محل تبلیغ شما

فروش زنان مهمترین منبع درآمدداعش پس ازنفت+عکس ها

1393/7/16

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، هنگامی‌که گروه تروریستی تکفیری موسوم «امارت اسلامی عراق و شام» معروف به «داعش» در آوریل سال 2013 میلادی با جدایی از گروه تروریستی «جبهه النصره»، شاخه رسمی سازمان تروریستی «القاعده» در سوریه اعلام موجودیت کرد، کمتر کسی باور داشت که به چنین قدرتی دست یابد و مرتکب چنین جنایاتی شود.

زنان و کودکان عراقی در بازار برده فروشان داعش

اوج این جنایات‌ها صرف نظر از کشتارها و قتل‌عام‌ها را باید در تصرف شهر «موصل» و مناطق اطراف آن ملاحظه کرد، جایی که زنان و کودکان در قرن بیست و یک توسط این گروه تکفیری به «بردگی» کشیده شدند، به گونه‌ای که گزارش‌های بسیار منتشره در رسانه‌ها و خبرگزاری‌های بین المللی و منطقه‌ای تاکید می‌کند که پس از صادرات و فروش نفت مسروقه از میدان‌های نفتی عراق و سوریه، هم اکنون «فروش برده» دومین منبع درآمد گروه تروریستی تکفیری «داعش» را تشکیل می‌دهد.

این گزارش‌ها تاکید می‌کنند که گروه تروریستی تکفیری «داعش» عملیات‌های گسترده و بی‌شماری را در مناطق تحت تصرف خود از جمله در موصل و رقه علیه اقلیت‌های عراقی و سوری با هدف ربودن زنان وکودکان آنها به اجرا می‌گذارد.

گزارش‌های فوق یادآور می‌شوند که هدف از این آدم ربایی‌ها صرفا فروش این زنان و کودکان نیست، بلکه داعش از این اسرا به عنوان «طعمه‌ای» برای جذب جوانان ساده لوح در کشورهای مختلف استفاده می‌کند. در واقع داعش به تروریست‌هایی که جذب می‌کند، وعده تامین نیازهای مادی و شهوانی آنها را به واسطه این زنان و کودکان می‌دهد.

اکنون چند ماهی است که سخن از آدم ربایی‌های گسترده در شمال عراق و سوریه در میان است و جدیدترین اطلاعات به دست آمده از مناطق تحت تصرف داعش در موصل در عراق و رقه در سوریه حکایت از آن دارد که هم اکنون این گروه تکفیری تروریستی 2 بازار ثابت برده فروشی را در این دو شهر دایر کرده است.

براساس این گزارش‌ها بازار برده فروشی شهر موصل در کوی «القدس» دایر شده، تا به تبع آن در شهر رقه، در شمال سوریه نیز بازار مشابهی با همین منظور تشکیل و در عمل برده فروشی به یکی از منابع درآمد ثابت داعش تبدیل شود.

در این بازارها زنان و دختران نوجوان و حتی کودکان براساس سن و زیبایی چهره و کاربردی که باید برای برده‌‌دار داشته باشند، به فروش می‌رسند و گزارش شده که بهای هر کودک در این بازارها تنها 10 دلار است.

گزارش‌های سازمان ملل تاکید می‌کند که بسیاری از این زنان پیش از فروخته شدن به عنوان برده از سوی عناصر تکفیری داعش مورد انواع تعرض‌ها و آزارهای جنسی و بدنی قرار می‌گیرند.

زنان ایزدی به اسارت گرفته شده و فروخته شده به عنوان برده توسط داعش

گزارش منتشره در ماه آگوست گذشته سازمان ملل به این امر اشاره می‌کند که گروه تروریستی تکفیری داعش اقدام به ربودن 500 زن از طایفه «ایزیدی‌ها» از یکی از روستاهای شمال غربی عراق کرد تا بعدها به عنوان برده در بازارهای موصل و رقه فروخته شوند.

همچنین گزارش دیگر این سازمان تاکید می‌کند که داعش اقدام به ربودن 150 زن میسیحی شهر موصل کرد تا پس از انتقال به سوریه در بازارهای برده فروشی رقه به فروش برسند و در این خصوص داعش ضمن طبقه بندی این زنان و کودکان هریک را به قیمتی به فروش می‌رساند.

یکی دیگر از گزارش‌های سازمان ملل منتشره در آگوست گذشته تاکید می‌کند، صرف نظر از ربودن زنان و کودکان اقلیت‌ها، داعش 2500 غیر نظامی عراقی را در ماه فوق الذکر ربوده که اغلب آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند و 450 نفر از بستگان این افراد ربوده شده به این امر گواهی داده‌اند.

همین گزارش تاکید می‌کند که تعدادی از این زنان جوان و دختران نوجوان ربوده شده به عنوان برده به عناصر این گروه که اغلب دارای تابعیت چچنی و افغانی هستند، به عنوان تشویقی داده و مابقی در بازارهای موصل و رقه فروخته شدند.

یک دختر ایزدی که به واسطه عناصر تکفیری داعش ربوده و موفق به فرار شده بود، در گفت‌وگو با بازرسان سازمان ملل تاکید کرده است که وی بارها پیش از فروخته شدن در بازار برده‌های داعش مورد تعرض جنسی و آزار بدنی قرار بود.

همچنین منابع محلی در مناطق تحت تصرف داعش تصریح می‌کنند که عناصر داعش از تعدادی از زنان به اسارت گرفته شده به عنوان زندانبان استفاده می‌کنند. در حالی‌که برخی منابع محلی نیز تاکید کرده‌اند که داعش از این زنان و دختران نوجوان بالاجبار در عملیات‌های خود استفاده و آنها را به خط اول نبردها اعزام و اسرای دیگر را وادار به دادن خون برای درمان مجروحان خود در نبردها می‌کنند.

«عدی الخدران»، فرماندار شهر «الخلاص» از توابع استان نینوا تاکید می‌کند که مدارکی وجود دارد که ثابت می‌کند، عناصر داعش پس از به اسارت گرفتن 250 زن از این منطقه آنها را به منطقه «الکفاح» منتقل کرده و پس از برهنه کردن تمام آنها، به آنها تجاوز و تعرض کردند تا پس از آن، این زنان را در بازارهای خود به عنوان برده به فروش برسانند.

زنان و کودکان به اسارت گرفته شده توسط داعش

در حالی‌که گزارش‌های دیگری از رواج پدیده جدیدی میان داعش پرده برداشته و تاکید می‌‌کنند که این گروه تروریستی تکفیری تنها به فروش زنان و دخترانی که ربوده یا به اسارت می‌گیرد، به عنوان برده اکتفا نمی‌کند، بلکه تعدادی از آنها را با هدف کسب درآمد بیشتر به خانه‌های فساد می‌فروشد و در این خصوص شاهدان عینی تاکید می‌کنند که داعش دختران 12 ساله عراقی به قیمت 30 هزار دلار به این مراکز فساد فروخته است.

زنان به اسارت گرفته شده توسط داعش به عناصر تکفیری این گروه داده می‌شوند

همچنین دیگر شاهدان عینی نیز اظهار می‌کنند که قیمت زنان ایزدی و مسیحی در بازارهای برده فروشی موصل و رقه از 500 دلار تا هزار دلار تعیین شده است.

از نکات قابل توجه اینکه داعش برای این بازارها ساعات کاری خاصی را مشخص کرده است، به گونه‌ای که ساعات کار بازار برده فروشی موصل از 7 تا 10 صبح و از 16 تا 18 بعد از ظهر مشخص شده است و این زمانی است که عناصر داعش اغلب آزاد هستند تا به امور شخصی خود رسیدگی کنند.

این درحالی است که چند روز پیش خبرگزاری‌ها از فروش زنان ایزدی به اسارت گرفته شده توسط گروه تروریستی داعش در بازارهای برده فروشی عربستان سعودی فروخته شده‌اند.

انتهای پیام/ز

- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930715000006#sthash.qN5ZLtvu.dpuf


Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/sarzamin/public_html/includes/motarjem.php on line 11

تگ ها