محل تبلیغ شما
مضحک نیست که من الان بگویم

تاریخ خبر: 1395/3/9

مضحک نیست که من الان بگویم

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

نماینده مردم آبادان در در نطق میان دستور مجلس:

مضحک نیست که من الان بگویم سیدمحمد خاتمی و فردا خبرنگار جرأت نکند اسم ایشان را بیاورد

ماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ممنوع‌التصویری و ممنوع‌البیانی رئیس دولت اصلاحات را غیراخلاقی دانست.

به گزارش ایسنا، سیدحسین دهدشتی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح روز سه‌شنبه مجلس، اظهار کرد: من که نماینده مردم هستم نمی‌دانم این حکم از کجا صادر شده و قانونی است یا نه؟ روزی می‌گویند مصوبه شورای امنیت ملی است و روز دیگر می‌گویند دستور دادستانی است. مگر نه اینکه اصل بر برائت است و کسی جز با اثبات جرم در دادگاه مجرم شناخته نمی‌شود. قانون اساسی که نباید فقط زینت‌المجلس ما باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: مضحک نیست که من الان بگویم سیدمحمد خاتمی و فردا خبرنگار جرأت نکند اسم ایشان را بیاورد و بنویسد دهدشتی گفت رئیس دولت اصلاحات؟ خنده‌دار نیست صداوسیمای ما تصویر نخست وزیر رژیم صهیونیستی را نمایش می دهد اما از نشان دادن تصویر رئیس جمهور اسبق جمهوری اسلامی ابا داشته باشد؟

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی همچنین در بخش دیگری از نطق میان دستور خود ضمن تبریک به منتخبین مجلس دهم از عدم رعایت تقوای سیاسی بین برخی سیاستمداران انتقاد کرد و گفت: تقوای سیاسی یعنی انسان در میدان سیاست صادقانه عمل کند. آیا این اخلاقی است که عده ای به خاطر ریاست جمهوری سال آینده دستاوردهای دولت را زیر سوال ببرند و رئیس جمهوری قانونی کشور را که منتخب اکثریت مردم و مورد تایید مقام معظم رهبری دشمن رهبری و به دنبال پروژه حذف رهبری از نظام سیاسی جمهوری اسلامی معرفی کنند؟

وی ادامه داد: آیا این رعایت تقواست که به اسم حمایت از ولایت فقیه اما با هدف جوسازی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شدیدترین تخریب و تهمت‌ها را در جلسات و شبکه های مجازی علیه بزرگان نظام انجام می دهند؟

دهدشتی با بیان اینکه برخی همه ارزش ها و حتی نظام را فدای پیروزی در انتخابات می کنند، گفت: برخی فضا را آنقدر مسموم کرده اند که انتقاد منطقی و صادقانه هم نمی شود به دولت داشت چراکه یا ابزاری برای فشار بر دولت جهت بهره برداری جناحی می شود یا در هیاهوی تخریب های ناجوانمردانه گم می شود وای بر آنان که به دنبال دلسرد کردن مردم و کاهش مشارکت مردم در انتخابات هستند تا به اهداف جناحی شان برسند و مردم را تا زمانی آگاه و بصیر می دانند که فقط مانند خودشان فکر کنند.

این نماینده مجلس همچنین اظهار کرد: آیا تخریب و تهمت به رئیس جمهور و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آب ریختن به آسیاب دشمن نیست.

 

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: چرا تقوای سیاسی در بین سیاست‌مداران رعایت نمی‌شود؟ مقام معظم رهبری فرمودند سیاست به معنای پشت‌اندازی، فریب و دروغ گفتن به مردم نیست.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، سیدحسین دهدشتی در جلسه علنی امروز مجلس در نطق میان دستور خود اظهار کرد: فعالیت سیاسی یعنی اینکه انسان در میدان سیاسی با صداقت رفتار کند؛ آیا ما این چنین بوده‌ایم؟ این عادلانه است که عده‌ای به خاطر انتخابات ریاست جمهوری سال آینده دستاوردهای دولت کنونی را زیر سؤال ببرند.

مضحک نیست که الان بگویم سید محمد خاتمی، فردا خبرنگار جرأت نکند اسمش را بیاورد و بگوید دهدشتی گفت رئیس دولت اصلاحات؟ آیا خنده‌دار نیست که صدا و سیما تصویر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را نمایش می‌دهد اما تصویر رئیس‌جمهوری اسبق را نه؟ اینگونه است که صدا و سیما به جای وحدت که وصیت همیشه امام(ره) بود،‌ در اختلافات می‌دمد

 
 

وی افزود: رئیس‌جمهوری قانونی کشور را که منتخب اکثریت مردم و مورد تأیید مقام معظم رهبری است، دشمن رهبری و به دنبال حذف رهبری از نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌کنند آیا این رعایت تقواست؟ به بهانه حمایت از ولایت فقیه با هدف جوسازی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شدیدترین تهمت‌ها را علیه بزرگان نظام انجام می‌دهند.

این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: شهید مظلوم دکتر بهشتی در مقابل شعار «شاه زنازاده است و خمینی آزاده است»، برآشفت و گفت که رضاخان ازدواج کرد؛ از پلکان حرام نمی‌شود به بام حلال رسید. به قدری فضا را مسموم کرده‌اند که انتقاد سازنده هم نمی‌توانیم به دولت داشته باشیم، چراکه بهره‌برداری جناحی می‌شود. وای به آنان که به دنبال دلسرد کردن مردم در انتخابات هستند تا به اهداف جناحی‌شان برسند و مردم را تا زمانی آگاه و بصیر می‌دانند که فقط مانند خودشان فکر کنند.

دهدشتی ادامه داد: آیا تخریب و تهمت به رئیس‌جمهوری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تضعیف نظام و ریختن آب به آسیاب دشمن نیست؟ فردی را که مورد اعتماد مردم است، زیر باد شدیدترین حملات صدا و سیما و تریبون‌های رسمی و غیررسمی، ممنوع‌التصویر و ممنوع‌البیان کنیم و اجازه دفاع را هم به او ندهیم جایز نیست. وفای سیاسی چه شد؟ من که نماینده ملت هستم نمی‌دانم این حکم از کجا صادر شده است؟ روزی می‌گویند مصوبه شورای عالی امنیت ملی است، روز دیگر از دستور دادستانی سخن می‌گویند، مگر نه اینکه طبق اصل 37 قانون اساسی اصل بر برائت است و کسی مجرم شناخته نمی‌شوند مگر اینکه جرم او در دادگاه صالحه وضع شده باشد.

این نماینده مردم آبادان در مجلس نهم گفت: قانون اساسی که فقط نباید زینت‌المجلس ما باشد. مضحک نیست که الان بگویم سید محمد خاتمی، فردا خبرنگار جرأت نکند اسمش را بیاورد و بگوید دهدشتی گفت رئیس دولت اصلاحات؟ آیا خنده‌دار نیست که صدا و سیما تصویر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را نمایش می‌دهد اما تصویر رئیس‌جمهوری اسبق را نه؟ اینگونه است که صدا و سیما به جای وحدت که وصیت همیشه امام(ره) بود،‌ در اختلافات می‌دمد.

چرا در قوه قضائیه پرونده‌های بعضی فرسایشی و چراغ خاموش است؟

وی افزود:‌ جناب آقای محسنی اژه‌ای، نه اینکه قصد داشته باشم غوغاسالاری و جوسازی علیه قوه قضائیه کنم، فقط سخنی با شما دارم. حضرت‌ عالی برخلاف آموزه‌های دینی، ترحمی به آبروی فوتبالیست مرحوم نکردید و در مقابل دوربین‌ها از علت مرگش گفتید. در همان جا از صدور کیفرخواست علیه 48 نفر از کسانی که در آتش زدن سفارت عربستان دخالت داشتند خبر دادید. آیا می‌توان امیدوار بود که پس از محکومیت‌شان مردم را از علت اقدامشان و مشوقان و آمران و یا حداقل نام آنها آگاه کنید. حمله به سفارت عربستان موجب کمک به آل‌سعود در راستای ایران‌هراسی شد. چرا در قوه قضائیه پرونده‌های بعضی فرسایشی و چراغ خاموش است؟ چرا نام حمله‌کنندگان به آقای مطهری در شیراز منتشر نمی‌شود؟ جلسات دادگاه زنجانی هر روز برگزار می‌شود اما جلسات سعید مرتضوی که در همکاری با زنجانی تخلفات گسترده داشته است و شبانه چک‌های میلیاردی رد و بدل می‌کردند چند ماه یکبار برگزار می‌شود.

بنده به عنوان مسئول پرونده شستا برای آخرین بار اعلام می‌کنم که تخلفات سعید مرتضوی برای مجلس اثبات شده است. برای تحقیق و تفحص‌ها هزینه می‌شود هزاران نفر ساعت وقت صرف شده است. کارشناسان ما از طرف کسانی که معلوم نبود متعلق به کدام نهاد بودند تعقیب می‌شدند. در انتخابات به شدت تخریب شدیم اما پا پس نمی‌کشیم

 
 

دهدشتی تأکید کرد: بنده به عنوان مسئول پرونده شستا برای آخرین بار اعلام می‌کنم که تخلفات سعید مرتضوی برای مجلس اثبات شده است. برای تحقیق و تفحص‌ها هزینه می‌شود هزاران نفر ساعت وقت صرف شده است. کارشناسان ما از طرف کسانی که معلوم نبود متعلق به کدام نهاد بودند، تعقیب می‌شدند. در انتخابات به شدت تخریب شدیم اما پا پس نمی‌کشیم. اما طبق قانون قوه قضائیه سه ماه فرصت داشته به این تخلف رسیدگی کند. چرا پرونده آقای احمدی‌نژاد سال‌هاست در مرحله تحقیق باقیمانده است؟ چرا قوه قضائیه تدبیر جدی نمی‌کند تا آقایان هوس صدارت دوباره بر پایه امپراتوری دروغ و فساد به سرشان نزند و وعده‌های آنچنانی ندهند؟ آیا وعده‌های دروغ مصداق تخلف انتخاباتی نیست؟ باید کسانی که با وعده‌های دروغ با هدردادن بیت‌المال تخلفات گسترده‌ای داشتند عبرتی برای آینده باشند.

وی اضافه کرد:‌ مجلس باید نظارت جدی کند. البته در پرونده زنجانی بسیار مؤثر بود اما در پرونده مرتضوی نتوانستیم موفق عمل کنیم. روند رسیدگی بسیار کند است. در تحقیق و تفحص از منطقه اروند باید بگویم علی‌رغم 4 ماه از گذشت تحقیق و تفحص برخی از همکاران ما به ویژه در کمیسیون اقتصادی بازی فرسایشی را به کار گرفته‌اند که گزارش آن در مجلس قرائت نشود در صورتی که طبق قانون کمیسیون یک ماه فرصت دارد. چه کسانی واهمه دارند؟

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: مردم آبادان هنوز تقدیم سکه‌های کثیف منطقه آزاد اروند به تهیه‌کننده صدا و سیما را فراموش نکردند. به واسطه کوتاهی‌ها از مردم آبادان و استان خوزستان عذرخواهی می‌کنم.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid