محل تبلیغ شما
نامه۲۳۰روزنامه‌نگار به روحانی

تاریخ خبر: 1395/2/16

نامه۲۳۰روزنامه‌نگار به روحانی

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

 نامه سرگشاده ۲۳۰ روزنامه‌نگار به حسن روحانی

 

همزمان با «روز جهانی آزادی مطبوعات» ۲۳۰ روزنامه‌نگار ایرانی با ارسال نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهوری خواستار توجه و رسیدگی به وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی شدند. به گزارش «ایلنا»، امضاکنندگان این نامه که شامل جمعی از مدیران‌مسئول، سردبیران، خبرنگاران، گزارشگران و عکاسان مطبوعات و خبرگزاری‌های ایران هستند، از حسن روحانی خواسته‌اند درخصوص وضعیت بازداشت همکاران‌شان در پروژه‌ای به اسم «نفوذ» تدبیری اندیشیده شود. متن کامل این نامه که در اختیار رسانه‌ها قرار داده شده است به شرح زیر است:
«
جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
نزدیک به ۲۰۰ روز از بازداشت چند‌ تن از مدیران رسانه و روزنامه‌نگاران کشور گذشته است. در‌‌ همان ابتدای این دستگیری واکنش حضرت‌عالی در جلسه هیات دولت بارقه‌ای از امید در دل اصحاب مطبوعات ایجاد کرد. با خود گفتیم رئیس‌جمهورحافظ قانون اساسی کشور است و نمی‌گذارد حقی پایمال شود. اکنون پس از گذشت بیش از ۶ ماه برای ۴نفر از همکاران‌مان در دادگاه بدوی به ریاست قاضی مقیسه مجموعا ۲۷ سال حکم صادر شده است و یکی دیگر از همکاران‌مان نیز بیش از دو ماه در بیمارستان قلب تهران بستری است.
در برهه کنونی اینکه در دوران ۱۲۶ روز بازداشت، همکاران‌مان چگونه بازجویی شده‌اند و چرا به وکیل دسترسی نداشته‌اند مهم نیست. اینکه چرا علی‌رغم درخواست‌های مکرر، دادگاه هیچ یک از روزنامه‌نگاران به صورت علنی برگزار نشد نیز مهم نیست. اینکه در برخی رسانه‌های تندرو انواع تهمت و افترا به آنها زده شد و به آبروی آنها و خانواده‌های‌شان توجه نشد نیز مهم نیست. اینکه چرا علی‌رغم دستور بازپرس و صدور قرار وثیقه جهت آزادی و تسلیم سند به دستگاه محترم قضایی در‌‌ همان روزهای نخست علی‌رغم انتظار، همکاران‌مان آزاد نشدند نیز مهم نیست. اینکه علی‌رغم تمام برنامه‌های زنده خبری، سخنرانی‌ها، اخبار غیرموثق و... سرانجام از اتهام سنگین جاسوسی و نفوذ تبرئه شده‌اند و به بهانه‌هایی دیگر همچون اقدام علیه امنیت ملی و اجتماع و تبانی محکوم شده‌اند هم مهم نیست. مهم این است که شما رئیس‌جمهور ما هستید و ما به «تدبیر و امید» رای داده‌ایم تا طبق فرمایش رهبرمعظم انقلاب «جذب حداکثری و دفع حداقلی» را شاهد باشیم نه بالعکس! به همین منظور از محضر حضرت‌عالی خواهشمندیم در این خصوص تدبیری بیندیشید که از کلمه «نفوذ» خواسته یا ناخواسته سوءاستفاده نشود و روزنامه‌نگاران بااستعداد سرزمین‌مان دوران جوانی خود را پشت میله‌های زندان سپری نکنند.
با آرزوی توفیق روزافزون، جمعی از روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه ایران»

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid