محل تبلیغ شما
دکترناصرکرمی:مي خواستيد چکار کنيد خانم ابتکار؟

تاریخ خبر: 1393/9/28

دکترناصرکرمی:مي خواستيد چکار کنيد خانم ابتکار؟

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

ابتدا: معصومه ابتکار در ابتکاري جالب امروز متن سخنراني انجام نشده ديروزش در نماز جمعه تهران را منتشر کرده است.

وي در اين متن مدعي شده که در دولت اصلاحات ايشان و همکارنشان برنامه هاي مبسوطي براي کنترل آلودگي هوا داشتند که در دولت احمدي نژاد همه اش به باد فنا رفته است. سوال اين است: دقيقا چه برنامه اي داشتيد؟ اين برنامه چرا در دوره هشت ساله دولت اصلاحات اجرا نشد؟

چرا برنامه را نوشتيد اما اجراي آن را واگذاشتيد براي دولت بعدي؟ در اين دوره هم قرار است براي دولت بعدي برنامه بنويسيد يا خودتان مي خواهيد آستين بالا بزنيد و براي کاهش آلودگي هوا کاري بکنيد؟
بعد: مشکل آلودگي هوا اصلا پيچيده نيست. الف) تعرفه واردات خودروهاي برقي حذف شده و برعکس دولت به خريداران اين خودروها وام بدهد. ب) واردات خودرو مشمول خودروهاي کوچک و ارزان شده و فقط شامل خودروهاي گرانقيمت و لوکس نباشد. از سوي ديگر به خاطر نقش قضيه در حفظ جان مردم واردات اين خودروها مشمول تعرفه گمرکي نباشد. ج) توليد و توزيع خودروهاي آلاينده و غيراستاندارد مشمول سختگيري هاي قانوني و مالي بشود. طوري که نه توليد اين خودروها صرف داشته باشد و نه استفاده از آنها. د) وزارت نفت مکلف بشود به فقط توزيع سوخت استاندارد و پاک، و نه سوخت سمي و خطرناک. خانم ابتکار، همه اين طرحها يک روزه قابل تصويب و قابل اجرا هستند. اصلا احتياجي به برنامه درازمدت ندارند. اما هم شما مي دانيد و هم ما که قدرتتان به اندازه قدرت مافياي انحصار خودرو نيست و البته وزارت نفت هم براي توزيع چنان سوختي چه مسائل فرامتني دارد. پس احتمالا برنامه شما اين است که همين طرحها را بنويسيد اما اجراي آنها را وابگذاريد براي دولت بعدي. چون شما و دولتتان هرگز اختيارات و توانايي لازم براي اجراي آنها را نداريد. دولت بعدي هم ندارد. دولت قبلي هم نداشت. دولت قبلتر هم نداشت. دولت قبلتر از آن هم نداشت.
سرانجام: خانم ابتکار، شما را راه ندادند به سخنراني در زمينه کاهش آلودگي هوا در نماز جمعه. زورشان خيلي زياد است خانم ابتکار. دست کم صادق باشيد با مردم و راستش را بگوييد. ما درکتان مي کنيم. قوه درک ما از قوه تحمل ريه هاي ما که کمتر نيست. ميبينيد که، هنوز در اين هواي مرگبار سمي داريم راه مي رويم و نفس مي کشيم. اگر چه يک به يک دارد از تعداد ما کم مي شود.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

 

7 0
امیر پریزاد   1393/10/2 08:51:47

ایشان فقط و فقط سخنگو ، با پوزش خبرنگار محیط نیست ،هستند . . . فقط خبر از نابودی محیط زیست، بمانند یک خبرنگار آماتور می دهند و بس . . .