محل تبلیغ شما
فهيمه ارواني عودت داده نخواهد شد

تاریخ خبر: 1395/2/29

فهيمه ارواني عودت داده نخواهد شد

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

نام تروریست زن بازداشت شده منتسب به منافقین بالاخره فاش شدبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نام تروریست زن بازداشت شده منتسب به منافقین در آلبانی بالاخره فاش شد.
 
مهدی محمدی در این باره نوشت:
 
فهيمه ارواني نام تروريستي است كه در آلباني دستگير شد اما ظاهرا آزاد شده و به ايران عودت داده نخواهد شد.
 
او از كادرهاي ارشد منافقين است و در ماجراي انفجار حزب جمهوري اسلامي دخيل بوده است.
 
مسعود كشميري هم گرچه بازداشت نشده، مكان زندگي او در آلمان روشن است و اگر دولت هاي اروپايي همكاري كنند بازداشت او هيچ دشوار نيست.
 
اين آخرين نمونه از همكاري سرويس هاي غربي با تروريست هاي نام و نشان داري است كه دستشان به خون بزرگان اين سرزمين آلوده است.
 
از منظر روابط خارجي، ظاهرا مذاكرات مسير ٢ تنها به كار رها شدن زندانيان امريكايي گرفتار در ايران آمده و توافقات ديپلماتيك هم صرفا مسير غارت تتمه دارايي ملت ايران در بانك هاي غربي را هموار كرده است. تروريست ها همچنان مصونيت دارند خصوصا اگر برخورد با آنها رازهايي را درباره گذشته غربگرايان در ايران افشا كند.
یک عضو سابق گروهک تروریستی منافقین در گفت‌وگو با خبرنگار  سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، پیرامون انتشار خبر ی در خصوص فهیمه اروانی و مسئله شناسایی و دستگیری وی طی روزهای اخیر گفت: موضوع دستگیری فهیمه اروانی قدیمی است و ربطی به مسائل این گروهک تروریستی و اقداماتشان در ایران ندارد. 

وی افزود: به هر حال محمد رضا کلاهی مسئول انفجار حزب و مسعود کشمیری مسئول انفجار ریاست جمهوری تحت حمایت آلمان هستند و تلاش ایران تاکنون برای استرداد سودی نداشته است.

شایان ذکر است؛ طی روزهای گذشته پیرامون این خبر سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به تلاش پلیس ایران و همکاری اینترپل از بازداشت یکی از منافقین که از عوامل انفجار حزب جمهوری بود در کشور آلبانی خبر داد واظهار داشت: به دنبال همکاری‌های پلیس اینترپل و پیگیری‌های پلیس ایران، یکی از عناصر گروهک تروریستی منافقین که در انفجار حزب جمهوری دست داشت در کشور آلبانی شناسایی و دستگیر شد.
 
همچنین یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: فرد دستگیر شده که از عوامل انفجار حزب‌ جمهوری بوده یک خانم است و عامل اصلی همچنان تحت تعقیب قرار دارد.
 
اما روز گذشته خبری در رسانه ها مبنی بر فاش شدن  نام تروریست زن بازداشت شده منتسب به منافقین در آلبانی منتشر شد.
 
در این خبر آمده بود فهيمه ارواني نام تروريستي است كه در آلباني دستگير شد اما ظاهرا آزاد شده و به ايران عودت داده نخواهد شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،هفتم تیرماه 1360 بود که در پی بمبگذاری تروریست‌ها در در دفتر حزب جمهوری اسلامی 75 نفر از اعضای این حزب به شهادت رسیدند.
 
زمانی که اعضای حزب در ساعت ۲۰:۳۰ گرد هم آمده و جلسه با سخنرانی سید محمد بهشتی آغاز شده بود و او می‌گفت: «ما بار دیگر نباید اجازه دهیم استعمارگران برای ما مهره‌سازی کنند و سرنوشت مردم ما را به بازی بگیرند.
 
تلاش کنیم کسانی را که متعهد به مکتب هستند و سرنوشت مردم را به بازی نمی‌گیرند انتخاب شوند...» به یکباره همه چیز تیره و تار شد و انفجار بمب سالن اجتماع را ویران کرد.
 
اجرای این عملیات را محمدرضا کلاهی به عهده داشت که خود از نیروهای خدماتی حزب به شمار می‌آمد. او پس از انفجار توانست فرار کند و بعد از آن راهی فرانسه شد و امروز با اینکه از مجاهدین بریده است ولی به دلیل سابقه‌اش امکان زندگی علنی را ندارد.
 
«معمای آلبانی» و پرونده آغشته به خون . . . .
 
*انفجار به گفته یکی از نجات یافتگان
 
مرتضی محمدخان که از این انفجار جان به در برده است این واقعه را چنین شرح می‌دهد: «بهشتی هم پشت همین میز نشسته بودند و مدت کوتاهی از شروع جلسه نگذشته بود که بمب عمل کرد و دفتر حزب منفجر شد، در ردیف جلوی من محمد منتظری نشسته بود، باغانی و قندی هم در اطراف من بودند. جواد سرافراز، در ردیف پشت من بود... وقتی بمب منفجر شد ما یک زردی‌ای دیدیم و دیوار را من دیدم که زرد شد و انفجار... در آن شرایط همه قرآن می‌خواندند و ناله هم شنیده می‌شد ولی بیشتر همه قرآن می‌خواندند و شهادتین می‌گفتند، صداها به تدریج کمتر می‌شد، و بعد هم از بالا مثل اینکه یک جرثقیل آوردند که این طاق یک‌تکه را بردارند.
 
جرثقیل نتوانست سقف را بلند کند و زنجیرش پاره شد و دوباره این طاق افتاد روی آوار، البته در این شرایط افراد در لابه‌لای صندلی‌ها قرار گرفته بودند. عبدالکریمی نماینده لنگرود، که در حال قرائت قرآن بود، در همین شرایط شاید با افتادن مجدد طاق، شهید شد. از بعضی دوستان دیگر هم صداهایی می‌آمد، بعداً متوجه شدم که تقریباً سرم روی سینه آقای باغانی بود و این بنده خدا داشت به لقاءالله می‌رفت.
 
صداها، از هزاران نفری که روی پشت‌بام ایستاده بودند شنیده می‌شد، که هیچ کاری هم از دستشان برنمی‌آمد. گویا در فضای روی طاق گرد و خاک بوده، این‌ها با پاشیدن آب، قصد رفع کردن گرد و خاک را داشتند، غافل از اینکه این کار تمام منافذی که برای تنفس ما وجود داشت مسدود می‌کرد. با حدود ۴ ساعت، احساس کردم که مقداری راه تنفس ایجاد شد و دست چپم را از زیر خاک بردم بالا و دست مرا پیدا کردند.»
 
این حادثه شش روز پس از عزل بنی‌صدر از ریاست‌جمهوری صورت گرفت. روز سه‌شنبه 30 /3 /1360 طرح عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر در مجلس شورای اسلامی بررسی و با 177 رای موافق، 12 رای ممتنع و یک رای مخالف تصویب شد و روز اول تیرماه، حضرت امام خمینی(ره) حکم عزل بنی‌صدر را از مقام ریاست جمهوری صادر کردند.
 
سازمان مجاهدین خلق پس از این وقایع، در 30 خرداد 1360، اعلام كرد كه فعالیت‌های این سازمان وارد فاز نظامی شده است، موج این فعالیت‌ها به قدری گسترده بود كه از مردم عادی در كوچه و خیابان تا مسوولین شاخص نظام را در بر گرفت.
 
سه روز قبل از وقوع این حادثه، محمد جواد قدیری، عضو کادر مرکزی سازمان مجاهدین خلق و طراح اصلی انفجار مسجد ابوذر که در آن
آیت‌الله خامنه‌ای، امام جمعه وقت تهران مورد سوءقصد قرار گرفت، به دوستان خود با اطمینان خبر داده بود که «روز هفتم تیر» کار یکسره خواهد شد.
 
*عامل واقعه هفتم تیر چه کسی بود؟
 
یک هفته بعد از انفجار،‌ هویت عامل آن شناسایی شد و طی اطلاعیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام مشخصات وی از مردم برای دستگیری او درخواست کمک شد: " ... در تحقیقات مشخص شد که این عمل وحشیانه توسط سازمان آمریکایی مجاهدین خلق تدارک دیده شده و یکی از افراد مؤثر در این جنایت فردی است به اسم «محمدرضا کلاهی صمدی» که مشخصات نامبرده بدین شرح اعلام می گردد: محمدرضا کلاهی فرزند حسن متولد 1338 دارنده شماره شناسنامه 1251، دانشجوی سال اول رشته برق دانشگاه علم و صنعت ایران و دارای دیپلم ریاضی از دبیرستان بامداد واقع در خیابان جمهوری اسلامی، خیابان گلشن، که نامبرده در حین وقوع حادثه متواری شده است."
 
سخنگوی وقت سپاه نیز در مصاحبه ای با ارائه توضیحات بیشتر در مورد نتایج تحقیقات گفت: "بمب گذاری از ناحیه سازمان مجاهدین خلق، این گروه وابسته و مزدور آمریکایی صورت گرفته است. شکل و نحوه کار هم به این طریق بوده که به وسیله یک عامل نفوذی به نام محمدرضا کلاهی که در میان کارکنان حزب جمهوری اسلامی نفوذ کرده بود ... این بمب گذاری صورت می گیرد ... این بمب گذاری خیلی ساده و به نوعی بوده که هر کسی می توانسته این کار را انجام بدهد. به جهت این که فرصت کافی داشته و یکی از بمب ها را در زیر تریبون قرار داده، بمب دیگر در کنار ستونی از سالن کار گذاشته .... "
 
حجت الاسلام محمدی ری شهری، اولین وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در خاطرات خود آخرین و کاملترین اطلاعات منتشره درباره کلاهی را ارائه داده است: " محمد رضا کلاهی صمدی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 به سازمان منافقین پیوست. ابتدا در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت و پس از مدتی با خط دهی سازمان از انجمن اظهار بریدگی نموده، ضمن این که در همان مقطع با سازمان ارتباط تنگاتنگی داشته است به عنوان پاسدار کمیته انقلاب اسلامی ولیعصر تهران واقع در خیابان پاستور شروع به فعالیت و به تدریج با هدایت منافقین وارد حزب جمهوری اسلامی می شود.
 
*اعتراف رجوی به جنایت
 
بعد از سقوط رژیم بعثی صدام در عراق، نوارهای فیلمبرداری شده از ملاقات‌ها و مذاکرات فوق سری رجوی با مقامات اطلاعاتی و امنیتی این رژیم کشف شد و تعدادی از آنها در اروپا منتشر گردید. از جمله متن مکتوب پنج ملاقات رجوی طی سال های 1991 تا 2001 میلادی به همراه سی دی تصویری و صوتی آن در سال 1383 در قالب یک کتاب به ضمیمه سی دی،‌ در لندن انتشار یافت.
 
مسعود رجوی در یکی از این ملاقات‌ها صریحاً در مورد مسئولیت سازمان در انفجار هفتم تیر سخن می گوید. وی در دیداری با سپهبد طاهر جلیل حبوش رئیس سازمان کل اطلاعات عراق در سال 1999 میلادی (1378 شمسی) هنگام اشاره به سوابق روابط قبلی با آمریکا و فرانسه چنین می گوید: " همانگونه که اطلاع دارید من در سال های 1981 تا 1986 در پاریس بودم، در آن سال ها ... به ما تروریست نمی گفتند، هر چند که کاخ سفید و کاخ الیزه می دانستند، با کاخ الیزه هم ارتباط داشتیم، می دانستند که چه کسی حزب جمهوری را در ایران
منفجر کرد ... آنها می دانستند و خوب هم می دانستند،‌ ولی صفت تروریست هم به ما نزدند ."
 
«معمای آلبانی» و پرونده آغشته به خون . . . .
 
*یک زن از عوامل انفجار حزب‌ جمهوری بازداشت شد
 
3 روز پیش بود که سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به تلاش پلیس ایران و همکاری اینترپل از بازداشت یکی از منافقین که از عوامل انفجار حزب جمهوری بود در کشور آلبانی خبر داد.
 
سردار سعید منتظرالمهدی با اشاره به تلاش پلیس ایران و همکاری اینترپل در بازداشت یکی از اعضای گروهک تروریستی منافقین اظهار داشت: به دنبال همکاری‌های پلیس اینترپل و پیگیری‌های پلیس ایران، یکی از عناصر گروهک تروریستی منافقین که در انفجار حزب جمهوری دست داشت در کشور آلبانی شناسایی و دستگیر شد.
 
یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: فرد دستگیر شده که از عوامل انفجار حزب‌ جمهوری بوده یک زن است و عامل اصلی همچنان تحت تعقیب قرار دارد.
 
*از کشمیری تا عطریانفر
 
در اخباری که در فضای مجاز منتشر شده بود، از مسعود کشمیری که در انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور 1360 دست داشت، به عنوان فرد دستگیر شده نام برده شد. خبری که خیلی زود تکذیب شد.
 
مسعود کشمیری از زمان انفجار دفتر نخست وزیری و شهادت رجایی و باهنر متواری بود و حالا کاربران فضای مجازی تصور کردند که او دستگیر شده است اما سخنگوی نیروی انتظامی بلافاصله به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد که فرد دستگیر شده یک زن است.
بعد از این اعلام گمانه زنی‌ها در مورد هویت این زن آغاز شد و خیلی زود نام زهره عطریانفر به میان آمد.
 
*مقاومت آلبانی در استرداد متهم
 
بعد از اعلام خبر دستگیری این متهم از سوی سعید منتظرالمهدی سخنگوی ناجا، سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی روز گذشته در جمع خبرنگاران حاضر شد و با بیان اینکه بیشتر کشورها در استرداد مجرمان کوتاهی می کنند، افزود:‌ کشور آلبانی نیز پس از اعلام پلیس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مجرم بودن عامل انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و دستگیر شدن این فرد در آلبانی، برای استرداد این خانم همکاری نمی کند.
 
وی گفت: به صورت معمول پلیس اینترپل ایران افرادی که اعلان قرمز دارند و یا جرمی مرتکب شده اند و در خارج از کشور به سر می برند بر اساس حکم قضایی به اینترپل جهانی اعلام می کنند که این روش از سال های پیش هم بوده است.
 
سردار اشتری افزود:‌ کسانی که در گروه های تروریستی بوده اند و یا جرمی مرتکب شده اند که مقام قضایی حکم تعقیب آنها را داده است، در این دسته قرار دارند.
 
*تکذیب بازداشت عطریانفر
 
وی با اشاره به خانمی که در خبرها به عنوان یکی از عاملان انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی عنوان شده است، بیان کرد:‌ این خانم هم جزء افرادی است که تحت تعقیب بوده است و به کشور آلبانی اعلام و دستگیر شده است و پیگیر استرداد وی به کشور هستیم.
فرمانده ناجا ابراز امیدواری کرد که همکاری های لازم از سوی کشور آلبانی برای استرداد این فرد صورت بگیرد.
 
سردار اشتری تصریح کرد: البته در سالهای قبل، کشورهای دیگر هم در استرداد مجرمان به کشور ما کوتاهی کردند و همکاری های لازم را نداشتند .
 
وی در پاسخ  به سئوالی که آیا فردی به نام کشمیری نیز دستگیر شده است؟ گفت: اسامی که اعلام شده است در رسانه ها درست نیست.
 
فرمانده ناجا همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر نسبت خانم دستگیر شده در کشور آلبانی با آقای عطریانفر این موضوع را تکذیب کرد.
 
*دستگیری با نیابت قضایی
 
بعد از این اظهارات اما دادستان تهران تمامی اخبار منتشر شده در رسانه‌ها را نادرست دانست و گفت:  خبری که در روزنامه‌ها در این رابطه انتشار یافت اشتباه بود و فردی در آلبانی بر اساس نیابت قضایی ایران بازداشت شده و این فرد مرد نبوده بلکه خانمی بوده است و هنوز به ایران منتقل نشده است.
 
*نام تروریست زن بازداشت شده منتسب به منافقین بالاخره فاش شد
 
مهدی محمدی نوشت: فهيمه ارواني نام تروريستي است كه در آلباني دستگير شد اما ظاهرا آزاد شده و به ايران عودت داده نخواهد شد.
 
او از كادرهاي ارشد منافقين است و در ماجراي انفجار حزب جمهوري اسلامي دخيل بوده است.
 
مسعود كشميري هم گرچه بازداشت نشده، مكان زندگي او در آلمان روشن است و اگر دولت هاي اروپايي همكاري كنند بازداشت او هيچ دشوار نيست.
 
اين آخرين نمونه از همكاري سرويس هاي غربي با تروريست هاي نام و نشان داري است كه دستشان به خون بزرگان اين سرزمين آلوده است.
 
«معمای آلبانی» و پرونده آغشته به خون . . . .
 
*فهيمه اروانی کیست؟
 
کارشناسان و صاحبنظران "فهیمه اروانی" را یکی از نیروهای ویژه و نخبه گروهک تروریستی منافقین می دانند که سالیان طولانی بوده علیه جمهوری اسلامی ایران دست به اقدامات ضد امنیتی و مسلحانه زده اند. 
 
فهیمه اروانی مسئول و جانشین گروهک تروریست منافقین در سال ۱۳۷۲ یکی از زنانی است که نقشی مهم در شستشوی مغزی بسیاری از دختران و پسران جوان و اسارت فکری و فیزیکی نفرات جدید الورود داشته است.
 
جوانانی که با زور و فریب هایی چون دادن پناهندگی و کاریابی مدت ها بوده که در اسارتند و به بردگی گرفته شدند و یکی از مسببان اصلی گرفتاری ومسخ جوانان آنها  "فهیمه اروانی"  است.  
 
او یکی از نیروهایی بود که در تشکیل شورای مرکزی زنان گروهک تروریستی منافقین نقش داشت و هدف عمده آن اتصال  زنان سازمان تروریستی مذکور به "مسعود رجوی" برای حل مشکلات غریزی  رئیس سازمان تروریستی منافقین  بوده است. 
 
همچنین "فهیمه اروانی"  از نیروهایی بود  که به عنوان نماینده "مسعود رجوی" از  سلول های سازمان تروریستی منافقین بازرسی می کرد و گزارش کار آن را به رئیس گروهک تروریستی مذکور می داد.
 
یک عضو سابق گروهک تروریستی منافقین در گفت‌وگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان، پیرامون انتشار خبر ی در خصوص فهیمه اروانی و مسئله شناسایی و دستگیری وی طی روزهای اخیر گفت: موضوع دستگیری فهیمه اروانی قدیمی است و ربطی به مسائل این گروهک تروریستی و اقداماتشان در ایران ندارد. 
 
وی افزود: به هر حال محمد رضا کلاهی مسئول انفجار حزب و مسعود کشمیری مسئول انفجار ریاست جمهوری تحت حمایت آلمان هستند و تلاش ایران تاکنون برای استرداد سودی نداشته است.
 
تروريست ها همچنان مصونيت دارند خصوصا اگر برخورد با آنها رازهايی را درباره گذشته غربگرايان در ايران افشا كند.
 
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، 35 سال از یکی از بزرگترین انفجارهای تروریستی تاریخ جمهوری اسلامی ایران می گذرد و اکنون با انتشار خبری در رسانه ها روزانه های امیدی ایحاد شد تا عوامل این اقدام تروریستی دستگیر شده و به سزای اعمالشان برسند.
 
در همین رابطه سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به تلاش پلیس ایران و همکاری اینترپل از بازداشت یکی از منافقین که از عوامل انفجار حزب جمهوری بود در کشور آلبانی خبر داد واظهار داشت: به دنبال همکاری‌های پلیس اینترپل و پیگیری‌های پلیس ایران، یکی از عناصر گروهک تروریستی منافقین که در انفجار حزب جمهوری دست داشت در کشور آلبانی شناسایی و دستگیر شد.
 
همچنین یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: فرد دستگیر شده که از عوامل انفجار حزب‌ جمهوری بوده یک خانم است و عامل اصلی همچنان تحت تعقیب قرار دارد.
 
در نهایت  امروز خبری در رسانه ها مبنی بر فاش شدن  نام تروریست زن بازداشت شده منتسب به منافقین در آلبانی منتشر شد.
 
فهيمه ارواني نام تروريستي است كه در آلباني دستگير شد اما ظاهرا آزاد شده و به ايران عودت داده نخواهد شد.
 
کارشناسان و صاحبنظران "فهیمه اروانی" را یکی از نیروهای ویژه و نخبه گروهک تروریستی منافقین می دانند که سالیان طولانی بوده علیه جمهوری اسلامی ایران دست به اقدامات ضد امنیتی و مسلحانه زده اند. 
 
فهیمه اروانی مسئول و جانشین گروهک تروریست منافقین در سال ۱۳۷۲ یکی از زنانی است که نقشی مهم در شستشوی مغزی بسیاری از دختران و پسران جوان و اسارت فکری و فیزیکی نفرات جدید الورود داشته است.

جوانانی که با زور و فریب هایی چون دادن پناهندگی و کاریابی مدت ها بوده که در اسارتند و به بردگی گرفته شدند و یکی از مسببان اصلی گرفتاری ومسخ جوانان آنها  "فهیمه اروانی"  است.  

او یکی از نیروهایی بود که در تشکیل شورای مرکزی زنان گروهک تروریستی منافقین نقش داشت و هدف عمده آن اتصال  زنان سازمان تروریستی مذکور به "مسعود رجوی" برای حل مشکلات غریزی  رئیس سازمان تروریستی منافقین  بوده است. 
 
همچنین "فهیمه اروانی"  از نیروهایی بود  که به عنوان نماینده "مسعود رجوی" از  سلول های سازمان تروریستی منافقین بازرسی می کرد و گزارش کار آن را به رئیس گروهک تروریستی مذکور می داد. 
 
گردن آویز تروریستی مسعود بر گردن فهیمه اروانی یافت شد!/ تروریست در مصونیت؟
هدیه مسعود رجوی به زنان گروهک منافقین
 
نام "فهیمه اروانی" در لیست جنایتکاران کشتار صدها تن از شهروندان عراقی نیز وجود دارد و در این لیست او به عنوان رئیس ستاد ارتش آزادی بخش گروهک تروریستی منافقین دست به جنایت علیه عراقی ها زده است. 
 
گردن آویز تروریستی مسعود بر گردن فهیمه اروانی یافت شد!/ تروریست در مصونیت؟
 
 
"فهیمه اروانی"  با یک شگرد خاص  جاسوسی و انتقال اطلاعات به آمریکا و دستگاه های اطلاعاتی غربی را یک هنجار می دانست و در بین اعضای سازمان تروریستی مذکور آن را رواج می داد. 
 
گردن آویز تروریستی مسعود بر گردن فهیمه اروانی یافت شد!/ تروریست در مصونیت؟
 
مسعود كشميري هم گرچه بازداشت نشده، مكان زندگي او در آلمان روشن است و اگر دولت هاي اروپايي همكاري كنند بازداشت او هيچ دشوار نيست.
 
کشی
مسعود کشمیری
 
اين آخرين نمونه از همكاري سرويس هاي غربي با تروريست هاي نام و نشان داري است كه دستشان به خون بزرگان اين سرزمين آلوده است.
 
از منظر روابط خارجي، ظاهرا مذاكرات مسير ٢ تنها به كار رها شدن زندانيان امريكايي گرفتار در ايران آمده و توافقات ديپلماتيك هم صرفا مسير غارت تتمه دارايي ملت ايران در بانك هاي غربي را هموار كرده است. تروريست ها همچنان مصونيت دارند خصوصا اگر برخورد با آنها رازهايي را درباره گذشته غربگرايان در ايران افشا كند.
 
فهیمه اروانی مسئول به اصطلاح اول و جانشین رهبر فرقه در سال ۱۳۷۲ یکی از زنانی است که نقشی مهم و گناهی نابخشودنی در شستشوی مغزی بسیاری از دختران و پسران جوان و اسارت فکری و فیزیکی نفرات جدید الورود داشته است.
و چگونه است در حالیکه خانواده های بسیاری از جوانانی که با زور و کلاشی و فریب هایی چون دادن پناهندگی و کاریابی سالیان است در اسارتند و به بردگی گرفته شدند و یکی از مسببان اصلی گرفتاری ومسخ جوانان آنها "فهیمه اروانی" است.
 
گردن آویز تروریستی مسعود بر گردن فهیمه اروانی یافت شد!/ تروریست در مصونیت؟
 
دلبستگی غرب به استفاده ابزاری از تروریست به حدی است که انچه را در گذشته به صورت مخفی انجام میداده است را نه تنها در راستای جبران آن بر نمی اید بلکه در منطقه خاورمیانه امروز نیز شاهد حمایت های بی دریغ آنان از جانی ترین و‌خطرناک ترین گروه های تروریستی تاریخ هستیم.
 
همچنین انتظار میرفت با توجه به آنچه تا کنون بر دیپلماسی ایران و غرب اتفاق افتاده٬ آنها از این موضوع استفاده می کردند و حسن نیتی که از آن دم میزنند را خود  برای یک بار نشان می دادند.
 
انفجار تروریستی 7 تیر ماه 1360 از بزرگترین انفجارهای تروریستی تاریخ جمهوری اسلامی ایران است كه طی آن آیت‌الله بهشتی و 72 تن از مسئولان نظام كه عمدتا از اعضای حزب جمهوری اسلامی بودند ترور شده و به شهادت رسیدند.  
 
سعید شاهسوندی عضو سابق کمیته مرکزی سازمان مجاهدین می‌گوید که این انفجار توسط سازمان مجاهدین خلق طراحی و اجرا شده است و او و گروه دیگری که در جریان انجام این عملیات قرار داشته‌اند در آن شب بی‌سیم سپاه را شنود می‌کردند تا از میزان موفقیت عملیات مطلع شوند. اجرای این عملیات را محمدرضا کلاهی به عهده داشت که خود از نیروهای خدماتی حزب به شمار می‌آمد.
 
کشی
شاهسوند

 

یکی از عوامل حادثه انفجار در حزب جمهوری اسلامی بعد از 35 سال دستگیرشد. این خبری بود که رسانه‌ها به نقل از سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی ناجا منتشر کردند که گفته« به‌دنبال همکاری‌های پلیس اینترپل و پیگیری‌های پلیس ایران، یکی از عناصر گروهک تروریستی منافقین که در انفجار حزب جمهوری دست داشت در کشور آلبانی شناسایی و دستگیر شد.» با وجود اینکه هنوز نام فرد دستگیرشده در آلبانی از سوی هیچ مرجع رسمی اعلام نشده است اما برخی رسانه‌ها به‌اشتباه از مسعود کشمیری به‌عنوان فرد دستگیر شده یاد کردند درحالی‌که این فرد در حادثه دفتر نخست‌وزیری که مورخ هشتم شهریور ١٣۶٠ به‌وقوع پیوست و منجر به شهادت محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر وقت شده دست داشته است بنابراین این استنباط نمی‌تواند در مورد حادثه دفتر حزب جمهوری اسلامی مصداق داشته باشد. برخی رسانه‌هادر حدسی از زهره عطریانفر همسر چهارم مسعود رجوی به‌عنوان فرد دستگیر شده در ارتباط با این حادثه نام برده‌اند چراکه اخبار حاکی از آن است که یک زن به عنوان مجرم در بروز این حادثه در راه برگشت به ایران است. البته احتمال دیگری که در این خصوص وجود دارد این بوده که این فرد همسر محمدرضا کلاهی عامل اصلی بمب‌گذاری در محل حزب جمهوری اسلامی است که بعد از اینکه به کمک منافقان از ایران به عراق گریخت در آنجا با وی ازدواج کرده است. آنچه مسلم است مجرمی که به زودی به ایران می‌آید نه تنها 73 انسان بیگناه را کشته و 27 نفر را دچار آسیب جدی کرده بلکه سعی در از بین بردن امنیت یک کشور داشته آن هم در شرایطی که دشمنان از هر فرصتی برای تجاوز به خاک کشورمان استفاده می‌کردند بنابراین باید به یک ملت پاسخگو باشد
بهشتی قبل از وقوع حادثه بوی بهشت را استشمام کرد 
مرتضی فضلعلی از نجات‌یافتگان حادثه انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی در تشریح این حادثه به «ابتکار» گفت: جلسه این حزب یکشنبه شب‌ها با دعوت آیت‌الله بهشتی که رئیس قوه قضائیه و دبیر کل این حزب بود، تشکیل می‌شد که جمعی از نمایندگان مجلس وقت، وزراء و روسای اجرایی کشور و دستگاه قضایی را دعوت می‌کرد و پیرامون مسائل روز کشور به‌منظور مقابله با مشکلات و ارائه راهکار برای رفع پیچیدگی‌هایی که وجود داشت، بحث و تبادل‌نظر می‌کردند. در جلسه‌ای که منتهی به حادثه هفتم تیر شد بحث مقابله با تورم در دستورکار این حزب قرار داشت البته تورم هنوز در آن زمان خود را نشان نداده بود اما به این دلیل که جنگ آغاز شده و آثار آن هم تورم بود آیت‌الله بهشتی این موضوع را مطرح کردند که بتوان با ارائه راهکارهای موثر برای جلوگیری از تورم به جمع‌بندی رسید بعد از تشکیل جلسه به یادآوری اینکه رئیس جمهور وقت بنی‌صدر تازه از ریاست جمهوری عزل شده تعدادی از دوستان پیشنهاد دادند که آقای بهشتی در صورت امکان دستور جلسه را تغییر دهد که موضوع ریاست جمهوری را بررسی کنیم وی نیز از حاضران در جلسه رای‌گیری کردند و قرار شد در مورد انتخابات ریاست جمهوری صحبت شود که بتوان فرد مناسبی را به‌عنوان کاندیدا انتخاب کرد. در ابتدا قرار شد آقای بهشتی چند دقیقه‌ای به عنوان مقدمه در این مورد صحبت کند.بعد از قرائت قرآن وی پشت تریبون قرار گرفت و بحث را به این صورت آغاز کرد که لازم است کاری کنیم که دوباره موضوع بنی‌صدر تکرار نشود و فراموش نکنیم مردم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هزینه کردند و زحمت کشیدند اما نتیجه این شد بنابراین باید کاری کنیم که دوباره این مساله ایجاد نشود و رئیس جمهوری مذهبی و مردمی انتخاب کنیم که هم تحت فرمان امام بوده و هم در بین مردم محبوبیت داشته باشد در همانجا زمزمه مرحوم شهید رجایی هم پیش آمد اما به آقای بهشتی به یکباره سکوت کرد و گفت رفقا رایحه دل‌انگیزی به مشام می‌رسد شما هم حس می‌کنید؟ بوی بهشت می‌آید. این جمله را که گفت ما دیگر چیزی نفهمیدیم در این لحظه انفجار مهیبی ایجاد شده بود طوری‌که بعدها از دیگران شنیدم که صدای این انفجار تا میدان خراسان هم رفته بود البته این اتفاق به‌حدی سریع افتاد که ما متوجه آن نشدیم.بنده بعد از نیم ساعت سه ربعی یواش یواش متوجه بمب‌گذاری و حضورم در زیر آوار شدم بعد از حدود یک ساعت و نیم که زیرآوار بودم افرادی آمدند و خاک‌برداری را آغاز کردند و این در شرایطی بود که برق ها هم قطع شده بود و با نورافکن برای نجات مصدومان به دنبال ما می‌گشتند. بنده وقتی زیرآوار بودم شرایط بسیاربدی داشتم چراکه جایی برای تکان خوردن هم نداشتم و هر نفس کشیدنم برابر با یک عمر زندگی‌کردن یک انسان طولانی، سخت و رنج آور می‌گذشت بعد از آغاز خاک‌برداری‌ها صدای سایر دوستان که زیر آوار مانده بودند را شنیدم که انالله وانا‌الیه راجعون را تکرار می‌کردند و برای امام‌خمینی‌(ره) دعا می‌کردند البته صداهایشان رگه‌دار و نامفهوم بود. زمانی که ناجیان بالای سرم رسیدند انجام عملیات امداد و نجات باعث شد که برای مدتی فشار وارد بر بدنم بیشتر شود و این در حالی بود که دنده‌هایم شکسته و سینه‌ام سوراخ شده و فرق سرم شکافته بود و در آن هوای گرم تابستان خون و عرق آمیخته به هم وارد چشم‌ها و زخم‌هایم شده بود وقتی نجات پیدا کردم ما را به بیمارستان انقلاب که هم‌اکنون به شهیدشوریده تغییر نام پیدا کرده است انتقال دادند بعد از چند روز به بیمارستان اختر منتقل شدم و حدود یک ماه آنجا و بعد هم یک ماه در منزل بستری بودم تنها روزی که جلسه علنی مجلس تشکیل شد برای اینکه حاضران در جلسه به حد نصاب برسند مجروحان این حادثه را با ویلچر از بیمارستان‌ها جمع‌آوری کردند و به صحن مجلس انتقال دادند و بعد از دو ساعت دوباره به بیمارستان برگردانده شدیم.وی در پاسخ به این پرسش که عاملان این حادثه چه کسانی بودند، افزود: این امکان وجود دارد که این حادثه از سوی عوامل وابسته به بنی‌صدر در همکاری با سازمان مجاهدین خلق طراحی شده بود البته محمدرضا کلاهی از اعضای سازمان مجاهدین خلق که عامل اصلی این انفجار بود قبل از این در حزب نفوذ کرده به طوریکه کلیددار حزب شده بود در شب حادثه به بهانه تهیه بستنی که به رسم حزب در هر جلسه توزیع می‌شد از محل حزب خارج شده بود وی یک بمب در خروجی و یک بمب هم در زیر تریبون آقای بهشتی کار گذاشته بود که هم‌زمان منفجر شد و بعد از حادثه هم با همان هواپیما که بنی صدر را به فرانسه انتقال داده بود از کشور خارج شد. نماینده تویسرکان در ادوار پنجم و هفتم مجلس شورای اسلامی با اظهار بی‌اطلاعی از دستگیری یک زن که به‌تازگی به عنوان یکی از عاملان این حادثه شناسایی شده است دراین مورد اظهارکرد: در جلسات حزب به هیچ عنوان زنان حضور نداشتند در آن شب هم 100 نفر در این جلسه حضورداشتند که 73 نفر به شهادت رسیدند و 27 نفر مجروح شدند که همگی مرد بودند در جلسات قبل هم هیچ زنی حضور نداشت البته تعدادی در بدنه حزب فعالیت داشتند اما در جلسات حضور نداشتند بنده در مورد دستگیری یک زن به‌عنوان عمال این حادثه بی‌اطلاع هستم این فرد ممکن است از عوامل بیرونی بوده باشد.وی درباره مجازاتی که باید برای فرد دستگیر شده تعیین شود، تاکیدکرد: اگر واقعا فردی را دستگیر کرده باشند که در این حادثه عاملیت داشته است باید از وی بازجویی کنند که مشخص شود از عوامل یا عاملان این حادثه بوده است یا خیر و در صورت اثبات مجرم بودنش محاکمه شود و با توجه به اینکه مجازات قتل عمد آن هم فقط برای کشتن یک نفر اعدام تعیین شده است بی‌تردید این فرد نیز که 73 نفر را کشته است ضمن‌اینکه ما 27 نفر که از آن حادثه نجات یافته‌ایم همه جانباز هستیم و به شکل‌های مختلف آسیب دیده‌ایم بنابراین باید اعدام شود
عامل حادثه 7تیر باید به اشد مجازات محکوم شود 
سیدجعفرلواسانی یکی دیگر از نجات‌یافتگان حادثه انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی در مورد نحوه وقوع این حادثه به «ابتکار» گفت: بمب‌گذار این حادثه فرد جوانی به‌نام کلاهی بود که به‌عنوان کادر حزب جمهوری اسلامی فعالیت می‌کرد و اعتماد آقای دکتر بهشتی را هم جلب کرده بود وی به بهانه اینکه راه وی تا محل حزب دور بوده و شب‌ها دیروقت به منزل می‌رسید گفته بود رفت و آمد برایم مشکل است بنابراین اجازه گرفته بود که در همان محل حزب بخوابد و از این طریق لحاف و تشکی را به آنجا آورده بود اما داخل آن مقداری بمب ساعتی و مواد منفجره پنهان کرده و به‌این صورت وارد حزب کرده بود در این حادثه بمب ساعتی در زیر میز جلسه حزب کار گذاشته شده بود و به یاد دارم که قبل از این حادثه به دلیل سرعت عبور نور برقی زد و سپس انفجار ایجاد شد.وی که در اوایل انقلاب در سمت معاون حقوقی وزارت بهداری و بهزیستی فعال بوده است در پاسخ به این پرسش که سایر عاملان این حادثه چه کسانی بودند، افزود: کلاهی از نگهبانان حزب بود و غیر از وی فرد دیگری را در ذهن ندارم البته حدود دو ماه بعد از این حادثه فردی در مشهد دستگیر شده بود که در انفجارهای ایجاد شده از سوی منافقین در مشهد دست داشته و در بازجویی‌های به‌عمل آمده از این فرد اعتراف کرده بود که از متخصصان انفجار توسط موادمنفجره بوده است و در مورد حادثه حزب نیز گفته بود که در اواخر خرداد سال 60 افرادی نزد من آمدند و مشخصاتی به من دادند و خواستند که میزان دینامیت مورد نیاز برای انفجار محلی با ابعاد سقف بتون آرمه که با محل حزب مطابقت داشت را تنظیم کرده و محاسبه کنم که با چه مقدار دینامیت می‌توان این سقف را پایین آورد با محاسباتی که انجام دادم با حدود شش کیلو این اتفاق می‌افتاد. این فرد بعد از محاکمه اعدام شد و وقتی بنده اوراق بازجویی‌های وی را دیدم متوجه شدم از این فرد برای طراحی این حادثه استفاده شده است اما شناختی از سایر عاملان این حادثه ندارم. این استاد بازنشسته دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به این پرسش که فرد دستگیرشده به عنوان عامل این حادثه چگونه باید مجازات شود، تصریح‌کرد: مجازات این چنین افراد را شرع و قانون تعیین کرده است البته وی تنها یک نفر را از بین نبرده است بلکه ارکان یک مملکت را هدف قرار داده است کمااینکه هدف عاملان این حادثه از این انفجار این بود که بعد از 31 خرداد سال 60 کشور را با مشکل مواجه کنند چراکه تجمع در جلسات این حزب که روزهای یکشنبه برگزار می‌شد متشکل از نمایندگان مجلس، وزراء و معاونانشان بود و تمام افرادی که دارای مسئولیت‌های کلیدی و کارگزار مملکت بودند که برای همفکری به منظور اداره بهتر کشور در ابتدای انقلاب جمع می‌شدند. عاملان از بین 100 نفر از دست اندرکاران کشور 73 نفر را که از ارکان نظام بودند یکجا از بین بردند و 27 نفر باقی مانده نیز به صورت مختلف دارای عارضه شدند و با این اقدام مملکتی را از بین بردند بنابراین باید به اشد مجازات برسند.لواسانی که هم‌اکنون به عنوان متخصص جراحی عمومی و فوق التخصص جراحی پلاستیک فعالیت می‌کند در بیان احساس خود نسبت به دستگیری یکی از عاملان این حادثه اظهارکرد: بنده همان احساسی را دارم که خدا بیان می‌کند به این صورت که در نهایت هر فرد مجرمی تحت‌تعقیب قرار گرفته دستگیر شده و به‌مجازات می‌رسد ولو در دنیا فرار کند در آخرت به اشد مجازات عقاب خواهد شد.
گزارش: مرضیه جلیلی.ابتکار

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid