محل تبلیغ شما
موشک‌های سپاه مخصوص زدن اسرائیل

تاریخ خبر: 1394/12/19

موشک‌های سپاه مخصوص زدن اسرائیل

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

سردار حاجی‌زاده: اعزام نیرو به سوریه متوقف نشده/ موشک‌های ۲۰۰۰کیلومتری سپاه مخصوص زدن اسرائیل است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی به آخر خط رسیده است و عمرشان طولانی نخواهد بود و امروز تحت محاصره کشورهای اسلامی قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم اعزامی به منطقه رزمایش سپاه، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی پس از شلیک موشک‌های بالستیک قدر گفت: رزمایش اقتدار ولایت به منظور ارتقای آمادگی و توان یگان‌ها و پایگاه‌های موشکی ما صورت گرفته و از یک هفته پیش آغاز شده و از روز گذشته به مرحله نهایی خود رسیده است.

وی افزود: این موشک‌های که امروز شلیک شدند، از نوع برد بلند قدر H بودند که از ارتفاعات البرز شرقی شلیک و با تنظیم برد، تا 1400 کیلومتر در سواحل مکران اهداف از پیش تعیین شده را مورد اصابت قرار دادند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: تجهیزات موشکی ما کاملا ایرانی هستند و امروز نسل سوم انقلاب اسلامی، موشک‌های بالستیک ما را شلیک می‌کنند و توانمندی‌های امروز ما، حاصل همین تحریم‌ها و فشارهای دشمنان هستند.

سردار حاجی زاده ادامه داد: هرچه دشمنان فشار و تحریم را بیشتر کنند، واکنش سپاه و نیروهای ارزشی انقلاب مضاعف‌تر همراه با تلاشی مضاعف‌تر خواهد بود.
دشمنان بعد از برجام، امنیت ملی ایران را مورد هدف قرار دادند و تحریم‌ها نیز به منظور تضعیف ملت ایران است.

وی خاطرنشان کرد: ما دنبال کشورگشایی نیستیم اما هرکسی بخواهد علیه ایران، اقدام مخرب و ظلمی انجام دهد، حتما موشک‌ها و امکانات‌مان را علیه آنان به کار خواهیم گرفت و این برای آنها خطرناک خواهد بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به این سوال که آیا هدف از طراحی موشک‌های بالستیک با برد بلند، هدف قرار دادن رژیم صهیونیستی است یا خیر؟ پاسخ داد: رژیم صهیونیستی به آخر خط رسیده است و عمرشان طولانی نخواهد بود و امروز تحت محاصره کشورهای اسلامی قرار گرفته‌اند.

سردار حاجی زاده تاکید کرد: معتقدیم برای از بین بودن رژیم صهیونیستی نیاز به زدن موشک نیست و آنها به مرور مضمحل و فرو خواهند ریخت. دشمن اصلی ما آمریکا است و ما این دشمنی را باور کرده‌ایم و در این ٤ دهه، مردان مردی با تلاش شبانه روزی خواب از چشم دشمنان انقلاب از حمله آمریکا و همپیمانان او ربوده‌اند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطر نشان کرد: ما شروع کننده جنگ نیستیم اما حق غافلگیر شدن را نداریم و همه چیز را بر اساس جنگ واقعی پیش بینی کرده‌ایم. دشمن و جنگ دشمنان را جدی گرفته‌ایم. شرارت‌های رژیم صهیونیستی برای ما روشن است. علت اینکه موشک های 2000 کیلومتری طراحی کردیم، برای هدف قرار دادن دورترین دشمن یعنی رژیم صهیونیستی است.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه اسرائیل اگر شرارتی علیه جمهوری اسلامی اسران بکند، از نقاط مختلف پهنای جمهوری اسلامی ایران آنها را مورد هدف قرار خواهیم داد، تاکید کرد:تونل ها و سیلوهای سپاه در سراسر ایران گسترش یافته اند و پاسخ سختی را در صورت هرگونه کار احماقانه به دشمنان خواهیم داد.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص توقف اعزام نیرو از ایران به سوریه نیز گفت: ما کنار ملت سوریه هستیم اما میزان کمک ما به دولت و ملت سوریه بستگی به درخواست دولت بشار اسد دارد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به این سوال که روسیه در حال اعزام نیرو به سوریه است و چرا ایران این کار را متوقف کرده باشد؟ اظهار داشت: این کار متوقف نشده است و این کار را انجام میدهیم و هر میزان که دولت سوریه بخواهد به آنها کمک می‌کنیم.

طعنه موشکی به عکس یادگاری با ایرباس فرانسوی + تصویر

یکی فرماندهان سپاه در حاشیه برگزاری رزمایش موشک گفته است: برخی با ایرباس فرانسوی عکس یادگاری گرفتند اما ما با محصولات بومی و ایرانی خودمان عکس می‌گیریم.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم اعزامی به منطقه رزمایش سپاه، صبح امروز و در ادامه رزمایش موشکی سپاه پاسداران با نام اقتدارولایت، دو فروند موشک بالستیک قدر H واز ارتفاعات البرز شرقی شلیک شد. این موشک‌ها با موفقیت توانستند اهداف از پیش تعیین شده در سواحل مکران را در بردی در حدود 1400 کیلومتر مورد اصابت قرار دهند.

قبل از شلیک این موشک‌ها، یکی از فرماندهان نیروی هوافضای سپاه طی سخنانی مزاح گونه خطاب به خبرنگاران گفت: گفت: برخی با ایرباس فرانسوی عکس یادگاری گرفتند اما ما با محصولات بومی و ایرانی خودمان عکس می‌گیریم که مایه مباهات و غیرت ایرانی باشد.

همچنین پیش از شلیک موشک‌های قدر F وبه سوی اهداف از پیش تعیین شده در فاصله 1400 کیلومتری در سواحل مکران، چند تیر هوایی برای دور شدن پرندگان از منطقه شلیک موشک‌ها‌، شلیک شد.

حاشیه دیگر اینکه، قبل از شلیک موشک‌ها، پهپادهای مسلح و رزمی نیروی هوافضای سپاه در منطقه به پرواز درآمدند تا به طور همزمان به مراقبت هوایی از منطقه شلیک پرداخته و هم تصاویر و فیلم‌هایی را از لحظه شلیک، تهیه کنند.

نکته دیگر اینکه، روی موشک‌های شلیک شده، جمله مشهور امام راحل که، "اسرئیل باید از روی صفحه روزگار محو شود"، به زبان عبری نقش بسته بود:

سردار سلامی: شلیک انبوهی از موشک‌ها در بردهای مختلف در سراسر کشور/ حزب‌الله ۱۰۰هزار موشک دارد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شلیک انبوهی از موشک‌ها در بردهای مختلف در نقاط مختلف کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم اعزامی به منطقه رزمایش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در حاشیه شلیک این موشک‌ها، با بیان این مطلب که انبوهی از موشک‌ها در بردهای مختلف در نقاط بی‌شماری از کشور بنا به دستور علیه اهداف شلیک شدند، گفت: ما برای ارتقای آمادگی نیروهای‌مان علاوه بر تمرینات مکرر، از پرتاب‌های واقعی موشک‌ها نیز غافل نیستیم.

وی افزود: هدف اصلی این رزمایش اعمال اراده برای دفاع و بازدارندگی است و این موشک‌ها حافظی برای همه سرزمین‌های اسلامی است که آرامش، حمایت و اقتدار را برای دوستان انقلاب به‌همراه دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد:‌ پیام رزمایش برای دشمنان نیز دفاع و ایستادگی و بازدارندگی است. این موشک‌هایی که امروز شلیک شدند محصول تحریم‌ها هستند و تحریم‌ها توسعه موشکی را برای ایران به ارمغان آورده است.

سردار سلامی ادامه داد: رژیم صهیونیستی در آینده‌ای نزدیک فرو خواهد پاشید. وقتی حزب‌الله بیش از صدهزار موشک ذخیره کرده، جمهوری اسلامی ده‌ها برابر آن موشک در کلاس‌های متعدد دارد و این قدرت توقف ناپذیر است. همه تجربیات و دستاوردهای خود را به برادران‌مان در جهان اسلام و جبهه مقاومت علیه آمریکا و اسرائیل و متحدان منطقه‌ای آنها منتقل می‌کنیم.

نمایش توانمندی دفاعی ایران در رزمایش موشکی اقتدار ولایت سپاه

موشک‌های بالستیک ایران از سیلوها بیرون زدند

پس از جنجال‌هاي زياد غربي‌ها بر سر آزمايش موشک عماد که منجر به تحريم مجدد کشورمان توسط امريکايي‌ها شد، بار ديگر ايران بدون توجه به تهديدات غربي‌ها اقدام به نمايش توانمندي‌هاي دفاعي خود در عرصه موشکي کرد

نویسنده : جعفر تكبيري 

پس از جنجال‌هاي زياد غربي‌ها بر سر آزمايش موشک عماد که منجر به تحريم مجدد کشورمان توسط امريکايي‌ها شد، بار ديگر ايران بدون توجه به تهديدات غربي‌ها اقدام به نمايش توانمندي‌هاي دفاعي خود در عرصه موشکي کرد؛ توانمندي‌هايي که در قالب رزمايش موشکي اقتدار ولايت توسط نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به نمايش در آمد. مرحله نهايي اين رزمايش موشکي از صبح ديروز با حضور سرلشکر محمدعلي جعفري، فرمانده کل سپاه پاسداران و سردار اميرعلي حاجي‌زاده، فرمانده نيروي هوافضاي سپاه با شعار «نمايش اقتدار و امنيت پايدار در سايه‌ وحدت، همگرايي، همدلي و همزباني» برگزار شد
به گفته مسئولان سپاه پاسداران، اين رزمايش به منظور نشان دادن «قدرت بازدارندگي» و «آمادگي همه‌جانبه ايران اسلامي براي مقابله با هرگونه تهديد عليه انقلاب، نظام و تماميت ارضي کشور»، در چند مرحله و در نقاط مختلف جغرافيايي کشورمان برگزار مي‌شود
در بخشي از رزمايش ديروز، موشک‌هاي بالستيک از سيلو‌هاي موشکي سپاه پاسداران شليک شد، سيلوهايي که از زمان نمايش رسمي تاکنون، همواره يکي از نمادهاي اقتدار موشکي و توانايي رزم نيروهاي مسلح کشورمان در شرايط مختلف بوده‌اند، تا اين نکته را به اثبات برسانند که حالا سيلوهاي زيرزميني پرتاب موشک‌هاي بالستيک سپاه پاسداران مکمل اصلي شهرهاي موشکي سپاه پاسداران شده‌اند
اما رزمايش ديروز موشکي سپاه پاسداران که با تست موشک دوربرد، نقطه‌زن و بالستيک قيام همراه بود، اين واقعيت را به اثبات رساند که موشک‌هاي بالستيک نقطه‌زن هر لحظه که نياز باشد، مراحل سوخت‌گيري و عملياتي شدن آنها در اعماق زمين انجام مي‌شود و به سيلوهاي زيرزميني پرتاب منتقل مي‌شوند
     

قابليت‌هاي قيام
گفتني است، موشک «قيام» اولين موشک بالستيک بدون بالك ساخت ايران است که در سال 1390 با موفقيت کامل آزمايش شد و به هدف از پيش تعيين شده اصابت کرد. اين موشک با سوخت مايع است که از قابليت جابه‌جايي و متحرک بودن بهره‌مند است و در واقع يکي از منحصر به فرد‌ترين موشک‌هاي بالستيک ايراني است که از سيستم جديدي براي هدايت خود استفاده مي‌كند
همچنين ذکر اين نکته نيز لازم است که موشك بالستيك «قيام» قابليت پرتاب از انواع لانچرهاي خاص را داراست و سرعت آماده‌سازي آن به حداکثر رسيده است
علاوه بر ويژگي‌هاي متنوع رادارگريزي در «قيام»، ويژگي‌هاي ديگري مثل جنس و مواد اين موشك را با ساير موشك‌ها متفاوت كرده است
    

دشمنان از غرش موشک‌هاي سپاه در هراس باشند
اما در همين حال سرلشکر محمدعلي جعفري، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در مرحله نهايي رزمايش اقتدار ولايت، برگزاري اين رزمايش و شليک موشک‌هاي بالستيک از نقاط مختلف جغرافياي ايران اسلامي را پاسخي قاطع به ياوه‌گويي‌هاي دشمنان در اعمال تحريم‌هاي موشکي عنوان کرد و گفت: با شليک اين موشک‌ها گوشه‌اي از عملياتي بودن سيلوهاي موشکي سپاه که در سراسر کشور گسترش يافته‌اند به نمايش درآمد
به گزارش تسنيم، وي در ادامه افزود: با برگزاري رزمايش اقتدار ولايت دشمنان ما خواهند فهميد که اقتدار دفاعي و امنيت ملي خط قرمز ما بوده و حاضر نيستيم تحت هيچ شرايطي راجع به آن صحبت کنيم.  فرمانده کل سپاه پاسداران با تأکيد بر اينکه امنيت مهم‌ترين موضوع و اولويت اول در نظام جمهوري اسلامي ايران در برابر دشمني‌هاست، گفت: خداوند متعال را شاکريم که اقتدار و آمادگي نيروهاي مسلح به‌ويژه حوزه موشکي سپاه و همت پاسداران مجاهد و غيور نيروي هوافضاي سپاه، امروز قدرتي بي‌نظير را در منطقه به وجود آورده که گوشه‌اي از آن در اين رزمايش به نمايش درمي‌آيد
وي با اشاره به تأثير تحريم‌ها بر ارتقاي توان موشکي سپاه گفت: بحمدالله امروز تقريباً صددرصد توليدات ما بومي است و متکي به خارج نيستيم. ما در اين تحريم‌ها رشد کرده و خودکفا شده‌ايم
سرلشکر جعفري با بيان اينکه مسئولان ارتقاي توان موشکي را خط قرمز نظام دانسته و بر آن وحدت نظر دارند، گفت: دشمنان ما نيز اين را دريافته‌اند که گسترش تحريم‌ها و فشارهاي امنيتي تأثيري بر ارتقاي توانمندي‌هاي ما نداشته است، لذا با اعمال تحريم‌هاي اقتصادي درصددند ما را در حوزه موشکي محدود کنند.
فرمانده کل سپاه پيام رزمايش اقتدار ولايت را امنيت براي ملت ايران و کشورهاي همسايه منطقه عنوان و تصريح کرد: امنيت ايران، امنيت کشورهاي منطقه است و تمام تلاش ما در راستاي برقراري امنيت کشورمان مي‌باشد
وي با اعلام اينکه دست‌هاي سپاهيان اسلام در برابر دشمنان همواره به‌روي ماشه است، گفت: دشمنان انقلاب اسلامي و امنيت منطقه بايد از غرش موشک‌هاي سپاه در هراس باشند
سرلشکر جعفري در پايان با بيان اينکه بيشترين تهديد متوجه جمهوري اسلامي ايران از سوي صهيونيست‌ها است، گفت: هرکس که بيشتر با ايران اسلامي دشمني دارد به‌طور طبيعي از اين آمادگي‌ها و توانمندي‌ها در هراس و وحشت است و از آنجا که برد غالب موشک‌هاي ما رژيم غاصب صهيونيستي را در بر مي‌گيرد، از اين‌رو بيشترين نگراني را آنها دارند

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از پرتاب انواع موشک‌های بالستیک این نیرو در دومین روز از آخرین مرحله رزمایش موشکی اقتدار ولایت در منطقه عمومی کویر قم، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر دشمنان بخواهند نیت بدی را علیه ایران عملی کنند بدانند که موشک‌های ما آماده پرواز و هدف قرار دادن آنهاست.

وی گفت: این موشک‌ها محصول تحریم هستند و هرچه تحریم‌ها بیشتر شود توسعه ما هم بیشتر خواهد شد.
جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در آینده ای نزدیک فرو خواهد پاشید، گفت: وقتی حزب الله بیش از صدهزار موشک ذخیره کرده جمهوری اسلامی ده ها برابر آن موشک در کلاس‌های متعدد دارد و این قدرت توقف ناپذیر است.

وی ادامه داد: ما ذخایر انبوهی از موشک‌های بالستیک در بردهای مختلف داریم که هر لحظه قادرند از نقاط مختلف کشور دشمنان و اهداف را هدف قرار دهند.

سلامی خاطرنشان کرد: دیروز موشک‌ها از سیلوهای زیرزمینی شلیک شدند و امروز از قلب سرزمین شلیک کردیم. هدف این رزمایش اعمال اراده ما برای دفاع و بازدارندگی است.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه توان انبار کردن موشک‌های ما کمتر از توان تولید ما است، گفت: ما همه تجربیات و دستاوردهای عملیاتی و علمی و تاکتیکی و استراتژیک خود را به برادارنمان در جهان اسلام و جبهه مقاومت علیه امریکا و اسراییل و متحدان منطقه ای انها منتقل می کنیم

تسنیم - جوان

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid