محل تبلیغ شما
یوزپلنگ از پیراهن تیم ملی رفت!

تاریخ خبر: 1395/2/14

یوزپلنگ از پیراهن تیم ملی رفت!

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

دیگر تیم ملی با پیراهن هایی که یوزپلنگ ایرانی روی آن حک شده است به میدان نخواهد آمد. 
به گزارش تابناک ورزشی، در پی نامه رسمی فیفا به فدراسیون فوتبال یوزپلنگ ایرانی باید از روی پیراهن تیم ملی حذف شود.

این مسئله به  شرکت جیووا اسپانسر جدید تیم ملی اعلام شده است.

پیشتر فدراسیون فوتبال در اعتراض به نزدیک شدن به انقراض نسل یوزپلنگ ایرانی تصویر آن را روی پیراهن ملی پوشان حک کرده بود.

یوزپلنگ از پیراهن تیم ملی رفت!

 

در پی نامه رسمی فیفا به فدراسیون فوتبال ایران اعلام شد: تصویریوزپلنگ ایرانی باید از روی پیراهن تیم ملی فوتبال ایران حذف شود.


این تصمیم به شرکت جیووا اسپانسر جدید تیم ملی اعلام شده است.


فدراسیون فوتبال ایران با هدف فرهنگ سازی برای نجات حیوانات نادر به ویژه یوز ایرانی، تصویر این گربه سان رادر جام جهانی 2014 برزیل،روی پیراهن تیم ملی فوتبال ایران حک کرده بود. 

یوزهای ایرانی که پیشتر روی پیراهن تیم ملی نقش بسته بودند حذف خواهند شد و پیراهن تیم ملی با شکل و شمایل جدیدی رونمایی خواهد شد.

دلیل حذف یوزپلنگ از پیراهن  تیم ملی ایراد فیفا به این طرح و هم چنین انتقاداتی است که برخی از حریفان داشته اند. هم اکنون سه طرح به کارخانه جیووا ارایه شده تا پیراهن تیم ملی با این طرح ها برای بازی های دوستانه و رسمی تولید شود. البته این طرح ها مقطعی خواهد بود و شاید در آینده تغییر خواهد کرد.

گفته می شود یکی از این طرح ها طرحی است که روی پیراهن تیم ملی هندبال هم نقش بسته است.

فدراسیون فوتبال طرح ها را برای کی روش فرستاده تا سرمربی تیم ملی هم در مورد طرح های گزینش شده نظر دهد اما سرمربی تیم ملی قرار با نماینده شرکت جیووا در پرتغال را قبول نکرد و گفته فدراسیون فوتبال باید نظر دهد.
 

رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال گفت: ۱۵ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن همایش های هتل ارم تهران، مراسم رونمایی از پیراهن تیم های ملی فوتبال برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال در خصوص برنامه های مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی فوتبال توضیحاتی ارائه کرد.

محمدرضا ملامحمد گفت: قرارداد این دوره فدراسیون برای تولید پیراهن های تیم ملی با شرکت جیووا بسته شده است.

رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون گفت: چهارشنبه پیشکسوتان فوتبال، مسئولان ورزش کشور، مسئولان فدراسیون فوتبال، کادر فنی تیم های ملی، جمعی از هنرمندان و فرهنگیان، اصحاب رسانه در این مراسم حضور خواهند داشت.

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid