جمله کلیدی در صحبت های شان وجود داشت . که خیلی هم جنجالی شد .آن جمله این بود که نیروی انتظامی و پلیس موظف به اجرای قانون هستند نه اسلام .

رمز بسیاری از مشکلات داخلی ما در در سخن رییس جمهور نهفته است / امروز اسلام نباید ملعبه قدرت های مقطعی سیاست قرار بگیرد

وی در ادامه سخنان خود بیان داشت : فهم من از صحبت های رییس جمهور با فهم بسیاری متفاوت است . ممکن است حتی از بزرگان دینی ما کسانی نسبت به این موضوع و جمله متعرض شده باشد، اما عنایت داشته باشید که ما در مقام شاگرد، استاد ضمن احترامی که به همه ی بزرگان کشور قائل هستیم و همه ی منتقتدان دلسوزی که می دانیم انتقاد آن ها از سر دلسوزی است ، باید این نکته عرض کنیم که سخن رییس جمهور ما که پرچم اقتدار نظام جمهوری اسلامی را ملت و رهبری به دست باکفایت او سپرده اند سخن خامی نیست .یک سخن کلیدی است و رمز بسیاری از مشکلات داخلی ما در همین جمله نهفته است . امروز اسلام نباید ملعبه قدرت های مقطعی سیاست و نگاه های شخصی و سلیقه های فردی و گروهی قرار بگیرد. اسلام یک سرمایه جامع و جاودانه برای همه نسل ها و همه ی عصر ها است. ماحق نداریم اسلام را هر جوری که دلمان میخواهد چوب جراچ بزنیم . اسلام یک مکتب ای است که متولیش در طول تاریخ فقهای عظام بودند .

اسلام نه به عهده من است نه به عهده شما / اجرای اسلام به عهده آحاد مردمی است که دل در گرو اسلام سپرده اند

چاوشی تشریح کرد : امروز هم پرچم داری این حرکت و اجرای اسلام طبق قانون اساسی به دست با کفایت ولی فقیه سپرده شده است . قوانینی هم که در کشور جمهوری اسلامی وضع می شود دستگاه ها و نهاد های مختلفی متولی اجرای این قوانین هستند . پس اجرای اسلام نه به عهده من است نه به عهده شما . اجرای اسلام به عهده آحاد مردمی است که دل در گرو اسلام سپرده اند و نظارت براجرای اسلام و هدایت کلی آن برعهده ولایت فقیه است . این که در جمهوری اسلامی هرکسی به خودش حق بدهد که هر طوری که اسلام را می فهمد اجرا کند، این شکل قرار گرفتن اسلام به عنوان یک ملعبه برای هوس های سیاسی است . مگر کسانی که در گذشته با تشخیص خودشان می خواستند اسلام را اجرا کنند با ارتکاب قتل های های زنجیره ای اعتبار و حیصیت حمهوری اسلامی را نشانه نرفتند . چه جوری می توانیم اجازه بدهیم تو جامعه هر کسی به اجتهاد شخصی خود عمل کند . پذیرفتن این یعنی نفی ولایت فقیه . آقای رییس جمهور گفت که شما نمی توانید بگویید که خدا این راگفته و پیامبر این جوری گفته، می خواهم اینجوری عمل کنیم . شما باید به مر قانون عمل کنید . فقهای دین هستند که باید تشخیص بدهند چه جوری است . فقهای دینی ما نظرات مختلفی دارند . نظریات فقهی مختلف و برداشت های فقهی متفاوت است . آن نظریه فقهی که در جمهوری اسلامی شناخته شده و قانونی است نظریه صاحب ولایت فقیه است . هر زمانی همه ی مراجع عظام برای ما محترمند . همه ی مراجع عظام در زمان و عصر امام حرف داشتند ، دیدگاه داشتند . برخی از بزرگان در آن زمان نظرات امام را در نهایت ادب و اخلاق نقد کردند و امام نسبت به آن ها هیچ تعرضی نداشت و احترام داشت .

اگر بخواهم حرف بزنم حتما این حرف ها را نمی زنم / در کلام معظم رهبری نسبت به سخنان رییس جمهور مطالب تکمیلی یافتم

این مقام مسئول افزود : شما نخبان فکری این جامعه هستید من در جمع عوام اگر بخواهم حرف بزنم حتما این حرف ها را نمی زنم . بزرگانی که به امام نامه نوشتند و امام را متهم کردند که شما با این روالی که شروع کردید احکام اسلام را یکی پس از دیگری به خطر میندازید . {درواقع} به دیدگاه های فقهی امام اعتراض کردند.

این انقلاب بر اساس دیدگاه های فقهی امام راحل بنا شده است . هر آنچه که رهبری تشخیص بدهد مبنای قانونی قرار می گیرد . از صحبت ها و کلام معظم رهبری در روز بعد سخنرانی رییس جمهور هرچه دقیق شدم نسبت به این نکته مطالب تکمیلی یافتم نه مطالب معترضه . سخن درستی است . هرکسی به اجتهاد خود نمی تواند بگوید اسلام را می خواهم پیاده کنم .

ما در مجموع روایاتی که می خوانیم ده ها روایت مجعول ممکن است وجود داشته باشد که تشخیص آن با من و شما نیست . علمای دینی که علم رجال خواندند آ ن ها تشخیص می دهند که این روایت قابل نقل هست یا نیست . علمای گذشته ما بررسی می کردند و از بزرگان اجازه نقل روایت می گرفتند . امروز اجازه نقل روایت دیگر در جامعه دارد تعطیل می شود . در گذشته اخباریون صد ها روایت جعلی در دین قاطی کردند که اگر بزرگان دین و مجتهدین ما نبودند اخباری گری امروز ایران را بدتر از عراق و سوریه تهدید می کرد .

اگر مراقبت نکنیم این شیطان درونی مارا هم به سمت و سوی رفتار های داعشی می کشاند

معاون سیاسی استان داری تهران اظهار داشت : امروز خطر عمده ای که جهان اسلام را تهدید میکند اخباری گری است . داعش زاییده اخباری گری است . آنها مع القاعده خبرهای جعلی و خرافی و غیر معقولی را جعل کردند و به نام اسلام در دنیا منتشر میکنند .

امروز کشور اهل بیت جمهوری اسلامی تنها کشوری است که برای مبارزه با اسلام امریکایی و اسلام تحجر برخاسته است . از کدام روایت و آیه کلام خدا میشود استنباط کرد که زن و بچه مردم را سر ببرند . این گروهی که به نام اسلام و مسلمانی در عراق ، شام و یمن جنایت می کنند از کدام یک ار آموزه های دینی بهره برده اند . تصور نکنید که داعش مختص عراق و سوریه است . داعش همان شیطانی است که در درون ما واقع شده . اگر مراقبت نکنبم این شیطان درونی مارا هم به سمت و سوی رفتار های داعشی می کشاند . اگر ما امروز توانسته ایم جمهوری اسلامی را در دنیا به عنوان یک نظام مترقی مطرح کنیم برای این است که تعلیمات امام در این کشور جاری و نگاه و نظر سیاسی ولایت فقیه در حاکمیت پذیرفته شده است.

فتواهای مفتیان دین فروش رو ببینید چه فتوایی دادند . چه گونه مسلمانان را به جون هم انداخته اند . آل سعودی که مدعی دفاع از حرمین شرفین است بچه های مردم را می کشند و مسلمانان را غارت می کنند . شیعه های امیرالمومنین را دارند زیر توپ و تانک و بمباران له می کنند . یمنی ها شیعه امیرالمومنین هستند . حتی برادران اهل سنت که در آن کشور حضور دارند هم طالب استقلال کشورشان هستند . اما امروز این هایی که آنجا قتل و عام می کنند شیعه هستند و نسل کشی می کنند .

اجرای اسلام مسئولیت رهبری و رییس جمهور است/ ولی فقیه می تواند مهمی را فدای اهم کند اما پلیس نه

وی افزود : نگرانی رییس جمهور این است که مبادا به نام اجرای احکام اسلام و اجرای اسلام هر نهاد و سازمانی خودسری کند و اسلام در ذهن مردم مخدوش شود . اسلام سرمایه این ملت است . سرمایه این کشور است . اگر آقای رییس جمهور میگوید اجرای اسلام بر عهده پلیس نیست ،منظورش تضعیف پلیس و بی اعتنایی به احکام اسلام نیست . او سوگند یاد کرده برای اجرای اسلام . این مسئولیت رهبری و رییس جمهور است نه مسئولیت هر نهاد و سازمانی که در جمهوری اسلامی شکل گرفته . من اخیرا از صحبت های زیبای ریاست ستاد کل نیرو های مسلح خیلی خوشحال شدم . خبرنگار پرسید آقای سرلشگر فیروزآبادی شما نظرتون درباره مذاکرات چیست ؟ حرف حکیمانه ای بود . گفت من مسئول جنگ هستم این کار ها به سیاست خارجه مربوط می شود. رییس جمهور می خواهد این اتفاق در همه ارکان کشور بیافتد . هرکسی در سر جای خودش قرار بگیرد . مسئول جنگ باید بداند که گوش به فرمان رهبری باشد که هر زمان که لازم شد از کشور دفاع کند. مسئول صلح و دیپلماسی باید بداند گوش بفرمان رهبری باشد و باید برای عزت و اقتدار کشور تلاش کند .بله ولی فقیه می تواند مهمی را فدای اهم کند اما نه من ، نه پلیس.

کسی که در راس حکومت جهوری اسلامی است می تواند واحب شرعی را براساس مصلحت جامعه موقتا تعطیل کند . مگر امام خمینی نکرد . مگر در جریان حج خونین بعدش چند سال حج تعطیل نشد . حج در ردیف خمس وزکات و نماز است . چه شد که حج تعطیل شد . مصالح عمومی جامعه اسلامی اقتضا کرد که فقیه جامع شرایط تشخیص بدهد که الان ضرورتی ندارد . وقتی که انساهایی پست به رفتارهای ناشایستی دست می زنند برعلیه ایرانیان که قابل دفاع نیست، چه جوری می توانیم بگوییم که این عمره مستحبی عمل خوب و پسندیده ای است .

 

چگونه است نمی توانیم با کسانی که در این انقلاب با ما بودند مدارا داشته باشیم / رفتارمان از ظلم معاویه گاهی وقت ها بدتر است

سید شهاب الدین چاوشی گفت : در زمان پیدایش اسلام پیامبر توانست از اعراب نیمه وحشی افراد مومنی را تربیت کند . پیامبر توانست رسم مدارا و بردباریی و تحمل را به مسلمانان یاد بدهد . چگونه است ما در جامعه اسلامی نمی توانیم هم مسلکان و هم نوع های خودمان را که در این انقلاب با ما بودند را تحمل کنیم و با آن ها مدارا داشته باشیم . کسی معصوم و بری از اشتباه نیست . همه ما اشکال داریم . بعضی اشتباهاتشان آفتابی میشود و بعضی ها هم مطرح نمیشود . اغماض و گذشت نسبت به همدیگر باعث شکستن آن هراس الکی که نسبت به ایران در خارج از کشور به وجود امده است. اگر ما با هم مهربان و همدل و همزبان باشیم آن ها نمی توانند بر موج ایران هراسی سوار بشوند . آن ها که می توانند موج ایران هراسی را دامن بزنند می گویند این ها در داخل به همدیگر رحم نمی کنند . مگر می شود که درکشور امیرالمومنین شیعه با شیعه ، شیعه باسنی ، مسلمان با غیر مسلمان در کشوری که قلمرو سرزمینی اسلامی است و قانون بر آن حاکمه ستیزه جویی کند .و لذا رییس جمهور می گوید مر قانون . پلیس به قانون عمل کند . اعتبار قانون یعنی حفظ نظم و انضباط اجتماعی . به مردم می گوییم زهد پیشه کنید ولی خودمان می خواهیم در ثروت اندوزی بردیگران سبقت بگیریم . به مردم می گوییم عدالت علی، رفتارمون علوی نیست ، رفتارمان از ظلم معاویه گاهی وقت ها بدتر است .

جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای قدرتهای بزرگ هسته ای را سرکار گذاشته است / این که اورانیوم را چند درصد غنی سازی کنیم مهم نیست

خوشبختانه حضور پربار جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای قدرتهای بزرگ هسته ای را پشت میز نشانده و ماه ها است سرکارشان گذاشته و آن ها امروز فهمیدند که جمهوری اسلامی یک قدرت هسته ای است . این که اورانیوم را چند درضد غنی سازی کنیم مهم نیست مهم این است که ما دانش این رابدست آوریم . دانش هسته ای را بدون اتکا به غرب جوانان های دانشمند ما بدست آوردند . این دستاورد را به هیچ قیمتی از دست نمی دهیم .در شرایط تحریم که نظام اقتصادی ما به واسطه تحریم ها دارد فلج می شود باید روابطمان را تنظیم کنیم . به دنیا این اطمینان را بدهیم که ما خطری برای شما نداریم . قابل اثبات است که امروز جز اسرائیل و آل سعود از توافق میان ما با قدرت های بزرگ درباره موضوع هسته ای کسی رنج نخواد برد .

 

 چرا امام می گوید عبور از چراغ قرمز حرام است آیا این کوته بینی است 

پس از پایان سخنان چاوشی معاون سیاسی استاندار تهران ، حاجعلی بحری عضو شورای اسلامی شهر ملارد در اعلام اعتراض به برخی از سخنان معاون سیاسی استاندار تهران با حضور در پشت تریبون گفت : چرا امام می گوید عبور از چراغ قرمز حرام است آیا این کوته بینی است . در شهری که بنده عضو شورای آن هستم مشکلات مردم بیداد می کند . آمار فساد و اعدام در این شهر بیداد می کند . امروز بیان این صحبت ها در این جلسه مهم تر است یا رفع مشکلات شهر و مردم در ارجحیت است .

وی درخصوص دفاع چاووشی از سخنان رییس جمهور گفت : یکی از راجع تقلید در خصوص سخن اخیر رییس جمهور می فرمایند : نخست این‌که معلوم مى‌شود قوانین ما چیزى غیر از قوانین اسلامى است؛ در حالى که همه بر گرفته از اسلام است و همه افراد اعم از پلیس و غیر پلیس موظف به اجراى قوانین اسلام هستند.حتى وظیفه امر به معروف و نهى از منکر بنا به تصریح قرآن کریم و اجماع مسلمین وظیفه همگان است. اثر منفی دیگر این‌که، این‌گونه سخنان روحیه نیروى انتظامى را تضعیف مى‌کند و زحماتى را که براى تهذیب اخلاق و مبارزه با منکرات متحمل شده است نادیده مى‌گیرند و آنها را در اجراى قوانین اسلامى سست مى‌سازد.از همه مهم‌تر چراغ سبزى است که به افراد آلوده به انواع مفاسد اخلاقى و مجالس کثیف و مانند آن داده مى‌شود که از این به بعد آزاد هستید و پلیس کارى به شما ندارد، آنها بدون این سخنان طوفان مى‌کنند واى اگر چراغ سبزى هم به آنها نشان داده شود.

اسلام ر ا غیرقابل تحمل معرفی نکنید/ تفسیر قرن سوم هجری که علامه طبرسی نوشته امروز پاسخ گوی نیاز جامعه ما نیست

سید شهاب‌الدین چاوشی در جواب این عضو شورای اسلامی شهر ملارد گفت : ۹۰ درصد جوانان ما امروز به واسطه رفتار های سیاسی ما از اسلام فاصله گرفته اند . ما نمی توانیم حرف هایی را بزنیم که عده خاصی آن ها را بپسندند . این شیعیان امیرالمونین که با رفتار های من و شما و بی تفاوتی ها و بی مسئولیتی کسانی که در معرض مسئولیت قرارگرفته اند از دین دارن گریزان می شوند ، مسئولیتش با من و شماست . احترام همه فقهای اعظام بر ما واجب است اما امروز کلام نافذ فقهی در حکومت دینی ما، فصل الخطاب نظر ولایت فقیه است . اسنتباط بسیاری از فقها هم از سخنان رییس جمهور همان بود .

وی افزود : اجرای قوانین اسلامی وظیفه همه ما است اما هر یک نهاد و دستگاه زیربط دارد .اسلام به تعداد آدم هایی در کشورهست می تواند درباره اش تصورات متفاوت باشد . تصورات خود را کنار بگذاریم و به اسلام برگردیم . تفسیر قرن سوم هجری که علامه طبرسی نوشته امروز پاسخ گوی نیاز جامعه ما نیست .اما هیچ خدشه بر دامن علامه طبرسی نمی شیند . امروز تفسیر علامه طباطبایی هم که چند سال پیش نوشته شده باز هم ناکافی است . پس اسلام را براساس فهم اجتهاد درست زمان ببینیم که امام فرمود : مقتضیات اسلام و زمان را ببینید . اسلام ر ا غیرقابل تحمل معرفی نکنید.نگاه ما در حکومت دینی نگاه امام خمینی (ره) است .

تگ ها