محل تبلیغ شما
کمک‌های سپاه قدس به بغدادو دمشق

تاریخ خبر: 1395/1/16

کمک‌های سپاه قدس به بغدادو دمشق

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

مقامات مختلف امارات و عربستان  از جمله "احمد العسیری مشاور وزیر دفاع رژیم سعودی، "عادل الجبیر" وزیر خارجه،  "محمد بن سلمان" وزیر دفاع ، "ترکی فیصل"  از مقامات اسبق اطلاعاتی رژیم سعودی و" شاهزاده بندر بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود" رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان  و "شیخ زاید"  وزیر خارجه امارات و ...  اظهارات ضد ایرانی علیه ایران در یکسال اخیر داشتند و همچنین رسانه های وابسته به رژیم سعودی و امارات نیز بارها جنگ روانی ضد کشورمان به راه انداختند. 

اما اخیرا یکی از پایگاه اماراتی در مطلبی توهین آمیز مدعی شده  که سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران قصد تصرف و اشغال پایتخت کشورهای عربی را دارد و مطالب تامل برانگیزی را در این زمینه مطرح کرده است.

**بازخوانی مطالب پایگاه اینترنتی  " شؤون خلیجیه"

پایگاه اینترنتی مجله اماراتی "شؤون خلیجیه" در مطلبی توهین آمیز سپاه قدس ایران را به اشغال پایتخت کشورهای عربی متهم کرد. این پایگاه امروز در گزارشی توهین آمیز و بی شرمانه با عنوان " سپاه قدس، از مبارزه با اشغالگری رژیم صهیونیستی تا اشغال پایتخت کشورهای عربی و جذب مزدوران" مدعی شد: سپاه قدس تنها نامی برای یک حقیقت به شمار نمی رود؛ حقیقتی که از مبارزه با اشغالگری رژیم صهیونیستی و شیطان بزرگ به اشغال پایتخت کشورهای عربی و بازوی خارجی ایران برای اجرای طرح های این کشور در منطقه تبدیل شده است. بازویی ایرانی که امنیت خلیج (فارس) و کشورهای عربی به استثنای  "تل آویو" را مورد  تهدید قرار داده است.

این مجله در ادامه اظهارات بی پایه و اساس خود نوشت: ادغام ایران در نظام بین الملل پس از توافق هسته ای که با حمایت روسیه و آمریکا صورت گرفت، نشان دهنده آن است که اسرائیل- هم پیمان اصلی واشنگتن و مسکو-  از هرگونه تهدید ایران در امان است. بلکه می توان گفت مداخلات سپاه قدس در سوریه و عراق در نهایت به نفع اسرائیل خواهد بود و تهران نیز از حمایت مقاومت اسلامی  "حماس" به سبب مخالفت با  "بشار اسد"  دست کشیده است.

این پایگاه در ادامه ادعاهای بی پایه و اساس خود می نویسد: سپاه قدس بخش اصلی یگانهای سپاه پاسداران ایران محسوب می شود که طبق برخی منابع، شمار نیروهای آن به 25 هزار نفر می رسد. وظیفه اصلی این گروه انجام اقدامات اطلاعاتی  و ایجاد جنبش های مسلحانه و غیر مسلحانه با پوشش دینی و نظارت بر اجرای عملیات سری و منحصر به فرد است؛ به مانند انفجار اماکن مختلف و خودروها و .... این نیرو نقش مهمی در ایجاد شبه نظامیان شیعه در عراق داشته است. نیروی قدس که یک واحد اطلاعاتی- نظامی است، مسئول عملیات در خارج از مرزهاست که گزارشهای خود را بطور مستقیم به رهبر ایران تقدیم می کند. این مجله اماراتی همچنین مدعی شد: طبق دستور (آیت الله) علی خامنه ای،  "قاسم سلیمانی"  مسئولیت سیاست خارجی را در چندین کشور از جمله لبنان، عراق، افغانستان، فلسطین و بسیاری از اعضای سفارتخانه در این کشورها که از سوی افسران سپاه ایران تعیین می شوند، عهده دار شده است.**کشورهای عربی در حال سازش با اسرائیل  

نکته اولی که در ادعای این رسانه اماراتی وجود دارد اینکه جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا همچنان و بیش از گذشته به آرمان انقلاب اسلامی و مبارزه با ظلم ، صهیونیسم و امپریالیسم معتقد بوده و این در حالی است که کشورهای عربی با اسرائیل در حال سازش هستند.

یکی از مقامات عربی که به سازش با اسرائیل علاقه بسیاری نشان می دهد، "شاهزاده ترکی فیصل" از مقامات اسبق اطلاعاتی رژیم سعودی بوده که اخیرا با یکی از مسئولین ارشد "تل آویو" دست داده و خشم کاربران را در شبکه های اجتماعی برانگیخته است.  

 

کمک‌های مستشاری

بسیاری از کاربران و مخاطبان سایت های خبری جهان عرب، در اعتراض به دست دادن "ذلیلانه" ترکی فیصل با "یعلون"  جملاتی خشم آلود نوشتند.   فعالان رسانه ای و مشاهیر عرب هم در این باره اظهار نظر کردند، از جمله "عبدالباری عطوان" تحلیلگر سیاسی مشهور جهان عرب و سردبیر روزنامه  "رأی الیوم"، با اقتباس از آیه مشهور قرآن کریم، در "توییتر" نوشت: رحماء علی الصهاینه و اشداء مع العرب والمسلمین.. (مهربان با صهیونیست ها، سختگیر با عرب ها و مسلمانان)؛ این است معنای دست دادن "ترکی فیصل" با "یعلون".

"مجتهد"، فعال مشهور عربستانی هم با درج تصویر این "مصافحه" در توییتر نوشت: "دست دادن "ترکی فیصل" رئیس پیشین دستگاه اطلاعات عربستان با  "موشه یعلون" وزیر جنگ رژیم اشغالگر در نشست امنیتی مونیخ"؛ و کاربران نظرات متعددی در اعتراض به این تصویر و نوشتۀ مجتهد درج کردند. یکی از آنها نوشت: چرا تعجب کرده ای؟ یک نفر دارد با برادر خود دست می دهد! ؛ چه اشکالی دارد؟ حمزه حسن"  فعال سیاسی عربستانی هم نوشت:" یعلون" وزیر جنگ اسرائیل قبلا گفته بود که "سران عرب در ملأ عام به ما دست نمی دهند و فقط در پشت درهای بسته با ما دیدار می کنند"؛ اما این دست دادن علنی و سخن گفتن با "یعلون"، مرحله جدیدی است."عبدالله الشمری"  پژوهشگر و تاریخدان عربستانی هم در توییتر نوشت: "ترکی فیصل" در کمال خوشحالی با "یعلون"  وزیر دفاع اسرائیل دست می دهد... بریده باد این دست‌های ناپاک و نفرین بر این چهره های ناخجسته!

این مقامات سعودی و اماراتی هستند که با دست دادن با مقامات "تل آویو" به دنبال تقویت اسرائیل هستند نه سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران. این ادعای مضحک در حالی مطرح می شود که یکی از مسئولین اماراتی اخیرا درخواست عضویت اسرائیل در اتحادیه عرب را مطرح کرده بود.

کمک های مستشاری سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران ، اتفاقا در 5 سال اخیر باعث شده که دو پایتخت مهم کشورهای منطقه یعنی "دمشق" و "بغداد" از تروریسم داعش در امان بماند و حضور نظامی رسمی ایران در هیچیک از کشورهای منطقه تائید شده نیست.  

کمک‌های مستشاری

کمک‌های مستشاری 


**اگر اقدامات مستشاری سپاه قدس به نفع اسرائیل است ؛  چرا صهیونیست ها  تروریست های ضد نظام و ملت سوریه را در بیمارستان های شهرک  "صفد" و "نهاریا"  درمان می کند؟ 

 سوال اینجاست که اگر اقدامات مستشاری سپاه قدس به نفع اسرائیل است ، چرا صهیونیست ها  تروریست های ضد نظام و ملت سوریه را در بیمارستان های شهرک  "صفد" و "نهاریا"  درمان می کنند و از جنوب سوریه برای تروریست‌های تکفیری سلاح و موشک های ضد تانک می فروشند؟ 


اقدامات سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران در قالب کمک های مشورتی به نظام و ملت عراق و سوریه این دو کشور را از خطر گسترش تروریسم تکفیری نجات داد و بارها از سوی مقامات ارشد کشورمان اعلام شده که ایران هیچ دخالتی در امور داخلی کشورهای منطقه نمی کند.

اما سردار سرلشکر "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران با کمک های مستشاری خود عراق و سوریه را نجات داده و تروریست های تکفیری را در عراق و سوریه ده ها مایل از پایتخت های این دو کشور عقب رانده و ادعاهای مقامات و رسانه های عربی درباره فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران مردود است . 

جواد العطار نماینده سابق مجلس ملی عراق در گفت: الشعبی اظهار داشت: از همان زمان هجوم داعش به "موصل"،  "سردار سلیمانی"  کمک مستشاری و آموزشی به گروه های حشدالشعبی ارائه کرد.  وی ادامه داد: سردار سلیمانی از گروه های  "حشد الشعبی" و "سازمان بدر"  پشتیبانی مشورتی می کند.


نکته قابل تامل در ادعای این پایگاه اماراتی درباره دخالت ایران به نفع اسرائیل است؛ این موضوع به اندازه ای مضحک است که حتی دشمن ترین مقامات غربی با ایران هم چنین ادعایی را مطرح نمی کنند. اتفاقا در 5 سال اخیر اقداماتی که امارات و عربستان سعودی در حمایت از داعش در عراق و سوریه انجام دادند ، اسرائیل را تقویت کرده و نه فعالیت های مستشاری سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و این نکته ای است که دروغ پردازی این رسانه اماراتی را اثبات می کند. در مجموع رسانه های کشورهای منطقه در دوران مختلف ادعاهای مختلفی را مطرح می کنند که این ادعا ها در حد گمانه زنی بوده و مدرک و استنادی بر روی آن وجود ندارد. 

 

خبرنگاران جوان-قدس

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
قاسم   1395/1/17 20:17:48

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد تا هر زمان که لازم باشد در سوریه می مانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، "شیخ نعیم قاسم" روز سه شنبه در مراسمی به مناسبت سالگرد شهادت "شیخ محمد سعید البوطی" دبیرکل سابق انجمن علمای شام که به دست تکفیری های سوریه به شهادت رسید گفت: حزب الله تا زمانی که به آن نیاز باشد، در سوریه خواهد ماند.

شیخ نعیم قاسم گفت: اگر در انتظار خسته شدن ما هستند، باید بدانند که ما هیچگاه خسته نخواهیم شد و یپروزی را با چشمان خود خواهیم دید.

او افزود: ما به مشارکت (در دفاع ازسوریه) افتخار می کنیم، زیرا در غیر این صورت لبنان فرو می‌پاشید و بحران کل منطقه را در بر می گرفت.

شیخ نعیم قاسم افزود: اگر جان فشانی‌ها در سوریه نبود، داعش اکنون در لبنان و مناطق دیگر بود.

شیخ نعیم قاسم گفت: سوریه و همپیمانانش در یک روز دستاوردهایی را محقق کردند که آمریکا سالها نمی تواند به آنها دست یابد.

او خاطرنشان کرد: براندازی سوریه به نفع رژیم صهیونیستی است.

شیخ نعیم قاسم به اقدامات داعش در کشورهای دیگر اشاره کرد و گفت: داعش، جانور سرکشی است که علیه حامیانش شورید.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به حامیان گروه های مسلح و تروریستی در سوریه گفت: دستاورد آنها در سوریه چیزی جز ویرانی و ایجاد مرکزی برای تکفیر در دنیا نیست.

شیخ نعیم قاسم ادامه داد: داعش و حامیان و به وجود آورندگانش، نمی توانند در منطقه باقی بمانند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: داعش یک توهم است و نه قدرت، و این توهم به دست قدرتهای استکباری و هم پیمانان منطقه‌ای آنها به وجود آمده است.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به پیروزی طرح مقاومت در سوریه و رسوایی طرف مقابل، افزود: آنچه که در سوریه شاهد بوده‌ایم، اقدامی دیگر برای عملی کردن پروژه خاورمیانه جدید است.

اوخاطرنشان کرد: قرار بود که لبنان با حمله گسترده صهیونیست ها، دروازه‌ای برای آغاز پروژه خاورمیانه جدید باشد، ولی حزب الله آن را به شکست کشاند.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به تفکرات و مواضع شهید البوطی، گفت: شیخ البوطی تأکید کرده بود که حوادث و رویدادهای سوریه توطئه ای است که صهیو نیست ها آن را هدایت می کنند.