محل تبلیغ شما
بحرین؛بازداشت5نفرمرتبط باایران

تاریخ خبر: 1395/5/2

بحرین؛بازداشت5نفرمرتبط باایران

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

بازداشت 5 نفر دیگر در بحرین و تکرار اتهام ارتباط آنها با ایران

 

وزارت کشور بحرین با صدور بیانیه‌ای از بازداشت 5 نفر در این کشور و نیز ضبط مقادیر زیادی سلاح خبر داد.

 نیروهای امنیتی بحرین پنجشنبه (دیروز) 5 شهروند دیگر را بازداشت و اتهام‌های همیشگی را علیه این 5 تن  تکرار کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «عیون‌الخلیج»، در بیانیه وزارت کشور بحرین ادعا شده: این 5 نفر به دنبال انجام عملیات‌های تروریستی در بحرین بوده‌اند و مقادیر زیادی اسلحه و مهمات ویژه ساخت بمب دستی از منازل آنها کشف و ضبط شده است.

در ادامه بیانیه مذکور ادعا شده این 5 نفر ، منازلشان را به محلی برای ذخیره اسلحه و مهمات تبدیل کرده بودند و توسط نیروهای وابسته به ایران و حزب الله عراق آموزش نظامی دیده بودند.

بر اساس این گزارش، وسایل ضبط شده شامل سلاح‌های گرم، دستگاه‌های کنترل از راه دور، تجهیزات ارتباطی، باتری‌های مخصوص در انفجار بمب، تلفن همراه و سیم‌کارت، چاقو و غیره بوده است.

 

وزارت کشور بحرین با انتشار بیانیه‌ای مدعی شده است پنج نفر در این کشور به اتهام ارتباط با ایران و حزب‌الله لبنان دستگیر شده‌اند.به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه الایام البحرین گزارش داد وزارت کشور بحرین بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن مدعی شده است که پنج نفر در این کشور به اتهام ارتباط با ایران و حزب الله لبنان دستگیر شده‌اند.
در این بیانیه ادعا شده است این پنج نفر قصد بمب‌گذاری در نقاط مختلف بحرین را داشته‌اند.

پایگاه الایام بحرین؛ وزارت کشور بحرین با انتشار بیانیه ای مدعی شده است که پنج نفر در این کشور به ظن ارتباط با ایران و حزب الله لبنان دستگیر شده اند.
 
در این بیانیه مدعی شده است که این پنج نفر متهم هستند که قصد داشتند در نقاط مختلف بحرین بمبگذاری کنند. 
 
به ادعای وزارت کشور بحرین، این متهمان از سوی ایران و حزب الله لبنان در عراق آموزش نظامی دیده اند

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 1
احمد   1395/5/2 04:20:19

سیداحمد خاتمی : از نخستین ساعات کودتا کشور ما کودتا را محکوم کرد چرا که غلبه بر زورمدارانه محکوم است. این محکومیت یک مبنا دارد و آن اینکه ما به رای مردم احترام می‌گذاریم و از دولت ترکیه حمایت می‌کنیم و با همین مبنا کودتا را محکوم کرده و با همین ملاک می‌گوییم که هر فلسطینی و بحرینی یک رای باید داشته باشد.
حکامی که در بحرین حکومت می‌کنند به زبان قرآنی جامعه فرعونی را شکل داده و به زبان امروزی ناقض حقوق بشر هستند.

خاتمی اضافه کرد: حاکمان در بحرین با مدیریت آمریکا و انگلیس با مردم خود بدترین برخوردها را دارند که این ضد حقوق بشر است. طبق مواد فراوان حقوق بشر هیچ کسی حق سلب تابعیت یک شهروند را ندارد ولو اینکه جنایتکار باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم در بحرین اشاره و خاطرنشان کرد: ایشان عالمی 77 ساله و متولد شده بحرین است. سلب تابعیت این عالم مانند یک اعدام معنوی است.

وی خاطرنشان کرد: شیخ عیسی قاسم از مردم دنیا کمک خواسته و به صراحت گفته هویت واعتقاد من را مورد هدف قرار دادند. این مصداق یاللمسلمین است بنابراین حوزه‌های علمیه قم و مراجع عظام تقلید باید توجه داشته باشند. البته کسی نمی‌تواند برای مراجع عظام تقلید تکلیفی مشخص کند اما این موضوع دماع است و این وحشی‌ها ارزشی برای مردم قائل نیستند بنابراین بیانیه‌های مراجع عظام می‌تواند تاثیرگذار باشد.

خاتمی افزود: راه بحرین مقاومت است بنابراین شما مردم بحرین مقاومت کنید چرا که از دست دشمنان شما کاری برنخواهد آمد و صبح پیروزی نزدیک است.