محل تبلیغ شما
تعطیلی سفارتخانه هابه دلیل کمبوداعتبار

تاریخ خبر: 1395/1/6

تعطیلی سفارتخانه هابه دلیل کمبوداعتبار

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

دستگاه دیپلماسی کشور نیازمند حمایت مالی در بودجه است/تعطیلی سفارتخانه ها به علت کمبود اعتبار

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: متأسفانه برخی از سفارتخانه های ایران به علت عدم توجه و نبود منابع مالی، عملا تعطیل شده اند و این موضوع برای جمهوری اسلامی
بسیار نامطلوب است.

سیدباقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت اعتبار و بودجه وزارت خارجه در لایحه بودجه سال 95، گفت: افزایش اعتبار وزارت خارجه در سال آینده بسیار کم و ناچیز است و امیدوارم مجلس و نمایندگان تمهید مناسبی برای این مسائل بیاندیشند.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در چند سال اخیر اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بازدیدهایی را از سفارتخانه های جمهوری اسلامی در برخی کشورها داشته اند، که متأسفانه در این بازدید، برخی سفارتخانه در وضعیت نا مناسبی قرار داشتند.

وی افزود: یکی از اولویت های وزارت خارجه در شرایط کنونی حمایت از سفارتخانه های کشورمان است، که لازمه این موضوع، افزایش اعتبار و تقویت بودجه ای وزارتخانه است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: متأسفانه برخی از سفارتخانه های ایران به علت عدم توجه و نبود منابع مالی، عملا تعطیل شده اند و این موضوع برای جمهوری اسلامی بسیار نامطلوب است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: در شرایط پسابرجام و گسترش ارتباطات میان ایران و دیگر کشورها قطعا ما به دستگاه دیپلماسی قوی نیازمندیم، از این رو باید از هر وسیله ای برای تقویت این حوزه استفاده کنیم

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid