محل تبلیغ شما
فیلم«ناهید»دربخش «نوعی نگاه» کن

تاریخ خبر: 1394/1/28

فیلم«ناهید»دربخش «نوعی نگاه» کن

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

 
آخرین خبر از کن2015
 
حضور قطعی فیلم سینمایی «ناهید» ساخته آیدا پناهنده در بخش «نوعی نگاه» کن
 
بانی فیلم آنلاین:

لحظاتی پیش خبرنگار بانی فیلم از نشست مطبوعاتی شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن گزارش داد که فیلم ایرانی «ناهید» ساخته آیدا پناهنده در بخش «نوعی نگاه» کن 2015 پذیرفته شده است.
خبرهای کامل از این نشست مطبوعاتی را به محض مخابره توسط خبرنگار بانی فیلم، منتشر خواهیم کرد.

 

امسال از سینمای ایران یک فیلم بلند و یک فیلم کوتاه در جشنواره کن پذیرفته شده است.

فیلم بلند "ناهید" ساخته آیدا پناهنده فیلمی است که در بخش نوعی نگاه به نمایش درخواهد آمد. نوعی نگاه به فیلم هایی اختصاص دارد که به بخش مسابقه راه پیدا نکرده اند اما به دلیل نوع نگاه ویژه شان به سینما و پی جویی راه های تازه، در جشنواره پذیرفته شده اند. در این بخش طی سال ها فیلم های مختلفی از سینماگران ایرانی نظیر بهمن قبادی و محمد رسول اف به نمایش در آمده است.

در این فیلم ساره بیات و پژمان بازغی بازی دارند. آیدا پناهنده پیشتر فیلم مستندی به نام "خانه قمر خانم" و فیلم های نیمه بلندی چون "گلدان های زمستانی" را کارگردانی کرده است. تیری فرمو در معرفی فیلم "ناهید" از نگاه ویژه فیلمساز به جامعه ایران تقدیر کرد.

فیلم "کشتارگاه" ساخته بهزاد آزادی هم در بخش سینه فونداسیون پذیرفته شده است. این فیلم ۲۴ دقیقه ای در بخش سینه فونداسیون که به فیلم های دانشجویان سینما اختصاص دارد با سایر فیلم های این بخش رقابت خواهد کرد.

در یک محله کوچک کردنشین به نام کشتارگاه چهار نوجوان برای وارد شدن به گروه بزرگ مواد مخدر باید مقداری هروئین خریداری و امتحان کنند، اما یکی از آنها با مصرف آن می میرد و باقی آنها باید فرار کنند.

تگ ها