محل تبلیغ شما

حریر شریعت زاده از سن پایین آورده شد

1393/10/27

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

به گزارش ایسکانیوز، دوشنبه شب در حین برگزاری کنسرت سالار عقیلی در طرقبه و شاندیز "طی یک اقدام عجیب نوازنده دف گروه یعنی حریر شریعت زاده پس از اجرای یک قطعه موسیقی از سن پایین آورده شد و دیگر اجازه به صحنه رفتن را پیدا نکرد."

ممانعت از حضور بانوان نوازنده در کنسرت ها از شهر اصفهان آغاز شد و تاکنون بنابر "قانون نانوشته ای در 13 شهر بانوان نوازنده" از حضور و اجرای زنده در کنسرت ها منع شده اند و خبرگزاری ایسکانیوز تاکید کرده است که این قانون نانوشته "توسط گروههای فشار به اداره های ارشاد استان ها تحمیل شده است."

این ممانعت درحالی انجام شده است که حریر شریعت زاده، نوازنده دف، و از شاگردان جواد معرفی، همسر سالار عقیلی است.

محمدرضا کرمانی مدیر برنامه‌های سالار عقیلی نیز خبر اجبار مقام های محلی در منع حضور حریر شریعت زاده را تائید کرده و به خبرگزاری فارس  گفته است: "بعد از اجرایی که در شهر بجنورد داشتیم به پیشنهاد اداره کل ارشاد خراسان رضوی قرار شد کنسرتی را در شاندیز برگزار کنیم.دوشنبه شب این اتفاق رخ داد اما بعد از اجرای قطعه اول یکی از مسئولین از ما خواست تا خانم شریعت‌زاده برای اجرای قطعات بعد دیگر روی سن نباشند."

مدیر برنامه های سالار عقیلی با اشاره به اینکه "خانم شریعت‌زاده را همه می‌شناسند و او شخصیت مستقل هنری دارد و از بازماندگان استاد معروفی است"، گفته است: "توقع ما این بود که با ایشان چنین برخوردی نشود."

محمدرضا کرمانی با تاکید براینکه "همه مجوزهای لازم برای اجرای این کنسرت و تایید همه نفراتی که در این اجرا حضور داشتند، از اداره ارشاد خراسان اخذ شده بود"، گفته است:"مسئولان این اداره به ما قول این را داده بودند که برگزاری این کنسرت با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شود" و "خانم شریعت زاده حتی مشکل پوشش هم نداشتند و خودشان همواره در خصوص این موضوع حساسیت زیادی به خرج می‌دهند."

مدیر برنامه های سالار عقیلی استقبال از این کنسرت را "بسیار خوب" توصیف کرده اما درباره منع حضور حریر شریعت زاده در کنسرت شاندیز، گفته است:"ما تاکنون باچنین مشکلی مواجه نشده بودیم" و به خاطر اینکه "فضای کنسرت به هم نخورد و مردم از موسیقی اصیل ایرانی لذت ببرند، کنسرت را هر طور شده بعد از این ماجرا هم ادامه دادیم."

گراموزیک-یاسمن مجلل : همسر سالار عقیلی قرار بود در کنسرت شهرستان طرقبه در استان خراسان رضوی به صحنه برود پس از اجرای یک قطعه از سن پایین آورده شد و تا انتهای برنامه اجازه حضور در صحنه را پیدا نکرد .

به گفته شاهدان , سالار عقیلی بدون حضور نوازنده پیانو اش کنسرت را برگزار کرد .

گفتنی است طرح ممانعت از حضور بانوان نوازنده از اصفهان آغاز شده و بر طبق قانونی نانوشته شامل ۱۲ شهر میشود و توسط گروه های فشار به اداره ارشاد استان ها تحمیل میشود .

به گزارش «گراموزیک» و به نقل از فارس , محمدرضا کرمانی مدیر برنامه‌های سالار عقیلی ضمن اشاره به حاشیه‌های پیش آمده در اجرای شب قبل کنسرت سالار عقیلی گفت: بعد از اجرایی که در شهر بجنورد داشتیم به پیشنهاد اداره کل ارشاد خراسان قرار شد کنسرتی را در شاندیز برگزار کنیم. شب گذشته این اتفاق رخ داد اما بعد از اجرای قطعه اول یکی از مسئولین از ما خواست تا خانم شریعت‌زاده برای اجرای قطعات بعد دیگر روی سن نباشند.

وی افزود: خانم شریعت‌زاده را همه می‌شناسند و او شخصیت مستقل هنری دارد و از بازماندگان استاد معروفی است. توقع ما این بود که با ایشان برخورد این چنینی نشود.

کرمانی ادامه داد: همه مجوزهای لازمه برای اجرای این کنسرت و تایید همه نفراتی که در این اجرا حضور داشتند، از اداره ارشاد خراسان اخذ شده بود و مسئولان این اداره به ما قول این را داده بودند که برگزاری این کنسرت با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شود. خانم شریعت زاده حتی مشکل پوشش هم نداشتند و خودشان همواره در خصوص این موضوع حساسیت زیادی به خرج می‌دهند.

کرمانی کنسرت برگزار شده را در روز گذشته در مجموع اتفاقی مثبت ارزیابی کرد و گفت: این کنسرت خوشبختانه با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شد و همه چیز خوب بود، ارشاد هم انصافا همکاری کرد اما ما تاکنون با مشکل این‌چنینی مواجه نشده بودیم. هر جا که سالار عقیلی و گروه او حضور می‌یابند همواره مورد محبت قرار می‌گیرند.

وی در پایان گفت: ما به خاطر اینکه فضای کنسرت به هم نخورد و مردم از موسیقی اصیل ایرانی لذت ببرند، کنسرت را هر طور شده بعد از این ماجرا هم ادامه دادیم. به هر روی امیدوارم که دیگر شاهد اتفاقات این‌چنینی نباشیم.

 منبع : پایگاه خبری تحلیلی گراموزیک


Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

تگ ها

1 0
شایسته   1393/10/28 15:00:25

موزیک ازاده یا نه ؟