محل تبلیغ شما
مراقب سوءاستفاده از عکس هنرمندان باشيد

تاریخ خبر: 1395/2/28

مراقب سوءاستفاده از عکس هنرمندان باشيد

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

تهمینه میلانی در دومین جشن عکاسان سینمای ایران

مراقب سواستفاده از عکس هنرمندان باشید

 

تهمينه ميلاني در جشن عکاسان سينماي ايران، گفت: عکس اين روزها در کنار جاذبه‌هايش به عنصري خطرناک نيز تبديل شده است، مراقب عکس‌هاي‌تان باشيد زيرا عده‌اي سعي مي‌کنند از طريق انتشار عکس‌هاي خصوصي هنرمندان، سينما را از بين ببرند.

به گزارش ايسنا،اين جشن که در فضاي باز باغ - موزه فصر برگزار شد، به‌دليل بارش باران و رگبار تا مرز تعطيلي پيش رفت و سرانجام با تأخير نسبتا زيادي آغاز شد.

در اين مراسم، علي نيک‌رفتار، علي مصفا و ليلا حاتمي از حافظ احمدي - عکاس سينما - که عکاسي فيلم «شيدا» را انجام داده است، تقدير کردند.

در ادامه، از رضا مهاجر - عکاس سينما - توسط پانته‌آ پناهي‌ها و اردشير شليله تقدير شد.

مهاجر که از فيلم «هامون» داريوش مهرجويي عکاسي کرده‌ است، در سخناني کوتاه گفت: همان‌طور که نام داريوش مهرجويي و خسرو شکيبايي با «هامون» مطرح و مترادف است، هميشه نام من را نيز به‌عنوان «عکاس هامون» و «هامون‌بازها» مي‌آورند که برايم باعث افتخار است.

بهروز صادقي سومين عکاس سينمايي بود که در اين جشن تقدير شد.

در بخش بعدي اين برنامه، از جواد نوروزبيگي - تهيه کننده سينما - براي علاقه‌مندي‌اش به عکاسي تقدير شد.

در ادامه، مريلا زارعي نيز روي صحنه رفت و لوح تقدير تهمينه ميلاني را به او اهدا کرد.

ميلاني نيز با بيان اين‌که پس از 35 سال فعاليت سينمايي، اين اولين تقدير از او است، اظهار کرد: شرايط سخت‌تر از دوران قبل شده و به همين دليل، به نقاشي رو آورده‌ام و به‌زودي برايتان يک نمايشگاه نقاشي برپا مي‌کنم.

اين کارگردان سينما همچنين هشدارهايي درباره سوءاستفاده از عکس هنرمندان داد و گفت: مواظب عکس‌هاي‌تان باشيد، من يک سال است براي اين موضوع به دادگاه مي‌روم.

زارعي نيز در سخناني بيان کرد: ميلاني در زندگي حرفه‌اي من تأثيرگذار و تعيين‌کننده بوده و اعتماد من را به سينما زياد کرده است.

قرار بود از فاطمه معتمدآريا هم در اين مراسم تقدير شود، اما او نتوانسته بود در اين جمع حضور يابد. به همين دليل، يک پيام تصويري براي جشن فرستاده بود که براي حاضران پخش شد.

در ادامه، سعيد ملکان و مصطفي کيايي از بهرام رادان تقدير کردند.

رادان نيز با بيان اين‌که ارتباط مخاطب با سينما پيش از اکران فيلم، به‌وسيله عکاسان سينما برقرار مي‌شود، گفت: اين موضوع آن‌قدر ارزشمند است و جايگاه سنگيني دارد که اين جايزه، يکي از ارزشمندترين جايزه‌هايي است که تا به حال گرفته‌ام.

بخش بعدي اين مراسم به اهداي جوايز برگزيدگان دومين دوره عکاسان سينما اختصاص داشت.

نوشين جعفري براي فيلم «لانتوري» جايزه بخش اصلي را برد. او پس از دريافت جايزه‌اش، از باران کوثري تشکر کرد. جعفري پيش از اين جايزه، در انجمن عکاسان سينما عضو نبود. محمد فوقاني، جلال حميدي، اميرحسين شجاعي و محمد بدرلو ديگر نامزدهاي دريافت اين جايزه بودند.

فتاح ذي‌نوري نيز توسط داوران به‌عنوان عکاس برگزيده بخش پشت صحنه براي فيلم «عادت نمي‌کنيم» انتخاب شد

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid