محل تبلیغ شما
هشدارایران به شهروندان ایرانی درترکیه

تاریخ خبر: 1395/3/21

هشدارایران به شهروندان ایرانی درترکیه

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آنکارا سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا به شهروندان ایرانی مقیم ترکیه و گرشگران ایرانی عازم این کشور هشدار امنیتی داد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا در اطلاعیه ای با تبریک ایام ماه مبارک رمضان به شهروندان ایرانی مقیم ترکیه و گردشگران ایرانی عازم این کشور هشدار داد با توجه و دقت به توصیه های امنیتی مقامات میزبان از حضور در اماکن پر تردد و جمعیت خود داری کنند. 
درپی دو انفجار هفته گذشته در استانبول و شهرستان میدیات استان ماردین که دهها کشته و زخمی برجا گذاشت کشورهای انگلیس و آلمان هم در اطلاعیه هایی به شهروندان خود درباره اقدامات تروریستی در ترکیه هشدار دادند.
کنسولگری آمریکا در شهر آدانا در جنوب ترکیه نیز به منظور پیشگیری از تهدیدهای تروریستی   محوطه خود را به دیوارهای بتنی با عرض دو و ارتفاع پنج متر مجهز کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا از اتباع ایرانی در ترکیه خواست تا از حضور در اماکن پرتردد و تجمعات در این کشور پرهیز کنند.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، در اطلاعیه سفارت کشورمان در آنکارا که روز پنجشنبه منتشر شده آمده است: از تمام هموطنان مقیم و مسافرانی که عازم شهرهای ترکیه هستند،‌ درخواست می شود با رعایت مقررات و هشدارهای امنیتی مقامات کشور میزبان، از حضور در امکان پردد و تجمعات جلوگیری کنند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است : بخش های کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا، استانبول، ارزروم و طرابوزان در ایام اداری و مواقع ضروری آماده ارائه خدمت و مساعدت لازم به هموطنان کشورمان است.

این در حالی است که در انفجار روز چهارشنبه در این کشور سه نفر کشته شدند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از بن علی ییلدریم نخست وزیر ترکیه شمار کشته های بمب در منطقه 'مدیات' استان 'ماردین' را یک پلیس و دو غیرنظامی و 30 زخمی اعلام کرد.

سفارت و سرکنسولگری‌های ایران در ترکیه با صدور اطلاعیه‌ای از هموطنان ایرانی که به این کشور سفر کرده‌اند خواست تا ضمن رعایت مقررات و هشدارهای امنیتی مقامات ترک، از حضور در اماکن پر تردد و تجمعات خودداری کنند.
 
به گزارش انتخاب، سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و سرکنسولگری‌های کشورمان در استانبول، ترابوزان و ارزروم در اطلاعیه‌ای ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرارسیدن سال 1395 هجری شمسی و خیر مقدم به هموطنان معزز و با ابراز مراتب همدردی و تسلیت با خانواده محترم مجروحان و جان باخته ایرانی در حادثه جنایتکارانه شهر استانبول، به هموطنان ایرانی توصیه کرد ضمن رعایت مقررات و هشدارهای امنیتی مقامات کشور میزبان از حضور در اماکن پرتردد و تجمعات خودداری کنند.
 
در حمله دیروز استانبول که به کشته شدن 5 نفر انجامید، یک عامل انتحاری که بعدها مشخص شد از اعضای داعش بوده، خود را در وسط خیابان منفجر کرد.
 
در این حادثه تروریستی یک شهروند ایرانی به نام علیرضا رزمخواه جان باخت و سه تبعه ایرانی دیگر نیز زخمی شدند.
 
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که روز گذشته سفری یک روزه به استانبول داشت تا با مقامات ترک روند گسترش مناسبات دوجانبه را بررسی کند، در تماسی تلفنی با یکی از مجروحان ایرانی عملیات تروریستی استانبول که در بیمارستان بستری بود، از وی احوالپرسی کرد.
 
«احمد داود اوغلو» نخست‌وزیر ترکیه نیز با ارسال پیامی برای «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهور اسلامی ایران، درگذشت یک تبعه ایرانی در حمله تروریستی دیروز ترکیه را به وی و ملت ایران تسلیت گفت.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا از اتباع ایرانی در ترکیه خواست تا از حضور در اماکن پرتردد و تجمعات در این کشور پرهیز کنند.
 
به گزارش ایرنا، در اطلاعیه سفارت ایران در آنکارا که روز پنجشنبه یک نسخه از آن به دفتر ایرنا دراین شهر ارسال شد، آمده است: از تمام هموطنان مقیم و مسافرانی که عازم شهرهای ترکیه هستند،‌ درخواست می شود با رعایت مقررات و هشدارهای امینتی مقامات کشور میزبان، از حضور در امکان پردد و تجمعات جلوگیری کنند.
 
در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است : بخش های کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا، استانبول، ارزروم و طرابوزان در ایام اداری و مواقع ضروری آماده ارائه خدمت و مساعدت لازم به هموطنان کشورمان است.
 
این در حالی است که در انفجار روز گذشته در این کشور سه نفر کشته شدند.
 
نخست وزیر ترکیه دیروز (چهارشنبه) از کشته شدن یک افسر پلیس و دو غیرنظامی در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مقابل مقر پلیس در جنوب شرقی این کشور خبر داد.
 
خبرگزاری فرانسه به نقل از بینالی ییلدریم نخست وزیر ترکیه شمار کشته های بمب در منطقه 'مدیات' استان 'ماردین' را یک پلیس و دو غیرنظامی و 30 زخمی اعلام کرد.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid