محل تبلیغ شما
فضای مجازی،رقیبی برای ورزش

تاریخ خبر: 1395/3/10

فضای مجازی،رقیبی برای ورزش

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

آیت الله حائری شیرازی: فضای مجازی به رقیبی برای ورزش تبدیل شده است

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: یکی از دلایل افت توجه مردم کشور به ورزش آن است که فضای مجازی به رقیبی برای ورزش تبدیل شده است. 

 
به گزارش انتخاب، آیت الله محی الدین حائری شیرازی عصر یکشنبه در کنگره علمی اخلاق در ورزش در سالن همایش فرهنگسرای جوان قم، یکی از راه های ترویج ورزش را توسعه کاروان های پیاده روی به سمت بقاع متبرکه ذکر کرد و افزود: حرکت گروه های دوچرخه سواری به سمت اماکن مذهبی و متبرکه نیز باید راه اندازی شود. 
 
وی افزود: مردم باید به اندازه نیاز از فضای مجازی استفاده کنند و آفت دنیای امروز آن است که مردم ورزش را رها کرده و غرق در فضای شبکه های مجازی شده اند. 
وی گفت: دولت باید یارانه ورزش را در کشور برای استفاده قشرهای مختلف مردم از فضاهای ورزشی تخصیص دهد و حتی باید برخی فضاهای ورزشی به صورت رایگان در خدمت مردم باشد. 
حائری شیرازی بیان داشت: مردم به ورزش کردن علاقه مند هستند اما دستشان به امکانات ورزشی نمی رسد و بسیاری از مردم این تمکن را ندارند که در هفته دو یا سه بار به استخر بروند. 
وی گفت: ورزش نباید به یک تجارت تبدیل شود این در حالی است که مسابقات ورزشی بدون تزریق پول به آن ها به انجام نمی رسد. 
وی ابراز داشت: باید روحیه بسیجی را در ورزش نهادینه کنیم و اگر این روحیه در ورزشی مثل فوتبال گسترش یابد ورزشکاران کمتر پول می گیرند و بیشتر گل می زنند اما اکنون برعکس این مورد است. 
کنگره علمی یک روزه اخلاق در ورزش با حضور ورزشکاران، رئیسان و نایب رئیسان هیات های ورزشی و مربیان استان قم با هدف تشریح راهکاری گسترش اخلاق در ورزش، به همت اداره کل ورزش و جوانان قم برگزار شد.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid