محل تبلیغ شما
الناز رکابی:آرزویم رقابت در المپیک است + ویدیو

تاریخ خبر: 1395/2/6

الناز رکابی:آرزویم رقابت در المپیک است + ویدیو

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

بانوی سنگ نورد ایرانی: ‌آرزویم رقابت در المپیک است + ویدیو

به گزارش ایرنا، الناز رکابی عضو تیم ملی ایران، در نخستین مرحله از مسابقات جام جهانی سنگ نوردی در سوئیس شرکت کرد.
بر اساس گزارش یورو نیوز، رکابی در حاشیه این رقابت ها و درباره سنگ نوردی در ایران گفت: من خیلی از دوستانم را تشویق به این ورزش می کنم. به هر کسی می گویم که من سنگ نورد هستم، از اینکه یک دختر سنگ نورد است، متعجب می شوند. یعنی برای همه عجیب است. حالا یک تبلیغی می شود که دخترهای دیگر هم بیایند سنگ نوردی کنند.
این ورزشکار درباره یکی از مشکلاتش در ایران گفت: یکی از بزرگترین مشکلات من این است که در تمرینات خیلی تنها هستم. هیچ کس در ایران (در بین خانم ها) بالاتر از من نیست.
وی درباره سنگوردی با پوشش اسلامی گفت:‌ در اوایل برای مسئولین مسابقات بین المللی خیلی عجیب بود که یک نفر با پوشش بیاید و در گرما با کلاه یا هد و یا با لباس بلند ورزش کند. هوا وقتی گرم می شود ورزش سخت می شود و باید برای اینکه هوای گرم بدن خارج شود، فکری کرد. تمام تلاش خود را کردیم که لباس های مناسب این ورزش پیدا کنیم. همه کارها را خودمان انجام دادیم. حتی در تمرینات سعی می کنم که با حجاب تمرین کنم که میزان سازگاری بدن بالاتر رود.
فدراسیون جهانی سنگ نوردی هم برای فراهم کردن شرایط حضور زنان ایرانی در مسابقات، حجاب آنها را پذیرفته است.
کریستوف بیون عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی سنگ نوردی گفت: موضوع حجاب را در میان زنان ایرانی قبول کردیم، زیرا مهم است که آنها در مسابقات شرکت کنند. اگر قبول نمی کردیم که آنها با روسری در رقابت ها حضور یابند، خودمان هم متضرر می شدیم.
مقامات کمیته بین المللی المپیک چهار ماه دیگر درباره حضور رشته سنگ نوردی در بازی های المپیک توکیو تصمیم خواهند گرفت.
بیون ضمن دفاع از ورزش سنگ نوردی ادامه داد: به رشته های دیگر حسادت نمی کنیم. رشته سنگ نوردی یک ورزش واقعی است که ورزشکارانش به سختی تمرین می کنند. ورزشکاران در انتظار کسب مدال المپیک هستند و می خواهند این رشته را به همه معرفی کنند.
یکی دیگر از آرزوهای الناز حضور در بالاترین سطح رقابتها، یعنی بازی های المپیک است.
وی بیان کرد: تمام تلاش خود را می کنم که تا آن موقع خود را در اوج نگهدارم. بتوانم با هزینه هایی که خودم می کنم برای المپیک سطح کارم را بالاتر ببرم. سعی می کنم که تا آن موقع خود را به اوج برسانم.
شانزدهمین دوره مسابقات سنگنوردی جام فجر در رشته «سرعت» اسفند ۱۳۹۴در دیواره سنگن وردی باشگاه پیام تهران برگزار شد، هشت تیم و ۱۲ سنگن نورد حضور داشتند که الناز رکابی از تیم باشگاه داوودی به مقام نایب قهرمانی رسید.

لینک ویدئو

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid