محل تبلیغ شما
باریختن درخیابان وآتش زدن مشکل حل نمیشود

تاریخ خبر: 1395/5/1

باریختن درخیابان وآتش زدن مشکل حل نمیشود

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

باهنر در دومین همایش فصلی احزاب:

 همه فعالان سیاسی به این نتیجه رسیده‌اند که با ریختن در خیابان و آتش زدن لاستیک مطالبات محقق نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری صبح امروز پنج‌شنبه (31تیر) در همایش فصلی خانه احزاب که در وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات مجلس دهم تفاوتهای زیادی با انتخاباتهای گذشته داشت.

وی تصریح کرد: همه فعالان سیاسی امروز به این نتیجه رسیده‌اند که هر مطالبه‌ای باید پای صندوقهای رأی مطرح شود و غیر از صندوقهای رأی با هیچ روش دیگری یعنی به خیابان ریختن و لاستیک آتش زدن مطالبات محقق نمی‌شود.

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه  اعداد و ارقام زیادی در این مدت درباره درصد موفقیت جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا برای کسب کرسیهای پارلمان شنیده‌ شده است، گفت:  57 درصد از لیست امید، 40 درصد از لیست اصولگرایان و 3 درصد از مستقلین توانستند حائز کسب کرسیهای مجلس شوند.

باهنر با تاکید براینکه مردم تهران در انتخابات مجلس دهم صددرصد حزبی و تشکیلاتی رأی دادند و این گام مثبتی است، افزود: تشکیلاتی رأی دادن مردم تهران را یک قدم بسیار قوی و قدرتمند در جهت ائتلای تشکیلات حزبی می‌دانم.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه بنده جزو افرادی بوده‌ام که تاکنون همواره تشکیلاتی عمل کرده‌ام، تصریح کرد: ما سیاسیون در کشور اینگونه عادت کرده‌ایم که از منافع حزبی بهره‌مند شویم اما بدون هیچ هزینه‌ای، منظور هزینه مالی نیست اما باید هزینه‌های کار حزبی را پرداخت به طور مثال  رؤسای جمهور ما از یک جریان استفاده می‌کنند، بالا می‌آیند، قدرت که گرفتند می‌گویند چه تشکیلاتی، چه حزبی ما خودمان رأی آوردیم.

باهنر با تاکید براینکه در کشور ما همه از شانه‌های حزب بالا می‌روند و وقتی دیدند که دیگر نمی‌توان بیشتر از این از شانه این حزب یا جریان بالا رفت به زیر نردبان می‌زنند، گفت: آقای عارف گلایه کردند که بعضی‌ها از لیست امید بالا آمدند اما برای ریاست تشکیلاتی رأی ندادند. من هم این را قبول دارم. چنانچه که افرادی بودند از نردبان اصولگرایی بالا رفتند و بعد گفتند ما مستقلیم.

وی تعداد احزاب دارای مجوز از وزارت کشور را  بیش از 400 حزب اعلام و بیان کرد: از این تعداد 350 حزب تنها روی کاغذ است و بقیه هم در زمان غیر از انتخابات در خواب زمستانی بوده و در هنگام انتخابات یک تکانی به خود می‌دهند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: در کشور تنها 5 یا 6 حزب داریم که در طول سال فعال بوده و همایش و دفتر و روزنامه و نشریه دارند و تولید و نشر فکر می‌کنند.

باهنربا بیان اینکه ما ناچار به داشتن  4 حزب فراگیر، منظم، چارچوب‌دار و پاسخگو در کشور هستیم، گفت: اگر به این سمت نرویم، من بابت آینده نظام مردم سالاری خوف دارم که به بحران و بن بست روبرو شود مگر اینکه کار حزبی را بپذیریم.

وی ادامه داد: اگر از نردبان حزبی بالا می‌رویم باید به آن تعهد داشته باشیم و آن هم یک شرط دارد، اینکه آن حزب در چارچوبهای اصلی نظام که توسط مقام معظم رهبری طبق بند 110 قانون اساسی تعیین می‌شود فعالیت کند.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid