محل تبلیغ شما

فروش مزایده ای زنان توسط داعش

1393/5/27

به گزارش سرویس دینی جام نیوز به نقل از پرس تی وی، منابع اطلاعاتی محلی کرد می‌گویند این زنان به قاچاقچیان برای کار در خانه‌های فساد در سراسر خاورمیانه فروخته می‌شوند.

 

این منابع می‌گویند اطلاعاتی دریافت کرده‌اند که زنان دستگیر شده به قیمتی بین ۵۰۰ تا ۴۳ هزار دلار به فروش می‌رسند.

 

ساکنان و شاهدان محلی می‌گویند چند تن از این زنان نیز وادار به ازدواج با شبه‌نظامیان داعش شده‌اند.

 

این در حالی است که شبه‌نظامیان وابسته به القاعده هزاران زن از جمله دست‌کم ۱۲۰۰ زن در شهر سنجار را دستگیر کرده‌اند.

 

هزاران کرد ایزدی عراق پس از پیشروی‌های داعش به کوه‌های سنجار گریخته‌اند و بدون آب و غذا به سر می‌برند. این افراد در معرض خطر مرگ ناشی از تشنگی و گرسنگی قرار دارند.

 

تروریست‌های تکفیری داعش صدها کرد ایزدی عراق را کشته و زنان آن‌ها را ربوده‌اند. داعش و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن کردهای ایزدی را کافر می‌دانند.

 

در همین حال، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل کمک‌های خود را به هزاران کرد ایزدی که در سوریه به دنبال پناه‌گاه می‌گردند افزایش داده‌ است.

 

نزدیک به ۱۵ هزار کرد ایزدی در اردوگاه نوروز در نزدیکی منطقه قامشلی در استان حسکه سوریه به سر می‌برند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای فراهم آوردن کمک‌های اساسی و اولیه انسان‌دوستانه در اختیار آوارگان با سازمان‌های غیردولتی محلی همکاری می‌کند.

 

آنتونیو گوترس، کمیسر عالی آوارگان سازمان ملل، اوضاع پناه‌جویان کرد ایزدی را بسیار چالش‌برانگیز توصیف کرد.

 

برخی از جوامع محلی در سوریه با گرمی از آوارگان عراق استقبال کرده‌اند و غذا و پوشاک در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

 

خشونت‌ها در عراق پس از آن شدت گرفت که شبه‌نظامیان تکفیری داعش ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن) موصل، مرکز استان نینوا، و نیز شهر تکریت، مرکز استان صلاح‌الدین را تصرف کردند. تکریت پس از چندی دوباره تحت کنترل ارتش عراق قرار گرفت.

 

داعش مناطقی از شمال و غرب عراق را تحت کنترل دارد. این گروه تاکنون مرتکب جنایات هولناکی همچون اعدام‌های جمعی غیرنظامیان و نیروهای ارتش عراق در مناطق تحت کنترل خود شده است.

تگ ها