محل تبلیغ شما
نامه مستند 4نماینده به رئیس جمهور

تاریخ خبر: 1394/12/14

نامه مستند 4نماینده به رئیس جمهور

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

در بخشی از نامه علیرضا زاکانی، الیاس نادران، حسین نجابت و احمد امیرآبادی خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی آمده است؛
جنابعالی آیا از وزیر نفت کنونی خود آقای بیژن نامدار زنگنه سوال نمودید که در قرارداد ننگین کرسنت که بر خلاف مصوبه شورای عالی اقتصاد؛ مفاسد اقتصادی بسیار و خسارتهای امنیتی و تعرض امارات به آبهای سرزمینی کشور؛ چرا فروش گاز ایران در 7 سال نخست قرارداد کرسنت را با یک پنجم قیمت گاز ایران و با قیمت نازل 17/5 دلار در هر هزار مترمکعب (یک پنجم قیمت گاز ایران) و در 18 سال بعد از آن هم تقریبا با اندکی بیش از دو برابر قیمت هفت سال اول به امارات تعهد (بسیار کمتر از قیمت واقعی) کرده است؟ آیا می‌دانید در همان زمان بهای گاز تحویلی روسیه به اروپا معادل 230 دلار بوده است که سیزده برابر بهای گاز قرارداد کرسنت است؟ آیا خبر دارید برابر محاسبات دستگاههای نظارتی حداقل ضرر این قرارداد برای کشور بالغ بر پنجاه میلیارد دلار یعنی صد و هشتاد و پنج هزار میلیارد تومان برآورد کرده‌اند (یعنی نزدیک به دو و نیم میلیارد تومان به هر فرد ایرانی بوده است تا در سایه این خسارت کلان یکی از رانت خواران بیست و پنج هزار میلیارد تومان به جیب بزند) که با تبانی و فساد شرکت کرسنت به مدیر عاملی حمیدضیاءجعفر و طرفهای ایرانی در دوره مسئولیت آقای زنگنه در وزارت نفت رخ داده است؟ 
ضمیمه k
بر اساس ضمیمه k قرارداد کرسنت که بین حمیدضیاء جعفر مدیرعامل کرسنت و فرزند جناب آقای هاشمی رفسنجانی ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ آقای مهدی هاشمی بسته شده است و در پنج هفته رسیدگی و استماع در دادگاه لاهه تبانی و فساد آلود بودن اقدامات مهدی هاشمی برای دادگاه روشن شده و در اسناد دادگاه ثبت شده است و بعنوان دلیلی آشکار توسط وکیل ایرانی پرونده آقای دکتر ملک برای فساد‌آلود بودن قرارداد کرسنت مورد استناد قرار گرفت؛ میبایست دو دلال در ایران به ترتیب از هر پنجاه سنت دریافت ملت ایران؛ هشت سنت از شرکت کرسنت پورسانت دریافت کرده و دیگری از کل قرارداد یک تا یک و نیم‌درصد پورسانت و حق دلالی دریافت نماید. از آقای زنگنه بپرسید دلال اول کیست که به تنهایی باید با دریافت هشت سنت پورسانت به تنهایی معادل یک ششم سهم کل مردم مظلوم ایران دریافت نماید؟ و سوال کنید جمع کل این پورسانت در 25 سال که با اندکی تامل حداقل بالغ بر بیست و پنج هزار میلیارد تومان می‌شده است  قرار بوده در کجا هزینه شود؟ همچنین از وزیر محترم نفتی خود سوال نمایید یک تا یک و نیم درصد پورسانت کلی از قرارداد کرسنت قرار بوده به جیب چه شخص یا جریانی برود؟ یا سوال فرمایید بر چه مبنایی باید بخاطر دریافت پول کثیف توسط افراد رانت‌خوار و جریانی سیاسی که متاسفانه اینک در اطراف جنابعالی هستند؛ مردم عزیز ایران متحمل چنین خسارت بزرگی شوند؟ و دست کثیف رانت‌خواران جیب ملت ایران که شایسته خدمت هستند را خالی کند و چنین خیانتی به آنان روا دارند؟
ردپای پول کثیف در سیاست
لطفا از آقای دکتر محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت محترم و معاونتان بپرسید قریب صد میلیون تومان رشوه دریافتی را برابر اسناد موجود برای کدام فعالیت خداپسندانه در حزب جنابعالی (اعتدال و توسعه) از دیگر دلال فراری قرارداد کرسنت (علی ترقی جاه) دریافت کرده است؟ آیا این همان جریانی از معتدلین است که جنابعالی اظهار تمایل کرده‌اید به مجلس دهم راه یابند تا حافظ منافع کشور باشند؟
چرا آقای زنگنه برخلاف تعهد دو هفته‌ای ابتدای دوره جدید وزارت خود معضل حقوقی کرسنت را در لاهه حل نکرد؟ مگر نه این است که حضور دوباره متهمین داخلی کرسنت (جوادی، کاظم پور اردبیلی، حسینی و ...) در مصادر مهم وزارت نفت دستاویز محکومیت ایران در دادگاه بین‌المللی شده است؟ چرا لایحه دفاعیه ایران در دادگاه لاهه را ترجمه نمی‌کنند تا مردم ببینند چه چیزی در این لایحه سیصد و پنجاه صفحه‌ای نوشته شده تا اطرافیان حضرتعالی را بهتر بشناسند و با علم و آگاهی بالاتری امروز کشور را به جریان سیاسی مدعی اعتدال بسپارند تا روند زشت گذشته که با شتاب بیشتری امروز در جریان است به دور از چشمان نظارتی نمایندگان مجلس دهم و در نبود نمایندگان فساد ستیز و بدون هیچ مانعی به چپاول اموال عمومی و تاراج بیت المال بپردازند؟
برخی از اتفاقات بسیار خطرناک جدید
آیا اطلاع دارید که قراردادهای جدید نفتی توسط کدام شبکه و افراد فعال در فعالیتهای غیرشفاف اقتصادی کشور در حال پیگیری است؟ چرا مشروح مذاکرات قراردادهای نفتی و متن فارسی آنها را برای مردم منتشر نمی‌کنید؟ آیا می‌دانید این قرارداد‌ها برخلاف قانون اساسی و سیاست‌های کلان ابلاغی و قوانین موجود؛ ملت ایران را از سرمایه‌های خود محروم کرده و کشور را برای دهها سال وابسته مینماید؟ آیا آگاهی دارید که اطرافیان جنابعالی بویژه وزیر محترم نفت در تاسیس باشگاه نفت و نیرو بناست بعنوان قیوم مردم؛ مالک نفت و گاز کشور شده تا هرکس در آینده در دولت و مجلس بود تابع باندهای قدرت و ثروت شوند؟ نقش آقای سیروس ناصری را در این صورت قراردادهای تنظیمی که در گذشته متهم دریافت رشوه پانصد هزار دلاری در پرونده اورینتال کیش بوده و سال‌ها از ایران متواری بود را می‌دانید؟
ارتباط آقای ناصری با شرکت بدنام و وابسته به دستگاه امنیتی انگلیس و رانت خوار «هندوجا» در انگلیس برای دلالی و بخصوص تنظیم قراردادهای نفتی ایران چیست؟ آقای ناصری چه نسبتی با سران راس‌الخیمه و رقیبان ما در بهره‌برداری از میادین مشترک در حاشیه خلیج‌فارس دارد؟ آیا آقای زنگنه نباید پاسخگوی عدم اولویت دادن به بهره‌برداری از میادین مشترک و اینکه چه کسانی پورسانت می‌گیرند که نگذارند سیاست ما درباره برداشت از میادین مشترک عملی شود، باشد؟
آقای رئیس‌جمهور چرا اطرافیان‌تان باید پای جنابعالی را به مذاکرات با شرکت‌های خارجی - بر خلاف عرف بین‌المللی و شأن رئیس‌جمهور-  باز کنند و آیا از خود پرسیده‌اید پورسانت جوش دادن قرارداد ایرباس قرار است به جیب چه کسی واریز شود؟ چرا باید همه چیز در این دولت محرمانه باشد؟ چرا مشروح مذاکرات قرارداد ادعایی ایرباس و پژو را منتشر نمی‌کنید و یا حتی به اطلاع شرکاء و هیئت مدیره شرکتهای طرف قرارداد ایرانی نمی‌رسانید؟ چرا باید در حوزه راه و ترابری و بخش‌های ریلی آن و جذب سرمایه‌گذاری همین گروه‌های دلال واسطه باشند؟ چرا در حوزه ارتباطات و زیرساخت یک عده دنبال این هستند که با همراهی گروهی وابسته به دستگاه‌های جاسوسی اختیارات حاکمیتی نظام را سلب کنند؟ وقتی مشکل اصلی این افراد وابستگی به باندهای قدرت و ثروت و پول است، چرا دولت جلوی این افراد را نمی‌گیرد و نمی‌گذارد در شرایط اقتصادی کشور شفافیت وجود داشته باشد؟ رابطه این افراد با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و شرکت شستا و همچنین وزارتخانه‌های ارتباطات و فن آوری اطلاعات و صنعت، معدن و تجارت چیست؟
جلسات دوشنبه‌ها
 و پورسانت سالی 650 میلیارد تومانی
آقای روحانی در جلسات دوشنبه‌های دفتر جنابعالی با حضور آقای سیروس ناصری چه تصمیماتی برای قراردادهای بزرگ کشور گرفته می‌شود؟ نقش مسئول دفتر جنابعالی در قراردادهای بزرگ و جلسات محرمانه با شرکت‌های خارجی چیست؟ مگر دانستن حق مردم نیست؟ آقای روحانی! نمی‌خواهید با مردم شفاف باشید و کاسبان برجام را به جامعه معرفی کنید؟ در قرارداد جدید فروش گاز به صورت FLNG که برابر اسناد موجود توسط جناب آقای دکتر نهاوندیان مسئول محترم دفتر جنابعالی پیگیری خاص می‌شود آیا از پورسانت هفت و نیم درصدی آقای سیروس ناصری اطلاع دارید؟ مبلغ این پورسانت برای آقای ناصری از فروش 4 میلیون تن FLNG در سال بالغ بر شش صدو پنجاه میلیارد تومان در سال خواهد شد که برای ده سال اول حداقل شش هزارو پانصد میلیارد تومان و برای بیست و پنج سال مورد نظر شرکاء  شانزده هزار و دویست و پنجاه میلیارد تومان خواهد بود؟ اگر لازم دیدید بفرمایید تا اسناد آن را خدمتتان ارسال کنیم. اعطای امتیاز شهروندی اتریش به آقای سیروس ناصری در سال 2014 در اثر کدام خوش خدمتی ایشان به غربی‌ها بوده است؟ نامه تضمین عدم پیگرد قضایی آقای رود. جی روزنشتاین دادستان ایالات متحده آمریکا به ایشان برای چیست؟ چرا مردم را از این اقدامات ارزنده نیروهای دلال خارج از کشور برای بیگانگان که سابقه حضور در تنظیم قطعنامه 598 که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی از آن تعبیر جام زهر نمودند و نقش محوری ایشان در مذاکرات هسته‌ای در دهه هشتاد و نود را داشته‌اند و خود را منتسب به جنابعالی می‌دانند و تشکیل جلسات هفتگی در دفتر جنابعالی و نقش‌آفرینی‌های جدید آنان موید آن است؛ آگاه نمی‌کنید یا اگر ابهام دارید اسناد رسمی آن را که در اختیار داریم را برای جنابعالی ارسال نماییم؟
نقش فریدون
آیا از اقدام برادرتان آقای حسین فریدون و تیم اقتصادی همراهش در دلالی‌ها بویژه در حوزه ارز در سال‌های قبل به‌عنوان کاسبان تحریم برای دور زدن تحریمها و امروز به‌عنوان کاسبان برجام مطلع هستید؟ آیا از ارتباطات ایشان و نقش‌آفرینی فوق العاده بالای وی برای گره زدن سرنخهای اقتصادی در کشور و خارج از ایران اطلاعی دارید؟ اخبار بسیار تکان‌دهنده و اسناد دقیقی است که روشن می‌نماید یکی از گردانندگان پشت صحنه این رانت خواری‌ها اخوی محترم و برادر عزیزتان آقای فریدون می‌باشد؛ چرا با ایشان برخورد نمی‌کنید؟
آیا اخذ امتیاز تاسیس شرکت سمگا و بانک گردشگری در دولت قبل توسط برادر معاون اول دولت جنابعالی آقای مهندس جهانگیری که البته رئیس کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز هستند در یک فرآیند کاملا قانونی و بدور از رانت صورت گرفته است؟ خواهشمندیم به مردم بیان کنید شرکای برادر جناب معاون اول‌تان در دولت قبل چه کسانی بوده و مسئولیت‌هایی داشته‌اند؟

 

کیهان

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
علی رضا زاکانی   1394/12/18 15:49:11

از شکایت دولت استقبال می‌کنم
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در پس رفت و آمدهای مکرر پروپاگاندای رسانه‌ای زیرساخت‌های یک غارت ملی و یک فاجعه بزرگ برای ملت ایران اسلامی در حال شکل‌گیری است.

به گزارش فارس، علیرضا زاکانی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز 17 اسفند 94 گفت: در این ایام در شرایط حساس و عجیبی زندگی می‌کنیم. راه بازی با الفاظ و فرار از پاسخگویی در اوج هنرمندی توسط برخی از مسئولان کشور به جای خدمت بی‌منت، صداقت با ملت و پاسخگوی وعده‌های خویش بودن انتخاب شده است.

وی افزود: بی‌دقتی در شرایط امروز آینده سختی را فراروی ما خواهد نهاد که باید نسبت به آن هشیار بود و جبران مافات کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز در کشور به بهانه عبور از تحریم و ضرورت سرمایه‌گذاری خارجی غوغایی به پاست، در پس رفت و آمدهای مکرر و پروپاگاندای رسانه‌ای زیرساخت‌های یک غارت ملی و فاجعه بزرگ برای مردم در حال شکل‌گیری است.

زاکانی خاطرنشان کرد: نامحرم شمردن دستگاه‌های نظارتی و حتی مسئولان مربوطه توسط برخی افراد موثر دولت پیرامون قراردادهای در نظر گرفته شده و یا تنظیم شده و اخبار رسیده پیرامون آنها حکایت از وقایع خطرناک و خانمان‌سوزی دارد.

وی افزود: اگر تا دیروز راجع به فساد در قراردادهای نفتی و گازی از جمله کرسنت دغدغه‌ها عنوان می شد امروز ساختار و محتوای تنظیم شده در قراردادهای جدید نفتی ده‌ها و صدها قرارداد آلوده نفتی را رقم خواهد زد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در کنار این بستر آلوده به فساد که با مشورت افراد و گروه‌های وابسته به دستگاه‌های جاسوسی غربی فراهم شده است ساختارسازی‌های مکملی هم مثل باشگاه نفت و نیرو توسط وزیر نفت شکل گرفته است که به واسطه آن پورسانت‌بگیران قراردادهای کلان کشور صاحبان انفال و دارایی ملت شده و سرمایه‌های کشور و مملکت به ثمن بخس به بیگانگان به فروش می‌رسانند.

زاکانی خاطرنشان کرد: من طی 12 سال نمایندگی مردم در مجلس هشدارهایی را راجع به فساد و آلودگی‌های برخی مسئولان عنوان کردم که به حمدالله به همه آنها بدون استثناء در دادگاه‌های صالحه تأیید و یا در مراجع نظارتی کشور درستی این اظهارات معلوم شد.

وی افزود: امروز هشدار می‌دهم در دولت باندهایی فعالیت می‌کنند که بر خلاف قوانین و سیاست‌های مصوب کشور به دنبال غارت اموال و دارایی‌های کشور هستند چرا رئیس‌جمهور دستور بررسی و اقدام مناسب برای مقابله با خطر موجود را نمی‌دهد؟ چرا باید در صورت ادامه روند خطرناک موجود هزاران میلیارد تومان پول سالانه به جیب این شبکه پورسانت بگیر سرازیر شود و اکثر ملت ایران در فشار و تنگنای اقتصادی به سر برند و در ادامه این روند آینده جوانان و فرزندان این مرز و بوم تباه شود و استقلال این کشور مخدوش و انقلاب اسلامی آسیب ببیند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ چرا رئیس‌جمهور دستور برخورد با سودجویان و مفسدان اقتصادی افراد خویش را نمی‌دهد؟ فساد خوب و بد ندارد. فساد این دولت و آن دولت نمی‌شناسد. ما خواستار برخورد قاطع با همه مفسدان در همه جریانات و جناح‌های سیاسی و در همه دولت‌های گذشته هستیم.

زاکانی خاطرنشان کرد: جناب آقای هاشمی باید پاسخگوی نهادینه شدن فساد در 8 سال دولت سازندگی باشد و همچنین در مورد رسمیت بخشیدن به میل‌ها و سودجویی مسئولان منتسب به خود و چشم‌پوشی بر حیف و میل‌ها پاسخ دهد.

وی افزود:‌ آقای خاتمی باید بگوید چرا فسادهای چند ده هزار میلیارد تومانی در دولتش رقم خورد و وی پیرامون آن سکوت کرد و امروز کشور هنوز گرفتار آن فسادها و قراردادهاست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای احمدی‌نژاد پاسخ دهد چرا عناصر فاسد طرفدار و دوستدار دولت‌های قبل را به کار گرفت و سبب ظلم به ملت شد؟ وی باید بگوید چرا از این عناصر فسادآلود دفاع کرد؟ چرا به دغدغه‌های اصولگرایان و تذکرات آنها بی‌توجه بود؟

زاکانی خاطرنشان کرد: آقای روحانی باید پاسخ دهد چرا برخی عوامل مفسد 24 سال قبل خود را به کار گرفته است؟ ما مسئولان آلوده نمی‌خواهیم. اکثر مسئولان کشور پاک و خدوم هستند. چرا به خاطر باندهای قدرت و ثروت آبروی مسئولان کشور را می‌برید و امید مردم را از آنها می‌گیرید؟

وی افزود: البته با توجه به اعلام سخنگوی دولت در شکایت از بنده که اقدام به روشنگری پیرامون مفاسد کشور کرده‌ام من از این شکایت استقبال می‌کنم و امیدوارم رسیدگی در دادگاه چهره واقعی فاسدان را برای ملت معلوم سازد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدوارم مورد محبت اقتضای دولت در پس گرفتن شکایت نشوم تا به مردم بگویم نزدیکان ریاست‌جمهوری در پس این غوغاها در کشور چه می‌کنند. ما امروز نیازمند انقلابی اصلاحی به پیروی از امام ره و شهدای انقلاب اسلامی هستیم. باید به تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب برای رفع ظلم فساد تبعیض و فقر در جامعه به پا خیزیم که مسئولان کشور به پشتوانه مردم رشید ایران و پیروی از رهبر معظم انقلاب به این مهم خواهند پرداخت.