محل تبلیغ شما
نگرانی ما از درون و داخل است

تاریخ خبر: 1395/1/10

نگرانی ما از درون و داخل است

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

سردار حاجی‌زاده:

مسئولان از تحریم‌های آمریکا نترسند/ از تهاجم‌ نظامی نگران نیستیم؛ نگرانی ما از داخل و از آقازاده‌ها، برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌ها است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا خاصیتی ندارد، گفت: مسئولان از تحریم‌های آمریکا نترسند.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش خبری ساعت 14 شبکه یک سیما، در پاسخ به سؤالی مبنی بر "اواخر اسفندماه شاهد آزمایش موشک‌های بالستیک سپاه با بُرد بلند بودیم، اما اخیراً مقامات آمریکایی و غربی تلاش کردند برجام2 را به توان دفاعی و موشکی ایران توسعه دهند، الآن برنامه‌های مشخص نیروهای مسلح ما و وزارت دفاع، سپاه و ارتش برای توسعه توان دفاعی و موشکی چیست؟" گفت: کشور ما و منطقه غرب آسیا روی گسل ناامنی‌ها مستقر شده است، کشورهای اطراف خودمان را هم می‌بینیم که با ناامنی‌ها و جنگ‌های زیادی از گذشته تاکنون مواجه بودند.

وی با بیان "از 2 قرن قبل تاکنون دوسوم کشور ما جدا شده است" افزود: آنچه امروز به‌عنوان ایران می‌شناسیم، یک‌‌سوم کشوری است که از 2 قرن قبل وجود داشته است، هنوز پیامدهای آن را می‌بینیم، بالا بردن توان دفاعی و قدرت نیروهای مسلح برای بیمه کردن ملت ایران و برای اینکه کسی فکر تعرض به کشور ما را نداشته باشد، امری کاملاً‌ بدیهی است و همه روی آن صحه می‌گذارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه، اظهار داشت: رئیس‌جمهور و رئیس مجلس و سایر مسئولان کشور به‌دنبال بالا بردن توان دفاعی کشور هستند، قول‌هایی را داده‌‌اند و منتظر هستیم دستوراتی که صادر شده، ان‌شاءالله امسال اجرایی شود.

سردار حاجی‌زاده با ابراز اینکه توان دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران از 31 سال قبل پایه‌گذاری شده است، گفت: هیچ روزی در توسعه این آمادگی و توان توقفی ایجاد نشده و به همین شکل ما ادامه خواهیم داد.

وی اضافه کرد: دشمنان به‌دنبال آن هستند که این نقطه قوت ما در بالا بودن توان دفاعی و موشکی ایران تبدیل به نقطه ضعف شود، احساس بنده این است که با توجه به اینکه رزمایش‌های ما در 2 سال اخیر رسانه‌ای نشده بود، شاید قدری آمریکایی‌ها را پررو کرده است. ما در 10 سال گذشته هر سال رزمایش داشتیم، رسانه‌ای هم می‌کردیم و اتفاقی هم نمی‌افتاد، امسال که اواخر اسفندماه رزمایش موشکی داشتیم و بعد از گذشت 2 سال از رسانه‌ای نشدن رزمایش‌هایمان، آن را رسانه‌ای کردیم و 2 سال فاصله افتاد، شاید زیاده‌خواهی‌ها را در آمریکایی‌ها قدری رشد داد و اگر این اشتباه در کشور ما رخ نمی‌داد و رزمایش‌ها رسانه‌ای می‌شد، به نظر می‌رسد که این زیاده‌خواهی‌های آمریکایی‌ها مطرح نمی‌شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به سؤالی مبنی بر "رهبر معظم انقلاب به معرفی توان دفاعی موشکی و توسعه برنامه موشکی کشور ما به‌عنوان یک الگوی موفق از پیشرفت تأکید داشتند، رموز موفقیت ما در حوزه دفاع موشکی چه بوده است؟" گفت: این موفقیت دلایل زیادی دارد، به یک مورد از آن اشاره می‌کنم تا بتوانیم در بخش اقتصاد مقاومتی از آن درس بگیریم.

سردار حاجی‌زاده تأکید کرد: پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 میلادی (1370 شمسی)، ما پیشنهادی از طرف کشورهایی که از شوروی جدا شده بودند، برای خرید موشک‌های «اسکادبه‌قیمت 70 هزار دلار داشتیم، ما پیش از آن، این موشک‌ها را از کره شمالی به‌قیمت 2.5 میلیون دلار می‌خریدیم، همه ما نظر مشترکی داشتیم که این خرید خیلی خوب است، در واقع یک‌چهلم قیمت است، اما تنها کسی که با این مقوله مخالفت کردند، مقام معظم رهبری بودند، چون در ما‌ه‌های منتهی به تولید موشکی بودیم، ایشان فرمودند "اگر ما این خرید را داشته باشیم، طبیعتاً دیگر کار داخل دنبال نمی‌شود".

وی اضافه کرد: بنده فکر می‌کنم اگر نگاه‌مان را به درون کشور داشته باشیم، به امکاناتی که در داخل داریم، اگر به محققان اعتماد کنیم، اولین گامی است که می‌توانیم آن را انجام دهیم، به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید در 10 سال آینده صنعت خودروسازی ما از کره جنوبی سبقت بگیرد باید 2 کار انجام دهیم، یکی اینکه جلوی واردات خودرو گرفته شود و دیگری اینکه پاسپورت‌های مسئولان بخش خودرو را بگیرند و مجوز خروج از کشور به آنان ندهند تا نگاه به داخل باشد، همان کاری که سال 70 با نظر مقام معظم رهبری انجام شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با ابراز "ما نمی‌دانیم اگر خرید آن موشک‌های «اسکادانجام می‌شد، امروز چه وضعیتی داشتیم" اظهار داشت: با نگاه به داخل همه مسائل قابل حل است.

سردار حاجی‌زاده در پاسخ به سؤالی مبنی بر "آمریکایی‌ها افراد و شرکت‌هایی را به‌بهانه مرتبط بودن با توان دفاعی و موشکی تحریم می‌کنند، آیا این تحریم‌ها صدمه‌ای به توان موشکی ما وارد نمی‌کند؟" افزود: این اقدامات با قصد ترساندن مسئولان ما انجام می‌شود، یعنی هیچ خاصیتی ندارد. قبلاً‌ هم گفته‌ایم اگر دور تا دور کشور ما را حصار بکشند تولید موشک در ایران متوقف نخواهد شد، آنها دارند مسئولان ما را از تهاجم نظامی و تحریم می‌ترسانند. این ترس بزرگترین تهدید برای ماست. توصیه ما به مسئولان این است که نترسند و نگران نباشند.

وی در پایان با اعلام "اگر قرار باشد اتفاقی بیفتد یا تهاجم نظامی انجام شود، اولین کسانی که باید جواب دهند، ما هستیم" خاطرنشان کرد: ما از این بخش نگرانی نداریم، نگرانی ما از درون و داخل است، از آقازاده‌ها و برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌ها است، از کسانی است که روی تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان اثر می‌گذارند، نباید بترسند، محکم بایستند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد، با نگاه به داخل همه مشکلات قابل حل است.

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
محمد باقر   1395/1/10 07:03:54

سردار جزایری در نخستین همایش فراکسیون دفاع مقدس مجلس:
باور به حمله دشمن به کشور هنوز در میان جامعه، مدیران و قوانین وجود ندارد
خبرگزاری تسنیم: سردار مسعود جزایری گفت: باور به اینکه ما مورد حمله قرار گرفته‌ایم هنوز در جامعه، مدیران وقوانین وجود ندارد لذا دفاع مناسب هم در بسترش شکل نمی‌گیرد. این جنگ به دنبال تخریب باورها و ساختارها و تغییر اولویت‌های ماست.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سردار مسعود جزایری، معاون امور بسیج و فرهنگ ستاد کل نیروهای مسلح در نخستین همایش فراکسیون دفاع مقدس مجلس گفت: ایجاد فراکسیون دفاع مقدس نویدبخش آینده روشنی در این حوزه است. ما دیروز درگیر جنگی بودیم که به نظام ما تحمیل شد. زیاده خواهان و متجاوزین با هدف براندازی نظام این جنگ را به کشور ما تحمیل کردند. وقتی اسناد را بررسی کنیم به این باور می‌رسیم که آمریکایی‌ها شروع‌کننده و ادامه دهنده جنگ بودند و تلاش زیادی انجام دادند تا نظام را با چالش‌های جدی براندازانه مواجه کنند.

وی ادامه داد: پیر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در این میان جلو افتاده و ملت به دنبال ایشان بودند و رزمندگان رزمی تاریخی آفریدند. لذا یک دفاع مقدس تاریخی و تأثیرگذار خلق شد که هنوز ناگفته‌های بسیاری را در خود دارد. برای بیان ناگفته‌های جنگ نیاز است که تمهیدات بسیاری اندیشیده شود. فراکسیون دفاع مقدس مجلس می‌تواند انتقال دهنده بخشی از آن ارزشها و اتفاقات والا باشد. نباید فراموش کنیم هنوز یک دهم کاری که باید بشود صورت نگرفته است.

معاون امور بسیج و فرهنگ ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز باید همان دفاع مقدس دیروز را ادامه دهیم. دشمن وقتی دید از طریق جنگ نظامی نمی‌تواند به اهداف خود برسد، جنگ نرم را آغاز کرد. ما در شرایطی جنگی پر از هجمه‌های مختلف قرار داریم. هجمه‌ها و جنگ دیروز تا حدودی باور شد اما جنگ امروز با آن باور حقیقی که باید وجود داشته باشد خیلی فاصله دارد.

سردار جزایری ادامه داد: اسناد دشمن می‌گوید ما یک جنگ تحمیلی درازمدت را نسبت به دشمن پیش رو داریم. به عینه می‌بینیم که مورد هجمه و یک شبیخون نظامی قرار گرفته‌ایم. باور به اینکه ما مورد حمله قرار گرفته‌ایم هنوز در جامعه، میان مدیران و در قوانین وجود ندارد لذا دفاع مناسب هم در بسترش شکل نمی‌گیرد. برای این دفاع ما نیاز داریم چند برابر جنگ تحمیلی و عمیق‌تر از جنگ تحمیلی عمل کنیم. این جنگ با جغرافیا کاری ندارد بلکه با مغز و روح انسان‌ها به دنبال تخریب باورها و ساختارها و به دنبال تغییر اولویت‌های ماست.

وی گفت: به جرأت می‌گویم آمریکایی‌ها و غربی‌ها نیروهای خود را تقویت می‌کنند و می‌گویند ایرانی‌ها باید از راهی که می‌روند پشیمان شوند. برای پیروزی در این عرصه ما به گفتمان سازی نیاز داریم. اگر باور کنیم که این دفاع هنوز باقی است، شاید این فراکسیون بتواند حرکت مبارکی باشد که می‌تواند دفاع دیروز را به دفاع امروز گره بزند و آن را با هم هماهنگ کند. ما باید بتوانیم یک دفاع همه جانبه را در کشور به ظهور و بروز برسانیم.

معاون امور بسیج و فرهنگ ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: ما امروز در شرایطی هستیم که به یک فرهنگی نیاز داریم تا واژه «فرهنگ دفاعی» را برای ملت جا بیاندازد. زمانی اذهان فقط به قدرت نظامی معطوف می‌شد اما حالا ده ها عرصه برای قدرت متصور شده است. امیدواریم از طریق این کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها ناگفته‌های دفاع مقدس و کارهای برزمین مانده مربوط به آن احیا شود و این گنجینه را بهتر از موضع فعلی به فردا متصل کنیم.