محل تبلیغ شما

چراازبرنامه90 شفاف سازی نمی شود

1393/8/5

قلعه نویی؛
چرا درباره درآمد فردوسی پور از برنامه 90 شفاف سازی نمی شود
سرمربی استقلال از مسئولان صداوسیما درخواست کرد که میزان درآمدهای برنامه 90 را شفاف کند. همانطور که این برنامه سعی کرده با شفاف سازی میزان درآمد مربیانی مثل او را برای مردم روشن کند.

ه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، امیر قلعه‌نویی در خصوص بازی با پدیده در مشهد و حملات رسانه ای به خودش صحبت های زیر را انجام داده است.

 

* تشکر ویژه از مسئولان پدیده و مسئولان برگزاری بازی

ابتدا ایام سوگواری را به همه هم‌وطنان عزیز تسلیت می‌گویم و امیدوارم عزاداری همه عزیزان مورد قبول واقع شود. پیش از صحبت درباره مسائل فنی بازی با پدیده هم باید تشکر ویژه‌ای داشته باشم از مسئولان تیم پدیده که فضای خوبی برای ما وجود آوردند. ما واقعا از تمرین کردن در مشهد لذت بردیم و زمینی در اختیارمان گذاشتند. فوتبال باید همین باشد. تشکر ویژه‌ای دارم از مسئولان برگزاری بازی که فضای مناسبی ایجاد کردند و در روز بازی هم فضا و نظم خوبی در زمین برقرار بود.

 

* هر دو تیم شانس برد داشتند

از نظر من هر دو تیم برای برنده شدن شانس داشتند. در یک ربع اول بازی می‌توانستیم با دو گل از پدیده جلو بیفتیم و سجاد(شهباززاده) روی موقعیت دوم بی‌دقتی کرد و در دقیقه 10 یک موقعیت صد در صد را تبدیل به گل نکرد. بعد از آن پدیده حاکم بر زمین شد و در نیمه دوم هم خیلی خوب بازی را شروع کردند که در نهایت به گل هم رسیدند. با تعویض‌هایی که داشتیم توانستیم از دقیقه 75 بهتر از پدیده بازی کنیم و کنترل بازی را در اختیار بگیریم و حتی به گل هم نزدیک شدیم که متاسفانه باز سجاد آن را از دست داد. هر دو تیم فکر و ذکرشان انجام یک بازی تاکتیکی بود و تیم داوری هم برای سرعت دادن به بازی خیلی کمک کرد.

 

* درگیر‌ی‌ام با ستوده طبیعی بود

درگیری با دکتر ستوده نداشتم و نمی‌دانم این بحث برای چیست. حرف‌هایم یک چیز طبیعی بود و از او خواستم تا بازیکن را برای حضور در زمین سریع‌تر آماده کند. در آن لحظه فشار تماشاگر و تیم حریف زیاد بود و باید هر چه سریع‌تر بازیکن‌مان آماده می‌شد.

 

* فوتبال هووی همه شده است

طبیعتا همه باید قانونمند باشند و وقتی چیزی قانونی است به آن تمکین کنیم. نمی‌توان برخلاف قانون و طبق میل شخصی رفتار کرد. البته فوتبال خیلی مظلوم است و هر کسی درباره آن صحبت می‌کند اما نوبت به حق که می‌رسد توجهی نمی‌شود و حق آن داده نمی‌شود. روز گذشته رادیو گوش می‌دادم و یک عزیزی که در رشته دیگری تخصص داشت درباره فوتبال حرف می‌زد و فکر و ذکرش این بود. پس باید قبول کرد که فوتبال در مقایسه با همه رشته‌ها فرق دارد اما به نظر می‌رسد فوتبال هووی همه شده است. همه می‌آیند دور و بر فوتبال و معروف و پولدار می‌شوند جز خود فوتبالی‌ها.

 

* درباره برنامه 90 هم شفاف سازی شود

مگر شفاف‌سازی خوب نیست؟ مگر درباره رقم قرارداد من، علی دایی و تیم‌ها شفاف سازی نمی‌کنند و ریز آن را در نمی‌آورند؟ خب چه اشکالی دارد درباره برنامه 90 هم شفاف سازی شود. برنامه‌ای که خودش اینقدر روی شفاف سازی گیر می‌دهد بیایند درباره میزان درآمد تهیه‌کننده، مجری و صدا و سیما هم شفاف سازی شود. جایی که قلم و نفس شان برای اجنبی‌هاست چرا اینجا سکوت می کنند.

 

* فردوسی‌پور هم در‌آمد برنامه‌اش را اعلام کند

همه جای دنیا 80 درصد هزینه فوتبال از تلویزیون است. درست است کانال خصوصی دارند. اینجا هم باید فکری شود. یا برای باشگاه‌ها کانال خصوصی بگذارند و یا رسانه ملی خودش حق فوتبال را بدهد. پخش نشدن فوتبال شادابی را از جامعه می‌گیرد. حتی همین فوتبالی که آقایان به آن انتقاد دارند. همه از بغل فوتبال معروف و پولدار می‌شوند. همان قلم و تریبونی که اینقدر بحث می‌کند چرا یک بار نمی‌گوید درآمدش از پول تبلیغات، پیامک و ... چقدر است اما درباره قرارداد قلعه نویی و علی دایی بحث می کند. برنامه‌ای که از کنار فوتبال به شهرت و همه جا رسید. باید برنامه‌های منتسب به فوتبال هم ریز درآمدشان از فوتبال را هم اعلام کنند.

 

* هر جا کم می‌آورند می‌گویند فوتبال حق ما را خورد

همه کار و زندگی‌شان را ول کرده‌اند و درباره فوتبال حرف می‌زنند. رشته دو میدانی به نظرتان از الکلاسیکو بیشتر طرفدار دارد؟ من اعتقاد دارم باید حق همه رشته‌ها داده شود اما اینطور نباشد که هر کسی در رشته خودش به مشکل برخورد و وسط بحث فنی و کارشناسی درباره رشته خودش بگوید فوتبال حق ما را خورده است. همین فوتبالی که حق خیلی‌ها را خورده چقدر جلوی آسیب‌های اجتماعی را گرفته است. اما همیشه فوتبال را خوار و ذلیل می‌کنند.

 

* این قلم‌ها عمر و عاصی هستند

خوشحالم که قلم‌هایی درباره‌شان صبحت شده کم کم ذات خودشان را نشان می‌دهند. تیتر می‌زنند فلانی بازداشت شده. من چیزی را کتمان نمی‌کنم. درگیری بعد از بازی به وجود آمد. اما بعد از آن در جلسه و نشستی همه چیز به خوبی تمام شد. مردم این قلم‌ها مسلمان عمر و عاصی هستند. چرا باید با آبروی کاپیتان تیم ملی و استقلال اینطور بازی شود. خودم و آقایان عزیزی، قاضی حیدری و فرهنگی درباره این اتفاق همانجا حرف زدیم و همه چیز تمام شد.

 

* با تمام نفرات مقابل پارسه قرار می‌گیریم

پارسه تیم باشخصیتی است و من احترام زیادی برای‌شان قائل هستم. نه بخاطر فوتبال‌شان که بیشتر به خاطر طرز فکری که در این باشگاه جاری است. این باشگاه بیش از اینکه ورزشی باشد، فرهنگی و آموزشی است. این تیم وابسته به پارسه است و احترام زیادی برای آقای بهمن عابدینی و مدیران ارشد آن که خط مشی‌شان سیاست گذاری برای کمک به ورزش است، قائلم. پیش از این با پارسه بازی کرده‌ایم و مطمئنا تیمی که فولاد را حذف کرده حرف زیادی برای گفتن دارد. ما همانند دیدار قبلی‌مان با تمام نفرات مقابل پارسه بازی می‌کنیم.

 

* از ملی‌پوشان راضی نیستم اما روز به روز بهتر می‌شوند

ما اردوی خوبی در مشهد داشتیم و جا دارد از مهندس عبدالله پور، هواپیمایی تابان که از دوستان خوبم هستند و جناب آقای سی میتی مدیریت هتل آبان تشکر ویژه‌ای می‌کنم که زحمات زیادی برای تیم ما کشیدند. درباره شرایط ملی‌پوشان هم باید بگویم اگر سپاهان یک بازیکن داشت ما چهار بازیکن در جام جهانی داشتیم که در اردوی آخر 6 بازیکن شده بود. از شرایط ملی‌پوشان در بازی آخرمان مقابل پدیده بیشتر راضی بودم. بازیکنان ملی‌ هنوز در فضای جام جهانی هستند و نتوانسته‌اند به لیگ برگردند. اما نسبت به بازی‌های قبلی خیلی بهتر شده‌اند اما هنوز در حد سابق خودشان نیستند و ظاهر نشدند. اما به عینه می‌بینم که در تلاش هستند به شرایط آرمانی گذشته برگردند و بیشتر به تیم کمک کنند.

ورزش سه

109


Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

تگ ها