محل تبلیغ شما
پایان امیدبه مینوخالقی

تاریخ خبر: 1395/2/22

پایان امیدبه مینوخالقی

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

پايان اميد به بهارستاني شدن خالقي؟

هيات عالي حل اختلاف نظر شوراي نگهبان را پذيرفت

پايان اميد به بهارستاني شدن خالقي؟

آرمان: مينوخالقي كانديداي انتخابات دهمين دوره مجلس در شهر اصفهان بود. وي برادرزاده ناصر خالقي وزير كار و امور اجتماعي دولت دوم اصلاحات و پدر وي استاد بازنشسته دانشگاه اصفهان است. مينو خالقي در انتخابات ۷ اسفند از مجموع ۶۷۱۴۷۱ رأي ماخوذه در اصفهان توانست۳۹۹/۱۹۳ رأي كسب كرده و در جايگاه منتخب سوم اصفهان قرار بگيرد. با اين حال در آخرين روز اسفند سال ۱۳۹۴ شوراي نگهبان با ارسال نامه‌اي به استانداري اصفهان از ابطال آراي مينو خالقي خبر داد. تسنيم نوشت که شوراي نگهبان به مستنداتي دست يافته و بر اساس آن صلاحيت خانم مينو خالقي براي ورود به مجلس را رد كرده است. اين دلايل و مستندات به خود مينو خالقي اعلام شده است و شوراي نگهبان بنا به محذورات شرعي و قانوني نمي‌تواند آنها را به‌صورت عمومي منتشر كند. حالا هم هيات عالي حل اختلاف قوا نظر شوراي نگهبان را درباره پرونده مينو خالقي منتخب مردم اصفهان در مجلس دهم را پذيرفت.

ماجرا چه بود؟

مينو خالقي كانديداي انتخابات مجلس دهم از اصفهان بود كه توانست آراي لازم را براي به خانه ملت كسب كند اما شوراي نگهبان آراي او را باطل اعلام كرد كه پس از آن مقامات وزارت كشور و برخي نمايندگان مجلس وعده پيگيري وضعيت او را دادند حتي علي مطهري از استيضاح وزير كشور براي صادر نشدن اعتبار نامه خالقي سخن گفت و اين نماينده چند روز پيش گفته بود: موضوع مينوخالقي به هيات عالي حل اختلاف قوا ارجاع شده است و بايد ببينيم نتيجه به كجا مي‌رسد، نظر هيات حل اختلاف مشورتي است و حكم قاطع نيست. در اين زمينه راه استفسار قانون نيز وجود دارد و مي‌توان هر دو راه را به طور موازي رفت و حتي امكان طرح استفساريه در همين مجلس نيز وجود دارد. كه ديروز تسنيم خبر داد هيات عالي حل اختلاف قوا نظر شوراي نگهبان را درباره مينو خالقي پذيرفته است و اين احتمالا به معني پايان اميدها براي ورود خالقي به مجلس است. اعضاي اين هيات چه كساني هستند؟ مقام معظم رهبري در مرداد سال ۱۳۹۰ دستور تشكيل هيات عالي حل اختلاف و تنظيم قواي سه گانه به رياست آيت ا... هاشمي شاهرودي و عضويت حجت‌الاسلام ابوترابي، سيد مرتضي نبوي، عباسعلي كدخدايي و سيدصمد موسوي را به مدت پنج سال صادر كردند و از مسئولان نظام نيز خواستند ضمن رفع اختلافات احتمالي، كمال همكاري را نيز با اين هيات داشته باشند

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
tabnak   1395/2/31 08:07:33

تخلف چند عکس مینو خالقی بیشتر است یا خرید 30 هزار رای؟!

حجت‌الاسلام رضا باقری‌ بناب نماینده مردم شهرستان بناب در مجلس، در نامه‌ای خطاب به دبیر شورای نگهبان، با انتقاد از ردصلاحیت مینو خالقی نسبت به خرید و فروش ۳۰ هزار رای در جریان برگزاری انتخابات مجلس دهم در شهرستان بناب اعتراض کرد.

در متن این نامه آمده‌است:

چند روزی بود که منتظر نتیجه بررسی‌های منتخب اصفهان، خانم خالقی بودم که هفته گذشته هیات حل‌اختلاف قوا نظریه خود را اعلام کرد ولی در این چندماه گذشته که ماجرای سریالی خانم خالقی در جامعه و شبکه‌های اجتماعی مثل سم مسموم همه جامعه را آلوده کرده‌بود، نخبگان جامعه به‌خصوص دانشگاهیان در اقصی‌نقاط کشور به‌ویژه در شهرستان بناب، سوال‌ها و شبهه‌های مختلفی را مطرح می‌کردند که آیا پخش چندعکس واقعی یا غیرواقعی در شبکه‌های مجازی برای ردصلاحیت یک شخص مهم است یا در روز روشن و به‌صورت سازمان‌دهی شده، خرید ۳۰ هزار رای تخلفش بیشتر است؟! (که همه اسناد و مدارک تخلف‌ها به شورای نگهبان ارائه شده‌است.)

چگونه شورای محترم نگهبان باتوجه به نظارت استصوابی که دارد و به قول حضرت‌عالی تا آخر نمایندگی وجود دارد، می‌تواند فقط به‌خاطر چند عکس معلوم‌الحال نسبت به ردصلاحیت شخصی اقدام کند ولی متاسفانه در شهرستان دیگری که تخلف‌ها به مراتب بیشتر و آن هم در مرئی و منظر هم مردم و در روز روشن انجام می‌شود، هیچ‌گونه عکس‌العملی نشان داده نمی‌شود؟!