محل تبلیغ شما
اعتراض نمایندگان به مهران مدیری

تاریخ خبر: 1395/5/25

اعتراض نمایندگان به مهران مدیری

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

درخواست 20 نماینده اهل سنت برای برخورد با عوامل "دورهمی"

 

 

بیست نفر از نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس در تذکر کتبی خواستار برخورد جدیبا عوامل تولید و مجری برنامه دورهمی بدلیل آنچه اهانت به بزرگان اهل سنت می‌خواندند،‌شدند.

به گزارش ایسنا، نگهبان سلامی نماینده خاف و رشتخوار و هم‌چنین نوزده نفر از نمایندگان فراکسیون اهل سنت از جمله بیگلری، حسین زاده، رحیمی جهان آبادی، محمود زاده ، عثمانی، خضری، شهاب نادری، قرجه طیار، مرادی، یارمحمدی، علی کرد، محمد باسط درازهی، علی محمد مرادی، شهرام کوسه قراوی، رامین نورقلی پور، فرشادان، سید احسن علوی، نعیم امینی فرد و عبدالغفور ایران نژاد در تذکر کتبی امروز خود به وزیر فرهنگ ابراز کردند که به منظور پیشگیری از اهانت به بزرگان اهل سنت با عوامل تولید و مجری برنامه دورهمی که اخیرا در برنامه خود به اهل سنت اهانت کرده‌اند برخورد شود.

به گزارش ایسنا، تذکر این نمایندگان به بخشی از برنامه دوشب گذشته دورهمی برمی‌گردد که با موضوع «تظاهر و ریا» پخش شد.

در این بخش مجری،‌داستان فرد ریاکار و نان به نرخ روزخوری را روایت می‌کند که برای استخدام مراجعه کرده و بر اساس جو موجود و تنها از روی ریاکاری و نان به نرخ روز خوری بدون هیچ ارتباطی با موضوع استخدام به دو تن(طلحه و زبیر) لعنت می‌فرستد.

هنوز عوامل برنامه دورهمی نسبت به اعتراضات انجام شده واکنشی نشان نداده‌اند.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
مهردخت   1395/5/25 07:28:25

۲۰ نماینده اهل سنت مجلس ایران خواستار «برخورد جدی» با عوامل برنامه «دورهمی» با اجرای مهران مدیری، به دلیل «اهانت به بزرگان اهل سنت» شده‌اند و علی مطهری، نایب رئیس مجلس، نیز از صدا و سیما خواسته در این مورد عذرخواهی کند.

محمدقسیم عثمانی، نماینده بوکان، در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۴ مرداد، در تذکری گفت که «مجری هنرمند» یک «برنامه پرمخاطب» شبکه سوم تلویزیون ایران به افراد مورد احترام اهل سنت «توهین» کرده است.

این نماینده اهل سنت و عضو هیئت رئیسه مجلس، خواستار آن شد که صدا و سیما «هر چه سریع‌تر» به علت این برنامه عذرخواهی کند تا «وحدت محتوایی و معنایی جامعه اهل تشیع و تسنن کشور همچون همیشه تقویت شود».

علی مطهری، نایب رئیس مجلس که روز یکشنبه ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، نیز در پاسخ به این تذکر توهین به افراد مورد احترام اهل سنت را «کار زشتی» دانست و گفت که صدا و سیما «باید عذرخواهی کند».

۲۰ نماینده اهل سنت مجلس نیز روز یکشنبه در تذکری به وزیر ارشاد، خواستار «برخورد جدی با عوامل تولید و مجری برنامه دور همی» به دلیل «اهانت به بزرگان اهل سنت» ‌شدند.

در برنامه دو شب پیش مجموعه تلویزیونی «دور همی» با موضوع «تظاهر و ریا»، مهران مدیری، مجری برنامه، پاسخ‌های یک فرد «ریاکار» در مصاحبه استخدامی را توضیح می‌دهد که این فرد در پاسخ به سؤالی درباره نام دو برادری که هواپیما را اختراع کردند، می‌گوید که «خدا لعنتشان کند» و پس از آن از طلحه و زبیر نام می‌برد.

طلحه و زبیر، دو تن از نزدیک‌ترین یار پیامبر اسلام و از شخصیت‌های مورد احترام اهل سنت هستند.

اندکی بعد در فروردین ماه ۱۳۹۳، حمیدرضا پشنگ، دبیر مجمع نمایندگان سنی مجلس نهم، خواستار آن شده بود که توهین به مقدسات و علمای اهل سنت جزو «خطوط قرمز نظام» قرار گیرد.

روحانیون اهل سنت، بسیاری از برنامه‌های صدا و سیما و مطالب مطرح شده در تریبون‌های رسمی را «توهین به مقدسات» و «بزرگان» خود دانسته‌اند.