محل تبلیغ شما
امام جمعه اصفهان:نوروزبه این معنی نیست

تاریخ خبر: 1394/12/28

امام جمعه اصفهان:نوروزبه این معنی نیست

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

امام جمعه اصفهان: نوروز به این معنی نیست که عده‌ای مثل گوسفند بالا و پائین بپرند

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان: نوروز به معنی بازگشت به اصالت خویش یعنی خدا شناسی است. نوروز به این معنی نیست که عده ای دور هم جمع شوند و مانند گوسفند بالا و پایین بپرند. نوروز عید تحول است و این تحول باید یک تحول انسانی باشد نه حیوانی. همچنین این روز، روز حکومت ظاهری امام علی (ع) نیز هست.

 

امام جمعه اصفهان گفت: نوروز به معنی بازگشت به اصالت خویش یعنی خدا شناسی است، نوروز عید تحول است و این تحول باید یک تحول انسانی باشد نه حیوانی.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های عبادی-سیاسی آخرین جمعه سال 94 در میدان نقش جهان اصفهان با اشاره به دگرگونی‌های جوی هوا از جمله سرما و گرما و سختی شرایط برای نمازگزاران جمعه در میدان امام با انتقاد از عدم پیشرفت پروژه مصلی اصفهان اظهار کرد: نتیجه فقدان مصلی ایجاد مکافات‌هایی برای ما است؛ در هر حال طی دو سال گذشته هیچ بودجه‌ای برای تکمیل پروژه مصلی در اختیار اصفهان قرار نداده و معلوم نیست چه کسی باید بیاید تا این پروژه عاقبت به بهره‌برداری برسد.

وی با مقصر دانستن قانون انتخابات خطاب به کسانی که عملکرد شورای نگهبان را زیر سوال می‌برند، تاکید کرد: شورای نگهبان به بهترین شکل ممکن به وظیفه قانونی خود در مدت تعیین شده عمل کرد؛ بیایید منطقی فکر کنیم مگر ممکن است شورای نگهبان در مدت تنها 20 روز صلاحیت 12 هزار کاندیدای یک انتخابات مهم مانند مجلس شورای اسلامی را احراز کند؟ به عنوان مثال بهتر است از یک سال پیش از برگزاری یک انتخابات از کاندیداها ثبت نام کرده و در طی یک زمان طولانی‌تر از 20 روز، صلاحیت آنها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

امام جمعه اصفهان درباره عدم احراز صلاحیت اظهار کرد: "عدم احراز صلاحیت" امری غیر قانونی نیست؛ کسانی که علیه شورای نگهبان کلامی بر زبان می‌آورند بدانند که به طور ناخواسته در مسیر دشمن گام بر می‌دارند.

طباطبایی‌نژاد موضوع نفوذ را در کشور به خصوص در مقطع کنونی امری مهم و قابل توجه خواند و گفت: نفوذ به این مفهوم نیست که عده‌ای به دنبال ایجاد کودتا در کشور هستند چرا که اساسا تصور ایجاد کودتا در کشور از اساس باطل است. نفوذ به معنی تلاش عده‌ای برای تغییر دیدگاه و نظر مسئولان ذی نفوذ کشور است درست مانند پیش از انقلاب که نان ما در گرو اختیار و اراده دشمن بود.

وی اضافه کرد: دشمن به دنبال جدا کردن مردم از نظام، دور شدن مردم از دولت و از بین بردن آرمان‌های والای نظام جمهوری اسلامی ایران است باید مراقب بود و منویات مقام معظم رهبری را در این خصوص جدی گرفت.

امام جمعه اصفهان با اشاره به تلاش‌های آیت‌الله کاشانی در ملی شدن صنعت نفت افزود: آیت‌الله کاشانی با قیام خود به سال‌ها استعمار نفت ایران توسط انگلیس خاتمه داد اگر چه در این راه، مصدق نیز که در آن زمان ریاست کمیسیون نفت مجلس را بر عهده داشت، آیت‌الله کاشانی را یاری کرد و ترور رزم‌آرا به دست خلیل طهماسبی که خود یکی از مخالفان اصلی ملی شدن صنعت نفت بود به این پروسه سرعت بخشید.

وی با اشاره به برخی دیدگاه‌های رزم آرا در توجیه مخالفت با ملی شدن صنعت نفت ایران گفت: رزم آرا نه تنها معتقد بود که ایران توان اداره صنعت عظیم نفت خود را ندارد بلکه در یکی از سخنرانی‌های خود با صراحت اعلام کرد که مردم ایران توان ساخت حتی یک آفتابه را نیز ندارند.

طباطبایی نژاد اضافه کرد: رزم آرا به دست خلیل طهماسبی ترور شد و وی نیز بعدها با شلیک نظام طاغوتی وقت به شهادت رسید. آیت‌الله کاشانی بعدها در اظهار نظری اعلام کرد که که بیشترین ضربه‌ای که مبارزان در جریان ملی شدن صنعت نفت خوردند همان یک گلوله‌ای بود که به طهماسبی شلیک شد.

وی با اظهار امیدواری برای تعقل‌مند شدن کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای عربی تصریح کرد: امروز نیز بسیاری از کشورهای عرب منطقه سرمایه‌های ملی و نعمت‌های خدادادی خود مانند نفت را به رایگان در اختیار بسیاری از کشورهای مستکبر جهانی و گروه‌های تروریستی قرار می دهند. همین امروز آل سعود به واسطه کمک‌های مادی فراوان به داعش، حضور بی‌دلیل در خاک یمن و احداث چاه‌های نفت برای کشورهای غربی در مضیغه شدید مالی قرار گرفته است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به نزدیکی ایام عید نوروز در تشریح مفهوم این عید اظهار کرد: نوروز به معنی بازگشت به اصالت خویش یعنی خداشناسی است. نوروز عید تحول است و این تحول باید یک تحول انسانی باشد نه حیوانی. همچنین این روز، روز حکومت ظاهری امام علی (ع) نیز هست.

ایسنا- تابناک

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid