محل تبلیغ شما
جمعه سیاه اصولگرایان

تاریخ خبر: 1395/1/18

جمعه سیاه اصولگرایان

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

تصور همگان بر این بود که با آغاز سال جدید ، رفتارهای اهانت آمیز بازندگان انتخابات هفتم اسفندماه نیز پایان می‌پذیرد و اصولگرایان در نهایت این شکست سهمگین خود را باور می‌کنند اما آنها بر این تصور عمومی خط بطلانی کشیدند و نشان دادند که توهین‌ها و ناسزاهایشان تمامی ندارد و از آنها بسان بادبزنهایی برای خنک کردن دلهای شکست‌خورده‌شان بهره می‌برند. اصولگرایان بازنده انتخابات هفتم اسفندماه94، هنوز هم نتوانسته اند شکست تلخی را که در آن انتخابات متحمل شدند، هضم کنند و تا همین روز گذشته از سر اضطرار هرکه را که در این انتخابات نقشی ایفا کرد، از رای‌دهندگان گرفته تا رای آوران و برگزارکنندگان انتخابات در معرض آماج شدیدترین حملات و هجمه‌ها قرار دادند. خودشان هم نیک می‌دانند که این اقدامات مذبوحانه‌شان جز تخریب شان و وجهه‌شان تاکنون هیچ عاید دیگری برایشان نداشته است. با این حال دیروز یکی از همین بازندگان کل رویداد « حماسه هفتم اسفند ماه» را زیر سوال برد و آدینه «آری مردم به لیست امید» را «جمعه سیاه» خواند.
مردم جمعه ام را سیاه کردند
اولین جلسه مجلس نهمی‌ها در سال جدید، روز گذشته برگزار شد که با حواشی‌های فراوانی همراه بود. از قرار معلوم بهارستانی‌ها در این واپسین لحظات حضور خود در خانه ملت هم دست از جنجال سازی بر نمی‌دارند و همان رویه پیشین خود یعنی تبدیل تریبون مجلس به چاله میدان را تا دقیقه آخر ادامه می‌دهند. نماینده شکست خورده بناب در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز روز گذشته از آخرین فرصت‌های خود برای ایراد توهین و ناسزا به رای دهندگان نهایت استفاده را کرد و مغبون و دلشکسته همان راهی را پیمود که سایر بازندگان این انتخابات طی کردند. محمد باقری بنابی، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، انتخابات در بناب را «افتضاح» دانست و گفت: «در انتخابات «جمعه سیاه» هفتم اسفند، نزدیک به ۳۰ هزار رای در بناب خرید و فروش شد. در شهرهای کوچک حرف اول و آخر انتخابات را پول می‌زند، انتخابات به بنگاه‌های خرید رای تبدیل شده است و ضروری است که قانون انتخابات اصلاح شود.» این سخنان باقری با واکنش صریح محمدحسن ابوترابی فرد نایب رییس مجلس مواجه شد و در پاسخ به این تعبیر باقری گفت: « اگر همکاران به برگزاری انتخابات در یک حوزه انتخابیه نقدی دارند نباید واژه جمعه سیاه و واژگانی این چنینی را بکار ببرند. روز انتخابات روز اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود و مشارکت بیش از 62 درصد مردم با این انضباط و پاسخ مثبت به رهنمودهای رهبری نشان‌ دهنده اقتدار نظام اسلامی است.» این نماینده بازنده، در بخش دیگری از سخنانش پای بابک زنجانی را نیز به میان کشید و با هزینه کردن از مردم حوزه انتخابیه اش اظهار داشت: « مردم بناب دیدند که پول‌های بابک زنجانی چطور نتیجه انتخابات را تغییر داد.» حال مشخص نیست که بابک زنجانی محکوم به اعدام از پشت میله‌های زندان چگونه پول هایش را به شهرستان بناب ر سانده و در آنجا خرج کرده است در حالی که دولت در جستجوی این پولها و در پی زنده کردن آنها است.
ناسزاگویی، ضمادی برای دلهای سوخته بازندگان
باقری تنها فرد دلسوخته‌ای نبود که طعم تلخ شکست در انتخابات را چشید و برای خنک شدن دلش، رای‌دهندگان و رای آوران را به باد ناسزا گرفته است اما او یک گام هم فراتر از سایر هم فکرانش و بازندگان این انتخابات نهاده است و علاوه بر توهین به رای دهندگان و رای آوران، روزی را که تمام سران و بزرگان نظام از آن به عنوان تجلی دموکراسی و جمهوریت در سپهر سیاسی کشور یاد کرده اند را « جمعه سیاه» خوانده است و از خرج شدن پول‌های بابک زنجانی در حوزه انتخابیه‌ای سخن گفته است که صحت انتخابات در آن را شورای نگهبان تایید کرده است. تا پیش از باقری شکست خوردگان انتخابات هفتم اسفندماه با تیرهای توهین و ناسزای خود رای دهندگان به ویژه مردم تهران را نشانه رفته بودند و آنها را آشوب طلب، اهالی کوفه و فاقد عنصر شناخت نامیدند و پایتخت را «پایگاه اصلی ضدیت با انقلاب و ولایت فقیه» و شهر طلاق دانستند. هرچند چه توهین‌های باقری و چه ناسزاگویی اصولگرایان تاثیرش تنها به اندازه عملکرد یک ضماد سوختگی است اما با این حال باز هم غلظت توهین باقری به مراتب از سایر ناسزاگویان بیشتر است و تیر او کل فرایند انتخابات هفتم اسفندماه 94 را نشانه رفته است.
به هرروی بهارستانی‌ها روز گذشته به جای آنکه کم کم اقدام به جمع آوری اسباب و اثاثیه شان کنند و بار خود را بر روی دوش بگذارند و در این اندک ثانیه‌های باقی مانده تا وداع با خانه ملت دست کم یک خاطره خوش از خود برجای نهند، بازیر سوال بردن دستگاه‌های نظارتی و سران و بزرگان نظام باز هم دسته گل به آب دادند و مردم را بیش از پیش نسبت به «نه بزرگی» که در انتخابات هفتم اسفند ماه به آنها گفتند، مطمئن ساختند.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
غلام   1395/1/18 04:29:34

انتقاد مصباحی مقدم از نسبت دادن تعبیر «جمعه سیاه» به اصولگرایان
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از عملکرد برخی رسانه ها از نسبت دادن اظهارات و تعبیر نماینده ای از انتخابات به جمعه سیاه به نام یک جریان سیاسی انتقاد کرد و از وزیر ارشاد خواستار ارائه تذکر لازم نسبت به این بی اخلاقی‌ها و بیان مطالب خلاف واقع شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم در پایان جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس در تذکری به وزیر ارشاد گفت: اخیرا یک نماینده نسبت به انتخابات آن هم در یک شهرستان اظهار نظر می‌کند و آن را به جمعه سیاه تعبیر می‌کند که این اظهارنظر به جا و به مصلحت نبود. هم‌چنین یک نماینده در تهران نیز اظهارنظری نسبت به انتخابات تهران می‌کند که متاسفانه روزنامه ها آن را به نام یک جریان سیاسی ثبت می‌کنند، موضوعی که خلاف واقع و غیرعادلانه است.

وی با تاکید بر اینکه جریان سیاسی سخنگو دارد ، افزود: سخنگویان جریان سیاسی و هم‌چنین اکثر نمایندگان بعد از انتخابات از خلق حماسه ملت ایران در هفت اسفند تقدیر کردند که همان مشی مقام معظم رهبری است. بنده خود سخنگوی یک جریان سیاسی هستم و همین موضع را گرفته‌ام.

نماینده مردم تهران با اشاره به سرمقاله امروز یکی از روزنامه های صبح گفت:‌ سرمقاله به معنای موضع روزنامه است که این روزنامه در سرمقاله اش جریان سیاسی را مورد تخریب و حمله قرار داده مبنی بر اینکه شکست خوردگان در انتخابات واقعیت را بر نمی تابد این خلاف واقع است که نباید این روند و بی اخلاقی ها در فضای سیاسی کشور و فضای رسانه‌ای استمرار پیدا کند.

مصباحی مقدم در پایان از وزیر ارشاد خواستار ارائه تذکر لازم شد.