محل تبلیغ شما
دیدارمریم رجوی ومحمود عباس

تاریخ خبر: 1395/5/11

دیدارمریم رجوی ومحمود عباس

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

منابع فلسطینی از دیدار «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «مریم رجوی» سرکرده گروهک منافقین خبر دادند.

خبرگزاری «صفا» نزدیک به جنبش حماس اعلام کرد که «در دیداری نادر، محمود عباس شامگاه شنبه (دیشب) در مقر اقامتش در پاریس، پایتخت فرانسه، با مریم رجوی» دیدار کرد.

طبق این گزارش، محمود عباس، سرکرده منافقین را از آخرین تحولات منطقه خاورمیانه بخصوص مسائل فلسطین از جمله طرح فرانسه برای سازش مطلع کرد.

در مقابل مریم رجوی نیز عباس را در جریان اجلاس سالانه منافقین که اخیرا در پاریس و برای اولین بار با حضور گسترده و علنی مسئولانی از دولتهای عربی مثل ترکی الفیصل رئیس اطلاعات پیشین عربستان برگزار شد، قرار داد.

 

تصاویر دیدار شب گذشته محمود عباس با مریم رجوی، سرکرده گروهک منافقین در پاریس
 

دیدار سرکرده منافقین این بار با «محمود عباس» در پاریس

 

 

 

رجوی

در پی حضور «ترکی فیصل» شاهزاده سعودی در نشست اخیر گروهک تروریستی منافقین در پاریس، این بار رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پاریس با سرکرده این گروهک دیدار کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری فلسطینی سما به نقل از برخی منابع گزارش داد که محمود عباس در اقدامی بی سابقه شب گذشته در محل اقامت خود در پاریس پایتخت فرانسه با «مریم رجوی» سرکرده گروهک تروریستی منافقین دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، عباس در این دیدار رجوی را در جریان تحولات منطقه خاورمیانه و مشخصا قضیه فلسطین و طرح سازش فرانسه قرار داد.

عباس همچنین به گزارش رجوی درباره کنفرانس اخیر گروهک تروریستی منافقین در پاریس گوش فرا داد.

این در حالی است که ترکی فصیل رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان سعودی اخیرا در نشست گروهک منافقین در پاریس شرکت کرده و طی سخنانی در این نشست مدعی شد که ایران از حماس و جهاد اسلامی با هدف ایجاد هرج و مرج در منطقه حمایت بعمل می آورد.

این اظهارات فیصل با واکنش گروه های فلسطینی از جمله حماس و جهاد اسلامی مواجه شد و در همین رابطه جنبش جهاد اسلامی فلسطین اظهارات فیصل را به شدت محکوم کرد.

این جنبش در بیانیه ای تاکید کرد: ما در جنبش جهاد اسلامی ضمن محکوم کردن این اظهارات، تاکید می کنیم که این اتهامات باطل و ناروا بوده و تنها در راستای خدمت به اهداف و خواسته های دشمن صهیونیستی است که به هر شیوه ای در صدد نابودی مساله فلسطین و بازگشایی سفارتخانه های خود در پایتخت کشورهای عربی است. این اظهارات ناروا و ناجوانمردانه پیش از اینکه به مقاومت، ملت و مسئله فلسطین بی احترامی کند، در واقع بی احترامی و توهین به ملت عربستان سعودی است که هرگز دوست ندارد در اهانت به ملت فلسطین سهیم باشد و به نفع دشمن صهیونیستی از پشت به مقاومت فلسطین خنجر بزند همانطور که از اظهارات اخیر عادل جبیر وزیر خارجه عربستان سعودی نیز می توان اینگونه برداشت کرد و او به جای دفاع از ملت فلسطین و مسجد الاقصی در برابر تجاوزات و جنایت های اشغالگران صهیونیست، خواستار خلع سلاح حماس و جهاد اسلامی شده بود.

همچنین جنبش حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد: ما در جنبش مقاومت اسلامی "حماس" اظهارات شاهزاده ترکی فیصل رئیس مرکز مطالعات اسلامی و پژوهش های "ملک فیصل" در نشست پاریس که در آن به این جنبش اهانت و اتهاماتی علیه آن و مقاومت فلسطین مطرح کرد، را رد می کنیم.

ما این افتراهای بی پایه و اساس و مغایر حقیقت و واقعیت را رد می کنیم. همه می دانند که حماس جنبشی فلسطینی است که با اشغالگران در داخل فلسطین مبارزه می کند و در طول تاریخ خود همواره سعی کرده است خودش را از منازعات، کشمکش ها و برنامه های دیگر دور نگه دارد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شب گذشته در اقامتگاه خود در پاریس با "مریم رجوی،" سرکرده گروهک منافقین دیدار کرد.
 
دیدار سرکرده گروهک منافقین با محمود عباس در پاریس/ مقاله ضد ایرانی رجوی در روزنامه سعودی الریاض
 
در دیدار رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با سرکرده گروهک منافقین، محمود عباس شرحی درباره آخرین تحولات خاورمیانه به خصوص پرونده فلسطین و طرح صلح فرانسه بیان کرد.
 
دیدار سرکرده گروهک منافقین با محمود عباس در پاریس/ مقاله ضد ایرانی رجوی در روزنامه سعودی الریاض
 
مریم رجوی نیز در این دیدار شرحی از نشست سالیانه گروهک منافقین که به تازگی در پاریس برگزار شد، ارائه داد.
 
از سوی دیگر، مریم رجوی در مقاله ای که در روزنامه سعودی الریاض به چاپ رسید، طبق معمول لفاظی های بی اساسی را علیه کشورمان مطرح کرد.

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
محمد صالح   1395/5/15 03:22:37

عضو ساف:«عباس» قصد نداشت با دیدار با «رجوی»،‌ روابط با ایران را متشنج کند
عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین، اعلام کرد رهبر ایران بر خلاف موضع مثبت دولت، در چندماه اخیر با سفر محمود عباس به ایران مخالف بوده است.
«احمد مجدلانی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» گفته، نامه‌ای که ایران برای «محمود عباس» (ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین فرستاده احتمالا بیشتر حامل سرزنش باشد تا تهدید.

مجدلانی به وبگاه خبری «رایه» فلسطین گفت روابط تشکیلات خودگردان با گروهک مجاهدین خلق (منافقین) به دهه پنجاه برمی‌گردد و عباس در دیدارش با مریم رجوی قصد متشنج کردن روابط با ایران را نداشته است؛ تشکیلات خودگردان جانبداری یکی از طرفین را نمی‌کند و در امور داخلی ایران دخالت نمی‌کند.

وی افزود: به عقیده من روابط فلسطینی (تشکیلات خودگردان) - ایران با همان مرزهای قبلی باقی خواهد ماند، در روزهای آینده متشنج نخواهد شد و سفارت ما در تهران باقی می‌ماند.

مجدلانی با اشاره به موضع مثبت دولت «حسن روحانی»، گفت: سید علی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران مانع از سفر عباس به تهران در طول دو سال اخیر شده است و علیرغم موضع مثبت «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران ، تمام تلاش‌ها برای توسعه روابط تشکیلات خودگردان با ایران شکست خورده است.

خبر دیدار محمود عباس با مریم رجوی شنبه هفته جاری منتشر شد و واکنش‌های بسیاری داشت.

چهارشنبه ، سفیر ایران در فرانسه اعلام کرد پیام مکتوب ایران برای محمود عباس را دریافت کرده و به دست محمود عباس رسانده است.

0 0
محمد صالح   1395/5/15 03:21:22

در پی دیدار رئیس تشکیلات خودگردان با سرکرده منافقینپیام تهران به «محمود عباس» تحویل داده شد
پیام تهران به «محمود عباس» تحویل داده شد
سفیر فلسطین در پاریس اعلام کرد ایران از طریق سفیر خود در فرانسه یک پیام برای رئیس تشکیلات خودگردان فرستاده است.
پس از انتشار اخبار و عکس‌های دیدار «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «مریم رجوی» سرکرده منافقین در پاریس، ایران سه‌شنبه (دیروز) یک پیام برای عباس فرستاد.

«سلمان الهرفی» سفیر فلسطین در پاریس به خبرگزاری «معا» فلسطین گفت: سفیر ایران در فرانسه خواستار دیدار با وی شده و در این دیدار پیام ایران به عباس را تحویل داده است.

الهرفی افزود: پیام مذکور به محمود عباس رسیده و بزودی به آن پاسخ داده خواهد شد.

هنوز درباره محتوای این پیام خبری منتشر نشده است.

پیشتر گزارش شده بود که محمود عباس در دیدار با مریم رجوبی سرکرده منافقین، وی را از آخرین تحولات منطقه خاورمیانه بخصوص مسائل فلسطین از جمله طرح فرانسه برای سازش مطلع ساخت.

در مقابل سرکرده منافقین نیز عباس را در جریان نشست سالانه منافقین که اخیرا در پاریس و برای اولین بار با حضور گسترده و آشکار مسئولانی از دولت‌های عربی مثل «ترکی الفیصل» رئیس اطلاعات پیشین عربستان برگزار شد، قرار داده است.

0 0
محمد امین   1395/5/11 23:56:43

واکنش مشاور ظریف به دیدار محمود عباس - مریم رجوی

با توجه به شخصیت متزلزل و ضعیفی که از محمود عباس وجود دارد بدون شک جمهوری اسلامی ایران نباید در باب این موضوع وارد عمل شود.

به گزارش میزان، مشاور وزیر امور خارجه کشورمان گفت: محمود عباس با توجه به رویکرد و سابقه ای که از خود نشان داده است به خوبی ثابت کرده است که دست نشانده آمریکا است به گونه ای که اسنادهمکاری وی با آمریکا در لانه جاسوسی پیش از انقلاب کشف شد و مشخص شد که وی مامور CIAاست.

حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه کشورمان درباره دیدار شب گذشته محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با مریم رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین اظهار کرد: یک خط و جریان فکری به نام منافقین از اول پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل جمهوری اسلامی ایران مواضع خصمانه ای را اتخاذ کرد که این رویکرد تا به امروز نیز وجود دارد.

وی افزود: این جریان فکری رویکرد و برنامه های خود را با حمایت عناصر آمریکایی، اسرائیلی و سعودی طراحی و برنامه ریزی می کند چنانکه شاهد بودیم گروهک منافقین بعد از انقلاب حملات تروریستی متعددی را علیه مردم و مسئولین جمهوری اسلامی ایران انجام دادند که ترور شهید رجایی و باهنر یکی از موارد آن محسوب می شود.

مشاور وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه گروهک منافقین قصد نابودی انقلاب ایران را دارد، تأکید کرد: شاهد بودیم که عناصر این گروهک تروریستی در زمان جنگ تحمیلی نیز به آغوش صدام رفتند و علیه ملت ایران جنگیدند. از این رو دشمنی آنها با ایران با حمایت غرب هنوز ادامه دارد.

شیخ الاسلام تصریح کرد: اینکه یک جناح فلسطینی سازشکار با صهیونیست ها که با فشار آمریکایی ها تسلیم اسرائیل شده است امروز در مقابل خط مقاومت ایستادگی می کند و با عنانصر تروریستی دیدار می کند دور از انتظار نیست.

وی تأکید کرد: محمود عباس با توجه به رویکرد و سابقه ای که از خود نشان داده است به خوبی ثابت کرده است که دست نشانده آمریکا است به گونه ای که اسنادهمکاری وی با آمریکا در لانه جاسوسی پیش از انقلاب کشف شد و مشخص شد که وی مامور CIAاست از این رو دیدار وی با مریم رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین دور از انتظار نبود.

مشاور وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه درعرصه روابط بین کشورها با برخی جریانات و گروه های تروریستی روابط پنهانی وجود دارد گفت: شاهد هستیم که بسیاری از جریانات تروریستی و سیاسی روابط پنهانی مخفی را در طی سالهای متمادی با کشورهای مختلف برقرار می کند که در مقطعی از زمان این روابط علنی و آشکار می شود به گونه ای که در حال حاضر به طور مثال روابط پنهانی آل سعود و رژیم صهیونیستی به صورت علنی صورت می گیرد.

شیخ الاسلام تاکید کرد: بدون شک باید این موضوع برای مردم روشن باشد که روابط بین محمود عباس با گروه های تروریستی و اسرائیلی های روابط پنهانی بوده است که امروز آشکار شده است.

وی افزود: این اقدام محمود عباس بدون شک با توجه به شخصیت ظلم پذیر وی و اینکه به راحتی در برابر غرب و اسرائیل تسلیم می شود صورت گرفته است از این رو به طور حتم جریان حامی وی و خودش با این اقدام اخیر ضررهای زیادی را متحمل خواهند شد.

مشاور وزیر امور خارجه کشورمان پیرامون اینکه ایران چه موضعی را باید درباره این موضوع اتخاذ کند تأکید کرد: با توجه به شخصیت متزلزل و ضعیفی که از محمود عباس وجود دارد بدون شک جمهوری اسلامی ایران نباید در باب این موضوع وارد عمل شود.