محل تبلیغ شما
اسنادوزارت اطلاعات ضامن رهايي احمدي‌نژاد است

تاریخ خبر: 1395/3/26

اسنادوزارت اطلاعات ضامن رهايي احمدي‌نژاد است

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

افشاگري عضو پيشين كميسيون اصل‌۹۰ عليه رييس‌دولت قبل

اسناد وزارت اطلاعات ضامن رهايي احمدي‌نژاد است

 

خرداد 92 و قبل از انتخابات بود كه روزنامه بهار در تيتر يك خود از انتشار يك لوح‌فشرده مرموز خبر داد. اين رسانه‌نوشت: حاميان دولت در يك قدمي پروژه جدید «بگم بگم» «سی‌دی» باشد، «قرمز» هم باشد، حتما «مهم» هم می‌شودوحتما «خطرنا‌ك». اصلا قرمز رنگ خطر است؛ رنگ اتفاق‌های ناجور و جورواجور. «سی‌دی» هم که مایه اصلی « حرف‌های مگو» و« قصه‌های نگو»؛ مثل فیلم‌های پلیسی!

خرداد 92 و قبل از انتخابات بود كه روزنامه بهار در تيتر يك خود از انتشار يك لوح‌فشرده مرموز خبر داد. اين رسانه‌نوشت:  حاميان دولت در يك قدمي پروژه جدید «بگم بگم» «سی‌دی» باشد، «قرمز» هم باشد، حتما «مهم» هم می‌شودوحتما «خطرنا‌ك». اصلا قرمز رنگ خطر است؛ رنگ اتفاق‌های ناجور و جورواجور. «سی‌دی» هم که مایه اصلی « حرف‌های مگو» و« قصه‌های نگو»؛ مثل فیلم‌های پلیسی!خبرگزاري فارس نيز نوشت:« عوامل جریان انحرافی در جلسات خود اعلام کردند ما یک سی دی قرمز داریم که در آن ناگفته‌ها و افشاگری‌های فراوانی موجود است؛ اگر این سی دی پخش شود سرنوشت انتخابات عوض می‌شود.»آن روزنامه اصلاح‌طلب و اين رسانه‌اصولگرا هركدام با يك چشم به سي‌دي قرمز نگاه مي‌كردند!گزارش‌ها از ناگفته‌هايي خبر مي‌داد كه قرار بود عليه برخي در فضاي سياسي ايران تاريخ‌ساز شود ولي خبري نشد.

چند روز بعد از اين هياهو، يكي از سايت‌هاي بي‌هويت محافظه‌كار در گزارشي نوشت:« جریان فتنه و جریان انحرافی قرار است طی یک اقدام هماهنگ و برنامه های از پیش تعیین شده به‌زودی یک سی دی «سی دی قرمز» حاوی اسناد مجعول و مطالب ساختگی  علیه یکی از نامزدهای اصولگرا منتشر کرده و یکی دیگراز نامزدها را مورد حمایت قرار دهند. این اقدام هماهنگ برای برهم زدن موازنه سیاسی و آرایش سیاسی انتخابات پیش روست.  خبرها حاکی از آن است که باند فتنه قرار است در دوسه روز مانده به انتخابات ائتلافی تاکتیکی را با جریان فتنه شکل داده و به سرعت از نامزدی خاص حمایت کنند تا میزان آرای وی را بالا ببرند.بسیاری از تحلیلگران از مدت‌ها قبل نزدیکی دو جریان فتنه و انحراف را پیش بینی کرده بودند.»

افشاگري ديرهنگام

اين سروصداها به زودي خاموش شد و در زمزمه‌هاي درگوشي تنها برخي اخبار جابه‌جا مي شد كه هيچ‌يك از مسئولان اصلي كشور اشاره‌اي به آن نمي‌كرد. حال بعد از چندين سال، فاضل‌حسيني، نماينده‌مجلس هشتم و عضو كميسيون‌اصل 90 آن‌روزها  در رابطه با دلیل عدم تمکین احمدی‌نژاد از احضارهاي دستگاه قضا مي‌گويد:« از نظر من در آن دوره‌ای که احمدی‌نژاد وزیر اطلاعاتش را کنار گذاشت و خودش مسئوليت اين وزارتخانه را به عهده گرفت، توانست به اطلاعات درجه یک وزارت اطلاعات دست پیدا کند. برهمین اساس از بسیاری افراد که دارای نقاط ضعفی بودند، سوژه ای دارد. به همین دلیل است که کسی جرأت نمی‌کند به احمدی‌نژاد بگوید بالای چشمت ابروست.» این نماینده مجلس هشتم، ارجحيت منافع شخصي به جاي منافع ملي و عمومي را دلیل اصلی به سرانجام نرسيدن نتایج اکثر تحقیق و تفحص‌ها در مجلس دانست و افزود: «ما حتی پس از جلسه سوال از رييس جمهور به دلیل رفتاری که ایشان در این جلسه داشتند، با همراهی 79 نماینده، شکایتی را با محوریت توهین احمدی نژاد به مجلس، بیان نکات خلاف واقع، در رأس امور ندانستن مجلس و خودداری از اجرای قوانین، تنظیم کردیم و سرانجام چند بخش ازآن از سوی کمیسیون تأیید و به قوه قضائیه ارسال شد. اما این شکایت هم نتیجه‌ای در برنداشت و می‌بینیم که احمدی‌نژاد هنوز هم خیلی راحت در مورد هر موضوعی حرف می‌زند.»

كارهاي خلاف شرع احمدي‌نژاد!

موسوی با بیان این نکته که بسیاری، پیگیری پرونده‌های احمدی‌نژاد را به مصلحت نمی‌دانستند، افزود: احمدی نژاد برخاسته از اصولگرایی بود و به همین دلیل برخی مصلحت نمی‌دانستند که ایشان پاسخگوي منتقدان باشند. او در رابطه با قانون‌گریزی‌های دولت احمدی نژاد، گفت: در دوران حضورم در کمیسیون اصل 90، من مدارکی را دیده‌ام که طبق آن، وزیر احمدی‌نژاد اجرای خواسته رييس جمهور مبنی بر خرید کالاهای غیرضروری را برخلاف شرع و قانون می‌دانست و حتی با وجود تأکید بر این نکات، احمدی نژاد به وزیرش گفته بود که باید آن کاری را که من می‌گویم، انجام دهید.

ناديده‌گرفتن اصل 90

این عضو کمیسیون اصل 90 در مجلس هشتم در تشریح پرونده‌های تخلف احمدی‌نژاد، گفت: در مجلس هشتم ما برای بررسی تخلفات احمدی‌نژاد، 11 حوزه سیاسی، اقتصادی و غيره تعیین کردیم که در هر حوزه هفت یا هشت مورد تخلف صورت گرفته بود و ما آن‌ها را احصا کردیم. براین اساس بیشترین تخلفات در حوزه اقتصادی بود. موسوی افزود: 8 ماه قبل از اتمام مجلس هشتم، بنده براساس آیین نامه مجلس، این تخلفات را به صورت نامه‌ای به هیات رييسه فرستادم تا به کمیسیون اصل 90 ارسال و تأیید شود. روندی که نزدیک به سه ماه طول کشید و سرانجام کمیسیون اصل 90، این درخواست را با بیان این دلیل که جزو اختیارات کمیسیون نیست، رد کرد و به هیات رييسه برگرداند. اما هیات رييسه مجددا درخواست بررسی تخلفات احمدی نژاد را به کمیسیون اصل 90 ارسال کرد و آن را جزو وظایف این کمیسیون دانست.

بي توجهي به قوه‌قضاييه!

حسيني با تأکید بر این نکته که تا به حال، قوه قضائیه در رابطه با پرونده‌های ارسالی، هیچ خروجی‌اي نداشته است، اظهار کرد: البته من چندين‌بار از جانب برخی دوستان کمیسیون اصل 90 شنیدم که احمدی نژاد چندبار از سوی قوه قضائیه احضار شد اما تمکین نکرده است.موسوی با بیان این موضوع که در مجلس به جایگاه قانونی و مهم کمیسیون اصل 90 توجهی نمی‌شود، گفت: در واقع کمیسیون اصل 90 به کمیسیوني برای خالی نبودن عریضه که چندان به جایگاهش توجهی نمی‌شود، تبدیل شده است. در این کمیسیون تصمیمات جدی در مورد قانون گرفته می‌شود، اما متأسفانه روسای قوا، چندان توجهی به مستندات این کمیسیون ندارند. نکته‌ای که موجب بروز فسادهای مختلف در کشور شده است. موسوی پیگیری پرونده تخلف احمدی‌نژاد را دلیلی دانست که مانع حضورش در دو دوره نمایندگی مجلس نهم و دهم شده است.

لزوم بازخواست پشتيبانان احمدي‌نژاد

انتقاد‌هاي اين نماينده پيشين مجلس، به كميسيون‌اصل 90 است كه در آن ياران احمدي‌نژاد حضور داشتند و همان چهره‌‌هايي بودند كه وي را در انتخابات سال‌88 پشتيباني كردند و در ادامه از او برائت جستند و به طور حتم از اين كميسيون نمي‌توانستيم انتظار بازخواست احمدي‌نژاد را داشته باشيم!بايد از آن افرادي كه در دوره‌هاي گذشته اقدامات خلاف شرع و عرف احمدي‌نژاد را لاپوشاني كردند نيز شاكي بود و از آن‌ها به كميسيون اصل 90 مجلس دهم شكايت كرد و تا استيفاي كامل حقوق مردم از پا ننشست!

قانون

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
مموتی   1395/4/5 02:27:28

احمدی نژاد اینطوری از اسناد وزارت اطلاعات استفاده میکند!
طنز

عصر بانک؛عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هشتم درباره علت عدم رسیدگی به پرونده‌های قضایی احمدی‌نژاد می‌گوید: از نظر من در آن دوره‌ای که احمدی‌نژاد وزیر اطلاعاتش را کنار گذاشت و خودش مسئولیت این وزارتخانه را به عهده گرفت، توانست به اطلاعات درجه یک وزارت اطلاعات دست پیدا کند. برهمین اساس از بسیاری افراد که دارای نقاط ضعفی بودند، سوژه ای دارد. به همین دلیل است که کسی جرأت نمی‌کند به احمدی‌نژاد بگوید بالای چشمت ابرو است.

در میوه فروشی:

- به به سلام ... آقای میوه فروش ... از ساعت چند در مغازه رو باز کردی و منتظری که به من میوه بفروشی؟
- خوش آمدین آقای احمدی نژاد ... از هر ساعت شما دوست دارین! بارمون هم تازه رسیده ... چی بریزم براتون؟
- یه کم انگور یاقوتی بریز ... گیلاس بیشتر بریز ، اسفندیار گیلاس دونه درشت دوست داره ... از اون طالبی ها هم جدا کن ، هلو ... هلو یادت نره ... یه جعبه هم هلو بده ... گوجه فرنگی هم می خوام ... قیمتش که بالا نرفته تو این چند ساله؟ خوبه ... ببر بذار پشت ماشین و بیا ...
- گذاشتم تو صندوق ماشین ... البته قابلی هم نداره ولی حساب شما میشه به عبارتی ...
- آقای میوه فروش؟
- جانم؟
- من به شما علاقه دارم ؛ ولی متاسفانه از جریان (در گوش میوه فروش چند کلمه ای می گوید) هم خبر دارم!
- ای آقا احمدی نژاد ... چه قابل شما رو داره این چهارتا کیسه و جعبه میوه ... نوش جون شما و آقا اسفندیار ... اصلا هر چی از سوپر میوه ما خواستین، زنگ بزنین ، خودم میارم خدمت تون!
***

در آپارتمان ۱:

(مردی در واحد احمدی نژاد را می زند. فرزند ایشان در را باز می کند.)
- بابا! بیا دم در لطفا یه دقیقه . مدیر ساختمونه با شما کار داره.
(احمدی نژاد می آید دم در)
- به به! من خاک پای مدیر ساختمونم هستم!
- نفرمایین آقای احمدی نژاد ... ما ارادت داریم ...
- آقا بفرمایین تو ... جاتون خالی داشتیم با اسفندیار گیلاس می خوردیم و خاطرات گذشته رو مرور می کردیم.
- خیلی ممنون، مزاحم نمیشم ... فقط خواستم بگم یه چند ماهه جسارتا شارژ واحد شما ...
- اتفاقا خوب شد فرمودین شارژ ... یاد موضوعی افتادم که یه عکس کوچولو ازش اتفاقی پیدا کردم ... این عکس به نظر شما آشنا نیست؟
- این عکس ... دست شما ... چیزه ... یعنی اومده بودم بگم شارژ واحد شما رو بنده خودم تقبل می کنم ؛ این کمترین هزینه ایه که میشه پرداخت تا معجزه هزاره سوم رو در کنار خودمون داشته باشم ... عزت زیاد!
- کجا؟ حداقل یه موز بر می داشتی!
***

در آپارتمان ۲:
(ساعت ۹شب است . صدای زنگ آیفون منزل احمدی نژاد شنیده می شود)
- بله؟
- این ماهیانه ما رو فراموش کرده گی نکنید ...
- ماهیانه؟ ببینم، تو دوشنبه، فرزند جمعه نیستی؟ بیام پایین بگم قبل از این که تو شهرداری استخدام شی چی کار می کردی؟
- دوشنبه ماهیانه طلب نمی کند دیگر در عمرش ... دوشنبه برمی گردد به هرات!
***

در مطب دکتر:

- خدا رو شکر چیزی نیست ... یه سرماخوردگی ساده است . براتون دارو نوشتم که سر ساعت میل کنین ...
- خیلی ممنون ... راستی آقای دکتر، شنیدم ویزیت دکترهای متخصص افزایش پیدا کرده ...
- بله ... ولی هزینه ها هم خیلی بالا رفته آقای احمدی نژاد .
- بله خب ... راستی شما دوست دارین از من ویزیت بگیرین یا یارانه تون برقرار بمونه؟!
(لپ های دکتر سرخ می شود): ولی شما از کجا می دونین من یارانه می گیرم هنوز؟!
- نه تنها می دونم با اعلام اطلاعات غلط، هنوز یارانه میگیری بلکه بر اساس اسنادی که موجوده ، می دونم شما و ...
(۵ دقیقه بعد)
دکتر: خوش آمدید... باز هم پیش ما تشریف بیارین!
احمدی نژاد: این دفعه باید با اسفندیار بیام ... آخه یه مدته بعد از خوردن گیلاس و خوندن برخی اخبار درباره تایید صلاحیت و رد صلاحیت ها ، ترش می کنه!
خبرانلاین

0 0
tabnak   1395/3/26 19:58:03

احمدی‌نژاد پرونده محرمانه چه کسانی را در اختیار دارد؟
شاید این روزها مخالفان محمود احمدی‌نژاد بیشترین لطف را در حق او می‌کنند. آنها با اظهارنظرهای تند و آتشین و البته لاینقطع، نمی‌گذارند هیچ گاه محمود احمدی‌نژاداز صدر اخبار خارج شود و بیشتر از خود احمدی‌نژاد برای او فعالیت تبلیغاتی می‌کنند؛ هرچند شاید این یک استراتژی انتخاباتی اشتباه به نظر بیایید، برخی‌ هم معتقدند، هرگاه نیروهای نزدیک به دولت در تنگنای انتقادات قرار می‌گیرند با اظهار نظرهای عجیب راجع به چهره جنجالی چون احمدی‌نژاد، سعی در تغییر جهت افکار عمومی دارند. در جدیدترین اظهار نظر که البته کمی عجیب‌تر از بقیه هم هست، فاضل موسوی، نماینده سابق مجلس مدعی شده که محمود احمدی‌نژاد به پرونده‌های سری وزارت اطلاعات دسترسی دارد و از این طریق از دیگران به نوعی باج‌خواهی می‌کند.

به گزارش «تابناک»، سید فاضل موسوی که در مجلس هشتم، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس بوده و سال‌هایی از دولت نهم و دهم محمود احمدی‌نژاد را تجربه کرده، روز گذشته در گفت‌وگویی با خبر آنلاین در رابطه با دلیل عدم تمکین احمدی‌نژاد از احضارهاي دستگاه قضا گفت: « از نظر من در آن دوره‌ای که احمدی‌نژاد وزیر اطلاعاتش را کنار گذاشت و خودش مسئوليت اين وزارتخانه را به عهده گرفت، توانست به اطلاعات درجه یک وزارت اطلاعات دست پیدا کند. برهمین اساس از بسیاری افراد که دارای نقاط ضعفی بودند، سوژه ای دارد. به همین دلیل است که کسی جرأت نمی‌کند به احمدی‌نژاد بگوید بالای چشمت ابروست».
با این حال در خصوص سخنان فاضل موسوی توجه به دو نکته مهم است؛ نخست اینکه حتی اگر این حرف‌ها صحت هم داشته باشد به نظر نمی‌رسد، چندان از سر دلسوزی زده شده باشد. چه اینکه تجربه ثابت کرده، هرگاه دولت و زیر مجموعه‌هایش در تنگنایی گرفتار آمده‌اند، مانند آنچه اکنون در خصوص پرونده فیش‌های حقوقی روی داده، سعی می‌کنند با مطرح کردن موضوعی در خصوص محمود احمدی‌نژاد و کارهایش فرار به جلو داشته باشند. چه اینکه فاضل موسوی که در مجلس هشتم در کمیسیون اصل نود حضور داشته، یکباره و همین امروز که به این اطلاعات دست نیافته و در همان روزها از این مسأله خبر داشته، پس چرا آن را همان زمان مطرح نکرد و پیگیر نشد؟

دوم آنکه پذیرفتن صحت گفته‌های موسوی، نیاز به شواهد مستدل‌تری دارد که البته کار دستگاه‌های ذی‌ربط است و البته بهتر اینکه حالا که این موضوع از سوی یک مقام کم و بیش مرتبط در آن دوران مطرح شده، نهادهای مسئول در جهت شفاف‌سازی آن برآیند و به افکار عمومی در این زمینه آرامش لازم را بدهند، وگرنه مطرح شدن موضوعاتی از این دست، سؤالات مهم‌تری را به ذهن متبادر می‌کند؛ اینکه اساسا پرونده‌های درجه یک و سری این‌چنینی در وزارت اطلاعات موجود است که بتوان از آن‌ها به عنوان نقطه ضعف برخی مسئولان بهره برد؟

اگر حرف‌های موسوی درست باشد، چه مسئولانی پرونده نقاط ضعفشان در اختیار محمود احمدی‌نژاد است؟ این مقامات در چه سطحی هستند که احمدی‌نژاد از این پرونده‌ها می‌تواند به عنوان عامل بازدارنده در برابر اراده آنها استفاده کند؟ تأیید حرف‌های موسوی به این معناست که برخی مقامات ارشد کشور به دلیل داشتن نقاط ضعفی که در پرونده‌های وزارت اطلاعات به آن اشاره شده از محاکمه او و انجام وظیفه قانونی‌شان در قبال رئیس‌جمهور سابق سر باز می‌زنند. اگر چنین است، وظیفه چه کسانی است که با این مسأله برخورد کنند؟ وقتی عضو کمیسیون اصل نود مجلس هشتم از این ماجرا با خبر است، می‌شود پذیرفت که سایر مقامات کشور از آن بی‌خبر باشند؟

نگاهی به همین مجموعه پرسش های بالا که از خواندن حرف‌های سیدفاضل موسوی به ذهن‌ها خطور می‌کند، نشان می‌دهد، باید هر چه سریع‌تر سازمان‌ها و نهادهای مربوطه به این مسأله ورود کرده و تکلیف چنین ادعایی را ثابت کنند. شاید برگزاری دادگاه محمود احمدی‌نژاد پیش از همه این اقدامات بتواند آب سردی باشد بر این ماجرا.