محل تبلیغ شما
میگویندچرامنافقین رااعدام کردید؟!

تاریخ خبر: 1395/3/15

میگویندچرامنافقین رااعدام کردید؟!

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

سیدعلی خمینی: می گویند چرا منافقین را اعدام کردید؟!

حجت الاسلام سید علی خمینی، نوه امام خمینی گفت: پس از سی سال امروز عده ای برای منافقین دل می سوزانند که چرا آنها را اعدام کردید، ولی کسی این سوال را نمی کند این افراد چگونه هزاران نفر از جمله عالی ترین مقامات این کشور را بی گناه، ترور کردند.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از خبرگزاری حوزه، وی سه شنبه شب در مراسم گرامیداشت امام خمینی که از سوی بسیج  مدرسه فیضیه قم  برگزار شد، گفت:

– امام راحل دارای ابعاد مختلف و والایی بود که قطعا سخن گفتن در خصوص ایشان اگر بدون در نظر گرفتن همه ابعاد وجودی ایشان باشد، کامل نیست و بیان تمام این ابعاد نیز کار مشکلی است.

– رهبر انقلاب در سال گذشته فرمود، این همه سال از امام گفتیم، ولی هنوز حق او را پس از ۲۶ سال ادا نکرده ایم؛ ابعدد مختلف شخصیت امام راحل، هر کدام می طلبد که جلسات متعددی را به خود اختصاص دهد.

– امام راحل یکی از نوادر بزرگان و علمای شیعه است که این همه در عرصه های مختلف، آثار قلمی تولید کرده است؛ به اقرار ساواک در همان زمان، پرجمعیت ترین درس حوزه، درس امام راحل بود که در همان اسناد بیان شده است که بیش از ۵۰۰ نفر در آن زمان در درس خارج حضرت امام شرکت می کردند.

– ایشان هیچگاه، کوچکترین قدمی برای رسیدن به جایگاه مرجعیت برنداشتند و زمانی نیز که به این منسب نایل شدند به حدی جامع ابعاد بودند که شاید مرجعی تا این حد از عظمت نداشته ایم.

[با اشاره به سلوک رفتاری و عرفان عملی امام خمینی] تاکیدات امام راحل به طلاب در خصوص تهذیب نفس و اخلاق مداری در حوزه های علمیه و اینکه اگر عالمی فاسد شد جهانی را فاسد خواهد کرد و… از جمله مصادیقی است که می توان در این خصوص بیان کرد.

– ایشان بزرگمرد خودساخته ای بودند که ابتدا خود را ساخت و بعد به جامعه وارد شدند؛ ایشان در تمام دوران زندگی خویش از نظر رفتاری و اخلاقی کوچکترین تغییرات رفتاری نداشتند؛ چه کسی گمان می کرد که زمانی که ایشان این حرکت را از قم شروع کرد، این مشعل کل کشور را روشن کند؟

– زمانی که امام  خمینی (ره)حرکت خود را آغاز کردند خود را ساخته بودند و هیچ ترسی از اتفاقات پیش روی نداشتند، زیرا تکلیف خود را در این قیام می دیدند و با عظمت قیام کردند و با تمام سختی ها با عظمت نیز وارد کشور شدند و نظام ستم شاهی را سرنگون کردند.

– امام راحل در زمان پایین آمدن از هواپیما در سفر تاریخی ۱۲ بهمن به ایران حتی حاضر نشدند که جلوتر از برادر بزرگتر خود (آیت الله پسندیده) حرکت کنند؛ به همین خاطر آیت الله پسندیده زودتر از هواپیما خارج شدند؛ این مساله نشان می دهد که ایشان هیچ گاه موقعیت خود را فراموش نکرد و در حوادث روزگار غرق نشد.

– امام راحل(ره) احیاگر معنویت در دنیای مدرن بود؛ پس از انقلاب اسلامی بود که شیعیان به شیعه بودن خود افتخار می کردند؛ ایشان به دین داران هویت دادند؛ اگر امروز توان بیان شیعه بودن و مسلمان بودن را داریم به خاطر عظمت این انقلاب است؛ امام راحل به مسلمانان و شیعیان جرات ابراز وجود و هویت داد.

– امام (ره)یک مصلح عظیم اجتماعی بودند که با ظهور خود روابط اجتماعی را در این کشور ارتقا دادند؛ مدیریت امام راحل یکی از اعجاب انگیزترین ابعاد مدیریتی و بیرونی ایشان است؛ اگر نگاهی به انقلاب های کشورهای منطقه بیاندازیم مشاهده می کنیم که این کشورها امروز به چه روزی افتاده اند؛ امروزه در لیبی انقلابی، مشخص نیست که چه کسی در حال حکمرانی است و در کشورهای دیگر انقلابی نیز چنین وضع اسفناکی ایجاد شده است.

– ایران در ابتدای انقلاب در معرض امواج تلاطمات و قائله های مختلف بود و وضعیت بسیار بدتری نسبت به این کشورها داشت ولی مدیریت الهی امام راحل بود که این انقلاب را مدیریت کردند؛ پس از سی سال امروز عده ای برای منافقین دل می سوزانند که چرا آنها را اعدام کردید، ولی کسی این سوال را نمی کند این افراد چگونه هزاران نفر از جمله عالی ترین مقامات این کشور را بی گناه، ترور کردند.

– امروز تازه متوجه شده ایم که انقلاب کردن و مدیریت کردن این انقلاب چقدر مشکل است و وضعیت کشورهای انقلابی این مساله را به خوبی برای ما مشخص می کند.

– یکی از متون بسیار عالی که در اوج فصاحت و بلاغت که حق امام را تا حدودی ادا کرده است و جا دارد که حوزه این مطلب را بازنشر کند دو پیامی است که رهبر انقلاب در چهلم و سالگرد امام راحل صادر کردند.

[با اشاره به اهمیت مبارزه با فساد در اندیشه ی امام خمینی و مکتب اسلام] حرکت به سوی صلاح و جلوگیری از فساد، فلسفه بعثت تمام انبیای الهی است؛ مشکل بزرگ دشمنان انبیا، فساد پراکنی در روی زمین بود.

– انقلاب اسلامی ایران و حرکت امام راحل و شعارهای ملت در سالهای انقلاب نیز در همین زمینه بود؛ در سیره و زندگی ائمه اطهار(ع) و سیره سیدالشهدا(ع) نیز این مساله به خوبی قابل رویت است؛ امام راحل در ابتدای انقلاب مردم را به اقامه عدل دعوت کردند.

– امروز نیز همین مساله باید استمرار داشته باشد؛ مقابله با فساد، امروزه نیز باید به عنوان یک مطالبه عمومی بدل شود؛ اینکه ببینیم و بشنویم که اختلاس ها و دزدی های هزاران میلیاردی در کشور روی می دهد نشان می دهد که وظیفه امروز جامعه نیز این است که در مقابل این موارد احساس مسوولیت کرده و اعتراض کنند؛ نباید نسبت به این مسایل بی تفاوت باشند.

– حساسیت نسبت به فساد باید در بین مردم و حکومت زنده باشد؛ معنایی ندارد که حکومتی داشته باشیم که از هر طرف آن خبرهای ناراحت کننده ای در زمینه فساد، شنیده می شود؛ باید حکومت و طلاب و مردم و… نسبت به مساله فساد حساس باشند؛ یکی از راه های این مساله آن است که هر کسی از خود و زندگی شخصی خود آغاز کند و فساد را در بطن زندگی خود ریشه کن کند و سپس این مساله را از مسوولان تقاضا کند.

– یکی از مسایلی که موجب عصبانی شدن رهبر انقلاب می شود، مساله فساد است؛ معنایی ندارد که حکومتی داشته باشیم که در کشور شاهد فساد اقتصادی و… باشیم؛ باید از مسئولان دولتی سوال شود که چه اقدماتی برای بستن مسیرهای فساد انجام داده است؛ باید از قوه مقننه و قضاییه نیز این سوال پرسیده شده است که برای بستن این مجاری چه انجام شده است.

– تاخیر در مقابله با فساد جالب نیست؛ اختلافی که  خلیفه سوم با مردم پیدا کرد آن بود که مردم از امام علی(ع) درخواست کردند که در مقابل مطالبات خود با عثمان سخن بگویند؛ حضرت نیز چنین کردند و عثمان در پاسخ گفت که به مردم بگو که به من وقت بدهد ولی واکنش امام (ع)آن بود که کسانی که در مدینه هستند نیازمند وقت نیستند، ولی کسانی که نسبت به کسانی که در مدینه نیستند تا زمانی که امر تو به آنها برسد فرصت می دهیم تا خود را اصلاح کنی.

– وقتی جامعه درگیر فساد شود، نمی توان از فسادهای بعدی جلوگیری کرد؛ زمانی که درگیر فساد باشیم امورات ما اصلاح نخواهد شد؛ مقدمه پیشرفت، مقابله با فساد است.

– در همین زمینه نباید فریادها نسبت به مفاسد موجب سیاه نمایی و دلسردی مردم شود؛ به خصوص طلاب باید دو جهت را مد نظر داشته باشند؛ نخست اینکه نباید از هر چیزی به شکل چشم بسته دفاع کنند؛ امام راحل نیز هیچگاه از همه چیز دفاع نمی کردند؛ نکته دیگر آن است که نباید زبان ما، زبان ضد انقلاب باشد؛ انتقاد ما از سر دلسوزی  باشد، ولی ضد انقلاب به دنبال تخریب و القای ناامیدی است.

– ضروری ترین مساله امروز جمهوری اسلامی ،مساله نقد است، ولی باید بدانیم که زبان ناقد با زبان دشمن متفاوت است و این تفاوت نیز باید عیان شود؛ قطعا ما از فساد ناراحتیم ولی به عنوان حزب الله و نیروی طلبه اگر نقدی هم می کنیم باید بدانیم که خط ما با ناقد ضد انقلاب متفاوت است.

– مردم ما امروزه نقدهای جدی نسبت به برخی عملکردها در جامعه دارند، ولی همین مردم در پشتیبانی ازاین کشور و دین و نظام اسلامی در همه صحنه ها حاضر هستند؛ خارجی ها برای نقد یک مساله دست به سیاه نمایی های گسترده می زنند؛ اشکال تراشی های ما نسبت به ضد انقلاب متفاوت است.

– برخی در خصوص میزان طلاق آمار می دهند و یا از مشکلات اقتصادی سخن می گویند،  ولی این مشکلات صرفا نسبت به کشورما نیست و در همه کشورها این مشکلات وجود دارد؛ نباید به شکلی این مسایل را بیان کنیم که گویی نظام دینی ناکارآمد است و توان مدیریتی ندارد؛ اگر به هر دولتی که سرکارآمده است بخواهیم حمله کنیم، درست نیست زیرا همه دولت ها با نیت خیر کار کرده اند ولی قطعا هیچ دولتی کامل نیست و مشکلاتی دیده می شود.

– فساد، تنها منحصر با فساد اقتصادی نیست و فساد فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و معضلاتی که کشور ما امروز با آن مواجه است و مسایلی چون مواد مخدر و بی حیایی ها و… از جمله این مباحث است.

– یکی از نکات مهم در زمینه فساد این است که در راه مقابله با فساد باید با عناصر اصلی فساد برخورد کرد و تمام توجهات ما به فرومایگان این گروه ها و عوامل دست چندم آنها نباشد؛ زمانی که در خصوص مبارزه با مشروب خواری اقدامی می شود باید با عوامل اصلی این جریانات مقابله کنیم نه اینکه صرفا با خرده فروشان مبارزه کنیم.

– ملت ما بزرگترین پشتوانه کسانی هستند که به دور از افراط و دروغ و تهمت و… به دنبال مبارزه با مفسدان هستند؛ به همان نحوی که اسلام به ما دستور مبارزه با فساد را داده اند به همان نحو نیز باید سنجیده عمل کرد؛ مقابله با فساد را نباید وارد حیطه سیاسی کاری و سیاسی بازی کرد؛ مساله مبارزه با فساد یک مساله اساسی و ملی است؛ هرگاه مبارزه با فساد را در حوزه جناحی فرو ببریم به نتیجه نخواهیم رسید.

--

عده ای برای منافقین دل می سوزانند که چرا اعدام کردید؟ / آن ها جنایاتی کردند که داعش آن ها را نمی کرد / اگر بنا بود امام نرمش از خود نشان دهد که کشور رنگ آرامش به خود نمی دید

یادگار امام خمینی با اشاره به زمان ورود امام راحل به ایران، و راه نرفتن ایشان جلوی پای برادر بزرگ خود آیت الله پسندیده گفت: امام(س) در اوج قدرت مقید به رعایت اخلاق بود و خود را گم نکرد.
 
به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی، سه شنبه شب در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(س) که با حضور علما، طلاب و روحانیون در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، اظهار داشت: سخن گفتن از امام خمینی(س) آن گونه که حق او ادا شود و آن گونه که شایسته جایگاه او باشد، کاری دشوار است.
 
وی افزود: امام خمینی(رض) از جهات مختلفی دارای خصوصیت ها و ابعاد شخصیتی ویژه بود و اگر بخواهیم همه آن ابعاد را مد نظر قرار دهیم، کاری بسیار دشوار خواهیم داشت.
 
یادگار امام راحل با اشاره به سخنرانی سال گذشته مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب، گفت: رهبر معظم انقلاب در آن سخنرانی گفتند که بعد از 26 سال از رحلت امام خمینی(س) و این همه سخن گفتن در مورد ایشان، هنوز حق او را ادا نکردیم؛ و شاید این سخن رهبر معظم انقلاب به این جهت باشد که تبیین و بررسی هر کدام از ابعاد شخصیتی امام خمینی(رض) جلسات متعددی را می طلبد.
 
امام راحل، در فقه، اصول، عرفان و بسیاری دیگر از ابواب علمی، تبحر داشتند
 
وی با اشاره به بعد علمی شخصیت امام خمینی(س) گفت: امام راحل، در فقه، اصول، عرفان و بسیاری دیگر از ابواب علمی، تبحر داشتند به گوه ای که شاید کمتر کسی را سراغ داشته باشیم که در حوزه باشد و این قدر ظهور و بروز داشته باشد.
 
حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی افزود: آثار قلمی امام راحل در جنبه های مختلف قابل توجه است و برای مثال ایشان در تألیف کتب اخلاقی غوقا کرده است؛ همچنین در فقه و اصول آثار قلمی قابل توجهی دارند و این غیر از تدریس امام خمینی(س) است که به اقرار اسناد ساواک، شلوغ ترین درس های حوزه علمیه بود؛ در اسناد ساواک آمده که حدود 500 نفر در درس های خارج فقه امام خمینی(س) حاضر می شدند.
 
وی با بیان این که بررسی مرجعیت امام خمینی(ره) قابل توجه است، گفت: وقتی بررسی می کنیم، می بینیم که امام راحل تا چه میزان از مرجعیت فراری بود و برای رسیدن به این جایگاه خودش قدمی بر نداشت اما وقتی در جایگاه مرجعیت قرار می گیرد، در قله مرجعیت می درخشد، به گونه ای که شاید کمتر مرجعی به بزرگی امام خمینی(س) در تاریخ تشیع داشته باشیم.
 
این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به سلوک فردی و رفتار امام خمینی(س) گفت: رفتار امام راحل در خانواده، اجتماع، حرکات و سکنات و امثال این موارد را وقتی بررسی می کنیم، که امام راحل حقیقتا تهذیب نفس داشت.
 
وی افزود: امام راحل چقدر در زندگی خود و همچنین در آثاری که از ایشان به جای مانده، ما طلبه ها را نسبت به داشتن تهذیب نفس و هدایت حوزه های به سمت اخلاق و تهذیب نفس سفارش می کنند؛ این که ایشان به صراحت می گویند اگر عالِمی فاسد شد، عالَمی را فاسد می کند، برخواسته از همین تأکیدات ایشان است.
 
امام راحل به معنی واقعی خود ساخته بود و در راهی .ه درست می دانست قذم برداشت
 
حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی(س) گفت: امام راحل، پیش از انقلاب، در زمان تحقق انقلاب، یعنی با دگرگون شدن شرایط، فرق نکرد؛ چرا که خود را به معنای واقعی ساخته بود و بعد در راهی که درست می دانست قدم برداشت؛ امام خمینی(س) چه آن زمانی که در آغاز مبارزات به ظاهر تنها بود، چه آن زمان که سخنرانی او مدرسه فیضیه را به لرزه در آورد و چه زمانی که ساواک اقدام به دستگیری او کرد، عزم و اراده قوی و هدف خود را فراموش نکرد.
 
وی خاطرنشان کرد: زمانی که امام خمینی در 12 بهمن 57 و با عزت و احترام وارد کشور شد، و بسیاری از دوربین ها در صدد ثبت لحظه ورود ایشان پس از 15 سال به کشور بودند، به خود اجازه نمی دهد جلوی پای برادر بزرگ خود آیت الله پسندیده راه برود و این نشان از آن دارد که مهمترین مسائل برای امام خمینی(س) رعایت اخلاق است؛ و واقعا کسی که مهذب باشد خود را گم نمی کند و امام(س) این گونه بود.
 
امام خمینی(س) در حقیقت احیاگر معنویت در دنیای جدید و مدرن بود
این استاد حوزه علمیه قم با بیان این که این جمله امام که گفت من هیچ گاه در طول مبارزات نترسیدم، خودش جلسات متعددی برای بررسی می خواهد، گفت: امام خمینی(س) در حقیقت احیاگر معنویت در دنیای جدید و مدرن بود و معنویت حقیقی را در دوره مدرنیسم به جهانیان هدیه داد.
وی اضافه کرد: قبل از تحقق انقلاب، شرایط دنیا به گونه ای پیش می رفت که همه مقابل اسلام بوده و مسلمانان به حاشیه رفته بودند اما با ظهور انقلاب اسلامی و حرکت امام راحل، توانستیم با افتخار بگوییم مسلمان و شیعه هستیم؛ حقیقتا امام خمینی به مسلمانان و شیعیان جرأت داد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی با بیان این که امام خمینی(س) به مثابه یک مصلح اجتماعی نیز قابل برررسی است، گفت: شاید سال ها پیش سخن گفتن از مدیریت امام(س) به راحتی امروز نبود، اما امروز می توان راحت تر در مورد آن صحبت کرد؛ در سال های اخیر شاهد وقوع انقلاب هایی اسلامی در برخی کشورهای منطقه از جمله مصر، تونس و لیبی بودیم اما امروز چه کسی تصویر روشنی از سرنوشت آن انقلاب ها دارد؟ اما در کنار این موضوع باید نگاه کنیم که چرا انقلاب اسلامی ایران به موفقیت رسید؟ واقعا این طور نبود که وضعیت ایران در زمان تحقق انقلاب اسلامی، بهتر از کشورهای منطقه بود، چرا که در غرب، جنوب، شرق و حتی شمال کشور غائله هایی داشتیم و این مدیریت امام خمینی(ره) بود که آن غائله ها را مدیریت کرد و کشور رفته رفته به آرامش رسید.
 
وی افزود: امروز یک عده ای برای منافقین دل می سوزانند که چرا اعدام کردید؟ آن ها کسانی بودند که در مقابل حکومت ایستادند و جنایاتی کردند که داعش آن ها را نمی کرد؛ آنان رئیس جمهور، نخست وزیر و بسیاری از بزرگان کشور را ترور کردند؛ اگر بنا بود که امام خمینی(ره) همواره در مقابل این جنایات نرمش از خود نشان می داد که کشور پس از 30 سال هم رنگ آرامش به خود نمی دید.
 
انقلاب و حفظ آن کار دشواری است 
 
یادگار امام راحل تصریح کرد: امروز می فهمیم که انقلاب کردن چقدر دشوار است و حفظ آن نیز دشوار است.
 
وی با بیان این که امام خمینی(ره) شخصیتی هستند که جا دارد در مورد او بررسی کرد و سخن گفت، اظهار کرد: بهترین متنی که در فصاحت و بلاغت حق امام(ره) را ادا کرده و جا دارد در سطح وسیع منتشر شود، متنی است که رهبر معظم انقلاب به مناسبت چهلم و اولین سالگرد امام خمینی(ره) در قابل بیانیه خطاب به ملت ایران منتشر کردند.
 
انقلاب اسلامی مقابله با فساد بود
 
حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که یکی از آرمان های ملت ایران برای تحقق انقلاب اسلامی و امام راحل، مقابله با فساد و اصلاح امور بود، گفت: در اندیشه امام خمینی(ره) و مکتب اسلام، مسئله مقابله با فساد بسیار برجسته است و وقتی که انسان به قرآن و روایات نیز مراجعه می کند، می بیند که این مسئله مهم مورد تأکید قرار گرفته است.
 
هدف تمام پیامبران مبارزه با فساد بوده است 
 
وی با بیان این که اگر بخواهیم تمام اهداف انبیا را در یک جمله خلاصه کنیم، همانا اصلاح امور و جلوگیری از فساد است، تأکید کرد: انقلاب ما و حرکت امام و شعارهای ملت در سال های انقلاب برای این بود که از فساد دستگاه پهلوی جلویگری کرده و امور به سمت اصلاح پیش برود؛ اصولا فساد دستگاه پهلوی از مهمترین عواملی بود که مردم را به مقابله با خود وا داشت و از این رو این مسئله بسیار مهم و قابل توجه است.
 
مقابله با فساد به یک مطالبه ی عمومی مبدل کنیم
 
یادگار امام راحل خاطرنشان کرد: امام خمینی(س) در آغاز مبارزات تأکید می کند که ما باید با فساد مبارزه کنیم و ملت قوه ماست؛ امروز روز سکوت نیست و روز فعالیت است و ریشه فساد باید کنده شود.
 
وی با بیان این که مقابله با فساد امروز هم باید به عنوان مطالبه عمومی قلمداد شود، گفت: این که ببینیم و بشنویم اختلاس و دزدی های هزاران میلیاردی که اصلا متوجه نمی شویم چقدر است، رخ دهد، شایسته نیست.
 
حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی با بیان این که نباید خبر فسادهای اقتصادی، حساسیت ما را نسبت به این امور کم کند و برای مثال اگر کسی 100میلیارد تومان اختلاس کرد بگوییم چون این مبلغ نسبت به سایر مبالغ اختلاس کمتر است، اشکالی ندارد، گفت: حساسیت به فساد باید در مردم و حکومت زنده باشد؛ معنا ندارد حکومتی باشد که از هر طرف خبرهای ناراحت کننده فساد از آن شنیده شود؛ طلاب و مردم همه باید نسبت به فساد حتی هزار تومان، حساس باشند و البته راه آن این است که از خودمان شروع کنیم و از مسئولان مطالبه کنیم.
 
از مسئو لان بپرسیم برای مقابله با فساد چه کرده اند؟ موارد معدودی که رهبری عصبانیت خود را از آن آشکار کرده اند، مسئله فسادها در کشور بود
 
وی با بیان این که یکی از موارد معدودی که رهبری عصبانیت خود را از آن آشکار کرده اند، مسئله فسادها در کشور بود، گفت: باز از مسئولان دولتی سؤال کرد که در راه مبارزه با فساد چه کردید و یا از قوه مقننه سؤال کنیم که چه راه هایی برای مقابله با فساد ایجاد کردید.
 
یادگار امام خمینی(س) با بیان این که از قوه قضائیه هم باید مطالبه کنیم که برای مقابله با مفسدان و اختلاس گران چه کردید؟ تصریح کرد: تأخیر در مبارزه با فساد درست نیست؛ و نمی شود به بهانه های مختلف مبارزه با فساد را عقب انداخت، چرا که وقتی حکومت و مردم درگیر فساد شوند، خداوند کار ما را درست نمی کند.
 
وی با بیان این که مقدمه پیشرفت کشور مقابله با فساد است، گفت: در راه مقابله با فساد هیچ چیز نباید با اهمیت تر از این کار تلقی شود؛ باید هشیار باشیم که نحوه برخورد ما با فساد، موجب دلسردی مردم نشود.
 
مراقب با شیم لحن نقدمان با لحن ضد انقلاب یکی نشود 
 
حجت  و المسملین سیدعلی خمینی با بیان این که نباید ما طلبه ها از همه چیز جمهوری اسلامی چشم بسته حمایت کنیم، گفت: البته زبان ما زبان ضد انقلاب نباید باشد چرا که اگر حرفی می زنیم از روی دلسوزی است و می خواهیم برای کشورمان پیشرفت حاصل شود. در حالی که ضد انقلاب قصدش نا امید کردن مردم از حکومت است.
 
وی با تأکید بر این که نقد از ضروری ترین مسائل امروز نظام جمهوری اسلامی است، اضافه کرد: زبان نقد جدای از زبان ضد انقلاب است؛ ما از فساد ناراحتیم اما ناراحتی و نقد ما طلبه های حزب اللهی مانند مردم کوچه بازار است که در عین تندترین انتقادها، در مواقع حساس پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستند.
 
این استاد حوزه علمیه قم با بیان این که نقد لازم و دستور دینی و شرعی ماست، گفت: اگر ما نقد نکنیم و هشدار ندهیم، ضد انقلاب از این فرصت سوءاستفاده کرده و سیاه نمایی می کند؛ البته باید مراقب باشیم زبان ما زبان ضد انقلاب و نا امید کننده مردم از حکومت و دولت نباشد.
 
وی افزود: مثلا برخی می گویند فلان مقدار طلاق در کشور رخ می دهد، در حالی که باید پرسید گرچه مطلب شما صحیح است اما آیا فقط در ایران چنین اتفاقاتی می افتد؟ 
 
حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی گفت: اگر بنا باشد به هر دولتی که روی کار آمده اشکالات و ایراداتی بگیریم و بگوییم بد بوده، که درست نیست؛ همه دولت ها در عین داشتن اشکالات، خدماتی هم داشته و برآمده از رأی مردم بودند؛ نباید با سخنان ما مردم نا امید شده و احساس کنند که نظام پاسخ گوی اشکالات نیست.
 
وی با بیان این که البته فساد منحصر در فساد اقتصادی یا مسائل فرهنگی مثل بی حجابی نیست، اظهار داشت: در موضوع مقابله با فساد باید جامع نگری داشت و همه ابواب فساد را دید؛ همچنین در مبارزه با فساد نباید با فرومایگان و رده های چهارم و پنجم فساد مقابله کرد و بالاترین مجازات ها را برای آنان در نظر گرفت، اما برای بالا دستی ها و عاملان اصلی فساد اقدامی نکنیم و با آن ها کاری نداشته باشیم.
 
مسائل ملی را سیاسی نکنیم/ مردم از فسادها ناراحتند 
 
یادگار اما خمینی(س) با بیان این که ملت پشتوانه مبارزه کنندگان با فساد است، گفت: در راه مقابله با فساد باید به دور از افراط و تفریط و دروغ و تهمت گام برداشت و تا جرمی ثابت نشده نباید آبروی افراد را برد؛ باید به نحوی که اسلام خواسته با فساد برخورد کنیم و بدانیم که این امر یک مطالبه عمومی و ملی است که برای قرار گرفتن در مسیر صحیح آن، نباید آن را سیاسی کرد، چرا که هر گاه مسائل ملی را در حد مطالبه جناحی پایین آوردیم ضرر کردیم.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid