محل تبلیغ شما
حمایت روسیه ازامارات:جزایر3گانه ایران

تاریخ خبر: 1395/1/28

حمایت روسیه ازامارات:جزایر3گانه ایران

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

رئیس مجلس ملی اتحادی امارات متحده مدعی شد؛

حمایت روسیه از امارات برای گرفتن جزایر سه‌گانه ایران

خانم القبیسی در دیدار با وانتینا ماتویینکو رئیس مجلس اتحاد جمعیت فدرال روسیه گفت دیدگاه‌های امارات و روسیه در خصوص بسیاری از مسائل عربی و منطقه‌ای، یکسان است.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، "امل عبدالله القبیسی" رئیس مجلس ملی اتحادی (پارلمان) امارات متحده عربی،گفت: روسیه از امارات در باز پس گیری جزایر سه‌گانه (ابو موسی، تنب بزرگ و تنب کوچک) از ایران، دفاع می‌کند.

به نوشته سایت انتخاب به نقل از روزنامه "الامارات الیوم"، خانم القبیسی در دیدار با وانتینا ماتویینکو رئیس مجلس اتحاد جمعیت فدرال روسیه گفته است: «فدراسیون روسیه از حق ما در باز پس گیری جزایر سه گانه اشغال شده از سوی ایران از راه راه‌حل‌های مسالمت آمیزی که کشور در پی می‌گیرد، یعنی مذاکرات جدی و مستقیم یا مراجعه به دادگاه کیفری بین المللی، دفاع می‌کند».

خانم القبیسی افزود که روسیه در سال ۲۰۱۲، تلاش کرد در این پرونده، میان تهران و ابوظبی میانجی‌گری کند «اما این تلاش با دهن کجی ایران» روبرو شد.

او همچنین یادآور شد که دیدگاه‌های امارات و روسیه در خصوص بسیاری از مسائل عربی و منطقه‌ای، یکسان است.

از سویی خانم ماتویینکو در این دیدار، درباره توسعه روابط دو کشور سخن گفت و در این باره، به وجود حدود ۴۰ شرکت صادراتی روسیه در امارات اشاره کرد. او از همکاری اقتصادی میان امارات و صندوق سرمایه‌گداری روسیه که به گفته او تا کنون به کلید خوردن ۱۷ پروژه سرمایه‌گذاری انجامیده، تمجید کرد.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid