محل تبلیغ شما
ایران،تامین کننده بودجه وموشک حزب الله

تاریخ خبر: 1395/4/5

ایران،تامین کننده بودجه وموشک حزب الله

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

نصرالله: بودجه حزب الله لبنان کامل از ایران تامین می شود

 

نصرالله گفت که " همان طور که از ایران موشک وارد می کنیم این پول‌ها نیز به دست ما می‌رسد.

سیدحسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان گفت که همه بودجه حزب الله لبنان از سوی ایران تامین می شود.

به گزارش عصرایران به نقل از سایت شبکه لبنانی المیادین، نصرالله روز جمعه  به مناسبت چهلم شهادت مصطفی بدرالدین از فرماندهان ارتش حزب الله لبنان در سوریه سخنرانی عمومی داشت که مهمترین بخش های آن به این شرح است:

-
در باره تحریم های مالی آمریکا علیه حزب الله لبنان گفت: هر گونه اقدامی از سوی بانک ها علیه حزب الله لبنان تاثیری بر این گروه نخواهد داشت زیرا بودجه حزب به صورت کامل از ایران تامین می شود.

-
همه امور مالی حزب الله لبنان از ایران می اید و نه از طریق بانک ها. همانطور که موشک ها به ما می رسند که با آنها اسرائیل را تهدید می کنیم پول هم به ما می رسد.

- دفاع از حلب (سوریه) دفاع از دمشق، لبنان و اردن است.

- درگیری استراژیک بزرگ در حلب است . باید حضور در حلب را تقویت کرد.

- شهید مصطفی بدر الدین نقش بزرگی در دفاع از سوریه و عراق داشت زیرا معتقد بود که دفاع از عراق و سوریه دفاع از لبنان است. او مسؤول پرونده جهادی در عراق و سوریه بود  

از ابتدای ماه جاری میلادی (ژوئن) تاکنون، (24 روز ) حزب الله لبنان در سوریه 26  شهید، یک اسیر و یک مفقود داشته است و هر آمار دیگری غیردقیق است.
 
- حتی اگر بانک های لبنان تحریم های امریکا علیه حزب الله لبنان را اجرا کنند ما از نظر سازماندهی و جهادی دارای طرح های بازرگانی یا موسسات سرمایه گذاری نیستیم که این طرح ها از طریق بانک ها متوقف شوند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از العالم، دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالروز شهادت مصطفی بدرالدین به خانواده های شهدای حلب تبریک گفت و از خداوند خواستار عالیترین درجات برای شهدا شد.

وی گفت: ما به مردم سوریه در سوریه و به مردم عراق در عراق کمک می‌کنیم و در عین حال به دفاع از لبنان نیز می‌پردازیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه اظهار داشت: هنگامی که داعش مناطقی در عراق را به اشغال خود در آورده بود و اوضاع بسیار دشوار شده بود، برداران از عراق تماس گرفتند و گفتند ما تعدادی فرمانده و نیرو می‌‌خواهیم. من هم با مصطفی بدرالدین تماس گرفتم و گفتم که برادران در عراق نیازمند نیرو و فرمانده هستند و طی چند ساعت تعداد مناسبی از برادران برای رفتن به بغداد آماده شدند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت اگر کمک برداران در ایران و سپاه پاسداران و حزب الله و برادرانی عراقی و دیگران نبود، داعشاکنون در بغداد بود.

سید حسن نصر الله، در ادامه توضیحات خود دربارۀ بی تاثیر بودن قانون تحریم های مالی آمریکا گفت: «بودجه حزب الله از ایران می رسد و هیچ طرفی ارتباطی با این موضوع ندارد. پول از ایران می رسد، مانند موشک هایی که با آن اسراییل را تهدید می کنیم. از حضرت امام خامنه ای، دولت ایران و رییس جمهور آن به خاطر حمایت بی دریغ از ما در سال های گذشته تشکر می کنیم. ما حقوق ها را می پردازیم و مشکلی در این زمینه نداریم».نصرالله افزود: عراقی هایی که در فلوجه و الانبار و موصل می‌جنگند از کل منطقه و امت اسلامی دفاع می‌کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از ماهها قبل یک تصمیم منطقه‌ای و بین المللی بسیار بزرگ برای وارد کردن هزاران فرد مسلح گرفته شد و این افراد مسلح از ترکیه وارد حلب شدند.

وی تاکید کرد: نقشه براندازی نظام سوریه و ورود از لبنان به حمص و همچنین حمله از جنوب سوریه، نقش بر آب شد.

نصرالله افزود: شهید بدرالدین مسئولیت حفاظت از سوریه را در راه دفاع از لبنان بر عهده گرفت.

شهید مصطفی بدرالدین از فرماندهان حزب‌الله بود که بر اثر حملات توپخانه ای عناصر تکفیری در حومه دمشق پایتختسوریه به شهادت رسید.

این فرمانده شهید از سال 1982 فعالیت جهادی و مبارزاتی خود را در دوایر حساس امنیتی و نظامی مقاومت آغاز کرد، او همواره از سوی سازمان‌های جاسوسی اسرائیل، آمریکا و انگلیس تحت تعقیب قرار داشت و بارها از عملیات ترور جان سالم به‌در برده بود.

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid