محل تبلیغ شما
پیشنهادجراحان برای رفع زیرمیزی

تاریخ خبر: 1395/2/20

پیشنهادجراحان برای رفع زیرمیزی

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

پیشنهاد رئیس انجمن جراحان برای رفع زیرمیزی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس انجمن جراحان عمومی گفت: سرانه درمان باید برای پیشگیری از زیرمیزی دادن، افزایش پیدا کند.رئیس انجمن جراحان عمومی بر ضرورت نگاه متفاوت دولت به حوزه درمان تاکید کرد.


دکتر رحمانی در نشست خبری یازدهمین کنگره جراحان عمومی کشور اظهار داشت: عوارض جراحی بسیار زیاد است و مردم از آن اطلاعی ندارند و در بسیاری موارد آن را با قصور پزشکی اشتباه

می گیرند.
 

وی با اشاره به برگزاری کنگره سالانه جراحان عمومی گفت: در این کنگره عوارض جراحی از دیدگاه علمی بررسی می شود.


دکتر رحمانی گفت: در برخی کلینیک‌های جراحی محدود، اعمال جراحی خارج از ظرفیت انجام می‌شود.


رئیس انجمن جراحان عمومی تاکید کرد: این کلینیک‌ها باید با یک بیمارستان عمومی در ارتباط باشند که اگر بیمار دچار عارضه شد به بیمارستان منتقل شود.

کلید طلائی حل مشکلات درمانی از نظر رئیس انجمن جراحان عمومی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر بهزاد رحمانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما در حاشیه نشست خبری کنگره سالانه انجمن جراحان عمومی که از 21تا23 مرداد در مرکز همایش های رازی برگزار می شود افزود: افزایش سرانه درمان روابط مالی غیر متعارف پزشک و بیمار را از بین می برد.رئیس انجمن جراحان عمومی گفت: تجمیع بیمه ها و افزایش سرانه درمان کلیدهای طلایی حل مشکلات درمانی کشور هستند.


وی گفت: سرانه درمان مناسب برای هر فرد علاوه بر بخش دولتی، بیمه ها را نیز قدرتمند می‌کند و در این صورت با داشتن بخش دولتی قدرتمند و پولدار و بیمه های معتبر، دفترچه های بیمه نیز معتبر می شوند و نیازی نیست که بیمار با ندید گرفتن دفترچه بیمه برای درمانش به بخش خصوصی مراجعه کند.


رئیس انجمن جراحان عمومی افزود: خاستگاه روابط غیرمتعارف بین بیمار و پزشک بخاطر ضعف بیمه ها و بخش دولتی است.


وی با مقایسه سرانه درمان در ایران، ترکیه و کانادا گفت: در ترکیه سرانه درمان 9هزار دلار و درکانادا 13هزار دلار و درایران این سرانه 13 هزار تومان است، نباید کسی که بیمه دارد و سال ها حق بیمه پرداخت کرده است به دنبال درمان مناسب در بخش خصوصی باشد بنابراین باید بر افزیش سرانه درمان تاکید کرد.


دکتر رحمانی افزود: وجود بیمه های تکمیلی نشان می دهد بیمه های پایه و متعارف ناکارآمد است در حالیکه بیمه های تکمیلی نیز پوشش درستی ندارند.


وی با انتقاد از اینکه سطح پرداختی بیمه ها نسبت به هزینه های درمان کافی نیست گفت: تجمیع بیمه ها یکی از راه حل های این مشکل است که همه مسئولان نیز روی این موضوع اتفاق نظر دارند، اما پشت پرده این قضیه نمی دانیم چیست.


رئیس انجمن جراحان عمومی کشور نبود امنیت حرفه ای را یکی دیگر از مشکلات جامعه جراحان خواند و افزود: نبود امنیت شغلی، درمان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد چراکه برای بیمارانی که ریسک بالای درمانی دارند و بیماری صعب العلاج دارند سرگردانی در انتخاب درمان بوجود می آید.


وی گفت: برای پزشکی که این بیماران را جراحی کند مرحله جراحی مرگ و زندگی بیمار پنجاه پنجاه است که در صورت مرگ در ماه های حرام باید دیه 300 میلیونی را در نظر بگیرد، بنابراین درگیر تصمیم و تبعات خود می شود.


رئیس انجمن جراحان عمومی کشور افزود: حبس پزشکان در انتخاب نوع درمان نیز از دیگر چالش های پزشکان بود که خوشبختانه با پیگیری وزیر بهداشت تاکنون نیز به نتایج خوبی برای تعلیق آن دست یافته ایم.


رحمانی ادامه داد: گفته می شود در طرح تحول نظام سلامت، تعرفه ها دو تا سه برابر شده است اما نمی گویند که در 30 سال گذشته این تعرفه ها ثابت بوده و تغییری نداشته است که  مقصر آن نیز متولیان بهداشت سال های پیش بوده اند.


وی گفت: این در حالیست که پرداخت های طرح تحول نظام سلامت نیز به پزشکان هنوز کامل پرداخت نشده است.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid