محل تبلیغ شما
مقابله مجازی ابتکارباریزگرد‌های کشنده؛همدردی تلگرامی!

تاریخ خبر: 1394/12/14

مقابله مجازی ابتکارباریزگرد‌های کشنده؛همدردی تلگرامی!

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

مقابله مجازی ابتکار با ریزگرد‌های کشنده روزهای گذشته در نیمه‌ غربی کشور
همدردی تلگرامی!
 

گروه اجتماعی: انتظار مردم خوزستان برای انجام سفر رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به این استان و اجرای برنامه‌های عملیاتی و فوری برای کاستن از میزان گردوغبار آسمان با یک پیام تلگرامی پاسخ داده شد!
مردم اهواز طی روزهای گذشته ذرات گردوغبار با غلظتی معادل 66 برابر حد مجاز را تحمل کردند و مطابق معمول در حال کنار آمدن با این پدیده زیست‌محیطی بودند که باز هم با کمک تغییرات جوی و نیروی باد و باران راه تنفس خوزستانی‌ها باز شد. این در حالی است که استان خوزستان از روزهای ابتدایی هفته با هجوم دوباره گردوخاک مواجه شده بود و همزمان با این مشکل توقع خوزستانی‌ها از دولت و بویژه سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی رسیدگی به بحران زیست محیطی این استان همان انتظار همیشگی برای مشاهده و اجرایی شدن برنامه‌های عملیاتی است. اما با وجود تکرار چندباره خواسته مردم این استان و به مخاطره افتادن سلامت خوزستانی‌ها و برخی استان‌های غربی در اثر ورود گردوغبار به کشور که بارها از سوی رسانه‌ها و حتی وکلای ملت در بهارستان به گوش مدیران دولتی رسید، در عمل اقدام چشمگیری که بتواند ساکنان این نواحی را راضی کند انجام نگرفت.
در تازه‌ترین واکنش به ایجاد شرایط بحرانی در خوزستان که تعطیلی ادارات و مدارس و کنسل شدن پروازها را هم به همراه داشت رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به ارسال پیامی تلگرامی بسنده کرده و رفع این معضل را زمانبر و نیازمند اعتبارات خاص دانسته است.
مقابله مجازی با گردوغبار واقعی!
سه‌شنبه شب و در شرایطی که 3 روز از دست و پنجه نرم کردن اهالی خوزستان با ذرات مهاجم گردوخاک گذشته بود انتظار خوزستانی‌ها برای انجام سفر رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به این استان با ارسال پیامی تلگرامی رفع و رجوع شد. حضور مدیران ارشد دولتی در زمان بروز شرایط سخت نه‌تنها از جنبه روحی و اجتماعی بلکه از نظر درک بهتر شرایط و تصمیم‌گیری متناسب با شرایط موجود همواره مود توجه است. در همین حال یکی از نمایندگان این استان نیز با اوج‌گیری مشکلات زیست‌محیطی خوزستان با ورود گردوغبار با منشأ‌های متفاوت به آسمان این مناطق خواستار تشکیل جلسه هیات دولت در این استان شد اما نه‌تنها چنین موضوعی تحقق نیافت بلکه رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز حاضر به ترک ساختمان سبز پردیسان نشد و از طریق تلگرام راهکارهای مقابله با ریزگردها را تشریح کرد!
سیاست یا محیط‌زیست؛ مسأله این است
از دیگر انتقاداتی که درباره نحوه عملکرد معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست مطرح است سیاست‌زدگی این سازمان و تمرکز بر فعالیت‌های حاشیه‌ای مانند انتخابات است که وظایف اصلی این سازمان را تحت تاثیر قرار داده و این روند به باور بسیاری از کارشناسان همچنان ادامه دارد

وطن امروز

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid