محل تبلیغ شما
انتقادشدیدقاسمعلی ازقالیباف

تاریخ خبر: 1395/4/15

انتقادشدیدقاسمعلی ازقالیباف

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

انتقاد شدید جابر قاسمعلی از محمدباقر قالیباف

نویسنده فیلمنامه‌های تلفن همراه رئیس جمهور، بالاتر از خطر و روانی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در فیسبوک‌اش نقدی جدی بر عملکرد شهرداری تهران داشته است. او در این صفحه نوشته است:

کوتاه با آقای شهردار

تهران زیبای ما....

جناب آقای قالی باف؛ شهردار محترم تهران

با سلام و احترام...

نمی‌شود تابلوهای جدیدی که این روز‌ها تصویر شهرمان؛ تهران را نازیبا کرده، ندیده باشید. تابلوهایی که آشکارا به ملتی دروغ و تهمت می‌بندد و از کاهی!!، کوه ساخته تا مثلا به خودی نشان دهد که در چه بهشتی زندگی می‌کند و غرب (و مشخصا امریکا)، دوزخی بیش نیست. قضاوت در این باره برعهده کسانی که هم آنجا را دیده‌اند و هم اینجا زندگی کرده‌اند و بهتر می‌توانند موی سره را از ماستِ ناسره بیرون کشند. ما طی پنجاه و اندی سال عمر بی‌برکتمان، اگرچه ینگه دنیا ندیده‌ایم، اما به واسطهٔ کتابهایی که‌گاه می‌خوانیم و روزنامه و مجله‌ای که تورق می‌کنیم و اخباری که از اینجا و آنجا می‌شنویم و نشست و برخاست با چهار تا آدم با سواد، احتمالا حساب کار دستمان است و می‌دانیم این طور که طراحان و تئوریسین‌های ارزشی شما می‌گویند، نیست.

آقای شهردار

با بد گفتن و درشت گفتن از دیگری، خوب و ظریف نخواهیم شد. با دروغ‌پردازی علیه ملتی دیگر، تهران ما زیبا و دلبر نخواهد شد. تهران زیباست چراکه در و دیوارش، نمایشگاهی‌ست از آثار نقاشان بزرگ ایرانی و خارجی. تهران محل زندگی‌ست، چراکه در هنگامهٔ نفس‌گیر دود و دم، باغ و بستان‌هایش فراختر و خدمات شهری به گستردگی و عدالت به شهروندان‌اش ارائه می‌شود. تهران شهر اخلاق است زیرا مردم نازنین‌اش، بدون دستورالعمل و بخشنامه، از سر رضا، پایمردانه ارزش‌های دینی و ملی را سُرمه چشمان خود می‌کنند و نجابت و شرافت خود را با بی‌اخلاقی تاخت نمی‌زنند. تهران شهر اخلاق نیست اگر با بداخلاقی و بی‌اخلاقی، ملتی دیگر را کریه نشان دهد!

تهران برای زیبا شدن، برای ایجادِ احساس امنیت و زندگی در دل شهروندانش، نیازی ندارد به دروغ جار بزند که زنانِ دیگرجا توسط مردانشان مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند و نوزادانش نامشروع‌اند و چه و چه و چ‌ها...

آقای قالی باف!

وجدان شما را که می‌دانم از سرداران سالهای دفاع (به معنای ارزش مدار آن) هستید به گواهی می‌گیرم؛ اگر یک امریکایی به ملت ایران بگوید (بلا تشبیه) نوزادان‌اش حرام زاده‌اند، چه حالی به شما دست می‌دهد!!؟

چرا اجازه می‌دهید برخی از معاونت‌های زیرمجموعه شما، ملتی را پلشت و بی‌عصمت بخواند فقط به این خاطر که با سیاست‌های دولت آن کشور سر ناسازگاری دارد؟ دولتی که رئیس جمهورش طی هفت سال اخیر، در کمال ادب، نوروز را به زبان فارسی به ملت ایران تبریک گفت! گارد علیه سیاست‌های یک دولت، چه دخلی به تسویه حساب با ملت آن دارد؟ نکند حضراتِ زیرمجموعه شما، می‌خواهند با فرافکنی، توجه مردم خودی را از حوادث گه و بیگاهی که (مثل هر جای دیگر دنیا) در همین تهران خودمان اتفاق می‌افتد ـ و دل هر ایرانی و مسلمان را به درد می‌آورد ـ معطوف به نخود سیاه آمریکایی کنند؟ آیا این دوستان سرنا را از سر گشادش نمی‌زنند؟

آقای شهردار

اجازه ندهید پولی که می‌باید خرج رفاه و آسودگی مردم شهرتان شود، هزینه تسویه حساب سیاسی این و آن فرقه شود؛ تازه آن هم با زبان دروغ! به زیر مجموعه خود یادآوری کنید که هنوز ماه مبارک رمضان تمام نشده است. از قدیم گفته‌اند: به جای آنکه شوخِ دیگران به چشم‌اش آری، نخست شوخ از تن خود بشوی.

آقای شهردار

گر مسلمانی از این است که حافظ دارد.... آه اگر از پی امروز بود فردایی

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid