محل تبلیغ شما
افشاگری تخلف هزارمیلیاردی احمدی نژاد

تاریخ خبر: 1395/1/23

افشاگری تخلف هزارمیلیاردی احمدی نژاد

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

افشاگری میلیاردی توکلی درباره احمدی نژاد
احمد توکلی ، تخلف جدیدی از دولت احمدی نژاد را فاش کرد که به ماجرای «قرض 150 هزار میلیاردی از صندوق توسعه ملی» برمی‌گردد که 105 هزار میلیارد آن بازگشت داده نشد!
احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی دیروز پارلمان طی سخنانی به عنوان موافق کلیات لایحه بودجه سال 1395 کل کشور، اظهار کرد: زمانی در دولت قبل 150 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای تهیه دارو قرض گرفته شد، اما صرفاً 45 هزار میلیارد تومان آن را پس دادند و بقیه را صرف خرید ساختمان و قرض دادن به برخی نهادهای دولتی کردند و مقداری را نیز صرف امور رفاهی کارکنان کرد. وی ادامه داد: از این رو در بودجه 95 جلوی دست‌اندازی‌ها به صندوق ذخیره ارزی را گرفتیم. توکلی در ابتدای سخنانش نیز گفت: اگر قواعد علمی در بودجه‌ریزی کشور رعایت نشود نتیجه آن رشد بی‌انضباطی مالی و کمک به رکود و تورم خواهد بود. احمد توکلی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه کمیسیون تلفیق وقت کافی و خوبی برای بررسی جداول و ردیف‌های لایحه بودجه 95 صرف کرد، گفت: یک سوم وقت کمیسیون تلفیق صرف تدوین جداول بودجه 95 شد، بودجه برنامه مالی یکساله دولت است و باید با انضباط بالایی تدوین شود. وی اضافه کرد: سیاستگذاری مالی باید طبق قانون و بر اساس قواعد علمی باشد که اگر غیر از این شود، نتیجه آن اتلاف منابع، فساد و تهدید ثبات کشور، کاهش سرمایه‌گذاری و افزایش رکود و تورم است. نماینده تهران در مجلس یادآور شد: پرهیز از قانون‌نویسی در کمیسیون تلفیق از نکات مثبت این کمیسیون بود، در این کمیسیون توانستیم فرصت کافی برای بررسی جداول و ارقام را داشته باشیم. همچنین از سیاستگذاری پولی در بودجه پرهیز شد، چرا که این امر به عهده شورای پول و اعتبار است که البته باید هماهنگ با سیاستگذاری های مالی در دولت و مجلس باشد. توکلی تصریح کرد: در لایحه بودجه 95 به دولت اجازه داده شده 50 میلیارد دلار تامین مالی از خارج از کشور داشته باشد که بتواند از محل آن 150 هزار میلیارد تومان تامین اعتبار داخلی کند.
وی با بیان اینکه بودجه متفرقه 41 درصد است که مشخص نیست کجا هزینه می‌شود، یادآور شد: در قانون هدفمندی یارانه‌ها آمده دولت به افراد غیرنیازمند یارانه ندهد، از این رو ریسک کرده تا 14 میلیون نفر غیرمستحق طی ساز و کاری حذف شوند که بر اساس آن باید به حساب‌های بانکی سرکشی شود. احمد توکلی ادامه داد: به نظرم حرف آقای رئیس‌جمهور درباره سرکشی به حساب‌های بانکی افراد درست نبود،‌آقای رئیس‌جمهور این کار را دخالت در حریم خصوصی مردم عنوان کرده بود، درست است که حساب‌های بانکی افراد حریم خصوصی آنان است اما برخی افراد مانند دادستان، قاضی و مامور محاسبه مالی نامحرم نیستند و محرم هستند. وی تصریح کرد: اجلاس جهانی برای شفافیت اطلاعات برای مبارزه با مفاسد مالی شکل گرفته که 110 کشور عضو آن هستند، به این معنا که اطلاعات بانکی بین کشورها رد و بدل می‌شود تا فرار مالیاتی نداشته باشند، لذا اگر بانک مرکزی سرکشی به حساب‌ها داشته باشد، هم افراد مستحق شناسایی می‌شوند و هم دریافت مالیات افزایش پیدا می‌کند، این اقدام موجب جلوگیری از فرار مالیاتی و هدر رفتن پول بیت‌المال می‌شود. نماینده تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش حذف تبصره 19 در کمیسیون تلفیق را از دیگر نکات مثبت بوجه 95 دانست و گفت: در تیرماه 92 یعنی اواخر ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد بود که وی برای تسویه حساب بدهی دولت درخواست 74 هزار میلیارد تومان از صندوق ذخیره ارزی را داشت، ما در مجلس بعد از مراجعه به شورای پول و اعتبار و عدم نتیجه‌گیری به دیوان عدالت اداری مراجعه کردیم که قاضی‌های دیوان حق را به ما دادند چرا که «ارز» دارایی خصوصی بانک مرکزی نیست که دولتی آن را برای تسویه بدهی خود استفاده کند بلکه ابزار سیاستگذاری است. وی متذکر شد: در آن زمان مجلس قانونی تصویب کرد که هم جلوی این کار احمدی‌نژاد گرفته شود و هم دولت‌های بعدی وسوسه نشوند، اما روحانی 3 بار این کار را تکرار کرد که به وزیر اقتصاد تذکر دادیم، این کار آثار منفی اقتصادی دارد و اگر تاکنون ارز را برای افزایش بودجه گران می‌کردند، حال دارند برای تسویه بدهی دولت این کار را می‌کنند که کمیسیون تلفیق با حذف تبصره 19 جلوی این کار را گرفت. نماینده تهران در مجلس همچنین گفت: دولت محترم اول «فکر موش کند بعد فکر گندم»، چرا که نظام بانکی ما در حال حاضر فساد دارد و خرج‌های اضافی و هزینه‌های گزافی به دولت تحمیل می‌شود. احمد توکلی در پایان اضافه کرد: زمانی در دولت قبل 150 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای تهیه دارو قرض گرفته شد، اما صرفاً 45 هزار میلیارد تومان آن را پس دادند و بقیه را صرف خرید ساختمان و قرض دادن به برخی نهادهای دولتی کردند و مقداری را نیز صرف امور رفاهی کارکنان کرد، از این رو در بودجه 95 جلوی دست‌اندازی‌ها به صندوق ذخیره ارزی را گرفتیم.

ابتکار

چند روزي است سخن از بازگشت احمدي‌نژاد فضاي رسانه‌اي کشور را تحت تاثير خود قرار داده است. انگار هوسراني احمدي‌نژاد براي بازگشت به سياست با شعارهاي عوام فريبانه او استارت خورده است. رئيس‌جمهوري که فقط در لفظ خود را پاکدست ترين مي‌دانست، مي‌خواهد به هر قيمتي شده دوباره به قدرت برگردد، اما نه با تغيير رويه و وعده اصلاح سياست‌هايي که کشور را به مرز ويراني کشاند، بلکه با وعده يارانه 250 هزارتوماني!

اما احمدي‌نژاد راه سختي براي رسيدن به قدرت پيش‌رو دارد. از يک سو پرونده سياه مديران و معاونين او در 8 سالي که بر کرسي رياست تکيه داشتند بر کسي پوشيده نيست، از سوي ديگر دولت روحاني با وجود فشار‌ها و کارشکني‌هاي گسترده‌اي که پيش‌رو داشت، هرچند کژدار و مريز به وعده‌هاي خود عمل کرده و گام‌هايي در جهت بهسازي ويراني‌هاي 8 ساله دولت حاج محمود برداشته است. روحاني در شرايطي کشور را از سقوط نجات داد که مجلس شوراي اسلامي‌ به عنوان مانعي بزرگ پيش‌روي او بود.

مجلس نهم که از اکثريت اصولگرا و پايداري تشکيل شده بود، در برابر هر اقدام روحاني به سختي جبهه مي‌گرفت و فارغ از نتيجه اقدامات فقط قصد تخريب دولت را داشت. مجلس نه تنها سعي در تخريب وزراي کابينه روحاني داشت بلکه به هر بهانه‌اي با کارت زرد وزرا را تهديد مي‌کرد. اين در حالي است که مخالفان امروز دولت در مجلس به هر طريق چشم خود را بر تخلفات دولت قبل مي‌بست و نه تنها تذکر و تخريب در کار نبود که حتي کوچکترين نقدي را به دولت وارد نمي‌دانست. احمدي‌نژاد با آنکه همراهي کامل مجلس را داشت اما باز هم نتوانست در جهت بهبود وضع کشور گام بردارد. جالب آن است که احمدي‌نژاد در تبليغات اوليه، خود را نوکرتر ناميد و در ادعايي جالب گفت مردم خواستار بازگشت او هستند چرا که به قول خودش روحاني گند زده است. بيش از چند روز از اين ادعا نگذشت که احمد توکلي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌ در نشست علني مجلس روز گذشته از يکي ديگر از فسادهاي احمدي‌نژاد پرده برداشت. توکليطي سخناني به عنوان موافق کليات لايحه بودجه سال 1395 کل کشور، اظهار‌داشت: «زماني در دولت قبل 150 هزار ميليارد تومان از صندوق توسعه ملي براي تهيه دارو قرض گرفته شد، اما صرفاً 45 هزار ميليارد تومان آن را پس دادند و بقيه را صرف خريد ساختمان و قرض دادن به برخي نهادهاي دولتي کردند و مقداري را نيز صرف امور رفاهي کارکنان کرد.»

نا گفته نماند اين آمار در مقابل افشا شدن فسادهاي گذشته دولت احمدي‌نژاد چندان به چشم نمي‌‌آيد، اما همزماني اين افشاگري با ادعاي احمدي‌نژاد نشانگر آن است که هنوز نقاط تاريک ديگري در پرونده دولت نهم و دهم وجود دارد. از سوي ديگر آمار رئيس ديوان محاسبات کشور نيز جالب به نظر مي‌رسد.

امين‌حسين رحيمي‌ در حاشيه بازديد رئيس ديوان محاسبات اتريش از سامانه الکترونيکي ديوان محاسبات (سنا)، گفت: «با کنترل نحوه هزينه‌کرد دستگاه‌هاي اجرايي که در سايه تعامل ديوان محاسبات و دولت يازدهم رقم خورده است، تعداد تخلفات دستگاه‌هاي اجرايي کاهش محسوسي داشته است.» اين آمار و ارقامي‌ که به طور ضمني دو دولت را در يک واحد کوچک مقايسه مي‌کند، نشانگر اين است که ادعاي احمدي‌نژاد مانند گذشته بر پايه خيالات خود اوست و به هيچ وجه با واقعيت سازگار نيست. اما با وجود همه اينها، بسياري از تحليلگران نگران اند قشر ضعيف جامعه که اکثريت را نيز تشکيل مي‌دهند به احمدي‌نژاد گرايش پيدا کنند.

وعده يارانه 250 هزارتوماني احمدي‌نژاد مي‌تواند عده زيادي را فريب دهد و اين هشداري جدي براي دولت روحاني است. دولت روحاني بايد در يک سال باقي مانده تمرکز خود را بر بهبود وضع معيشت قشر ضعيف جامعه بگذارد و از سوي ديگر با رونق دادن به بازار، اقتصاد را از رکود نجات دهد. در صورتي که عملکرد روحاني در هريک از اين حوزه‌ها قابل قبول نباشد و مردم تاثير عملکرد دولت را بر زندگي خود نبينند، بازگشت احمدي‌نژاد با شعارهاي پوپوليستي ممکن است. در اين صورت است که وعده‌هاي پوپوليست بر پرونده سياه گذشته سايه مي‌‌اندازد.

مردم سالاری

احمد توكلي:

دولت قبل ١٠٥هزارميليارد گرفت و پس نداد

شرق: بالاخره لايحه برنامه و بودجه كشور در صحن علني مجلس بررسي شد و مخالفان و موافقان به ايراد سخنان خود پرداختند كه البته در نهايت به تصويب كليات بودجه سال ٩٥ ختم شد؛ اما نكته جالب ماجرا آنجايي بود كه در ميان سخنان نمايندگان باز هم ردپايي از خطاهاي فاحش محمود احمدي‌نژاد به چشم مي‌خورد. احمد توكلي، نماينده اصولگراي مجلس شوراي اسلامي كه در قامت موافق اين لايحه به ايراد سخناني پرداخت با اشاره به رفتار دولت قبل در برداشت‌هاي مكرر از صندوق توسعه ملي، گفت: «زمانی در دولت قبل ١٥٠ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای تهیه دارو قرض گرفته شد اما صرفا ٤٥ هزار میلیارد تومان آن را پس دادند و بقیه را صرف خرید ساختمان و قرض‌دادن به برخی نهادهای دولتی و مقداری را نیز صرف امور رفاهی کارکنان کردند». توكلي تأكيد كرد به‌همين‌دلیل بود كه در بودجه ٩٥ جلوی دست‌اندازی‌ها به صندوق ذخیره ارزی را گرفتیم.
حذف یارانه پردرآمدها گام مثبت بودجه
نماینده مردم تهران همچنين گرفتن یارانه توسط پردرآمدها را هدردادن منابع ملی توصیف كرد و گفت: در بودجه سال جاری قدم مثبتی در حذف یارانه ٢٤ میلیون نفر از پردرآمدها برداشته شده است. توكلی كه با عنوان موافق كلیات لایحه بودجه ٩٥ كل كشور سخنرانی می‌كرد با بیان اینكه سیاست‌های مالی به وسیله بودجه پایه‌گذاری می‌شود و وقتی قوانین مرتبط و قواعد علمی در آن به كار گرفته شده باشد باعث بودجه‌ریزی صحیح می‌شود، افزود: درغیراین‌صورت سرمایه‌گذاری كم شده و ركود افزایش می‌یابد. وی ادامه داد: اگر سیاست‌های مالی با سیاست‌های پولی هماهنگ باشد برنامه‌ریزی خوبی خواهد شد. این نماینده مجلس با اشاره به ویژگی بودجه سال جاری كشور ادامه داد: در لایحه بودجه سال جاری قدم مثبتی در زمینه هدفمندی یارانه‌ها برداشته شد و چند سال بود كه می‌گفتیم باید یارانه پردرآمدها حذف شود كه امسال این موضوع حل شد و استادان دانشگاه، نمایندگان مجلس و مدیران دولتی كه حدود ٢٤ میلیون نفر می‌شوند از دریافت یارانه نقدی حذف خواهند شد. توكلی با انتقاد از سخنان رئیس‌جمهوری كه گفته بود سركشی به حساب افراد مجاز نیست زیرا حریم خصوصی است، ادامه داد: سخن رئیس‌جمهوری حرف ناصوابی است. درست است كه حریم خصوصی است اما برخی محرم هستند مانند قاضی، دادستان و مأمورین پول‌شویی كه باید به حساب‌های افراد سر بزنند.عضو كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: گرفتن پول یارانه توسط افراد پردرآمد، هدردادن منابع ملی است.
انتقاد از رفتار احمدي‌نژادي دولت يازدهم
توكلی با انتقاد از خواسته دولت برای افزایش قیمت ارز و تسعیر آن ادامه داد: وظیفه بانك مركزی حفظ ارزش پول ملی است و جیب دولت نیست. در زمان احمدی‌نژاد دولت پیشنهاد داد به مجلس كه درآمدهای نفتی ذخیره در توسعه ملی را به عنوان بدهی خود به بانك‌ها پرداخت كند كه مجلس با آن مخالفت كرد اما احمدی‌نژاد شورای پول و اعتبار را دور زد و دست در جیب بانك مركزی برد و پول‌ها را در بازار آزاد خرج كرد. وی اضافه كرد: دولت یازدهم نیز تا كنون دو بار است كه همان درخواست احمدی‌نژاد را به مجلس ارائه كرده و كمیسیون تلفیق آن را رد كرده است. این نماینده مجلس گفت: من به وزیر امور اقتصادی و دارایی گفتم این كار درست نیست زیرا ارز، ابزار سیاست‌گذاری است و افزایش قیمت ارز در كشور باعث ایجاد تورم می‌شود.
خرید ٢ ساختمان به‌جای واردات دارو در دولت قبل
توكلی با ابراز تأسف از اینكه در بانك‌ها فساد بسیار زیاد است، خواهان حل این معضل شد و اظهار كرد: در روزهای پایانی دولت پیشین شورای‌عالی امنیت ملی مصوبه‌ای داشت كه ٢,٥ میلیارد دلار برای واردات دارو و كود اختصاص داده می‌شد اما شركت جهاد سبز آن را هزینه خرید دو ساختمان در تهران كرد درحالی‌كه باید شش‌ماهه آن را پرداخت می‌كردند. وی گفت: همچنین ٧٢١ میلیارد تومان نیز ذی‌حساب یكی از وزارتخانه‌ها هزینه رفاهی پرسنل خود كرده است و هنوز این پول به خزانه بازنگشته است. آنچه به‌صورت كلي از برآيند سخنان موافقان و مخالفان لايحه بودجه ٩٥ برمي‌آمد، تأكيد موافقان بر توزيع منابع و اعتبارات براساس نیازها در بودجه و اصرار مخالفان بر كسري واقعي بودجه در سال ٩٥ بود. رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور با حضور در صحن علني مجلس گفت: بودجه سال ١٣٩٥ كل كشور براساس اهداف اقتصاد مقاومتی تنظیم شده و نرخ رشد اقتصادی پنج‌درصدی، تورم ١٠.٥ تا ١١درصدی و نرخ بی‌كاری ٩درصدی در آن پیش‌بینی شده است. به گزارش خبرگزاري‌ها، نوبخت در جلسه بررسی كلیات لایحه بودجه سال ١٣٩٥ كه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: برای اطمینان از بودجه سنواتی می‌توان از شاخص‌های حقوقی قانون محاسبات كمك گرفت. سند بودجه سال جاری براساس دقت در پیش‌بینی برنامه‌ها و صحت در مسیر مصارف تنظیم شده است. نوبخت گفت بودجه سال ١٣٩٥ نسبت به بودجه سال ١٣٩٤ دارای رشد ١٣درصدی است؛ باوجود آنكه نرخ تورم سال ١٣٩٤ بین ١٠ تا ١١ درصد بود؛ بنابراین تنظیم این سند غیرواقع‌بینانه نیست.
افزایش ۳۵هزارمیلیاردی بودجه عمومی دولت در سال ۹۵
محمدرضا پورابراهیمی، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵، پس از اظهارات موافقان و مخالفان کلیات بودجه امسال  از افزایش ۳۵ هزار میلیاردتومانی بودجه عمومی دولت در سال جاری خبر داد. پورابراهيمي گفت: منابع بودجه عمومی دولت را بدون احتساب درآمدهای اختصاصی در کمیسیون تلفیق از ٢٦٧ هزار میلیارد تومان به ٢٩٤ هزار میلیارد تومان افزایش دادیم؛ البته درآمدهای اختصاصی هم افزایش یافته است. وی افزود: مجموع منابع بودجه عمومی دولت از ٣٠٠ هزار میلیارد تومان به ٣٣٥ هزار میلیارد تومان افزایش یافته که اینها مجموعه منابع دولت است.
سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفت و گاز 
۲۰ درصد تعیین شد
پورابراهيمي در ادامه با اشاره به اختلاف نظر دولت و مجلس درخصوص صندوق توسعه ملی گفت: کمیسیون معتقد بود مبنای تصمیم دولت از فروش نفت، سیاست‌های مقام معظم رهبری است. بنابراين دولت اعلام کرد که هماهنگی انجام شده تا سهم صندوق توسعه ملی و فروش نفت از ٣٠ درصد به ٢٠درصد کاهش یابد، اما مجوزی به کمیسیون ارائه نشد.وی افزود: اخیرا اطلاع پیدا کردیم در دیدار اخیر سران قوا با رهبری این بحث مطرح شده است و شخص رئیس‌جمهور مجوزی را از رهبری براي کاهش سهم صندوق از فروش نفت یعنی ٣٠ درصد به ٢٠ درصد کسب کرده است. بنابراين با اين اقدام، برداشت دولت از صندوق توسعه ملی سه‌ساله شد

افشای اسناد پاناماگیت توکلی درباره دولت احمدی نژاد

هزینه درمانی که درد شد

سامان‌صابريان/ دبیر سرویس سیاسی

بازهم اكران جديدي از فسادهاي سريالي دولت پاكدستان صداي ملت را درآورد. مشخص نيست اين رقم‌هايي كه بر زبان برخي جاري مي‌شود، چرا تا كنون توجه هيچ شخص و نهادي را به خود جلب نكرده بود. در تازه‌ترين افشاگري‌هاي مشاور اقتصادي پيشين احمدي‌‌‌نژاد عليه او، مي‌گويند چندين‌ هزار ميليارد پول بيت‌المال كه قرار بوده‌ خرج درمان هزاران كودك سرطاني و بيمار صعب‌العلاج شود، يك شبه مانند دكل‌هاي نفتي غيب شده‌است!
كي برده، كي‌خورده! مشخص نيست ولي همه مي‌دانند كه در دولت آن مرد مدعي، اين مبالغ ناپديد شده‌است. او مي‌گفت نفت را مي‌خواهد سر سفره ملت بياورد ولي تعريف اين جريان فكري از ملت چه بود!؟ شايد براي او ملت فقط شامل همان چند نفر خط قرمزش مي‌شدند!
كسي چه مي‌داند چرا احمد‌توكلي كه اين روزها از احمدي‌نژاد دوري مي‌كند افشا كرده‌است:« زمانی‌در دولت قبل 150 هزار میلیارد تومان از صندوق ذخيره ارزي برای‌تهیه دارو گرفته شد اما صرفاً 45 هزار میلیارد تومان آن را پس دادند و بقیه را صرف خرید ساختمان و قرض دادن به برخی نهادهای دولتی کردند و مقداری نیز صرف امور رفاهی کارکنان شد.» اينجاست كه مشخص مي‌شود پول نفت كجا مي‌رفت! حال متوجه مي‌شويم كه چگونه اين افرادي كه در آستانه انتخابات‌ها از جيب مردم بخشش مي‌كردند! از كجا پشتيباني مي‌شدند! با هزار دردسر تحريم را دور مي‌زدند!نفت جابه‌جا مي‌كردند و در ادامه به راحتي با يك امضا هزاران هزار ميليارد پول به جيب اين‌وآن مي‌ريختند!
نكته جالب و شايد دردناك ماجرا اينجاست كه هنوز اين افراد با اين تخلفات خاص! راست‌راست راه مي‌روند، باد در غبغب مي‌اندازند كه سال آينده همه همديگر را مي‌بينيم!متهم‌هاي فسادمالي 123 و 3000 ميلياردي اعدام شدند و رفتند ولي مسببان تخلف‌هايي با اين حجم هنوز چشم طمع به اركان نظام دارند.
در روزگاري كه سران كشورهاي غربي و نامسلمان براي افشاگري‌هاي فساد و پولشويي كه در چند روز گذشته با اسناد پاناما منتشر شده است، از سمت خود استعفا مي‌دهند و عرق شرم بر پيشاني آنها مي‌نشيند، هر روز اخبار تخلف‌هاي ريز و درشت از دولتي كه داعيه دينداري داشت، رسانه‌اي مي‌شود و افراد به جاي آنكه استعفا دهند، همچنان خود را فدايي ميهن نيز معرفي مي كنند و انتظار تشويق هم دارند!
مردم ايران بيشتر از اينكه چشم به راه آن مرد باشند كه رفته‌بود، اميدوارند آن روز برسد كه اين افراد پاسخ‌ دوران ناخوشايند مديريت خود را پس دهند؛ به اميد آن روز!

قانون

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
فاضلی   1395/1/28 20:09:31

مردم خسارت‌های احمدی‌نژاد به کشور را فراموش نکرده‌اند
حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی فاضل میبدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به تلاش محمود احمدی‌نژاد برای بازگشت به قدرت سیاسی ایران، اظهار داشت: مثل اینکه دولت او و طرفدارانش، اقدامات و کارهایی که باعث خسارت به کشور شدند را فراموش کرده‌اند.

او افزود: در دوره احمدی‌نژاد ضربه‌هایی به نظام جمهوری اسلامی، مردم و کشور وارد شد که همه آن‌ها را با تمام وجود لمس کردند؛ واقعا عملکردهای بدی در آن دوره وجود داشت که جبران آن‌ها سال‌ها طول می‌کشد.

این فعال سیاسی گفت: درست است که احمدی‌نژاد یارانه ۴۵ هزار تومانی به مردم داد ولی این همه گرانی و تحریم‌های ظالمانه و ضربه‌های بزرگی که در اثر تحریم‌ها بر ملت ایران وارد شد قابل فراموشی نیست؛ همچنین درآمدهای کلانی در دوره دولت سابق حیف و میل شد و مردم از آن‌ها مطلع هستند.

فاضل میبدی با بیان اینکه احمدی‌نژاد به جای فکر بازگشت به قدرت، فکر پاسخ به اقدامات گذشته باشد، گفت: ‌ این آرزوی محالی است که احمدی‌نژاد با وجود آن پرونده‌هایی که در دادگاه‌ها برای اطرافیان ایشان هست که خود او یا از آن اشخاص دفاع کرده و یا در مقابل تخلفات آنان سکوت می‌کرد، بتواند به قدرت برگردد، چون مردم به هیچ عنوان آن اقدامات و ضررهایی که به کشور وارد شد را فراموش نمی‌کنند.

او در پایان با بیان اینکه احمدی‌نژاد باید به جای فکر بازگشت به قدرت فکری به حال پاسخ به اقدامات گذشته خود داشته باشد، تصریح کرد: به دلیل اینکه مردم خسارت‌های دولت سابق را فراموش نمی‌کنند، بازگشت آن شرایط محال است.