محل تبلیغ شما
تئاتر رام کردن زن سرکش

تاریخ خبر: 1394/1/21

تئاتر رام کردن زن سرکش

 
 
 

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است

عبدالحی شماسی:

نمایش «رام کردن زن سرکش» طنز نجیبی دارد

بانی فیلم آنلاین: عبدالحی شماسی شیوه طنز پردازی که مریم کاظمی در نمایش «رام کردن زن سرکش» به کار برده است را طنز نجیب و به دور از هجو و تحقیر دانست.

این مدرس،نویسنده و کارگردان تئاتر درباره نمایشنامه «رام کردن زن سرکش» گفت: تفاوت های فرهنگی باعث می شود که واکنش مردم به شوخی های ملل دیگر متفاوت باشد و کمتر دیده می شود که یک لطیفه در همه جای جهان باعث خندادن مردم شود. این فاصله طنز در فرهنگ ایرانی و انگلیسی به خوبی دیده می شود.
شماسی در ادامه توضیح داد: همین مسئله کارگردانان را در مرحله آدابته کردن نمایش های فرنگی به دام لوده و هجو می اندازد، اما مریم کاظمی به خوبی از پس این مسئله بر آمده و طنزی نجیب و به دور از هجو و تحقیر را به نمایش در آورده است.
این کارگردان تئاتر بازی حسین محب اهری در این نمایش را نشان دهنده یک تحول و پختگی در هنر بازیگری او عنوان کرده و افزود: امشب در صحنه این نمایش بازی متفاوت و قابل تاملی را از محب اهری دیدم که نشان می دهد در شیوه بازی او یک تحول کامل کننده اتفاق افتاده است.
وی بهره گیری از موسیقی ایرانی در این نمایش را یکی از نکات قابل توجه در آدابته سازی این نمایشنامه در اجرا دانسته و ریتم درست، ارتباط بازیگران با یکدیگر و ارتباط درست آنها با رویدادهای نمایشی، طراحی حرکت و میزانسن را از جمله نقاط قوت نمایش رام کردن زن سرکش ارزیابی کرده و به گروه اجرایی برای ارائه ای بی خطا قدردانی کرد.
نمایش رام کردن زن سرکش به کارگردانی مریم کاظمی هر روز غیر از شنبه ها ساعت 20:30 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه است.

 

محل:  ایرانشهر - سالن استاد ناظرزاده کرمانی
دوره اجرا:  ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۴
ساعت:  ۲۰:۳۰
بهای بلیت:  ۲۵,۰۰۰ تومان

 

نویسنده:  ویلیام شکسپیر
مترجم:  کوروش اسدالهی
کارگردان:  مریم کاظمی

بازیگران:  (معرفی دلقک ها به ترتیب ریزش به صحنه!) بهروز مهرعلیان، عماد سالکی، حمید فتوحی، مریم کاظمی، پریسا فلاح زاده، نازنین صفا، حسین محب اهری کاظم هژیر آزاد، سید جواد زیتونی، حسام کلانتری، میلاد رمضانی ( ورجاوند )، جواد اعرابی، سعید دشتی، عماد جلوید پور، سعید قره داغلی، مهری کشوری، سهیلا پورعلی اصل، مهدی رحیمی، حسن عسگری، حسین صفا شیما میر مهدی، نرگس صفا منش، سعید عابدی، حسین مزینانی

طراح صحنه: فریبرز قربانزاده
موسیقی: شهرام نجاتی
طراح لباس: مژگان عیوضی
طراح گریم ، ماسک و کلاه گیس: افسانه قلی زاده
طراح پوستر و بروشور: عماد سالکی – پریسا فلاح زاده
زوابط عمومی: زهرا شایان فر

فروش اینترنتی بلیت: www.gisheh.net

 
نشانی: خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، جنب خانه هنرمندان
تلفن: ۸۸۸۱۴۱۱۶ - ۸۸۸۱۴۱۱۵

تگ ها