محل تبلیغ شما
نصر الله:ایران امپراتور پارسی نیست

تاریخ خبر: 1395/4/5

نصر الله:ایران امپراتور پارسی نیست

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

سید حسن نصر الله :ایران امپراتور پارسی نیست، کشوری اسلامی است

به گزارش پارسینه، دبیرکل حزب الله با بیان اینکه شروع جنگ علیه یمن به بهانه درخواست رییس جمهوری مستعفی این کشور صورت گرفته است، ادعایی واهی و بی اساس است، تاکید کرد که هیچ دلیلی وجود ندارد تحولات و اوضاع جدید یمن تهدیدی برای کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی است.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر حمله توفان قاطع که اکنون علیه یمن شروع شده، علیه اسراییل باشد ما نیز در آن شرکت می کنیم.
 
سید حسن نصرالله با تاکید به اینکه، عربستان سعودی ملت های منطقه را به رسمیت نمی شناسد و آنها را رعیت های خود می داند، گفت:موضع پادشاهی سعودی در قبال انقلاب مصر که به سرنگونی رژیم حسنی مبارک منجر شد، دشمنی بوده و اکنون باید پاسخ بدهند چرا ائتلافی بین المللی برای حمله به مصر تشکیل ندادند.
 
دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه مسئله در یمن رییس جمهور و دولت نیست که این جنگ به بهانه آن شروع شده است، تصریح کرد: آیا دلیل قاطعی دارید که به مسلمانان و علما و مفتی هایتان ارائه کنید. 
 
وی با بیان اینکه کجاست موفقیت ها و پیروزی های سیاست خارجی عربستان سعودی در 30 سال گذشته، افزود: شکست های سیاست خارجی عربستان سعودی، درهای منطقه را بر روی ایران گشوده حتی اگر ایران خواستار آن نبوده است.
 
سیدحسن نصرالله تاکید کرد:مشکل اصلی در نظام تصمیم گیری عربستان سعودی عدم اعتراف به ملت های منطقه است.
 
دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد:از بزرگترین دروغ ها است که شایعه کرده و آن ادعای دخالت ایران در یمن و اشغال آن است ، دلایل و شواهد شما برای این ادعا کجاست؟
 
وی اظهارداشت: امام خامنه ای را امام و ولی امر مسلمانان می دانیم اما ایران هیچگاه به ما هیچ دستوری نداده است یا ما را به کاری مجبور کرده باشد اما رفتار عربستان سعودی با همپیمانان لبنانی آن را می بینیم.
 
سیدحسن نصرالله گفت: نظام سعودی و دولت های عرب حوزه خلیج فارس ملت فلسطین را در مقابل تجاوزها و جنایات مستمر صهیونیست ها تنها گذاشتند اما ایران به رغم تحمیل تحریم ها بر آن در کنار ملت فلسطین ایستاد.
 
وی افزود: نظام عربستان سعودی به جورج بوش رییس جمهوری سابق آمریکا برای اشغال عراق کمک کرد و این در حالی بود که پیشتر رژیم صدام حسن را به جنگ علیه ایران تشوق و کمک می کرد.
 
دبیرکل حزب الله اظهارداشت: شما و همپیمانان شما گروه تروریستی تکفیری داعش را برای ساقط کردن نظام بشار الاسد در سوریه خلق کردید و بندر بن سلطان شاهزاده سعودی پشت سر آن قرار دارد ، اکنون برای کمک به ملت عراق در مقابل این گروه تروریستی تکفیری چه کرده اید در حالی که ایران در کنار این ملت ایستاده است.
 
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: تمام تلاش های عربستان سعودی ، قطر و ترکیه برای تبدیل سوریه به یک کشور تابع آنها شکست خورده است.
 
وی تصریح کرد: هنگامی که سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان از یک هیات حماس در باره روابط با ایران سئوال کرد، خطاب به او گفتند که اگر آنچه را ایران به ما می دهد، شما بدهید روابط خود را با ایران قطع می کنیم.
 
دبیرکل حزب الله با بیان اینکه « برای اینکه هیمنه و سیطره خود را بر یمن تثبیت کنید با سرنوشت ملت این کشور بازی نکنید»، اظهارداشت: تاکنون از شش جنگ علیه یمن حمایت کرده اید اما هر بار شکست خورده اید.
 
سید حسن نصرالله با بیان اینکه « عربستان سعودی تاکنون میلیاردها دلار برای خریدن جنایتکاران و کمک به تکفیری ها در یمن هزینه کرده است»، خطاب به نظام سعودی گفت: اکنون شما همه یمنی ها را در آغوش ایران قرار می دهید. 
 
وی تاکید کرد: علت اصلی جنگ علیه یمن، شکست عربستان سعودی در یمن و از دست دادن هیمه و سیطره آن در این کشور است.
 
دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: سعودی ها اکنون از تروریست های تکفیری در یمن ناامید شده و احساس کرده اند که امروز مردم یمن بر سرنوشت خود حکومت می کنند و ریاض نمی تواند آن را تحمل کند.
 
سید حسن نصرالله تصریح کرد: خواستار توقف فوری تجاوز علیه یمن و بازگشت به ابتکارهای عربی و اسلامی برای حل سیاسی مشکلات در یمن هستیم.
 
دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود موضع محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در حمایت از تجاوز علیه ملت یمن را بدون منطقه و تعجب برانگیز خواند.
 
وی با تاکید به اینکه « حق ملت یمن است تا از خود دفاع کند و جلوی این تجاوز تا دستیابی به پیروزی بایستد»، خاطرنشان کرد: نظام سعودی در نهایت شکست خواهد خورد و ملت یمن پیروز می شود.
 
سید حسن نصرالله با بیان اینکه ، شکست های شما موجب شده است تا ملت های منطقه به سوی ایران گرایش پیدا کنند، تصریح کرد: زمانی که رژِیم صهیونیستی ، لبنان را اشغال کرد، ایران از آن سوی دنیا به کمک ملت لبنان آمد و تجربه مقاومت را در اختیار ما گذاشت.
 
دبیرکل حزب الله با اشاره به حمایت های عربستان و همپیمانان منطقه ای و بین المللی آن از گروه های تروریستی تکفیری از جمله داعش در عراق و سوریه، گفت: ملت سوریه خواستار حل سیاسی بحران کشورشان هستند و معقتقد هستند که این جنگ تنها به ویرانی و خرابی بیشتر منجر می شود.
 
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: هیاتی از رهبران جنبش انصارالله در آستانه درگذشت عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق عربستان در ریاض بود و این جنبش همچنان با عربستان ، قطر و دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس ارتباط داشت اما ناگهان با تغییر در رهبران عربستان همه چیز تغییر کرد.
 
وی به نقش عربستان در بحران سوریه اشاره کرد و گفت که عربستان سعودی مانع حل سیاسی بحران است وبرای شعله ور ماندن آتش بحران تلاش می کند. 
 
دبیرکل حزب الله خواستار توقف فوری تجاوز سعودی آمریکا به یمن و از سرگیری گفت وگوها بین طرف های یمنی شد و تاکید کرد: این حق ملت مظلوم یمن است که از مقاومت کرده و از خود دفاع کند و جلوی تجاوز به کشورش را بگیرد و پیروز شود. 
 
سید حسن نصرالله خطاب به عربستان سعودی و همپیمانان آن اظهارداشت: ایران امروز یک امپراتوری نیست و محمدرضا شاه که قبلا دوست و به بیان دیگر آقای شما بود در این کشور حاکم نیست، مشکل شما با ایران این است که جمهوری اسلامی می باشد.
 
وی تاکید کرد که سرنوشت تجاوز ظالمانه به یمن ، شکست متجاوزان و در راس آنها عربستان سعودی و پیروزی ملت مظلوم یمن است.
 
وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه همه باید مواضع خود را در قبال تجاوز عربستان سعودی علیه ملت یمن اعلام کنند و این حقی طبیعی است، به اعلام حمایت سعد الحریری رییس حزب جریان المستقبل لبنان از این تجاوز اشاره و تاکید کرد : ما هم حق داریم با ادبیات خود اعلام مواضع کنیم.
 
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: حق همه عرب ها و طرف های لبنانی را در بیان مواضع خود محترم می شماریم و احدی نیز حق ندارد این حق را از ما بگیرد و ما هم مطابق باورها و بر مبنای ادبیات مناسب خود اعلام موضع می کنیم.
 
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: گزینه گفت وگو با حزب جریان المستقبل را برای جلوگیری از فروپاشی لبنان و گسترش تنش های طایفه ای و مذهبی انتخاب کرده ایم و آن را ادامه می دهیم.
 
وی به مواضع برخی گروه های سیاسی در داخل و خارج از گروه 14 مارس به ویژه سخنان فواد سنیوره رییس فراکسیون المستقبل در مجلس لبنان در دادگاه بین المللی رسیدگی کننده به پرونده ترور رفیق الحریری نخست وزیر اسبق لبنان اشاره و تاکید کرد که ما این ادعاها را به هیچ وجه قبول نداریم.
 
دبیرکل حزب الله افزود: گفت وگو با حزب جریان المستقبل را که منافع ملی لبنان را تامین می کند ادامه می دهیم و برخی ادعاها و سخنان تحریک آمیز را تحمل می کنیم تا آنها به اهداف خودشان نرسند.
 
سید حسن نصرالله گفت: موضع ما در باره ترکیب ، اصل و اهداف دادگاه بین المللی ویژه رسیدگی به پرونده ترور رفیق الحریری آشکار است و نیازی به توضیح مجدد آن وجود ندارد.
 
وی خاطرنشان کرد: در باره این دادگاه و آنچه در آن جریان دارد اظهار نظری نمی کنیم زیرا همه مواضع قاطع و روشن ما را در این باره می دانند.
 
دبیرکل حزب الله در واکنش به برخی اتهام زنی ها در خصوص تعطیل کردن روند انتخاب رییس جمهوری لبنان توسط ایران و حزب الله گفت: ما این انتخاب را بسیار مهم می دانیم و تاکید می کنیم که ایران هرگز در امور داخلی لبنان دخالت نکرده است و نمی کند.
 
سید حسن نصرالله افزود: فرانسه تلاش کرد تا ایران را متقاعد کند در روند انتخاب رییس جمهوری لبنان دخالت کند اما ایران بارها اعلام کرده است هر طرفی را لبنانی ها به عنوان رییس جمهوری انتخاب کنند، تایید می کند.
 
وی خاطرنشان کرد: بر کسی پوشیده نیست که عربستان به ویژه سعود الفیصل وزیر خارجه این کشور نامزد قوی برای انتخاب رییس جمهوری لبنان را وتو کرده است و اجازه نمی دهد رییس جمهوری لبنان انتخاب شود.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid