محل تبلیغ شما

مسافران از تخریب طبیعت بپرهیزند

1394/1/5

سازمان محیط زیست: مسافران از تخریب طبیعت بپرهیزند

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است

 همشهری آنلاین:
معاون سازمان حفاظت محیط زیست از دوستداران و علاقه‌مندان به طبیعت و میهمانان نوروزی درخواست کرد، هنگام مراجعه به تفرجگاه‌ها و استفاده از مواهب الهی از تخریب طبیعت و محیط زیست جلوگیری کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت از محیط زیست، احمد علی کیخا افزود: با توجه به این که مقام معظم رهبری اخیرا در دیدار فعالان عرصه محیط زیست، تخریب محیط زیست را جرم تلقی کردند از عموم مردم درخواست می‌کنیم از این پس در حفظ محیط زیست کوشاتر باشند.

وی به هموطنان توصیه کرد: از افروختن شعله آتش در مناطق پر درخت خودداری و برای پخت غذا به جای استفاده از شاخه درختان و کندن بوته‌ها، از اجاقهای خوراک پزی استفاده شود.

کیخا اضافه کرد: از آنجایی که در فصل گل‌دهی گیاهان قرار داریم؛ محل اسکان باید در مکان‌هایی باشد که پوشش گیاهی و جنگلی کمتری داشته باشد و از لگدمال کردن و تخریب رستنی‌ها و شکست سرشاخه‌های درختان باید خودداری شود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست افزود: مسافران در زمان حضور در طبیعت، تا حدامکان غذاهای آماده که نیازمند پخت مجدد نیست به همراه داشته باشند و در صورت نیاز به آتش، حتی الامکان از ذغال آماده استفاده و حتما خاکستر آتش را نیز با آب و خاک خاموش کنند.

وی از گردشگران خواست کیسه مخصوص جمع آوری زباله را همراه خود داشته باشند و زباله‌های خود را در جنگل، ساحل دریا، کنار چشمه‌های آب، مناطق کوهستانی و دره‌ها رها نکنند.

جلوگیری از شکار و صید حیات وحش و پاکیزه نگهداشتن حاشیه‌های رودخانه‌ها و نهرهای طبیعی از دیگر توصیه‌های معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مردم بود.

کیخا افزود: از بلند کردن صدای بلندگوهایی که سبب آلودگی صوتی و اختلال در رفتار جانوران می‌شود و از سرکشی به لانه پرندگان و هر نوع حیوان و نیز تعقیب تفننی و تفریحی آنها پرهیز شود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست از مسافران نوروزی خواست برای بهره‌مند شدن از محیط زیستی زیبا، سالم و با نشاط، در پاسداشت طبیعت کوشا باشند و با رعایت توصیه‌های زیست محیطی و بهداشتی، با ماموران و کارشناسان حفاظت محیط زیست همکاری کنند.

مراقب تفرجگاه ها باشید/ رودخانه ها را آلوده نکنید

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست از دوستداران و علاقه مندان به طبیعت و میهمانان نوروزی درخواست کرد، هنگام مراجعه به تفرجگاه ها و استفاده از مواهب الهی از تخریب محیط زیست جلوگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد علی کیخا افزود: با توجه به این که مقام معظم رهبری اخیرا در دیدار فعالان عرصه محیط زیست با ایشان، ‌تخریب محیط زیست را جرم تلقی کردند از عموم مردم درخواست می کنیم از این پس در حفظ محط زیست کوشاتر باشند.

وی اضافه کرد: از افروختن شعله آتش در مناطق پردرخت خودداری و برای پخت غذا به جای استفاده از شاخه درختان و کندن بوته ها، از اجاقهای خوراک پزی استفاده شود.

کیخا گفت: ‌از آنجایی که در فصل گل دهی گیاهان قرار داریم؛ محل اسکان باید در مکان هایی باشد که  پوشش گیاهی و جنگلی کمتری داشته باشد و از لگدمال کردن و تخریب رستنی ها و شکست سرشاخه های درختان باید خودداری شود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست افزود:‌ مسافران در زمان حضور در طبیعت، تا حد امکان غذاهای آماده که نیازمند پخت مجدد نیست به همراه داشته باشند و در صورت نیاز به آتش، حتی الامکان از ذغال آماده استفاده و حتما خاکستر آتش را نیز با آب و خاک خاموش کنند.

وی از گردشگران خواست کیسه مخصوص جمع آوری زباله را همراه خود داشته باشند و زباله های خود را در جنگل، ساحل دریا، کنار چشمه های آب، مناطق کوهستانی و دره ها رها نکنند.

جلوگیری از شکار و صید حیات وحش و پاکیزه نگهداشتن حاشیه های رودخانه ها و نهرهای طبیعی از دیگر توصیه های معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مردم بود .

کیخا افزود‌: از بلند کردن صدای بلندگوهایی که سبب آلودگی صوتی و اختلال در رفتار جانوران می شود و از سرکشی به لانه پرندگان و هر نوع حیوان و نیز تعقیب تفننی و تفریحی آنها پرهیز شود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست از مسافران نوروزی خواست برای بهره مند شدن از محیط زیستی زیبا، سالم و با نشاط، در پاسداشت طبیعت کوشا باشند و با رعایت توصیه های زیست محیطی و بهداشتی، با ماموران و کارشناسان حفاظت محیط زیست همکاری کنند.


Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

تگ ها