محل تبلیغ شما
امیدکوکبی جراحی شد

تاریخ خبر: 1395/2/4

امیدکوکبی جراحی شد

 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

اميد كوكبي در بيمارستان بستري و جراحي شد
 

اميد كوكبي، فيزيكدان و از زندانيان سياسي، روز پنجشنبه در بيمارستان بستري و جراحي شد. علي مليحي از روزنامه‌نگاران در

مورد وضعيت اين زنداني سياسي در صفحه اينستاگرام خود نوشت: «سابقه بيماري اميد كوكبي به چهار سال پيش بازمي‌گردد و

در جراحي دو روز پيش خود يك كليه او خارج شده است.» چند روز پيش وكيل اميد كوكبي در مورد وضعيت موكل خود به

خبرگزاري ايلنا گفته بود: «متاسفانه پس از آزمايش‌ها و معاينه‌هاي متعدد در بيمارستان، عارضه كليوي وي، سرطان كليه از جهت

وجود تومور بدخيم در كليه راست وي، تشخيص داده شده است.

لینک خبر روزنامه اعتماد

 

خلیلی در گفت‌وگو با ایلنا:

«فیزیکدان محکوم به حبس» مبتلا به سرطان کلیه است

 
«فیزیکدان محکوم به حبس» مبتلا به سرطان کلیه است

وکیل مدافع فیزیکدان جوان ایرانی که به حبس محکوم شده، از وضعیت موکل خود خبر داد و گفت: کوکبی به سرطان کلیه مبتلا شده است.

سعید خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، اظهار داشت: متاسفانه پس از آزمایش‌ها و معاینه‌های متعدد در بیمارستان، عارضه کلیوی وی، سرطان کلیه (Renal Cell Carcinoma) از جهت وجود تومور بدخیم در کلیه راست وی، تشخیص داده شده است.

به گفته خلیلی، کوکبی نیازمند جراحی فوری نفروکتومی یا برداشت کامل کلیه به همراه تومور بدخیم کلیوی است که باید هر چه زود‌تر صورت پذیرد و هرگونه تعلل می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به بار آورد.

وکیل مدافع کوکبی افزود: موکلم پیش از این نیز در مدت ۵ سال و ۳ ماهی که در حبس بود، چندین بار با دفع سنگ کلیه و خونریزی داخلی ناشی از آن دست و پنجه نرم کرده است.

خلیلی افزود: اگرچه دیوانعالی کشور در رای صادره خود در تاریخ ۱۹/۷/۱۳۹۳ جرم انتسابی را فاقد مستندات کافی دانسته بود، اما در هر صورت این حکم در شعبه هم‌عرض (شعبه ۵۴) بدون التفات به مفاد رای دیوان، ابرام شد.

او ادامه داد: با توجه به اینکه او یک نابغه فیزیک و تنها جوان ایرانی دارای دکترای فیزیک لیزر در کشور است و در شرایطی که مقام رهبری دائما بر توجه به علم وتوسعه علمی تاکید می‌کنند و جای امثال کوکبی‌ها در دانشگاه و خدمت به توسعه علمی کشور است، اما اکنون این سرمایه علمی در وضعیت خطرناکی قرار گرفته است. صرف‌نظر از کفایت ادله و مستندات ارائه شده در لوایح دفاعیه و نیز رای دیوان در اثبات بی‌گناهی او، اکنون علاوه بر اینکه طبق قانون بیش از دو سال است که شرایط و استحقاق برخورداری از ازادی مشروط را دارد و آقای جواد لاریجانی هم در اسفند۱۳۹۳ در گفتگویی با شبکه دوم تلویزیون جمهوری اسلامی وعده عفو و آزادی وی را داده بود، با کمال تعجب نمی‌دانیم چه دست‌هایی تاکنون مانع تحقق این همه راه‌ها برای آزادی ایشان شده‌اند.

وکیل کوکبی تصریح کرد: در عین حال هم علاوه بر آزادی مشروط اکنون ایشان بر اساس ماده ۵۰۲ آیین دادرسی کیفری شرایط توقف اجرای حکم و آزادی را دارد. این ماده قانون می‌گوید «هرگاه محکومٌ‌علیه به بیماری جسمی یا روانی مبتلا باشد و اجرای مجازات موجب تشدید بیماری یا تأخیر در بهبودی وی شود، قاضی اجرای احکام کیفری با کسب نظر پزشکی قانونی تا زمان بهبودی، اجرای مجازات را به تعویق می‌اندازد.» چنانچه در جرائم تعزیری امیدی به بهبودی بیمار نباشد، قاضی اجرای احکام کیفری، پس از احراز بیماری محکومٌ علیه و مانع بودن آن برای اعمال مجازات، با ذکر دلیل، پرونده را برای تبدیل به مجازات مناسب دیگر با در نظر گرفتن نوع بیماری و مجازات به مرجع صادرکننده رأی قطعی ارسال می‌کند. و هرگاه حین اجرای مجازات، بیماری حادث شود و تعویق اجرای مجازات فوریت داشته باشد، قاضی اجرای احکام کیفری، ضمن صدور دستور توقف اجرای آن، طبق مقررات این ماده اقدام می‌‏کند.

خلیلی تاکید کرد: موکلم شرایط برخورداری از عفو رهبری سال جاری را دارند و اعمال این دو مورد اخیر یعنی اعمال ماده ۵۰۲ آیین دادرسی کیفری و عفو رهبری در حق زندانی الزامی بوده و بستگی به نظر دادگاه یا زندان ندارد، در هر صورت ادامه حبس ایشان علاوه بر مخاطرات جانی فاقد مجوز قانونی است، بنابراین به دلایل انسانی و اسلامی و اثبات عطوفت اسلامی و هم برای جلوگیری از خطرات احتمالی برای این سرمایه علمی و پیامدهای سوء آن از مقامات محنرم جمهوری اسلامی بویژه مسئولان محترم قوه قضاییه می‌خواهیم به وضعیت این جوان زندانی عنایت ویژه داشته و هرچه سریع‌تر تمهیدات آزادی وی را فراهم کنند.

لینک خبر ایلنا

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
elena   1395/2/7 09:36:59

سعید خلیلی در گفت‌وگو با ایلنا، اظهار داشت: متاسفانه پس از آزمایش‌ها و معاینه‌های متعدد در بیمارستان، عارضه کلیوی وی، سرطان کلیه (Renal Cell Carcinoma) از جهت وجود تومور بدخیم در کلیه راست وی، تشخیص داده شده است. به گفته خلیلی، کوکبی نیازمند جراحی فوری نفروکتومی یا برداشت کامل کلیه به همراه تومور بدخیم کلیوی است که باید هر چه زود‌تر صورت پذیرد و هرگونه تعلل می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به بار آورد.

وکیل مدافع کوکبی افزود: موکلم پیش از این نیز در مدت ۵ سال و ۳ ماهی که در حبس بود، چندین بار با دفع سنگ کلیه و خونریزی داخلی ناشی از آن دست و پنجه نرم کرده است. خلیلی افزود: اگرچه دیوانعالی کشور در رای صادره خود در تاریخ ۱۹/۷/۱۳۹۳ جرم انتسابی را فاقد مستندات کافی دانسته بود، اما در هر صورت این حکم در شعبه هم‌عرض (شعبه ۵۴) بدون التفات به مفاد رای دیوان، ابرام شد.

0 0
انصاف   1395/2/7 09:36:29

به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نود و پنجمین نشست خبری خود درباره امید کوکبی که به جرم جاسوسی محاکمه شده است اظهار داشت: این مجرم به 10 سال حبس محکوم شده است و اگر کسی به کشور و مردم خود خیانت کند باید مورد مجازات قرار بگیرد.
وی درباره بیماری این مجرم نیز اظهار داشت: افرادی که در زندان هستند نیز مانند دیگر افراد ممکن است بیمار شوند که اگر بتوان آنها را در داخل زندان معالجه کرد این اقدام انجام می‌شود در غیر این صورت به بیمارستان برای مداوا منتقل خواهند شد.
سخنگوی قوه قضائیه افزود: اگر پزشکی قانونی نظر دهد که زندان به طور مطلق موجب تشدید بیماری یک زندانی شود آن زمان سازمان زندان‌ها و دادیار می‌تواند تسهیلاتی را برای آنها فراهم کند.
در ادامه اژه‌ای در پاسخ به پرسشی مبنی بر فروش املاک بابک زنجانی اظهار داشت: اموال زنجانی تا جایی که شناسایی شده است توقیف می‌باشد و املاکی نیز در اختیار شرکت نفت قرار گرفته تا برای تسویه فروخته شود.
وی افزود: اینکه اموال این متهم در خارج از کشور به فروش رسیده باشد یا خیر اطلاعی ندارم.